Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:39 18.04.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема нима те сърбят ушите за басни?нови [re: universedream]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано05.11.01 13:11



Тези неща за кръвта и седмото небе, които ти писах са несериозни именно за да покажат несериозността и бесмислието на учението, че има трети завет. Писанието ясно свидетелства, че ще дойде Нов Завет, който ще направи Стария овехтял и близко до изчезване. Кажи ми къде Писанието свидетелства за овехтяването на Новия Завет? Отговора е никъде! Ето защо учението за трети завет е небиблейско, и лъжливо! Нещо повече то е демонично учение, защото само зли духове бих искали да обезсмислят Завета на Исус Христос.

Що се отнася до така нареченото състояние на църквите, ти защо си мислиш, че онова, което нарича себе си "църква" има нещо общо с Христовото събрание? По каква презумпция решаваш, че след като някой е нарекъл себе си ел. техник и се е провалил в ртемонта на някаква ел. инсталация, то следователно всички ел.техници са фалшиви и негодни?

Схващаш ли примера ми?

Това, че някои са нарекли себе си църква и християни и не пасват с Божиите стандарти не означава че онези, които Бог нарича свой народ, Свои избрани, Христови ученици също не пасват с Божиите стандарти и са отхвърлени.

Колко смешно е когато един човек не вижда по далече от носа си. Ти например имаш ли представа за състоянието на църквата в Китай? ТЕзи който всеки ден умират заради вярата си и проливат праведната си кръв, и те ли не изпълняват Новия Завет. Или Йордан Петров като покръсти българите в трети завет, на Небесата ще има регистри, кой е под втория и кой под третия завет. Китайските християни ще бъдат под втория а българските под третия. Не виждаш ли колко смешно е това учение.

По добрана дадежда ни води до усъвършенстването в Христос, до изобразяването на Божия Син в нас. Ти наясно ли си колко много хора са постигнали това? Явно не си!

Питаш на кого е по-лесно да приеме Христос, ще ти отговоря на онзи, който има чиста съвест и искреност максимално съхранени в него от деня на рождението му.

Дано не си от тези дето ги сърбят ушите да слушат нещо НОВО:

3 Защото ще дойде време, когато няма да търпят здравото учение; но, понеже ги сърбят ушите, ще си натрупат учители по своите страсти,
4 и, като отвърнат ушите си от истината, ще се обърнат към басните.
2 Тим 4 гл.

Толкова ли не виждаш, че думите на Йордан са просто едни басни!

Нека всеки се увери сам! Цитирам думите на самия Йордан:

В Христос има две личности - човека Исус и отражението на Сина в неговия дух. Двете слънца са Отец и Син, а двете луни на земята са техните отражения - княз Михаил и Христос! След превъплъщението на Сина в Исус, духът на Архангел Михаил отиде в храма и когато дойде времето се даде на Йордан Петров - обикновен човек. Защото присъствието на Сина в духа на Михаил го правеше Божествен на небето. Духът на Михаил бе част от Святия Дух и се роди в Египет - соц.страните, а когато намери Бога и се покая - духът му отново се върна в храма, за да бъде жертван на бесовете след 1000-та години.
При новорождението на Йордан (на 22.02.1993 г.), на него му се даде дух от Сина - копие от този на Михаил и стана личността, която пише тази книга. Той се кръсти във втория Израил - адвентистите от седмия ден РД и живее също в Египет - соц. страните. Той е призван от словото да стане “жертвения козел” и когато на 18.10.2001 г. бъде принесен в жертва, след три дни (21) ще бъде възкресен и възнесен от Трона. Духа на Михаил от Сина, ще бъде прибран в Храма и на възкресеното смъртно тяло на Йордан Петров ще бъде даден дух на Михаил от Отец, но и още нещо - личното Присъствие на Отец, както на Сина в Христос, ще освети тази трета личност и тя ще бъде пророческото изпълнение на Йосиф и княз Михаил който, ще победи Сатана и ДТ! Тази Личност ще бъде присъствието на Отец на земята. При идването си на земята с нея ще дойдат възкресените Му деца по плът, сестра Му и майка Му. И щом слязат при посрещаните на гроба - майка му ще Му се поклони, и ще се изпълни пророчеството на Йосиф. Когато Антихриста бъде победен от Михаил към края на февруари 2001 г., тогава ще бъда възкресен и аз, Неговият брат по плът, като 100% близнак и ще бъда доведен от небето от Трона, заедно с ковчега на завета (КЗ). Аз съм обикновен човек, както и покаяният човек преди новорждението ми, макар да имаме сърца на Михаил. Третият, ще има Божествен дух от Отец


И ако това не са басни и ереси аз не знам какво друго би било!
Мислех да го коментирам това, но то е толкова гнусно, че бих се омърсил да го коментирам!

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Пророчествата и условностите!нови [re: universedream]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано05.11.01 18:00



Моят бог, твоят бог....смешен си...и безмислен...

