Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:17 21.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор ZoVe (непознат )
Публикувано27.01.09 23:29



Котета, след които оставят накъсани пердета и вършеят из къщата определено не ми допадат. Ако всички сме еднакви, т.е. ако всички не обръщаме внимание на пакостите им, животът ще е твърде скучен. Предпочитам кротките и гальовни котета. И на тях, и на палавите желая от сърце да намерят хората, които да ги обичат. Всяко живо същество под Слънцето има право на достойно съществуване.



Тема Re: Тъжна теманови [re: ZoVe]  
Автор denii (писанка)
Публикувано27.01.09 23:32



Тогава те съветвам да не се заглеждаш по малки котета. Малките котета са като малките деца. Кротко малко коте няма да намериш, това ти се заклевам и подписвам където искаш. Кротки са големите, израстнали котки и котараци. Минимум над 3 години. Или плюшена играчка. Те са най-кротки и понякога гальовни



Редактирано от denii на 27.01.09 23:33.



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано29.01.09 20:48



Ох....обявявам официално проблема с диарията за разрешен. Обаче сме разгонени. Не точно разгонени де, но мераклии с не съвсем ясни мераци. И аз малко се притеснявам. И двамата, предимно Джак започнаха да мяукат с дълбоки, гърлени звуци, Джак най-много. Обикаля и буквално реве. "Мияуууу -ууу-уу". И едно такова гърлено. Та това за мерак ли да го броя или да се панирам за някоя нова болест? Рижия и той от време на време така. Докато чистех намерих Джак закачен за комарника. И сега следва въпроса първо ваксина и после кастрация или обратно, с риск от маркиране?

Иначе все още сме на специална храна, но не от най-специалната. От 2 дни им давам и по малко пастетче, не се е отразило на акитата. Мислех уикенда на ваксина да се водим, но сега се чудя дали да не се кастрираме първо.



Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано10.02.09 01:03



Джак и Рижко:



Следващата седмица или по-следващата като опитам да възстановя финансовото си състояние ще се ваксинирам и почваме да чакаме 1-месечния период за изграждане на имунитет срещу бяс.

Zove, една снимка специално за теб Нощ след Рижко

Цветя, храна и кошче, донесено от не знам къде Идеалният домашен любимец. Като я видиш тази картинка сутрин не ти остава нищо друго освен да посрещнеш работния ден с истеричен смях





Тема Re: Тъжна теманови [re: orhideja]  
Автор denii (писанка)
Публикувано20.03.09 23:35



Джак и Рижко се простиха с прекрасния си дом в Англия. Само пътя им без тестовете излиза около 1000 евро, което е непосилно за мен.

Търсим дом тук или някъде другаде, докъдето цената на пътя е в нормални граници.

Междувременно момчетата са кастрирани, с пълен набор ваксини. Абсолютно здрави. Който осинови двамата образи някой славен ден, ще бъде истински късметлия. Двамата са уникални, допълващи се един друг, каквото го няма при единия го има при другия. Игрите и ласките им са така забавни за гледане. Тандем отвсякъде :)

Редактирано от denii на 20.03.09 23:37.



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор tran4anin (непознат )
Публикувано21.03.09 18:35



Не може ли да се направи нещо по въпроса за Англия? Например някоя фондация или друга институция да даде парички? Двете котета непременно ли трябва да се осиновят заедно? А ако, не дай боже, никой не ги поиска в комплект?



Тема Re: Тъжна теманови [re: tran4anin]  
Автор denii (писанка)
Публикувано21.03.09 21:03



Целия свят е в криза....а и Бритиш Еъруейз искат доста много. В Англия вече им е намерена стопанка с къща, с хубава градина, а и това е страната в цяла Европа, в която disabled животни се приемат и отглеждат на 100%. В Швейцария например много трудно взимат подобни случаи. А иначе не е задължително да са заедно, но след като се разбират и обичат и предвид, че навсякъде хората отглеждат повече от 2 любимеца е препоръчително да не се разделят. Жената, която щеше да ги вземе в Англия например има още 2 кучета и 3 котки :) Много рядко хората имат по 1 животно, защото отдавна са разбрали, че и животните се нуждаят от компания :) Та, не ми се иска да ги разделям...

Ще ги поискат, няма начин. Въпросът е кога. Момчетата вече са напълно готови по абсолютно всички линии.



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано21.03.09 21:42



Дени, а ако се намери човек, който да пътува до Англия и се съгласи да ги пренесе? Няма ли да е по-евтино във всички случаи? Намам представа колко би струвало ако човек ги транспортира като свои лични животни... Естествено е, че пак ще има разходи по тестовете... разни други документи и васкини и пр., които със сигурност се изискват при токава пътуване, но тези 1000 вероятно няма да са необходими... Не знам... То ти със сигурност си премислила всички варианти, ама и аз съм се размислила... А и при положение, че вече някой ги иска в Англия... уф, много си се иска някак си да намерим вариант...



Тема Re: Тъжна теманови [re: Живoтинka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано21.03.09 22:26



Не, Животинка не може. Според правилата дори 100 човека да пътуват с тях това няма значение. Животните се третират като карго и това е. Споре Бритиш Еъруез де. Другите компании не са така. Сиси например на връщане пътува с мен в кабината, в краката ми. А според правилата на английското м-во животни в Англия могат да пътуват само с тази компания.

Сега евентуално мисля вариант София-Германия-Лондон. От Германия са одобрени други компании, които евентуално да взимат по-евтино и да не третират карго, но ме е страх за момчетата ако пътуват 2 полета на един ден.



Тема Re: Тъжна теманови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано21.03.09 23:52



Леле, да им се не видят и правилата... А и от къде на къде от Германия може да пътуват животни към Англия с друга компания, а от България да не може!!! Много се ядосвам...

Бях сигурна, че ти си премислила варианта да пътуват чрез човек, но все пак исках да попитам... За София - Германия - Англия... да, вероятно може да стане, но пак ще е скъпо... Но куриоза ще е ако тази обиколка е по-евтина от директния път до Англия.
А за това, че полетите ще са два- не се притеснявай. Все пак стрес за тях ще има във всички случаи, а при двата полета просто ще е по-дълго... Кофти бибило ако двата полета са примерно не последователно, а през няколко дни. А щом е в един ден, то тогава просто стресът ще е по-дълъг... но ще го преживеят момците...

Пиши какво става, колко ще излезне пътя и пр. - всичко пиши. Ох, много ми се иска да заминат щом като вече има кой да ги осинови и то двамата!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.