Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:13 17.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано29.05.09 00:14



Дени, това което пишеш е чудесно. Знам си аз, че има съпричастни хора...

Радвам се, че са събрани средствата за тестовете, но за пътуването? Ти казваш, че 60% поемат от английска страна, а другите 40%? За това също ще ти трябват средства ако питаш мен... Защото ако оставиш за последния момент ще е трудно да се съберат... Аз например мога по малко да помагам на няколко пъти... вероятно други хора също така... И така за 6 месеца дано да се събере нещо...



Тема Re: Тъжна теманови [re: Живoтинka]  
Автор tara_ta (нов)
Публикувано29.05.09 09:39



В подкрепа на написаното от Живoтинka и аз мисля, че е по-добре парите за пътуването да се събират още от сега. Следващия месец отново ще изпратя някакви парички - надявам се да се съберат повече от необходимите и да има и за други спешни нужди





Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор tran4anin (непознат )
Публикувано29.05.09 14:06



Ще трябват ли наистина парички за пътуването на Джак и Рижко?



Тема Re: Тъжна теманови [re: tran4anin]  
Автор denii (писанка)
Публикувано29.05.09 15:01



Последната ни уговорка със стопаните е: англичанката събира 300 паунда, от тамошния приют също толкова. Най-евтината оферта е за 750 евро.

Благодаря ви, хора! Но нека изчакаме да видим с тестовете как ще се развият нещата и дали ще получим сертификати. Аз за първи път ще правя нещо такова и ми е толкова притеснено, че нещо може да се обърка и т.н.

Нека пиша тук отново след като и ако получа сертификатите. От там нататък улицата е зелена и ни остава само чакане.



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано30.05.09 12:06



Хубаво. Ще видим резултатите от тестовете, ти ще ни информираш. Дори ако искаш ти предлагам да откриеш нова тема специално за Джак и Рижко и в нея да пишем и ние и ти за всичко - за тестовете, за пътуването, за тях самите... снимки и пр.

Струва ми се, че така ще е по-ясно.

Дори и ако приведем някой лев предварително за пътуването им... дори и повече пари да се съберат в крайна сметка - това не е проблем, защото винаги има толкова много нужди. А и като изникне нуждата може да не могат хората да реагират светкавично, а средствата да са нужни веднага. Ти знаеш по-добре от мен как се получава... Та за това така предложих. А ето, че и Тера е на моето мнение, за което много се радвам...

Абе ще помагаме колкото можем и с каквото можем, но си е факт, че цялата тежест си е на твоите рамене...



Тема Re: Тъжна теманови [re: Живoтинka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.05.09 15:58



Лошото е, че започна да се превръща в тежест. В началото когато мислех, че лятото ще пътуват и аз спокойна ще си позволя седмица морска отпуска, търпях и с усмивка приемах пакостите им. Обаче лятото взе че дойде, ние сме доникъде, а всичките знаете какво е да гледаш коте пубер. Като го умножиш по две и прибавиш чудовището Сиси става едно веселоооо.

Предполагам обаче, че за всичко на този свят си има причина. Малко философски, но ако все още бях в квартирата си, нямаше никакъв начин да си позволя да ги задържа толкова време, да си лекуваме стомашния проблме толкова време, после да чакаме да мине месец от имунитета, после другите ваксини, после умуването как ще ги изпратим като е толкова скъпо...Преместих се в самостоятелно жилище и тогава ги намерих. За ужас на всичките ми познати и роднини, които недоумяват как може да имам едновременно нов диван и 5 котки :))) Сега когато ме няма по 9 часа на ден у дома, чистенето се увеличи неимоверно. Понякога така им се радвам на игрите и ласките, понякога пакостите им вбесяват така, че ми се иска да ги хвана за перушините и да ги метна нанякъде.

В подкрепа на твърдението за причините има и друго. Малко след като прибрах и Джак, който няколко седмици не излизаше от банята, мило семейство поиска Рижко. Аз хем исках да го дам, хем нещо отвътре ми казваше "недей". Не знаех какво беше. Допитах се до една камара народ и една от тях ми каза "имаш някаква причина да не искаш да дадеш Рижко, но не е ясно каква. Послушай вътрешния глас и толкова". Така направих. Милото семейство осинови друго бездомно коте,а Рижко помогна на Джак да излезе от черупката си, нещо, което на мен щеше да ми отнеме месеци.

Може би само за мен историята им е специална, не знам. Яд ме е,че нямам фотоапарат в момента, за да ви ги покажа. Скоро ще мога.

Иска ми се да вярвам, че там където отиват е точно мястото, където трябва да идат. Пиша си със стопанката им от самото начало, с жената от приюта също. Не ги познавам лично, разбира се, но и двете звучат страхотно. В началото ще им е трудно, жената има още 3 възрастни котки и 2 възрастни кучета. Просто искам всичко това, вашата подкрепа, на хората от другия форум, да си е струвало.

Пак се отнесох...

Благодаря ви отново!



Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано18.06.09 21:48



И тук нови снимки на двете ми "ангелчета" да не ни забравите. Казвам ви - ако нямах други котета, тези двамцата щяха да си останат като стой та гледай. Уникални са. Жалко, че тук не се намери никой друг да ги поиска, та се налага да минем през всичко това...

И рижко има прякор - катерицата





"Абе отнякъде се отваря това нещо, да му се не види" :)



"Какво викаш - да стоим мирно, за да ни снимаш?"





Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано22.06.09 15:03



Тази сутрин взехме кръв на момчетата, вече е в лабораторията. Утре заминава с Федекс за Германия където ще я изследват. Благодаря изключително много на Тара и Животинка!

След седмица трябва да получим сертификата и от там нататък пътят ни е отворен :)



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор AMД ()
Публикувано22.06.09 23:31



Здравейте,ние минахме тази процедура с нашата котка септември месец.След като направите тестове трябва да минат 6 месеца,иначе котетата ще стоят под карантина в Англия тези месеци и ще струва доста скъпо.Преди пътуване трябва да се направи обезпаразитяване и да се запише точен час в паспорта на котетата(трябва да минат не по-малко от 24 ч,но не повече от 48 ч,когато пристигнат в UK).За ден до пътуване също се взима сетрификат от вет.служба в Банишора.Успех Ви пожелавам,дано всичко да мине добре





Тема Re: Тъжна теманови [re: AMД]  
Автор denii (писанка)
Публикувано22.06.09 23:38



Благодаря! Знаем тази ужасна процедура. Всичко мога да изтърпя, но изискванията и за полета ми дойдоха леко в множко. Ще се борим, няма как. Мерси






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.