Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:39 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Моля, успокойте ме  
Автор Serina ()
Публикувано17.06.09 22:37



Котарака е на около 10 месеца и вече имахме едно разгонване. За петък му записах час за кастрация.....
Знам че е за негово добро, ама той етакава душица..... ами ако нещо му стане и после се промени....




Това, което е, е!


Тема Re: Моля, успокойте менови [re: Serina]  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано17.06.09 23:39



Моята си остана фурия и след кастрацията, спокойно

. А другата няма да познаеш, че е кастрирана. Нито е наддала, нито си играе по-малко. По цяла вечер скача и си играе с мишката.

Разигравай го редовно и не му давай повече храна отколкото сега, защото той може да си иска. Най-добре му купи специална храна за кастрирани котки. И спокойно, той пак ще си е твоят котьо



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: Serina]  
Автор мapaя (непознат )
Публикувано18.06.09 11:29



Аз и друг път съм споделяла това - не се препоръчва кастриране на мъжките котета преди 1год.2мес., защото половата система още не е развита и след това започват проблемите със запушването. Моя котарак беше на девет месеца, когато го кастрирах и два месеца след това започна да не може да пишка. За съжаление късно разбрах, че не е трябвало да бързам. Но решението си е твое!



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: мapaя]  
Автор Serina ()
Публикувано18.06.09 11:56



Докторката не ми го е казала

, само каза да мине първото разгонване (и то по "нормален път", без да се подтиска с инжекции или хапчета). Довечера ще мина да я питам.


Това, което е, е!


Тема Re: Моля, успокойте менови [re: Serina]  
Автор мapaя (непознат )
Публикувано18.06.09 12:57



Не всички ветеринари споделят това мнение, но е факт, че възниква този проблем при мъжките котета. Помисли си дали да не изчакаш малко. Ако го кастрираш сега, трябва много внимателно да следиш за пишкането - всеки ден! Успех!



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: мapaя]  
Автор denii (писанка)
Публикувано18.06.09 15:17



Не съм вет, но моят опит не е такъв. Коко, 6-годишния ми котарак бе кастриран рано, по други причини и досега, да чукам на дърво нямаме никакви проблеми. Джак и Рижко също кастрирах рано, защото просто не се издържаше на воплите им и скачанията на Рижко по Джак.



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: Serina]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано18.06.09 16:12



Моите и двамата са кастрирани веднага след като навършиха 6 месеца. Сега са на по 3 и 3 1/2 години! Спокойно! Всичко е индивидуално.



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: denii]  
Автор Fosi (непознат )
Публикувано18.06.09 20:28



А снежко и черньо с тях какво стана, клъцна ли и на тях мъдурите или ги изяде ?. Ти нямаш ли съпруг, деца за които да се грижиш. Баси изкуфелите жени дето има



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: Fosi]  
Автор denii (писанка)
Публикувано18.06.09 21:28



И на тях също, да. Също и на Сивушка, макар че там други работи махахме, и на Чернушка, Трицветка, на Малчо и Бебчо...да продължавам ли



Айде не си изливайте комплексите тук, моля.

Абе, привличам ли негативна енергия какво ли, не знам. Уж се обзаведох с доста котки да ме пази от нея, ама то от човешката простотия спасение няма.

Към авторката на темата, за да не бъде спам мнението ми мога също да кажа, че основното, за което трябва да се погрижи е свестен вет. Надявам се да сте от София или по-голям град, че като гледам по другите какво става...

Успех и няма страшно!



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: Fosi]  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано19.06.09 09:08



Айде по-лекичко с просташките изказвания!





Тема Re: Моля, успокойте менови [re: denii]  
Автор Fosi (непознат )
Публикувано19.06.09 09:17



Абе, привличам ли негативна енергия какво ли, не знам. Уж се обзаведох с доста котки да ме пази от нея, ама то от човешката простотия спасение няма.

Абе незнам какво привличаш, но с тия суеверия и броя котки, които имаш съдя за теб, без да съм те виждал, че си вече една застаряваща лелка, която избива комплекси от несбъднати мечти и се изживява, като майка тереза или добрата самарянка



Неразбрана, ше ме баннеш ли ? ..... Пак ще пиша стига да поискам, не можеш да ме спреш



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: Fosi]  
Автор denii (писанка)
Публикувано19.06.09 09:31



Ех, как ме разкри. По-точно описание не може да се намери за мен.

