Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:52 21.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Тъжна тема  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано30.10.08 23:14



Видяхте ли това?



Сърцето ми се кьса zа това коте.



Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.10.08 23:23



Видяхме я. В събота ще го водя на вет котето. Дано не е фатално. Нещото, което му е нужно е временен дом. Където се намира в момента е просто ужасно място. Много натоварено откъм коли и хора. Та, в събота ще пиша за него и какво е казал вета. Дано котето подлежи на лечение.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано31.10.08 20:39



Страхотно, дано да може да се оперира. Непремено пиши, когато имаш новини, а и сигурно ще се наложи да съберем парички.



Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано01.11.08 15:41



Заведохме котето на преглед при двама доктори. Кошмарна история. Котето не може да стои и секунда в положение. Не може да върви. Непрекъснато пада. Точно както е описала Мая - пада, става, върти се, пълзи. И двамата доктори са горе долу на едно мнение - проблемът е в малката главичка. Като първо отхвърляне са много паразити, чиито токсини да причиняват това състояние. Дадоха й хапче и помолиха да стои някъде 24 часа, за да се види какво ще изкара. Затова е занесена на стационар, платено е до понеделник. Биха й две инжекции. Ако до утре няма промяна, ще се вземе кръв, да се види там какво е положението. И от там нататък, не знам. Мястото където живее е при клошарка, където има доста котки, болни от всичко. Едната има две стъклени очи, другата има изядена до край опашка. Всички са хърби, плешиви, в ужасно състояние. На мен лично не ми е ясно как това коте е оцеляло там. Пред тях има улица с движение и един идиот, който хвърлял котките в открита тоалетна, вадел им очите, режел крака. Дали това са лъжи на лудата клошарка, не знам, но не ми се струва чак толкова невероятно. Та, след понеделник котето или се връща там или мислим за приспиване. Не ми се иска, но да умре под гумите на някоя кола или в устата на някое куче е не по-малко жестоко. Котенцето е момиче. Когато го държиш и милваш е кротушка. Не хапе, не дере, не се мяста, не се опитва да избяга. Сложиш ли го на земята и почва да се мята в устрем да се скрие. Много е сладка и миличка. Снимала съм я, по-късно ще кача снимки. Докторът смята, че докато котето яде и отделя, няма причина да не живее добре в домашни условия, разбира се.

Огромни благодарности на PURSY, която ни разкарва насам натам днес. Спестихме парички за такси.

Мисля да занеса на клошарката храна, поне останалите хърби там да се постегнат малко и после да се кастрират.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано01.11.08 15:58













Бих задала въпрос към всички в клуба, с които споря относно убийството кастрация, бездомните котки на улицата и техния живот, защо тези котки изглеждат по този начин при условие, че не са затворени, свободни са, могат да ловуват и живеят както те сметнат за добре. И всички са женски. Бих задала и въпроса защо от всяко котило на всяка котка там няма има само едно оцеляло и то е с неясен мозъчен проблем. Бих задала този въпрос, но няма да го направя.

Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Авторoh (Нерегистриран)
Публикувано02.11.08 11:27



За милярден път отговора е един - ЗАЩОТО ХОРАТА СА ИЗРОДИ!!! ЗАЩОТО ТРЯБВА ДА ИМА ЗАКОН, КОЙТО ДА ЗАЩИТАВА ЖИВОТНИТЕ ОТ ХОРАТА, ЗАКОН, КОЙТО ДА ЗАБРАНЯВА ПОСЕГАТЕЛСТВОТО ВЪРХУ ЗДРАВЕТО И ЖИВОТА НА ЖИВОТНИТЕ!!! ЗАЩОТО ХОРАТА ИЗМЪЧВАТ ЖИВОТНИ ЗА УДОВОЛСТВИЕ И НЯМА ПОСЛЕДСТВИЯ!!! ЗАТОВА СЪСТОЯНИЕТО НА ТЕЗИ КОТКИ Е ТАКОВА!!!! ЗАЩОТО БОРБАТА ТРЯБВА ДА Е ЗА СПАСЕНИЕТО НА КОТКИТЕ, А НЕ ЗА ПРЕМАХВАНЕТО ИМ КАТО ДРАЗНИТЕЛ НА ИЗРОДИТЕ!!!! БОРБАТА ТРЯБВА ДА Е ДА СЕ СПАСЯТ КОТКИТЕ, ДА СЕ СПАСИ ПОПУЛАЦИЯТА, ВИДА, ДА МОГАТ ДА СЪЖИТЕЛСТВАТ С ХОРАТА ТАКА, КАКТО ГО ПРАВЯТ ОТ ХИЛЯДОЛЕТИЯ!!!! ИЗРОДИТЕ НЕ ПОДБИРАТ КОТКИТЕ ПО ФЕРТИЛНОСТ, ЩЕ ИЗВАДЯТ ОЧИТЕ И ОТКЪСНАТ ОПАШКАТА И НА КАСТРИРАНИТЕ КОТКИ, А ТЯХ НЯМА ДА ГИ БОЛИ ПО-МАЛКО САМО ЗАЩОТО СА КАСТРИРАНИ!!! ДА, СЛЕД КАТО УНИЩОЖАТ ВСИЧКИ КАСТРИРАНИ КОТКИ НЯМА ДА ИМА ДРУГИ ЗА УНИЩОЖЕНИЕ, ПОНЕЖЕ ПОСЛЕДНИТЕ НЯМА ДА СА ОСТАВИЛИ ПОТОМСТВО. И??? СПАСЯВАМЕ СЕ ОТ УЖАСА, КОЙТО "ЧОВЕЦИТЕ" ПРИЧИНЯВАТ НА ЖИВОТИНКИТЕ, НА СПАСЯВАМЕ ЛИ САМИТЕ ЖИВОТНИ??? ПАК КАЗВАМ: РЕШЕНИЕТО Е ЗАКОН ЗА ЗАЩИТА НА ЖИВОТНИТЕ ОТ ХОРАТА, АМА НЕ ЗАКОН ЗА ЕВТАНАЗИЯ, А ЗАКОН ЗА ЗАЩИТА!!! Я по-добре кажи трябват ли пари за лечението на това коте и да за преместването на другите от там?



