Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:55 25.04.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Както искаш Одоламеее...нови [re: Mapkишkи]  
Автор odolam ()
Публикувано16.10.01 15:49



icq 56062090 ako iskash da si govorish s men online ...



Тема Не, не е така!нови [re: malchugan]  
Автор universedream (вестител)
Публикувано16.10.01 15:57



Твърдиш, че всеки народ подкрепил Израил е едва ли не благословен. Това определено не е така, а смисълът и тежестта са променени от... теб. Защото Египетския фараон не послуша Израил, или Йосиф, а Бог, защото Бог даде съня на фараон, а Йосиф, Божия слуга, разтълкува съня на фараона, с което спаси от глад цялата земя и... избрания народ. Смисълът е друг, защото онзи владетел, който е ПОСЛУШАЛ БОЖИЯ ГЛАС, той е пребъдвал. Това се повтори и с Навуходоносор и с Кир, който Бог преди това призова, при чието владетелство бе възстановен в пълнота смисъла от храма и службите.
Така, че всеки народ, който приеме откровенията и вестите на Бога ще е благословен.
Защото правилно казва odolam, и арабите /синовете на Измаил/ бяха благословени, защото изобщо всички аврамови чада /от другите му жени/ са благословени, но завета Си Бог сключи с Исак.
Освен това Бог много пъти предупреждаваше народа Си чрез пророците, когато отстъпваше от правдата и закона и нарушаваше завета. Целият стар завет сочи на Христа, и това бе плана на Бог: да приемат Христа /който щеше да бъде посечен от червения звяр Рим, а не от разпнат от тях/ и завета Новия щеше да бъде положен в сърцата им. И тогава, и само тогава, Бог щеше да ги избави от робството, да ги направи светлина на народите, които щяха да си "купуват" Словото от тях. Тогава благовестието щеше да се разнася /пак/ по цялата земя и храмът щеше да стои, не за приношения, които с Христа престанаха, а като свидетелство до Пришествието на Сина Человечески.
За съжаление избрания народ не прие Месията и Бог не сключи Нов завет с него. Храмът бе разрушен, а народа разпръснат. Започнаха благодатните дни за народа на Новия завет - църквата. За съжаление се убеждаваме, че и до днес църквите не могат да изпълнят завета на Христа. А при пришествието Си, Той ще вземе само чистата и окъпана невяста, няма да си има работа с нечисто. Днес е време за трети Илия, който да възстанови всичко: човек, семейство, род, народ, падналата църква и да изгради едно царство на светлината!!! Днес Йоан Кръстител продължава да вика в "пустинята", а Йоан Богослов пророкува отново на много езици и народи.
Христос предупреди: Аз идвам от името на Отца и Ме не приемате, а ако дойде друг в свое име, НЕГО ЩЕ ПРИЕМЕТЕ!
Без Христос няма спасение!!!
Моля се, евреите, очакващи месия, да не се заблудят!!!



Тема за Маркишки самонови [re: Mapkишkи]  
Автор knight_one (безсмъртен)
Публикувано17.10.01 17:47



Маркишки радвам се че се появи. ето кво намерих по темата за ETI ама не знаех дали минаваш още оттук пък и не му е мястото в "Астрономия"

ARE WE ALONE IN THE COSMOS?



нема да спорим, нали () просто за информация. има некои мисли на Сейгън упоменати вътре - за да те заинтригувам повече

животът не е толкова прост колкото изглежда. той е по-прост!

Тема е, не само - и за всичкинови [re: knight_one]  
Автор knight_one (безсмъртен)
Публикувано17.10.01 17:58



които ги вълнуват извънземните и връзката с християнството е по горното...


животът не е толкова прост колкото изглежда. той е по-прост!


Тема Re: Израелнови [re: odolam]  
Авторkoiu (Нерегистриран)
Публикувано19.10.01 17:04



ho;h;



Тема Re: Мисля, че се нуждаеш от малка поправканови [re: Coлoмoн!]  
Авторodolam (Нерегистриран)
Публикувано23.10.01 12:17



Благодаря на Соломон за хубавия линк и от мое и от името на Валентин с който го коментирахме. Добри и интересни неща. Трябва само да отбележа, че не съм съгласен с идеята дето Антихристът не бил личност, която ще дойде. Уважавам Дарби и Скофилд, които статията критикува, но не заради това не приемам тезата. Авторът не дава доказателства от Библията, както прави за другите си изказвания, а само лично напада Дарби и Скофилд. Това беше слабото място на статията, иначе ми беше много полезна защото и аз се възмущавам на pre-tribulation rapture theories.

Shalom



Тема Re: Мисля, че се нуждаеш от малка поправканови [re: odolam]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано23.10.01 12:40



Да бих препоръчал от този сайт още два линка:


и


__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка

Тема пророчествата за събирането на Израелнови [re: odolam]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано29.10.01 21:58



Тази тема не накара да се поразровя малко и да поразмисля. Вярвам, че започнах да схващам някои неща, които ми дадоха яснота за неща, които досега ми се губеха. Сега преминаването в Божието Царство на земята (Милениума) ми стана по-ясно.

Нека се поразмислят християните, които по енерция са приели, че събирането на евреите в настоящата държава Израел е изпълнението на обещанията в пророците.

