Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:16 23.04.24 
Религия и мистика
   >> Християнство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Пророчествата и условностите!нови [re: odolam]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано01.11.01 16:50



И аз чувствам...а ти обясняваш, че чувствата подвеждат...

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: Пророчествата и условностите!нови [re: Selesta]  
Автор odolam ()
Публикувано01.11.01 16:53



само теб, мен не



Тема Re: Пророчествата и условностите!нови [re: odolam]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано01.11.01 17:04



Пък после разправяй, че си смирен.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: Пророчествата и условностите!нови [re: Selesta]  
Автор odolam ()
Публикувано02.11.01 12:58



това си е чувство, аз чувствам, че съм велик и по-велик от теб съм аз. как ще обориш чувството ми и какво право имаш?



Тема Re: Пророчествата и условностите!нови [re: odolam]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано02.11.01 18:16



Жив и здрав да си.
Като ти се себеизживява като велик-дерзай!
Що да те оборвам.
Аз имам други приоритети.
Велик си.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: Пророчествата и условностите!нови [re: odolam]  
АвторГOЙ (Нерегистриран)
Публикувано02.11.01 21:10



Наясно съм ,че съм ГОЙ.
А с мен какво ще стане?
Или не влизам в сметките?



Тема Ах, дано се отворят очите ти!нови [re: universedream]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано02.11.01 23:33



Питаш къде са недостатъците на Стария Завет. Бях ти писал в един от постингите но явно си забравил. Добре ще повторя:

Защото, ако оня първи завет е бил без недостатък, Бог не би търсил място за втори.
Евр. 8:7

Тък сам Бог казва, че първия завет е бил с недостатък. Ето в какво се състои недостатъка:

18 защото по тоя начин се унищожава по-предишната заповед, поради нейната слабост и безполезност,
19 (понеже законът не е усъвършенствувал нищо), и се въвежда една по-добра надежда, чрез която се приближаваме при Бога.
Евр. 7 гл.

Законът не е в състояние да усъвършенства нищо! А един съвършен Бог не се задоволява с нищо по-малко от съвършенство!

А за Исус се казва:

Затова и може съвършено да спасява тия, които дохождат при Бога чрез Него, понеже всякога живее да ходатайства за тях.
Евр. 7:25

Чрез Новия Завет Исус спасява съвършенно, а онова, което е съвършено, с него няма никакъв недостатък! Ето защо няма и не може да има друг завет освен Завета сключен с проляната кръв на Христос!

И сега какво? Ако първия завет бе осветен чрез кръвта на козли и юнци, а втория със скъпоценната кръв на Исус, то можеш ли да ми кажеш някаква по-скъпоценна кръв от тази на Исус с която да бъде осветен "по-висшия трети завет"?

И ако първия завет постанови земен храм и светилище, осветени чрез кръвта на животни, а крувта на Исус бе поръсена пред Божия олтар в третото Небе, то да не би този трети завет да постанови някой храм на седмото небе например?

Не се ли усещаш до къде си залитнал? Дано се опомниш Румене!

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Пророчествата и условностите!нови [re: Selesta]  
Автор universedream (вестител)
Публикувано05.11.01 07:46



Бог известява верните Му чада и те слушат гласа Му, защото са Негови овце. И Христос предупреди евреите да бягат в планините /и да се молят да не е зимата, или по време на бременност или на някоя СЪБОТА/ и онези, които Го познаваха се спасиха. Останалите, които смятаха, че Бог ще ги подкрепи и ще надвият Тит бях посечени.
Казал е още: За "оня" ден и ас никой не знае - нито ангелите, нито Сина, а само Отец, но... апостолът е написал, че ние не вървим в тъмнина.
Бог ще даде вестите си само на онези, които слушат гласа Му и следват Агнето където и да отиде То.
И накрая /твоят/ "бог" може и да знае много, защото е могъщо същество, но /моя/ Бог знае всичко, защото нищо без Него не е станало!



Тема Re: Ах, дано се отворят очите ти!нови [re: Vallentin]  
Автор universedream (вестител)
Публикувано05.11.01 08:08



Можеш ли да ми дадеш пример за новороден Християнин, който не изпълнява от сърце 10-те Заповеди? И ако делата следват /т.е. по благодат сме спасени/, то какъв Християнин е онзи, който не прославя името на Отец и Христа?
Законът наистина нищо не успя да усъвършенства. Питам се защо ли? Тежък е за нечстивото племе, тръгнало след чужди богове. Бог е ревностен, но и милостив и затова жертва Сина, за да даде онази по-добра надежда.
Ето и въпроса ми: На кого е по-лесно да приеме Христа - на тези, които го видяха с очите си и послушаха с ушите си, на онези, които изцели и възкреси или на нас? Христос е свидетелство за онова, което Отец бе обещал. Но дали Го приеха?
Заветът положен в сърцата - за изграждане на духовното Божие царство е по-добрия и какво от това? По-добри ли са днес онези, които избиват в името на Христа - онези, които ползват напразно името Господне? По-добрата надежда до къде ни доведе /имам предвид църквите/? Или това няма значение? Отговори ми, Валентине.
А тия неща за кръвта на Христа и храма в седмото небе са малко несериозни, не мислиш ли?



Тема Re: Пророчествата и условностите!нови [re: ГOЙ]  
Автор odolam ()
Публикувано05.11.01 12:43



здрасти гой,

подозирам, че много си чел от книжките на Никола Николов и затова ползваш този термин. както и да е. Място при Бога има за всички които повярват в Исус. Това евреите още не признават, но е така.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.