Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 21.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор i__n__a ()
Публикувано03.12.08 23:02



Дени, това е церебеларна хипоплазия (хипоплазия на малкия мозък - Cerebellar hypoplasia). Причината е неонатална инфекция с панлевкопения, както са ви казали. При лечение, обаче, котето едва ли ще се подобри. По-скоро може да се научи донякъде да компенсира недъга.
При хипоплазия става въпрос не за поражения на мозъка, а за недоразвитие на мозъка.

Редактирано от i__n__a на 03.12.08 23:04.



Тема Re: Тъжна теманови [re: i__n__a]  
Автор denii (писанка)
Публикувано03.12.08 23:19



Да, точно така. Само че при нас все още не е доказана тази диагноза. Всъщност двамата доктора, ангажирани със случая изобщо не казват, че е това. Казват вродено, недоимъчно...Една лекарка, с която се консултирах онлайн каза, че според нея е това и ми даде клипове на котки с такова заболяване. Има поразителна прилика между последните и Джак. Отделно друг доктор, отново онлайн, настоява, че това състояние е чернодробна хепетоенцефалопатия. Според него на котето не му оставало много. Та, това. Нямаме ясна и твърде диагноза. 4 доктора казват различни неща. Надявам се в чужбина поне да го диагностицират точно.

[url=[img]http://media.snimka.bg/1476/009206866.jpg[/img][/url]


Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор i__n__a ()
Публикувано03.12.08 23:42



Според мен е най-вероятно да е хипоплазия. Още повече, ако атаксията датира от самото раждане на животното.



Тема Re: Тъжна теманови [re: i__n__a]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.12.08 00:17



И аз така мисля, но съдейки само от приликата с клиповете. Дали е така родено не знаем със сигурност. Живееше с клошарка, която каза, че при раждането се е било заклещило в някакви дъски и тя едва го измъкнала от там. После пък имаше информация, че имало и други такива котета, но измрели. Клошарката че не е добре с горния етаж е видимо, а момичето, което ходеше не е виждало лично други такива котета. Нямаме нищо сигурно от миналото му освен факта, че е оцеляло и то преди зимата.

[url=[img]http://media.snimka.bg/1476/009206866.jpg[/img][/url]

Редактирано от denii на 04.12.08 00:18.



Тема Re: Тъжна теманови [re: i__n__a]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.12.08 20:41



Ина, може ли да питам? Ти вет ли си и ако да, може ли да споделя с теб някои други неща около Джак? Кофти случай е и има много неизвестни в България засега.



Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано27.01.09 21:34



Ми и тук да сложа малко снимки, а? Джак и Рижко се възстановяват от диарията и другата седмица дай Боже да се ваксинираме наново и да почваме да чакаме лелеяния път към ОК. Не мога да ви опиша колко весел и щастлив е Джак. В България малко се говори за дисейбълд анималс и съм решила като приключи историята им, да поразпространя инфо за подобни болести и животни. Иначе каквото и да ви разкажа за Джак и поведението му няма да е достатъчно. Трябва да се види на живо. Ето засега малко фотоси









Най-добрият приятел на Джак, направил за него повече отколкото което и да е човешко същество. Засега





Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор ZoVe (непознат )
Публикувано27.01.09 23:07



За съжаление май не съм в час със съдбата на Рижко. Ще напишеш ли по-важните моменти? Каква е възрастта на сладура, къде живее? Изглежда доста добричък.



Тема Re: Тъжна теманови [re: ZoVe]  
Автор denii (писанка)
Публикувано27.01.09 23:09



Рижко не търси дом. Вече...Ще замине с Джак понеже са другарчета. Интересува ли те още миналото му?



Само изглежда
Рижко=накъсани пердета, изядени цветя, разровени цветя. Но пък какви целувки раздава. Веднага ти минава.



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано27.01.09 23:10



Тъжно е да се раздели човек с тия двамата, сигурно ще ти е трудно, Дени, след положените грижи и тревоги, и видимия положтелен резултат за момченцата...
Но пък ще отидат в цивилизована държава, където зачитат котките, грижат се за тях и гледат на тях с уважение. Стискам палци, това да стане в най-скоро време. А каква се очаква да се случи след като заминат? В семейство ли ще живеят или ще бъдат приютени от организацията, която поема грижата за тях ?



Тема Re: Тъжна теманови [re: Zhimi]  
Автор denii (писанка)
Публикувано27.01.09 23:26



Мисля, че лесно ще се разделя с тях. Сбъркаха ме направо. Поне така си мисля де, ще видим. Предстои ни още мнооого време заедно. За радост на производителите на перилни препарати. Виж, със Сиси ще ми е по-трудно. И това предстои, но не съм писала, че само като се сетя и почвам да рева. Видях нещо в тази котка, не знам...Отплеснах се пак.

Та Рижко и Джак все още не е решено къде ще идат. Жената от 9 lives все още не им търси дом или поне така знам, защото сама знаеш на кой етап сме от подготовката, а именно нулев. Предстои ни 6-месечна карантина. Та време много и предполагам като получа сертификата за антитела и започне да тече този 6-месечен период, тогава ще се търсят активно стопани на Джак и Рижко. Процедурата за Англия е убийствена. За всички животни. Схемата е: ваксина за бяс - 1 месец изграждане на имунитет - пращане на кръвни проби в сертифицирана лаб (в Бг няма такава) - 6 месеца и могат да пътуват. Но от това, което разбрах и прочетох там в последните години се популяризира изключително много осиновяването на животни с недъзи, нелечими болести и т.н. За сведение в Сащ повечето котки носещи спин се приспиват. Все едно човек с aids. В ОК тези котки се отглеждат, сами естествено. А 9 lives са организация, чието мото е всички котки се обгрижват докато изпитват удоволствие от живота. За всеки случай, понеже всичко ми се струваше прекалено хубаво, ги проверих и по друга линия чрез английските осиновители в тази чудна история -



Та, с две думи, спокойна съм.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.