Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:57 26.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Моля, успокойте менови  
Автор Serina ()
Публикувано17.06.09 22:37



Котарака е на около 10 месеца и вече имахме едно разгонване. За петък му записах час за кастрация.....
Знам че е за негово добро, ама той етакава душица..... ами ако нещо му стане и после се промени....




Това, което е, е!


Тема Re: Моля, успокойте менови [re: Serina]  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано17.06.09 23:39



Моята си остана фурия и след кастрацията, спокойно

. А другата няма да познаеш, че е кастрирана. Нито е наддала, нито си играе по-малко. По цяла вечер скача и си играе с мишката.

Разигравай го редовно и не му давай повече храна отколкото сега, защото той може да си иска. Най-добре му купи специална храна за кастрирани котки. И спокойно, той пак ще си е твоят котьо



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: Serina]  
Автор мapaя (непознат )
Публикувано18.06.09 11:29



Аз и друг път съм споделяла това - не се препоръчва кастриране на мъжките котета преди 1год.2мес., защото половата система още не е развита и след това започват проблемите със запушването. Моя котарак беше на девет месеца, когато го кастрирах и два месеца след това започна да не може да пишка. За съжаление късно разбрах, че не е трябвало да бързам. Но решението си е твое!



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: мapaя]  
Автор Serina ()
Публикувано18.06.09 11:56



Докторката не ми го е казала

, само каза да мине първото разгонване (и то по "нормален път", без да се подтиска с инжекции или хапчета). Довечера ще мина да я питам.


Това, което е, е!


Тема Re: Моля, успокойте менови [re: Serina]  
Автор мapaя (непознат )
Публикувано18.06.09 12:57



Не всички ветеринари споделят това мнение, но е факт, че възниква този проблем при мъжките котета. Помисли си дали да не изчакаш малко. Ако го кастрираш сега, трябва много внимателно да следиш за пишкането - всеки ден! Успех!



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: мapaя]  
Автор denii (писанка)
Публикувано18.06.09 15:17



Не съм вет, но моят опит не е такъв. Коко, 6-годишния ми котарак бе кастриран рано, по други причини и досега, да чукам на дърво нямаме никакви проблеми. Джак и Рижко също кастрирах рано, защото просто не се издържаше на воплите им и скачанията на Рижко по Джак.



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: Serina]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано18.06.09 16:12



Моите и двамата са кастрирани веднага след като навършиха 6 месеца. Сега са на по 3 и 3 1/2 години! Спокойно! Всичко е индивидуално.



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: denii]  
Автор Fosi (непознат )
Публикувано18.06.09 20:28



А снежко и черньо с тях какво стана, клъцна ли и на тях мъдурите или ги изяде ?. Ти нямаш ли съпруг, деца за които да се грижиш. Баси изкуфелите жени дето има



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: Fosi]  
Автор denii (писанка)
Публикувано18.06.09 21:28



И на тях също, да. Също и на Сивушка, макар че там други работи махахме, и на Чернушка, Трицветка, на Малчо и Бебчо...да продължавам ли



Айде не си изливайте комплексите тук, моля.

Абе, привличам ли негативна енергия какво ли, не знам. Уж се обзаведох с доста котки да ме пази от нея, ама то от човешката простотия спасение няма.

Към авторката на темата, за да не бъде спам мнението ми мога също да кажа, че основното, за което трябва да се погрижи е свестен вет. Надявам се да сте от София или по-голям град, че като гледам по другите какво става...

Успех и няма страшно!



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: Fosi]  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано19.06.09 09:08



Айде по-лекичко с просташките изказвания!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.