Но темата не е моя и не аз съм предмет на нея. Ако продължим така, поредният скандал е налице. А нямам времето за него. Поне не за този. На следващия ще гледам да се включа отново и традиционно

Гледай да си наоколо, виждайки колко си впечатлен от моята личност.





Тема Re: Моля, успокойте менови [re: denii]  
Автор Fosi (непознат )
Публикувано19.06.09 16:34



Тук няма скандали, а разкрития относно личноста ти


И да ще съм наоколо с този ник, ако "Неразбрана" благоволи да не наложи бан иначе пак ще съм тук под друга форма хехе
Иначе и аз имам котка, но не и се кланям, ето я

Редактирано от Fosi на 19.06.09 16:35.



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: Fosi]  
Автор Florinda (непознаваема)
Публикувано19.06.09 17:36



Извинявам се за спама, но не мога да се въздържа.

Не знам какво съдиш и как, ама по-длалеч от истината не можеш да бъдеш - относно Дени разбира се.
Тъй като я познавам лично - хич, ама хич не отговаря на представите и предположенията ти, тъкмо напротив.

Пък моето предположение за теб е - озлобен заядливец, на който целият свят му е крив. Особено те дразнят хората, които притежават качества като благородство, състрадание, дух - които помагат и се грижат и за друг, освен за себе си.
Понеже тези качетва са недостижими за теб - на някакво ниво, може и неосъзнато - много се дразниш от хората, които ги притежават и затова като една змия гледаш да клъвнеш де що видиш такива хора - по-специални, по-благородни, по-необикновенни.
Като част от масата на еднаквите яко се дразниш на всеки който се е осмелил да бъде различен и да живее животът си според собствените си правила, а не според наложените на масата привички, на които робуваш



И това е разбираемо. Нищо ново под слънцето - винаги си е било така всъщност. Да си различен не е лесна работа, масата трудно позволява и трудно прощава тези неща. И въпреки това е по-добре, човек да бъде индивидуалност, личност, а не част от масата. И въпреки това масата винаги ще си се чувства такава каквато е - посредствена и обикновенна - и ще кълве и преследва личностите, защото осъзнава, че никога не ще успее да надскочи собствената си посредственост и безличност.

Редактирано от Florinda на 19.06.09 17:43.



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: Florinda]  
Автор Fosi (непознат )
Публикувано19.06.09 19:13



Сладурана си и ти, даже не ме познаваш, но също като мен охарактеризира личноста ми, както аз направих с приятелката ти. Мислиш ли в този случай, че се отличаваш от мен ?
И ти се мислиш за по различна, както всички нас и персоната, която защитаваш, но не осъзнаваш, че и ти си част от тази същата тълпа, против, която риташ така умело


Както аз така и другите хора обичат едно или друго живо същество, но не всеки издига тази любов в култ и я поставя над любовта над най съвършеното същество -човекът, както прави твоята приятелка. Защото ако не сме ние хората и в частност твоята приятелка, нямаше да има кой да се грижи за котките, макар те самите да се справят чудесно и без нейна помощ. Макар и от нейното добронамерено отношение, много хора биха се подразнили от тази и вманиеченост към вид, който е по низш и с нищо не отличаващ се от който и да е било друг.
А според думите и тя се изживява като център на внимание, което и доставя удоволствие -тя се нуждае от такива, като мен, да и почешат егото -факт :)
затова като една змия гледаш да клъвнеш де що видиш
Може би само при това налучка, по китайския хороскоп съм змия

Редактирано от Fosi на 19.06.09 19:51.



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: Fosi]  
Автор lady_bird (непознат )
Публикувано19.06.09 21:19



Fosi, не се набутвай между шамарите. Аз също имам котка, аз също като теб и като много други собственици на домашни любимци не съм вманиачена по отношение на нея, макар че много я обичам. Но някои от участниците в този форум са вманиачени. Всичко, което им казваш, ще се върне при теб като отрова. Не си струва усилията. Никого няма да промениш.
Що се отнася до Дени, не позна - тя е млада симпатична жена на 26-27 години.
Весел уикенд на всички!



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: lady_bird]  
Автор Fosi (непознат )
Публикувано19.06.09 22:16



Знам, че като не съм с тях, според тях съм против тях, но се опитвам да ги накрам да чуят и мение различно от тяхното. Още в самото начало знаех, че ще ме нападнат от всякъде и всички тук вманиачени кокони ще се опитат да ми докажат колко съм комлексиран и колко съм зле с главата, но все пак, не се притеснявам от нищо, жалко е че и модераторката не допуска мнения ралични от техните.



