Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:05 30.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Тъжна теманови  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано30.10.08 23:14



Видяхте ли това?



Сърцето ми се кьса zа това коте.



Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.10.08 23:23



Видяхме я. В събота ще го водя на вет котето. Дано не е фатално. Нещото, което му е нужно е временен дом. Където се намира в момента е просто ужасно място. Много натоварено откъм коли и хора. Та, в събота ще пиша за него и какво е казал вета. Дано котето подлежи на лечение.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано31.10.08 20:39



Страхотно, дано да може да се оперира. Непремено пиши, когато имаш новини, а и сигурно ще се наложи да съберем парички.



Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано01.11.08 15:41



Заведохме котето на преглед при двама доктори. Кошмарна история. Котето не може да стои и секунда в положение. Не може да върви. Непрекъснато пада. Точно както е описала Мая - пада, става, върти се, пълзи. И двамата доктори са горе долу на едно мнение - проблемът е в малката главичка. Като първо отхвърляне са много паразити, чиито токсини да причиняват това състояние. Дадоха й хапче и помолиха да стои някъде 24 часа, за да се види какво ще изкара. Затова е занесена на стационар, платено е до понеделник. Биха й две инжекции. Ако до утре няма промяна, ще се вземе кръв, да се види там какво е положението. И от там нататък, не знам. Мястото където живее е при клошарка, където има доста котки, болни от всичко. Едната има две стъклени очи, другата има изядена до край опашка. Всички са хърби, плешиви, в ужасно състояние. На мен лично не ми е ясно как това коте е оцеляло там. Пред тях има улица с движение и един идиот, който хвърлял котките в открита тоалетна, вадел им очите, режел крака. Дали това са лъжи на лудата клошарка, не знам, но не ми се струва чак толкова невероятно. Та, след понеделник котето или се връща там или мислим за приспиване. Не ми се иска, но да умре под гумите на някоя кола или в устата на някое куче е не по-малко жестоко. Котенцето е момиче. Когато го държиш и милваш е кротушка. Не хапе, не дере, не се мяста, не се опитва да избяга. Сложиш ли го на земята и почва да се мята в устрем да се скрие. Много е сладка и миличка. Снимала съм я, по-късно ще кача снимки. Докторът смята, че докато котето яде и отделя, няма причина да не живее добре в домашни условия, разбира се.

Огромни благодарности на PURSY, която ни разкарва насам натам днес. Спестихме парички за такси.

Мисля да занеса на клошарката храна, поне останалите хърби там да се постегнат малко и после да се кастрират.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано01.11.08 15:58













Бих задала въпрос към всички в клуба, с които споря относно убийството кастрация, бездомните котки на улицата и техния живот, защо тези котки изглеждат по този начин при условие, че не са затворени, свободни са, могат да ловуват и живеят както те сметнат за добре. И всички са женски. Бих задала и въпроса защо от всяко котило на всяка котка там няма има само едно оцеляло и то е с неясен мозъчен проблем. Бих задала този въпрос, но няма да го направя.

Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Авторoh (Нерегистриран)
Публикувано02.11.08 11:27