12 Непременно ще те събера цял, Якове;
Непременно ще прибера останалите от Израиля;
Ще ги туря заедно като овце в кошара,
Като стадо всред пасбището им;
Голям шум ще направят поради множеството човеци.
Мих. 2:12

Нима Израел е цял в момента? Нима е възможно да се съберат всичките израеливи племена, за които се е изгубила естествената информация (освен за юдеите) по човешки? Аз мисля че е необходима свръхестествена намеса от Бога.

В онова време ще ви доведа пак,
И в онова време ще ви събера;
Защото ще ви направя именити и за похвала
Между всичките племена на земята,
Когато върна пленниците ви пред очите ви, казва Господ.
Соф. 3:10

Нима Израел е именит и за похвала?

7 Ефремците ще бъдат като силен мъж,
И сърцето им ще се зарадва като от вино;
Дори чадата им ще видят това и ще се зарадват,
Сърцето им ще се развесели в Господа.
8 Ще им свирна и ще ги събера,
Защото Аз ги изкупих;
И ще се наплодят както се бяха наплодили.
9 И при все, че ги сея между племената,
Те ще Ме помнят в далечни страни;
И както те, тъй и чадата им, ще живеят, и ще се върнат.
10 Ще ги доведа пак от Египетската земя,
Ще ги събера от Асирия,
И ще ги доведа в Галаадската земя и в Ливан,
Догдето не ще им се намери място.
11 Като премине Той върху морето,
Ще порази вълните на морето,
И всичките дълбочини на Нил ще изсъхнат;
Гордостта на Асирия ще се повали.
И скиптърът на Египет ще се отнеме.
12 Аз ще ги укрепя в Господа;
И те ще ходят в името Му, казва Господ.

Захария 10 гл.

Къде е племето на Ефремците? Разпръснати сред народите, дори никой не знае, кои точно са ефремци и кои не са. В името на Господа ли ходят те сега?

Явно е че събирането на днешния Израел не е изпълнението на тези пророчества.

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Пророчествата и условностите!нови [re: Vallentin]  
Автор universedream (вестител)
Публикувано30.10.01 07:55



Как разбираш думите във Второзаконие, или по-точно разликата между:

"Ако слушаш добре гласа на Господа твоя Бог и внимаваш да вършиш всичките Негови заповеди, които днес ти заповядвам, тогава... "/Второзаконие 28:1/.
Резултатите от послушанието следват до 14 глава включително.

"Но ако не слушаш гласа на Господа твоя Бог, и не внимаваш да вършиш ш всичките Му заповеди и повеленията Му, които днес ти заповядвам, то..." /Второзаконие 28:15/. Резултатите от тяхното евентуално непослушания /Бог го допуска като възможност, защото сами трябва да изберат/ следват до края на 28 глава.

Според мен има условия при чието изпълнение Израил ще бъде избран народ и при които пророчествата относно събирането му имат буквално значение за самия Израил като избран род.
Но след като те нарушаваха завета и не пазеха заповедите, а впоследствие и не привха Христа, то свещенството се даде на друг народ - християнската църква. А ако и тя не изпълни завета /както стана/???
Бог ще си избере друг народ, който да покаже Неговата слава на света!

*************************************

Не можеш да четеш Стария завет и да пропускаш тези неща, а именно това правят повечето евреи днес!



Тема Re: Пророчествата и условностите!нови [re: universedream]  
Автор odolam ()
Публикувано30.10.01 12:29



здравейте,
радвам се чак пак темата за Израел изплува сред глупостите които инак се дрънкат в клуба. Радвам се и че Вальо е изследвал Писанията и е намерил там Божия стандарт за нещата.
Колкото до universеdream - това, че Израел не е изпълнил досега заръчаното му от Бога, не значи че е отхвърлен. "Отхвърли ли Бог своите люде (говорейки за евреите) - да не бъде...". Спомни си и аргумента на Моисей в защита на Израел, когато Бог искаше да го погуби. "Не ще ли рекат египтяните понеже Йехова не успя да ги вкара в Ханаан, затова ги погуби в пустинята..." С други думи Божията Слава и Чест е неразривно свързана с Израел и ако Израел не успее да изпълни съдбата си значи Бог е безсилен да ги направи да ходят в пътеките Му!! Но това значи че и за нас, които бъркаме и често не слушаме гласа Му, няма надежда!!! Да не бъде. Бог е силен и казва "Непременно с издигната мишца и ИЗЛЯТА ЯРОСТ ще царувам над вас, доме Израилев". Бог не си сменя току така избранниците и най-сетне трябва да разберем че ЗАМЕСТНИЧЕСКАТА ТЕОЛОГИЯ не е от Библията. Бог не е заместил Израел с Църквата, в Неговия план и двете имат своето място докато станат едно. Ние бяхме присадени към ТЕХНИЯ КОРЕН!!! Бог не избра дивата маслина а облагороди някои нейни клони като ги присади на питомната.

Време е да мислим за Израел, като за нещо централно в Божия план за спасението на нас самите.

"та чрез показаната към вас милост и те сега да придобият милост" Римляни 11.30

Милостта дадена на нас ТРЯБВА ДА БЪДЕ НАСОЧЕНА И КЪМ ТЯХ ... ДОРИ ПЪРВО КЪМ ТЯХ (първо на юдеина и после на езичника !!!)

Но къде ти, това разбиране липсва напълно от мирогледа на съвременната църква, което ни навява на мисълта доколко можем да казваме, че сме с Бога след като Неговият план ни е почти напълно чужд и непознат ???

мир




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.