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Сърбят ме за истината!нови [re: Vallentin]  
Автор universedream (вестител)
Публикувано06.11.01 07:49



Без да допускаш условностите при изпълнението на пророчествата и без повтотрението им рискуваш да попаднеш в множество противоречия, Валентине! Първо правиш нас хората роботи, без които пак би се изпълнил плана на Бога. Отнемаш от себе си и от онези, които се учат от теб шанса и свободата, която Бог ни дава! С това без да искаш правиш Бога жесток диктатор, такъв, какъвто не е!
Пропускаш нещо много важно /аз те попитах вече на няколко пъти, но ти май бягаш от отговора, а/? Защото по твоите обяснения всичко се изпълнява така, както е написано, но явно нещо не е наред с тези твои обяснения. И потвърждение за това са обещанията на Бог за Израил! Значи Новият завет трябва да сключи с Израил, които ще върне от чужди земи из племената и ще положи завета в сърцата им. Е, хайде помисли сега: кога се даде завета и на кого, Валентине? На целия Израил /12-те племена!!!/ ли се даде? Не бяха ли само юда останали след Вавилонския плен или нещо пак бъркам?! И откъде и кога ги събра и направили ги велик народ, на когото да принасят дарове и на когото да се възхищават /или купят хляб/ всички народи по земята?! Явно не можеш да преглътнеш, че в първия имаме един плътски завет, а във втория - духовен; че първия бе даден на 12-те племена, а втория - на 12 апостоли. Защото не може и това да е вярни, и църквата да не е духовния Израил!
Нещо си се объркал!!! Или днес на рожбата на терора - Израел /когато хвърлиха толкова пари за строене на жилища, та само и само да си върнат Палестина/ ще се даде завета???
Оправданията ти за църквата и сравненията с този или онзи ми напомнят за някои беловласи активисти, които няколко години след разпадането на демоничната система на комунизма се опитваха да ни обясняват, че това не било социализъм!:-)))) Ако църквата е невястата на Младоженеца, то я изкъпете, защото инак рискувате един друг младоженец, с кого сега тя тайно блудства, да си я вземе! И ако жърквата не успее, кое е това царство, което ще строши всички царства а само то ще стои до ВЕКА /ДО ВЕКА!!!/, за което написа Даниил? Вие как ще строшите тия царства, като нищо не правите истините за състоянието на света днес да достогат до слепия и нещастен и беден народ. Правиш ли нещо, или само цитираш Библията?
Но като си се хванал - трети, трети, седми... А по останалото все мълчиш...
Не намирам смисъл да си губя времето с теб, Валентине! Защото сега пак очаквам да кажеш, че аз лъжа - не Отец, не Христа, не апостилите - някой трябва да е отговорен за проблемите в библейските ТИ доктрини.
Бъди здрав!



Тема Re: Сърбят те за псевдоистината!нови [re: universedream]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано06.11.01 10:58



Румене,

препоръчвам ти да си прочетеш още веднъж постинга и да забележиш, че по никакъв начин не си подкрепил думите си с Писанието.

Кои са въпросите на които не съм ти отговорил? Поставини ми в ред - 1, 2, 3 и аз ще ти отговоря в същия ред.

Твърденията ти представляват полусмуслени емоционални словоизлияния, подобни на тези на Йордан Петров, когото цитирах и по отношение на богохулния му текст ти нищо не коментираш.

Питаш: "Защото по твоите обяснения всичко се изпълнява така, както е написано"

Отговор: Защото Словото на Бога е неотеменимо. Бог не е човек, че да си променя плана и мисленето.

Има много помисли в сърцето на човека,
Но намерението Господно, то ще устои.
Пр. 19:21

9 Помнете предишните неща от древността;
Защото Аз съм Бог, и няма друг;
Аз съм Бог, и няма подобен на Мене,
10 Който от началото изявявам края,
И от древните времена нестаналите още неща,
И казвам: Намерението Ми ще устои,
И ще извърша всичко що Ми е угодно;
Исая 46 гл.

Бог има свои намерения за Израел, има и за учениците на Исус, и Неговите намерения ще устоят и ще се извършят.

Ти си прегърнал една лъжа, че Църквата била духовен Израел. Къде го е казвал Бог това? Напротив, писано е за вярващите от езичниците, че:

16 А ако първото от тестото е свето, то и цялото засяване е свето; и ако коренът е свет, то и клоните са свети.
17 Но, ако някои клони са били отрязани, и ти, бидейки дива маслина, си бил присаден между тях, и си станал съучастник с тях в тлъстия корен на маслината,
18 не се хвали срещу клоните; но ако се хвалиш, знай, че ти не държиш корена, а коренът тебе.
19 Но ще речеш: Отрязаха се клони, за да се присадя аз.
20 Добре, поради неверие те се отрязаха, а ти поради вяра стоиш. Не високоумствувай, но бой се.
21 Защото, ако Бог не пощади естествените клони, нито тебе ще пощади.
22 Виж, прочее, благостта и строгостта Божия: Строгост към падналите, а божествена благост към тебе, ако останеш в тая благост; иначе, и ти ще бъдеш отсечен.
23 Така и те, ако не останат в неверие, ще се присадят; защото Бог може пак да ги присади.
24 Понеже, ако ти си бил отсечен от маслина по естество дива, и, против естеството, си бил присаден на питомна маслина, то колко повече ония, които са естествени клони, ще се присадят на своята маслина!
25 Защото, братя, за да не се мислите за мъдри, искам да знаете тая тайна, че частично закоравяване сполетя Израиля, само докато влезе пълното число на езичниците.
Римл. 11 гл.