За милярден път отговора е един - ЗАЩОТО ХОРАТА СА ИЗРОДИ!!! ЗАЩОТО ТРЯБВА ДА ИМА ЗАКОН, КОЙТО ДА ЗАЩИТАВА ЖИВОТНИТЕ ОТ ХОРАТА, ЗАКОН, КОЙТО ДА ЗАБРАНЯВА ПОСЕГАТЕЛСТВОТО ВЪРХУ ЗДРАВЕТО И ЖИВОТА НА ЖИВОТНИТЕ!!! ЗАЩОТО ХОРАТА ИЗМЪЧВАТ ЖИВОТНИ ЗА УДОВОЛСТВИЕ И НЯМА ПОСЛЕДСТВИЯ!!! ЗАТОВА СЪСТОЯНИЕТО НА ТЕЗИ КОТКИ Е ТАКОВА!!!! ЗАЩОТО БОРБАТА ТРЯБВА ДА Е ЗА СПАСЕНИЕТО НА КОТКИТЕ, А НЕ ЗА ПРЕМАХВАНЕТО ИМ КАТО ДРАЗНИТЕЛ НА ИЗРОДИТЕ!!!! БОРБАТА ТРЯБВА ДА Е ДА СЕ СПАСЯТ КОТКИТЕ, ДА СЕ СПАСИ ПОПУЛАЦИЯТА, ВИДА, ДА МОГАТ ДА СЪЖИТЕЛСТВАТ С ХОРАТА ТАКА, КАКТО ГО ПРАВЯТ ОТ ХИЛЯДОЛЕТИЯ!!!! ИЗРОДИТЕ НЕ ПОДБИРАТ КОТКИТЕ ПО ФЕРТИЛНОСТ, ЩЕ ИЗВАДЯТ ОЧИТЕ И ОТКЪСНАТ ОПАШКАТА И НА КАСТРИРАНИТЕ КОТКИ, А ТЯХ НЯМА ДА ГИ БОЛИ ПО-МАЛКО САМО ЗАЩОТО СА КАСТРИРАНИ!!! ДА, СЛЕД КАТО УНИЩОЖАТ ВСИЧКИ КАСТРИРАНИ КОТКИ НЯМА ДА ИМА ДРУГИ ЗА УНИЩОЖЕНИЕ, ПОНЕЖЕ ПОСЛЕДНИТЕ НЯМА ДА СА ОСТАВИЛИ ПОТОМСТВО. И??? СПАСЯВАМЕ СЕ ОТ УЖАСА, КОЙТО "ЧОВЕЦИТЕ" ПРИЧИНЯВАТ НА ЖИВОТИНКИТЕ, НА СПАСЯВАМЕ ЛИ САМИТЕ ЖИВОТНИ??? ПАК КАЗВАМ: РЕШЕНИЕТО Е ЗАКОН ЗА ЗАЩИТА НА ЖИВОТНИТЕ ОТ ХОРАТА, АМА НЕ ЗАКОН ЗА ЕВТАНАЗИЯ, А ЗАКОН ЗА ЗАЩИТА!!! Я по-добре кажи трябват ли пари за лечението на това коте и да за преместването на другите от там?



Тема Re: Тъжна теманови [re: oh]  
Авторdenii (Нерегистриран)
Публикувано02.11.08 12:16



Грешен отговор. Котките изглеждат така не защото са малтретирани от хора (малтретираните са мъртви, а тези са болни), а защото са на улицата, защото не се хранят добре, защото между тях върлуват страшни болести.

За това коте засега нямам нужда от пари. Бих искала и да заведа обаче и котките с болните очи на лекар. Защото ако ослепеят, то нямат голям шанс да продължат да водят мизерния си живот. Местене? С удоволствие бих ги преместила всичките от там? Да имаш идея къде точно да ги сложа?



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано02.11.08 13:01



Защо нямаш нужда от пари zа това коте? Има ли някакво раzвитие? Вчера, когато ти прочетох отговора zа тоя луд отсреща никак не ми стана добре. Теzи котки с болните очи действително трябва да се zаведат на лекар, а и да се кастрират и обеzпараzитят, а може би дори да се пуснат някуде другаде, в някое селце до София. Колко са теzи котки?



Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано02.11.08 15:46



Няма развитие. Котето е контактно, храни се, изхожда се. Не е изкарало глисти, но ще му се направи проба от акитата. Направен е и тест за панлевкопения, отрицателен. Звънях и на другия вет да му обясня новостите, но вече е затворил, така че евентуално утре ще имам и неговото мнение след исканите от него 24 часа под наблюдение. Котето приема и Б комплекс. Засега сме в началото, но всички са доста скептични. Надеждата ми е кандидат стопаните да не се откажат и да си го гледат такова, каквото е.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано05.11.08 11:08



Докъде стигнахте с котьо и кандидат-стопаните?

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.