Тема Re: Тъжна теманови [re: oh]  
Авторdenii (Нерегистриран)
Публикувано02.11.08 12:16



Грешен отговор. Котките изглеждат така не защото са малтретирани от хора (малтретираните са мъртви, а тези са болни), а защото са на улицата, защото не се хранят добре, защото между тях върлуват страшни болести.

За това коте засега нямам нужда от пари. Бих искала и да заведа обаче и котките с болните очи на лекар. Защото ако ослепеят, то нямат голям шанс да продължат да водят мизерния си живот. Местене? С удоволствие бих ги преместила всичките от там? Да имаш идея къде точно да ги сложа?



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано02.11.08 13:01



Защо нямаш нужда от пари zа това коте? Има ли някакво раzвитие? Вчера, когато ти прочетох отговора zа тоя луд отсреща никак не ми стана добре. Теzи котки с болните очи действително трябва да се zаведат на лекар, а и да се кастрират и обеzпараzитят, а може би дори да се пуснат някуде другаде, в някое селце до София. Колко са теzи котки?



Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано02.11.08 15:46



Няма развитие. Котето е контактно, храни се, изхожда се. Не е изкарало глисти, но ще му се направи проба от акитата. Направен е и тест за панлевкопения, отрицателен. Звънях и на другия вет да му обясня новостите, но вече е затворил, така че евентуално утре ще имам и неговото мнение след исканите от него 24 часа под наблюдение. Котето приема и Б комплекс. Засега сме в началото, но всички са доста скептични. Надеждата ми е кандидат стопаните да не се откажат и да си го гледат такова, каквото е.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано05.11.08 11:08



Докъде стигнахте с котьо и кандидат-стопаните?

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Тъжна теманови [re: Kaлинckи]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.11.08 11:12



Котъо продължава да се изследва за всичко. Правени ни са ми две копроби за паразити. Няма нищо! Представете си. Тестът за лошата болест е отрицателен, подробни кръвни изследвания - добри. Продължава се поддържаща терапия с антибиотици и бенеурин. Сметката се заформя добре, но стопани нямаме. Хората мълчат.

Вчера не успях, та днес сме на втори преглед при друг вет. Ще видим и той какво ще каже довечера.

Котето има идеални хигиенни навици. Макар и трудно подвижно ползва само котешка тоалетна. Миличкото, така ми е жал и така искам да видим светлина...

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.11.08 22:06



Имаме голяма и малка промяна. Голямата е в характера на малчо. Станал е мноого гальовен, много мил, много добър. Мърка като локомотив, гали се, върти се, преде, променил се е. Малката промяна е, че всички (2-ма вета и аз още когато го видях) забелязахме подобрение. Малко, но подобрение. Стои на краката си доста по-стабилно. Докато 1 час чакахме пред кабинет омете един пастет. Не лакомо, а бавно и културно. Продължаваме с кортикостероидите и антибитиоците. Още две приложения през 3 дни и после почивка. Дано има по-голямо подобрение след това, защото после май няма какво да следва.

Проблемът е,че е ужасно омазан с ако и пикано. Мирише от 100 км. Вероятно не може да се почисти или и аз не знам какво.

Само че имаме нужда от временен подслон. Не му е добре в клиниката. Уплашен е. В момента е в банята ми, стои си кротко в клетката. Взех го за тази нощ, защото много се забавихме по пътищата на София и стационара не можеше вече да ни чака. Ще му се направи и тест за котешка левкемия и спин следващата седмица. Което само по себе си е ужасно скъпо. Скоро няма да мога да плащам и стационара и .....трябва да го върна. А не искам. В нас нямам повече място. А и рискувам много ако го взема. Та търсим наистина спешно (не само откъм финанси) временен дом за котьо.
Клипче на котета, търсещи домове

Редактирано от denii на 05.11.08 22:11.



Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.11.08 23:13





Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано05.11.08 23:58



А дали не е увредена нервната система вследствие на прекарано вирусно заболяване от майката на котето докато е била бременна. В началото на темата пише, че другите котета със СЪЩИЯ проблем са ги сгазили колите. Май е добре да се обърне внимание на този факт. Може пък оттам да дойде и идея за подходящо лечение.



Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.11.08 11:24



Нашето коте се движи горе долу така, само че доста по-зле, защото не може да се изправя като това и общо взето пълзи вместо да ходи.



Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано20.11.08 10:01



За който се интересува това е Джак понастоящем:







Проведено му бе лечение, прегледан бе от няколко специалиста, отделно онлайн консултации. Състоянието му няма да се оправи, но може да се подобри ако му се осигури достатъчно движение и приспособления като килим, на който няма да се плъзга, драскалка, на която да упражнява закърнелите си мускули и прочие. По-вероятна е диагноза от сорта на церебрална хипоплазия в следствие на прекарана панлевкопения на майката. Поражения в мозъка се установят само със скенер, а такъв в БГ все още няма.

Свързах се с клуб на животните инвалиди във Великобритания, от там ме насочиха към организация, на която писах и те проявиха желание да вземат Джак и да му търсят дом. Процесът ще е дълъг, бавен и скъп, но си заслужава. Във Великобритания има 6 месечна карантина за животни, влизащи там. Ако искам да я избегна трябва да изпратя кръвна проба на Джак, която ще изследват и след 6 мес. може да пътува.

Та, това е засега.

Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано20.11.08 10:24



Изглежда ми по-добре котака. Дано има късмет и всичко се нареди с чужбината. Стискаме му палци!



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано23.11.08 21:46



Най-после свястно клипче на Джак



Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано24.11.08 09:48



Ох, милото. Дано да го вземе някой, който много да се грижи за него.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Тъжна теманови [re: Kaлинckи]  
Автор denii (писанка)
Публикувано28.11.08 22:29



Ще намери такъв

От Великобритания го искат и започваме подготовката. Дай Боже след 6 месеца Джак ще литне към Лондон. Там котките и животните като цяло с недъзи се отглеждат така, както трябва. Напоследък много говорят за това по медии. Представяте си на какво ниво са щом вече са насочили поглед към животните инвалиди. До тогава Джак ще обитава гостната ми стая. Той се развива прекрасно, сприятели се много с Рижко, другото коте, което преди месец попадна при мен и което също търси дом. Рижко успя за няколко дни да направи това, което аз щях да правя с месеци - социализиране и раздвижване на недъгавото коте. Вижте ги:





И малко нежност -

Успя да го научи дори да се качва върху леглото, което за мен е истинско постижение. Мъчно ми е, че не могат да си останат заедно. Джак много се привърза към Рижко, търси го, а Рижко на свой ред изобщо не му дреме за недъга. Другите котки явно го усещат, защото все още го гледат странно. Но всичко по изпращането само на Джак е достатъчно скъпо...Надявам се, че и там ще има другарче, защото както се убедих напоследък това за котките е важно.

Та, така е. Темата вече не е тъжна и моля Мод ако може да промени заглавието просто на Коте с церебрална хипоплазия. Може да бъде важна за някой друг, виждайки в другия форум колко парализирани котета се появиха напоследък. А грижата за едно такова същество не е с нищо повече от тази за нормално коте, бъдете сигурни!

Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор i__n__a ()
Публикувано03.12.08 23:02



Дени, това е церебеларна хипоплазия (хипоплазия на малкия мозък - Cerebellar hypoplasia). Причината е неонатална инфекция с панлевкопения, както са ви казали. При лечение, обаче, котето едва ли ще се подобри. По-скоро може да се научи донякъде да компенсира недъга.
При хипоплазия става въпрос не за поражения на мозъка, а за недоразвитие на мозъка.

Редактирано от i__n__a на 03.12.08 23:04.



Тема Re: Тъжна теманови [re: i__n__a]  
Автор denii (писанка)
Публикувано03.12.08 23:19



Да, точно така. Само че при нас все още не е доказана тази диагноза. Всъщност двамата доктора, ангажирани със случая изобщо не казват, че е това. Казват вродено, недоимъчно...Една лекарка, с която се консултирах онлайн каза, че според нея е това и ми даде клипове на котки с такова заболяване. Има поразителна прилика между последните и Джак. Отделно друг доктор, отново онлайн, настоява, че това състояние е чернодробна хепетоенцефалопатия. Според него на котето не му оставало много. Та, това. Нямаме ясна и твърде диагноза. 4 доктора казват различни неща. Надявам се в чужбина поне да го диагностицират точно.

[url=[img]http://media.snimka.bg/1476/009206866.jpg[/img][/url]


Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор i__n__a ()
Публикувано03.12.08 23:42



Според мен е най-вероятно да е хипоплазия. Още повече, ако атаксията датира от самото раждане на животното.



Тема Re: Тъжна теманови [re: i__n__a]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.12.08 00:17



И аз така мисля, но съдейки само от приликата с клиповете. Дали е така родено не знаем със сигурност. Живееше с клошарка, която каза, че при раждането се е било заклещило в някакви дъски и тя едва го измъкнала от там. После пък имаше информация, че имало и други такива котета, но измрели. Клошарката че не е добре с горния етаж е видимо, а момичето, което ходеше не е виждало лично други такива котета. Нямаме нищо сигурно от миналото му освен факта, че е оцеляло и то преди зимата.

[url=[img]http://media.snimka.bg/1476/009206866.jpg[/img][/url]

Редактирано от denii на 04.12.08 00:18.



Тема Re: Тъжна теманови [re: i__n__a]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.12.08 20:41



Ина, може ли да питам? Ти вет ли си и ако да, може ли да споделя с теб някои други неща около Джак? Кофти случай е и има много неизвестни в България засега.



Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано27.01.09 21:34



Ми и тук да сложа малко снимки, а? Джак и Рижко се възстановяват от диарията и другата седмица дай Боже да се ваксинираме наново и да почваме да чакаме лелеяния път към ОК. Не мога да ви опиша колко весел и щастлив е Джак. В България малко се говори за дисейбълд анималс и съм решила като приключи историята им, да поразпространя инфо за подобни болести и животни. Иначе каквото и да ви разкажа за Джак и поведението му няма да е достатъчно. Трябва да се види на живо. Ето засега малко фотоси









Най-добрият приятел на Джак, направил за него повече отколкото което и да е човешко същество. Засега





Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор ZoVe (непознат )
Публикувано27.01.09 23:07



За съжаление май не съм в час със съдбата на Рижко. Ще напишеш ли по-важните моменти? Каква е възрастта на сладура, къде живее? Изглежда доста добричък.



Тема Re: Тъжна теманови [re: ZoVe]  
Автор denii (писанка)
Публикувано27.01.09 23:09



Рижко не търси дом. Вече...Ще замине с Джак понеже са другарчета. Интересува ли те още миналото му?



Само изглежда
Рижко=накъсани пердета, изядени цветя, разровени цветя. Но пък какви целувки раздава. Веднага ти минава.



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано27.01.09 23:10



Тъжно е да се раздели човек с тия двамата, сигурно ще ти е трудно, Дени, след положените грижи и тревоги, и видимия положтелен резултат за момченцата...
Но пък ще отидат в цивилизована държава, където зачитат котките, грижат се за тях и гледат на тях с уважение. Стискам палци, това да стане в най-скоро време. А каква се очаква да се случи след като заминат? В семейство ли ще живеят или ще бъдат приютени от организацията, която поема грижата за тях ?



Тема Re: Тъжна теманови [re: Zhimi]  
Автор denii (писанка)
Публикувано27.01.09 23:26



Мисля, че лесно ще се разделя с тях. Сбъркаха ме направо. Поне така си мисля де, ще видим. Предстои ни още мнооого време заедно. За радост на производителите на перилни препарати. Виж, със Сиси ще ми е по-трудно. И това предстои, но не съм писала, че само като се сетя и почвам да рева. Видях нещо в тази котка, не знам...Отплеснах се пак.

Та Рижко и Джак все още не е решено къде ще идат. Жената от 9 lives все още не им търси дом или поне така знам, защото сама знаеш на кой етап сме от подготовката, а именно нулев. Предстои ни 6-месечна карантина. Та време много и предполагам като получа сертификата за антитела и започне да тече този 6-месечен период, тогава ще се търсят активно стопани на Джак и Рижко. Процедурата за Англия е убийствена. За всички животни. Схемата е: ваксина за бяс - 1 месец изграждане на имунитет - пращане на кръвни проби в сертифицирана лаб (в Бг няма такава) - 6 месеца и могат да пътуват. Но от това, което разбрах и прочетох там в последните години се популяризира изключително много осиновяването на животни с недъзи, нелечими болести и т.н. За сведение в Сащ повечето котки носещи спин се приспиват. Все едно човек с aids. В ОК тези котки се отглеждат, сами естествено. А 9 lives са организация, чието мото е всички котки се обгрижват докато изпитват удоволствие от живота. За всеки случай, понеже всичко ми се струваше прекалено хубаво, ги проверих и по друга линия чрез английските осиновители в тази чудна история -



Та, с две думи, спокойна съм.



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор ZoVe (непознат )
Публикувано27.01.09 23:29



Котета, след които оставят накъсани пердета и вършеят из къщата определено не ми допадат. Ако всички сме еднакви, т.е. ако всички не обръщаме внимание на пакостите им, животът ще е твърде скучен. Предпочитам кротките и гальовни котета. И на тях, и на палавите желая от сърце да намерят хората, които да ги обичат. Всяко живо същество под Слънцето има право на достойно съществуване.



Тема Re: Тъжна теманови [re: ZoVe]  
Автор denii (писанка)
Публикувано27.01.09 23:32



Тогава те съветвам да не се заглеждаш по малки котета. Малките котета са като малките деца. Кротко малко коте няма да намериш, това ти се заклевам и подписвам където искаш. Кротки са големите, израстнали котки и котараци. Минимум над 3 години. Или плюшена играчка. Те са най-кротки и понякога гальовни



Редактирано от denii на 27.01.09 23:33.



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано29.01.09 20:48



Ох....обявявам официално проблема с диарията за разрешен. Обаче сме разгонени. Не точно разгонени де, но мераклии с не съвсем ясни мераци. И аз малко се притеснявам. И двамата, предимно Джак започнаха да мяукат с дълбоки, гърлени звуци, Джак най-много. Обикаля и буквално реве. "Мияуууу -ууу-уу". И едно такова гърлено. Та това за мерак ли да го броя или да се панирам за някоя нова болест? Рижия и той от време на време така. Докато чистех намерих Джак закачен за комарника. И сега следва въпроса първо ваксина и после кастрация или обратно, с риск от маркиране?

Иначе все още сме на специална храна, но не от най-специалната. От 2 дни им давам и по малко пастетче, не се е отразило на акитата. Мислех уикенда на ваксина да се водим, но сега се чудя дали да не се кастрираме първо.



Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано10.02.09 01:03



Джак и Рижко:



Следващата седмица или по-следващата като опитам да възстановя финансовото си състояние ще се ваксинирам и почваме да чакаме 1-месечния период за изграждане на имунитет срещу бяс.

Zove, една снимка специално за теб Нощ след Рижко

Цветя, храна и кошче, донесено от не знам къде Идеалният домашен любимец. Като я видиш тази картинка сутрин не ти остава нищо друго освен да посрещнеш работния ден с истеричен смях





Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано20.03.09 23:35



Джак и Рижко се простиха с прекрасния си дом в Англия. Само пътя им без тестовете излиза около 1000 евро, което е непосилно за мен.

Търсим дом тук или някъде другаде, докъдето цената на пътя е в нормални граници.

Междувременно момчетата са кастрирани, с пълен набор ваксини. Абсолютно здрави. Който осинови двамата образи някой славен ден, ще бъде истински късметлия. Двамата са уникални, допълващи се един друг, каквото го няма при единия го има при другия. Игрите и ласките им са така забавни за гледане. Тандем отвсякъде :)

Редактирано от denii на 20.03.09 23:37.



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор tran4anin (непознат )
Публикувано21.03.09 18:35



Не може ли да се направи нещо по въпроса за Англия? Например някоя фондация или друга институция да даде парички? Двете котета непременно ли трябва да се осиновят заедно? А ако, не дай боже, никой не ги поиска в комплект?



Тема Re: Тъжна теманови [re: tran4anin]  
Автор denii (писанка)
Публикувано21.03.09 21:03



Целия свят е в криза....а и Бритиш Еъруейз искат доста много. В Англия вече им е намерена стопанка с къща, с хубава градина, а и това е страната в цяла Европа, в която disabled животни се приемат и отглеждат на 100%. В Швейцария например много трудно взимат подобни случаи. А иначе не е задължително да са заедно, но след като се разбират и обичат и предвид, че навсякъде хората отглеждат повече от 2 любимеца е препоръчително да не се разделят. Жената, която щеше да ги вземе в Англия например има още 2 кучета и 3 котки :) Много рядко хората имат по 1 животно, защото отдавна са разбрали, че и животните се нуждаят от компания :) Та, не ми се иска да ги разделям...

Ще ги поискат, няма начин. Въпросът е кога. Момчетата вече са напълно готови по абсолютно всички линии.



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано21.03.09 21:42



Дени, а ако се намери човек, който да пътува до Англия и се съгласи да ги пренесе? Няма ли да е по-евтино във всички случаи? Намам представа колко би струвало ако човек ги транспортира като свои лични животни... Естествено е, че пак ще има разходи по тестовете... разни други документи и васкини и пр., които със сигурност се изискват при токава пътуване, но тези 1000 вероятно няма да са необходими... Не знам... То ти със сигурност си премислила всички варианти, ама и аз съм се размислила... А и при положение, че вече някой ги иска в Англия... уф, много си се иска някак си да намерим вариант...



Тема Re: Тъжна теманови [re: Живoтинka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано21.03.09 22:26



Не, Животинка не може. Според правилата дори 100 човека да пътуват с тях това няма значение. Животните се третират като карго и това е. Споре Бритиш Еъруез де. Другите компании не са така. Сиси например на връщане пътува с мен в кабината, в краката ми. А според правилата на английското м-во животни в Англия могат да пътуват само с тази компания.

Сега евентуално мисля вариант София-Германия-Лондон. От Германия са одобрени други компании, които евентуално да взимат по-евтино и да не третират карго, но ме е страх за момчетата ако пътуват 2 полета на един ден.



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано21.03.09 23:52



Леле, да им се не видят и правилата... А и от къде на къде от Германия може да пътуват животни към Англия с друга компания, а от България да не може!!! Много се ядосвам...

Бях сигурна, че ти си премислила варианта да пътуват чрез човек, но все пак исках да попитам... За София - Германия - Англия... да, вероятно може да стане, но пак ще е скъпо... Но куриоза ще е ако тази обиколка е по-евтина от директния път до Англия.
А за това, че полетите ще са два- не се притеснявай. Все пак стрес за тях ще има във всички случаи, а при двата полета просто ще е по-дълго... Кофти бибило ако двата полета са примерно не последователно, а през няколко дни. А щом е в един ден, то тогава просто стресът ще е по-дълъг... но ще го преживеят момците...

Пиши какво става, колко ще излезне пътя и пр. - всичко пиши. Ох, много ми се иска да заминат щом като вече има кой да ги осинови и то двамата!



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано22.03.09 21:59



Здравей,

аz съм в Германия и бих могла да помогна. Биха могли да останат у нас няколко дена между двата полета. Пиши повече подробности.



Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано23.03.09 16:19



Здравей, благодаря ти! В кой град в Германия си?



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор orhideja (red_coral)
Публикувано23.03.09 22:50



Писах ти на бележки.