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: Florinda]  
Автор denii (писанка)
Публикувано19.06.09 22:21



Флоринда, много ми е неудобно, обаче май не помня кога сме се виждали

Ужасна съм! Извинявай!

Фоси, ако си този, за който те мисля, никой няма да те банне ако си мериш приказките. Можем да спорим и да се заяждаме цивилизовано без обиди както в онази тема.

Хора, съвсем откровено - не мога да разбера за какви мании говорите? И не мога, защото познавам жени,страдащи от манни и особено от котешките. И някак мисля, че поне аз съм доста далече от това. Помните случая Елисавета, нали? Не упреквам хората, които имат котка, обичат я, но не ги интересува тази пред блока им примерно. Няма лошо! Ако това наричате мания - тогава, да, вманиачена съм, че и се гордея с нея. Колкото до броя котки, Фоси, да от няколко месеца имам 5 котета. Планът никак не бе такъв и никак не е лесно. И аз никак, ама никак не съм доволна. Айде за едното (Сиси), виновна съм. Но Джак и Рижко са ангажимент и отговорност, във вида, в който аз ги разбирам. И не мога да ги метна някъде просто защото искам да бъда нормална и фактът, че една жена ги чака някъде и за да ги дочака трябва да минат няколко месеца не е извинение, за да ги разкарам. А останалите минали през живота ми - ами имала съм възможност, помогнала съм. В момента от няколко месеца не помагам на никой, просто защото нямам възможност.

Само не разбирам защо предизвиквам чак такива дискусии тук?!

Какво стана с кастрирания котьо междудругото? Темата е за него в крайна сметка май...



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: denii]  
Автор Fosi (непознат )
Публикувано19.06.09 22:38



Да аз съм, баннатия

и ако обичаш бъди по остра в тона си, че така ми се губи желанието за спор. Знам че се опитваш да помагаш на живи същества, но май е малко прекалена любовта ти според мен, каккто вече казах няколко пъти.
Не пиша много по темата, но според мен спора тук се изчерпи, ще се включа в друга, може би със същите брътвежи . Peace



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: Fosi]  
Автор denii (писанка)
Публикувано19.06.09 23:04



И какво - всеки път като пускам тема, да се озъртам за теб? Каква е тази нужда да спориш и защо пък точно мен набеляза? Не можеш ли да приемеш, че на света има различни хора и всеки един от тях има разлчни хобита, неща, които правят, за да се чувстват добре. Ми, тва е моето хоби, наред с реденето на пъзел например. Не те чувствам достоен съперник и наистина нямам желание да "спорим". Не за друго, ами доводите ти са ми твърде обикновени и прозаични - "хората, та хората". Едно време с един друг потребител спорихме горе долу по същите теми, но някак бе на друго ниво - та, виж поразрови се в архива и ще видиш, че всички тези неща вече съм ги казала и повторила. И не мога на всеки един новодошъл да обръщам поредното скандалджийско внимание. Все пак имам мания и 5 котки ....





Тема Re: Моля, успокойте менови [re: Fosi]  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано19.06.09 23:34



Не мога да разбера какво ти пречат хората. Да, тук пишат хора, които имат общ интерес и обичат едни и същи същества-котки. Някои отделят повече време на котките, други-по-малко. Всеки си има хобита, интереси, влечения. В случая явно това, което прави Дени, на теб ти пречи. Не разбирам как. Ти си тук ОЧЕВИДНО за да създаваш конфликти и да се заяждаш, защото нищо по-различно не съм прочела до този момент от теб.
Това го приеми като последно предупреждение и спри да спамиш! Да, ти можеш да пишеш, но аз пък мога да трия, и то с едно цъкане, което ще ми отнеме доста по-малко време, отколкото на теб да напишеш брътвежите си, които така или иначе после ще изчезнат. Губиш си времето, разбираш ли?
Ако имаш някакви лични конфликти с Дени, можеш да й напишеш бележка и да се разберете.
Лека вечер!