Тук ясно се казва, че христяните са присадени кони към корена, който е Израел. И как прочее според теб духовно се присажда към плътско? Не се ли казва че сме едно тесто с Израел? Как духовно и плътско може да е едно?

И още:
11 Затова помнете, че вие, някога езичници по плът, наричани необрязани от тия, които се наричат обрязани с обрязване на плътта, което се извършва с ръце,
12 в онова време бяхте отделени от Христа, странни на Израилевото гражданство и чужденци към заветите на обещанието, без да имате надежда и без Бога на света.
13 А сега в Христа Исуса вие, които някога сте били далеч, сте поставени близо чрез кръвта на Христа.
14 Защото Той е нашият мир, Който направи двата отдела едно, и развали средната стена, която ги разделяше,
15 като в плътта Си унищожи враждата, сиреч, закона със заповедите му изразени в постановления, за да създаде в Себе Си двата в един нов човек, и тъй да направи мир,
16 и в едно тяло да примири и двата с Бога чрез кръста, като уби на него враждата.
17 И като дойде благовествува мир на вас, които бяхте далеч, и мир на тия, които бяха близо;
18 защото чрез Него и едните и другите имаме своя достъп при Отца в един Дух.


Ако още е останала съвест и искреност в теб, пледирам да размислиш върху пасажите, които ти предлагам. Няма плътски и духовен Израел, Има един единствен Божий Израел. Казва се че двата отдела стават едно - езичници и евреи са ЕДНО в Христос.

И това дето ме питаш за завета, и за това дли евреите са станали славен народ, ами не четеш ли, че частично закоравяване сполетя Израел? само докато се изпълни числото на езичниците?

Ще дойде време когато евреите ще се обърнат към техния Йешуа ха Машиях и ще бъдат събрани от всичките краища на земята за да станат един народ и да владеят над другите народи и да бъдат славни и прославени по цялата земя, това ще се изпълни през 1000 годишното царство, което е Божието Царство дошло на земята, за което Исус ни учеше да се молим, "Да дойде Твоето Царство..."

Що се отнася до сравението ти с моите аргументи със социализма, това е некоректно, защото никой от социалистите не е успял да изпълни обещанията на социализма, докато мнозина Божии християни са изпълнили Божията воля за живота си. Както днес така и в историята.

Новият Завет бе сключен с Израел. 12-те апостоли са евреи и с тях беше сключен завета, а вярващите от езичниците са присадени като клони към корена на Израел, с когото е сключен завета.

И за какво още мълча? Или за теб и за утешение на съвестта ти е по-добре да замълча, за да си вярваш на спокойствие басните на Йордан Петров. Ще можеш ли да коментираш пасажа, който цитирах от него?

Та в този пасаж се вижда, че този Йордан дори не може да смята. защото третия ден след 18.10 не е 21.10, а е 20.10! И кой неграмотен дух му е вдъхновил писанията?
И още значи имало 2 личности в Христос? Ами то тогава Бог триединен ли е или четери единен? След като Бащата = 1 личност, Святия Дух = 1 лчност, Христос = 2 личности. 1+1+2 = 4, или пак се проявява липсата на елементарно познание на Йордан по математика. Той все се мъчи да изкара 4, онова, което е 3! Ами според Библейската символика 3 е числото на Бога, а 4 числото на творението, числото на ПЛЪТТА. Не случайно басните му са просто едни бълнувания на самопрелъстилия(тук отдавам дължимото на TRI) му се плътски ум.

Аз правя много неща, които ти не знаеш, а ти какво правиш? Учиш хората на трети завет и така ги правиш да отпадат от завета на Христос? Ако това е което искаш да правиш до края на живота си, наистина си губиш времето! Но поне едно е сигурно трупаш гняв на главата си, и ако не искаш да ти преча в това последното моля, не си губи времето с мен!

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re:Израелнови [re: odolam]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано21.01.21 00:23



Увод
Йозеф Геббельс. Особая папка



подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.

Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!

Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте написах видеата.
МАСЛИНКИ БЪРЗО ИЛИ ХАПОВЕ.. not for me.
Allah is very angry.
Той ме опази да не полудея когато гледах Червената линия - филма за Сирия.
Споделям много лично преживяване.

Видеотеката ИДИЛи4на.


Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.
Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от вак с вашите тъпи морални ценности.
У лево!
Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте ведеата.

*гот ми е*
Видеотеката идилична.
Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.