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано23.05.09 17:46



Рижко и Джак са все още при мен. След една безкрайна кореспонденция със стопанката в Англия, след безкрайно пресмятане на суми, след безкрайно мислене на варианти, се върнахме на пункт първи, там откъдето тръгнахме - котетата ще летят, като от Англия ще поемат около 60% от скъпото им пътуване. До края на тази седмица ще опитам да изпратя кръвните им проби за сертификат, за да започне да тече тепърва 6-месечната карантина, която ще прекарат при мен....Изпращането се оказа далеч по-сложно, отколкото четох. Ди ейч ел имат куп изисквания, отделно изискванията за опаковка на пробите, цената на самите проби, истинска сложнотия. Но няма начин - никъде не се намери другаде местенце за тях, а жената в Англия им предлага къща с двор, което е моята котешка мечта. Ако сред вас има желаещи да помогнат по някакъв начин на Джак и Рижко да заминат към своя нов дом, може да ми пишат. Аз вече се задъхвам с издръжката на 5 котки, уж на всяка заплата заделях за плащане на тестовете им и сега накрая когато отвсякъде излизат нови и нови такси, отново срещам трудност. Ако знаех, че тази дестинация е толкова скъпа и сложна...Сега само се надявам за всичко това да има наистина добра причина...

Иначе ето това ще е техния нов дом







Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор Tara_ta (нов)
Публикувано24.05.09 12:01



Бих искала да помогна. Моля за банкова сметка.

Редактирано от Tara_ta на 24.05.09 12:05.



Тема Re: Тъжна теманови [re: Tara_ta]  
Автор denii (писанка)
Публикувано24.05.09 13:17



Благодаря, Тара! За тия двамцата ми е по-удобно да ползва сметката за животни от другия форум:

БАНКОВА СМЕТКА ЗА НАБИРАНЕ НА СРЕДСТВА:
Име (Name): МАКЕДОНСКА МИЛЕНА ТОДОРОВА (MAKEDONSKA MILENA TODOROVA)
IBAN: BG16UNCR96601047014706
BIC: UNCRBGSF
При банка (Bank): УниКредит Булбанк (UniCredit Bulbank)

При попълване на вносната бележка или платежното нареждане е желателно да попълните основание за плащане и ник или име.

ето и линк към самата тема за банковата сметка:



и към темата на джак - цели 12 страници, през какво ли не минахме за толкова месеца, а като знам, че ни чакат още 6... -



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор tara_ta (нов)
Публикувано25.05.09 14:16



Преведох парички - мои и от приятели, за да заминат котаците към Албион. Следващия месец ще се опитам отново да посъбера


Редактирано от tara_ta на 25.05.09 14:17.



Тема Re: Тъжна теманови [re: tara_ta]  
Автор denii (писанка)
Публикувано25.05.09 18:00



Благодаря ти!

Моля те, дай ми имейл. Наумила съм за тия двамцата на всеки, който помогне да изпратя по пощата символичен спомен. Все пак на тия времена знам колко трудно се отделят средства и затова съм ти изключително благодарна!



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано27.05.09 00:59



Дени, ще помагаме кой с колкото може... Няма да те оставим.

Говоря в множествено число, защото съм убедена, че още хора ще се включат...

На заплата - т.е. в края на месеца ще ти приведа парички, а и другия месец пак, надявам се.

Целуни ги тия двамцата и ги нагушкай от мен...





Тема Re: Тъжна теманови [re: Живoтинka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано27.05.09 10:07



Животинка, благодарение на Тара и още две момичета от другия форум, средствата за тестовете са събрани. Така че за сега ти благодаря, но няма нужда на този етап. Толкова често помагаш за подобни случаи. Нужно ми е само време, за да свърша физически работата. Което няма да се случи и тази седмица, тъй като изведнъж останах сама на работа до края на седмицата и не мога да отсъствам. Много се ядосах, защото тъкмо нещата се откучиха и...отново няма как да се свършат. Иначе се обадих на лабораторията в Мусагеница, откъдето бяха изключително отзивчиви. От там ще взема много специалните опаковки за пробите и от там директно при вета да им вземе кръв и да я пращаме. Така ми се иска всичко да свърши вече и да знам, че единственото, което ни предстои е чакане.

Благодаря ти отново! Благодаря и на всички останали, свързани по някакъв начин с цялата тази одисея.



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано29.05.09 00:14



Дени, това което пишеш е чудесно. Знам си аз, че има съпричастни хора...

Радвам се, че са събрани средствата за тестовете, но за пътуването? Ти казваш, че 60% поемат от английска страна, а другите 40%? За това също ще ти трябват средства ако питаш мен... Защото ако оставиш за последния момент ще е трудно да се съберат... Аз например мога по малко да помагам на няколко пъти... вероятно други хора също така... И така за 6 месеца дано да се събере нещо...



Тема Re: Тъжна теманови [re: Живoтинka]  
Автор tara_ta (нов)
Публикувано29.05.09 09:39



В подкрепа на написаното от Живoтинka и аз мисля, че е по-добре парите за пътуването да се събират още от сега. Следващия месец отново ще изпратя някакви парички - надявам се да се съберат повече от необходимите и да има и за други спешни нужди





Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор tran4anin (непознат )
Публикувано29.05.09 14:06



Ще трябват ли наистина парички за пътуването на Джак и Рижко?



Тема Re: Тъжна теманови [re: tran4anin]  
Автор denii (писанка)
Публикувано29.05.09 15:01



Последната ни уговорка със стопаните е: англичанката събира 300 паунда, от тамошния приют също толкова. Най-евтината оферта е за 750 евро.