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: Fosi]  
Автор lady_bird (непознат )
Публикувано20.06.09 17:37



Fosi, предупредих те, че ще си навлечеш беля. Не може да се спори с хора, които се държат като развалена грамофонна плоча - "вият" едно и също. Не забелязваш ли кой се надговаря с теб? Направи си съответните изводи.
Но е факт, че в този форум участват и културни хора, обичащи маците. Убедих се, че ако си изпаднал в беда, т.е. ако любимецът ти има проблем, мнозина ще ти помогнат с ценни съвети. Аз вече се възползвах от такъв съвет, макар че беше предназначен за друг котколюбител.
Гледай в дълбочината, не обръщай внимание на повърхността - там се суетят комплексарите. И прилагай латинската мъдрост "прави добре каквото правиш и за после мисли".



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: lady_bird]  
Автор Fosi (непознат )
Публикувано20.06.09 19:31



За това и не им отговарям повече. Даже се установи че въпросната дама и друг път е водила подобен спор, но на ПО-ВИСОКО ниво, аз не съм и на акъла. Какво да им кажа повече наистина са като развалена полоча -мнение освен тяхното не приемат.
А ако тръгна да търся помощ за котката си може да я потърся и от ветеринар или да намеря информация в интернет, както правя за много други неща, а не да питам тази и онази във интернет форум от лица със съмнително психично здраве и умствено равновесие



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: lady_bird]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано20.06.09 19:33



Убедих се, че ако си изпаднал в беда, т.е. ако любимецът ти има проблем, мнозина ще ти помогнат с ценни съвети. Аз вече се възползвах от такъв съвет, макар че беше предназначен за друг котколюбител.

Дам ... слава Богу тук пишат и хора, които се придържат към темите и тематиката на клуба! Искрено се надявам обаче следващия път, когато ти дотрябва съвет и помощ да ти помогнат точно толкова, колко вие двамцата с Иво помогнахте на Serina! Много чудни хора сте ми! И определено не особено на центъра щом във всяка тема търсите само скандала и нарочно никнете там, където не ви сеят.



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: MechoPuh.]  
Автор Fosi (непознат )
Публикувано20.06.09 20:23



Ей не моа се сдържа и тва си е



Котарака е на около 10 месеца и вече имахме едно разгонване. За петък му записах час за кастрация.....
Знам че е за негово добро, ама той етакава душица..... ами ако нещо му стане и после се промени....


Това е писала, като тема авторката. И какво сега трябва да и отговоря аз...ако му станело на котето нещо, ми кой знае дали ще му стане нещо, дали ще се промени, или пък друг някакъв дискомфорт ще има. Виж сега мога да опитам да хвърля боб и да позная, но не ме бива особено
Та искам да кажа, че темата сама по себе си е безсмислена и идеална за офф
Има си ветеринари, хора които това им е работата, да пита тях, не хора със съмнителни знания, възможности.


Редактирано от Fosi на 20.06.09 20:29.



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: MechoPuh.]  
Автор lady_bird (непознат )
Публикувано21.06.09 09:50



Помагам когато и с каквото мога. Когато взех мацата си, вече беше кастрирана, на година и осем месеца. Тогава беше добре и сега е добре. Не ми е създавала проблеми, пък и аз я гледам като писано яйце. Поради това не давам съвети.
Ще пиша когато желая. Т.е. ще никна там, където искам. Това е форум, в който могат да участват всички, а не сбирка на тайно общество. Никого не съм обидила, никого не съм нападнала. Не засипвам участниците с простотии. Не използвам диалект. Не си служа с вулгарни думи. Излагам възгледите си. Моля уважавайте чуждото мнение и когато не съвпада с Вашето.



Тема Re: Моля, успокойте менови [re: HaдяИ]  
Автор мapaя (непознат )
Публикувано22.06.09 11:48



И все пак какво стана с котарачето???



Тема Само за "протокола"нови [re: Fosi]  
Автор Serina ()
Публикувано22.06.09 13:09



1. Смисъла на темата е в заглавието й - въпреки прочетената предварително информация, разговорите с ветеринарната докторка и опита, който имам (миналата год. ми почина котарака, който бях гледала 14 год.), имаше нещо което ме притесняваше.
2. Благодаря за отговорите, който бяха по ТЕМАТА!
3. И защото вече съм се научила да се съобразявам с интуицията си, отложих "операцията" за есента




Това, което е, е!


Тема Re: Само за "протокола"нови [re: Serina]  
Автор мapaя (непознат )
Публикувано22.06.09 15:27



За другите не знам, но аз съм много доволна от решението ти!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.