Благодаря ви, хора! Но нека изчакаме да видим с тестовете как ще се развият нещата и дали ще получим сертификати. Аз за първи път ще правя нещо такова и ми е толкова притеснено, че нещо може да се обърка и т.н.

Нека пиша тук отново след като и ако получа сертификатите. От там нататък улицата е зелена и ни остава само чакане.



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано30.05.09 12:06



Хубаво. Ще видим резултатите от тестовете, ти ще ни информираш. Дори ако искаш ти предлагам да откриеш нова тема специално за Джак и Рижко и в нея да пишем и ние и ти за всичко - за тестовете, за пътуването, за тях самите... снимки и пр.

Струва ми се, че така ще е по-ясно.

Дори и ако приведем някой лев предварително за пътуването им... дори и повече пари да се съберат в крайна сметка - това не е проблем, защото винаги има толкова много нужди. А и като изникне нуждата може да не могат хората да реагират светкавично, а средствата да са нужни веднага. Ти знаеш по-добре от мен как се получава... Та за това така предложих. А ето, че и Тера е на моето мнение, за което много се радвам...

Абе ще помагаме колкото можем и с каквото можем, но си е факт, че цялата тежест си е на твоите рамене...



Тема Re: Тъжна теманови [re: Живoтинka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.05.09 15:58



Лошото е, че започна да се превръща в тежест. В началото когато мислех, че лятото ще пътуват и аз спокойна ще си позволя седмица морска отпуска, търпях и с усмивка приемах пакостите им. Обаче лятото взе че дойде, ние сме доникъде, а всичките знаете какво е да гледаш коте пубер. Като го умножиш по две и прибавиш чудовището Сиси става едно веселоооо.

Предполагам обаче, че за всичко на този свят си има причина. Малко философски, но ако все още бях в квартирата си, нямаше никакъв начин да си позволя да ги задържа толкова време, да си лекуваме стомашния проблме толкова време, после да чакаме да мине месец от имунитета, после другите ваксини, после умуването как ще ги изпратим като е толкова скъпо...Преместих се в самостоятелно жилище и тогава ги намерих. За ужас на всичките ми познати и роднини, които недоумяват как може да имам едновременно нов диван и 5 котки :))) Сега когато ме няма по 9 часа на ден у дома, чистенето се увеличи неимоверно. Понякога така им се радвам на игрите и ласките, понякога пакостите им вбесяват така, че ми се иска да ги хвана за перушините и да ги метна нанякъде.

В подкрепа на твърдението за причините има и друго. Малко след като прибрах и Джак, който няколко седмици не излизаше от банята, мило семейство поиска Рижко. Аз хем исках да го дам, хем нещо отвътре ми казваше "недей". Не знаех какво беше. Допитах се до една камара народ и една от тях ми каза "имаш някаква причина да не искаш да дадеш Рижко, но не е ясно каква. Послушай вътрешния глас и толкова". Така направих. Милото семейство осинови друго бездомно коте,а Рижко помогна на Джак да излезе от черупката си, нещо, което на мен щеше да ми отнеме месеци.

Може би само за мен историята им е специална, не знам. Яд ме е,че нямам фотоапарат в момента, за да ви ги покажа. Скоро ще мога.

Иска ми се да вярвам, че там където отиват е точно мястото, където трябва да идат. Пиша си със стопанката им от самото начало, с жената от приюта също. Не ги познавам лично, разбира се, но и двете звучат страхотно. В началото ще им е трудно, жената има още 3 възрастни котки и 2 възрастни кучета. Просто искам всичко това, вашата подкрепа, на хората от другия форум, да си е струвало.

Пак се отнесох...

Благодаря ви отново!



Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано18.06.09 21:48



И тук нови снимки на двете ми "ангелчета" да не ни забравите. Казвам ви - ако нямах други котета, тези двамцата щяха да си останат като стой та гледай. Уникални са. Жалко, че тук не се намери никой друг да ги поиска, та се налага да минем през всичко това...

И рижко има прякор - катерицата





"Абе отнякъде се отваря това нещо, да му се не види" :)



"Какво викаш - да стоим мирно, за да ни снимаш?"





Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано22.06.09 15:03



Тази сутрин взехме кръв на момчетата, вече е в лабораторията. Утре заминава с Федекс за Германия където ще я изследват. Благодаря изключително много на Тара и Животинка!

След седмица трябва да получим сертификата и от там нататък пътят ни е отворен :)



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор AMД ()
Публикувано22.06.09 23:31



Здравейте,ние минахме тази процедура с нашата котка септември месец.След като направите тестове трябва да минат 6 месеца,иначе котетата ще стоят под карантина в Англия тези месеци и ще струва доста скъпо.Преди пътуване трябва да се направи обезпаразитяване и да се запише точен час в паспорта на котетата(трябва да минат не по-малко от 24 ч,но не повече от 48 ч,когато пристигнат в UK).За ден до пътуване също се взима сетрификат от вет.служба в Банишора.Успех Ви пожелавам,дано всичко да мине добре





Тема Re: Тъжна теманови [re: AMД]  
Автор denii (писанка)
Публикувано22.06.09 23:38



Благодаря! Знаем тази ужасна процедура. Всичко мога да изтърпя, но изискванията и за полета ми дойдоха леко в множко. Ще се борим, няма как. Мерси





Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано25.06.09 16:43



Забравих да кажа нещо важно:

От всички дарения тук и в другия форум остана "ресто" 120 лв. От лаб ни направиха голяма отстъпка, може би защото са бездомни, не знам, и вместо по 250 лв за едно коте ни взеха 300 за двете. Длъжна съм да уведомя дарителите, че с тяхно съгласие (освен това на Тара, с която не успях да се свържа, надявам се да няма нищо против), пренасочих тези 120 лв за изпращането на 3 кученца в Белгия. От другия форум, ето тяхната тема -

Те са намерени в Благоевград, третото тук в София, в изключително тежко състояние. Една жена успява да се свърже с приют в Белгия, разказва им историята и те се съгласяват да приемат кученцата, макар че вече са се опарили от наши сънародници. Реших да помогна точно на тях, защото ако това пътуване се осъществи, то хората там ще приемат още животни от нашата страна. А за Белгия слава Богу няма карантини и други сложнотии. И ако се отвори "канала" за там, това означава страхотен живот за още много душици, нямали късмета да попаднат на хора тук. Там хората кандидатстват по 6 човека за едно животно, докато тук 6 човека изхвърлят 2 пъти по 6. Дано някой ден доживеем и тук да има по-голям интерес към подобни осиновявания.

Знам, че пътуването на двамцата ще изиска още финансови средства, но както го смятам се надявам до 6 месеца да спестя остатъка, който остава след паричките на англичанките. Той не е много така че мисля, че ще успея да се справя сама. А този случай сега не се радва на голяма популярност и затова ми се искаше да помогна.

Редактирано от denii на 25.06.09 17:14.



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор tara_ta (нов)
Публикувано27.06.09 21:08



Едва днес влязох в клубчето и прочетох бележката. Разбира се, че нямам нищо против да използвате спестените пари за други животинки. Що се отнася до Джак и Рижко, както вече писах отново ще се постарая да изпратя някакви парички - да се събират за пътни разноски.



Тема Re: Тъжна теманови [re: tara_ta]  
Автор denii (писанка)
Публикувано27.06.09 22:04



Благодаря ти, Тара! Без вашата помощ, нямаше да се справя към настоящия момент. Както писах мисля, че ще успея да покрия оставащата сума за пътя. Много ми е неудобно вече, така че от тук нататък мисля да се справя.

В понеделник,вторник би трябвало да получим сертификат. Още малко и ще се разделяме. Неусетно ще мине и този период, знам, а вече ми е мъчно. Англичанката междувременно продължавам да си я тормозя. Как ме издържа, честно, не знам. Все си мислех, че британците са резервирани хора, но нашата тъкмо напротив - каквото я питам за начина на отглеждане на котетата и животните й като цяло, всичко ми се отговаря подробно. Лятото ще й идат и на посещение от организацията, с която тя ще подпише и в случай че нещо се случи, те ще застанат зад гърба на котараците. Да чукам на дърво!

И така - отново благодаря!



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано28.06.09 01:24



Страхотно е всичко, което пишеш. Дано и тези кученца да имат късмет. И да се "отвори канала" както казваш.

А да пътуването на Джак и Рижко - ще изпратя и аз още малко парички пак за да се посъберат. Не е нужно сама да пестиш - достатъчно направи сама... позволи и други да участват и да вкусят от радостта от помагането на двамцата младежи..





Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.06.09 14:23



Получихме сертификатите! Момчетата са минали тестовете с еднакви и високи резултати. Това бе последната стъпка. Благодаря много, ужасно много на всички замесени и помогнали в тази история!



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано16.05.10 13:18



Задомяването на Рижко и Джак се провали. Те все още са при мен и в момента им търся домове и тук. Последни снимки на юнаците и техните весели истории може да прочетете в темата им -





Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.06.10 22:33



В духа на Амрита: Джак - коте, родено от бездомна котка, която е била болна по време на бременността си. Всички котета от котилото са родени така, но са починало бързо заради недъга си. Вероятно не знаеш, защото не виждаш, но много майки раждат всяка година такива котета, защото Панлевкопенията е доста разпространена болест. Джак е оцелял 3 месеца. Колкото щеше да издържи не знам. В момента на мястото, където имаше цяла колония котки, няма нито една. Изтровени. Връщах се многократно, за да им причиня най-голямото зло - кастрация, но се оказа, че са късметлии

Нали така по твоята логика?

Гледам ги вече близо 2 години. Прекрасни са и двамата. Нещо повече - изключителни са. Страхотни индивидуалности. В България нямат шанс, защото всеки иска нещо по-така, нали? Кой иска клатушкащо се коте? Че и в комплект с още едно. Трябва да е луд. Я комшийката какви хубави дългокосмети котенца от нейната котка подарява. За чужбина пък все нещо се обърква в последния момент. Първо англичаните се отказаха, после и на едни германци аз пък отказах.

С две думи, хора. Не размножавайте, кастрирайте, ако нямате, осиновявайте, не купувайте и не поощрявайте тези, които размножават по съседски. Защото навън е мъка. Не се вижда ако нямаш очи. Но ако имаш, боли много.


Ето и нови снимки на двамата герои, които в сезона на малките котета могат само да бленуват да намерят нови домове







Редактирано от denii на 30.06.10 22:46.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.