Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:09 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Петминутна почивка-лаФ!!!  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано06.08.10 14:19



Айде на чисто, че старата много дълга стана



Hot stuff

Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: jana]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано06.08.10 14:24



айде първа

Музикален петъчен поздрав. Много ми харесва тази песничка







Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано06.08.10 14:51



Песента е супер, мерси
Нем да от Домко са имат страхотни попълнения, заплюла съм си едни завивки на бенетон ама чакам намаление, че са се уляли малко в цените.
Никифин бебе не ме притеснява, не ме вълнува и дали се пере това е къща с деца, не музей


Мерси и на останалите, наистина съм много доволна, но с нетърпение чакам да оправиме и нашата спалня във весели тонове да видим какво ще се получи накрая

Hot stuff

Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано06.08.10 15:34



в тон с темата на Яна, преди малко обзаведохме дребния вредител с килимче, възглавници за пода, а следобяд предстои да бъде закупен и евентуално монтиран аплика...
после и аз ще се фукам, ама още е рано


остава да си харесам шалте за нейното легло, но нещо нищо не може да ми хване окото... май ще се ориентирам към поръчка от чужди сайтове...



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: incendio]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано06.08.10 16:00



аз се надявам с детска да се хваля в края на август.



Проектът, който има малко забележки по техн. изпълнение на чертежа, но го правих по детските площадки :

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от galia71 на 06.08.10 16:02.</EM></FONT></P>

Редактирано от galia71 на 06.08.10 16:04.



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано06.08.10 16:26



Страхотно изглежда гал, ненавиждам ремонтите, но обожавам после новичкотооооо



Hot stuff

Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: jana]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано06.08.10 16:30



имам притеснения, че няма да могат да се приберат всички играчки и дрехи.





Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: jana]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано06.08.10 16:36



Хехе, Янче, виж как знам кое от къде е. Когато обзавеждахме овършахме всичко де що има на пазара. От тукашната ИКЕА първият път излязох с празни ръце, не се впечатлих. На който кажа, не може да повярва.

Много харесвам нещата в Домко, сега направиха и онлайн магазин. Със здраве да си ги ползвате и пожелания за бърз ремонт. Само да не стане като при нас - да си направите домът, за който сте си мечтали и айде хоп да смените държавата.
Ники, моля те чети внимателно. Писах, че Белгия не е моята страна за емиграция. Не, не съм там и слава богу. Къде съм ще споделя едва когато видя, че Стефан се адаптира в училище без проблем. Има време, а и не е толкова важно къде е тук и там, нали така?!
Не е за оправдание наличието на руските братя, малко повече история.



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: нeмиpницa]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано06.08.10 16:38



за Икея ти вярвам, защото миналата година минахме през тази в Гърция до Солун и не видях нито моите мебели, нито моята декорация





Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: нeмиpницa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано06.08.10 16:41



Ох да аз от сайта им се запалих, иначе за сменянето надържава незнам, много съм разочарована от нашата, но немога навън да живея. Обиколили сме много и аз и мъжо, ама някакси ни тегли нещо насам



Hot stuff

Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: jana]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано06.08.10 17:31



Да, и аз така си мислех - в БГ си ни е много хубаво....докато Стефан не приближи време да учи в БГ училище. Мда. Писала съм това, да не се повтарям. Но тук не сте били...сигурна съм...ммм 95% ;-)



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: нeмиpницa]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано06.08.10 17:36



Да вземем да направим едни залагания, а

какво ще кажете?

Аз залагам за Швейцария



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: нeмиpницa]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано06.08.10 18:14



личи си, че си новоизлюпена емигрантка



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано06.08.10 18:16



много добре изглежда, ама това горното легло стълба има ли?!

ако знаете аз какви ги свърших с мебели станков

вече ми е смешно, ама тия фирми се уливат... разбирам да не работех в бранша, ама те всички наред взимат за... хм... незапознати
добре, че майсторчето си ми е в къщи



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: incendio]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано06.08.10 18:22



Не се смятам за емигрантка. Въобще.





Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: нeмиpницa]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано06.08.10 18:23







Тема Новите документинови [re: jana]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано06.08.10 18:32



някой има ли да върши тази безумна работа в скоро време?!

аз имам за смяна книжка, ама как не ми се реди на километричните опашки в КАТ... сериозно обмислям да си сменя постоянния адрес в някой мини-град





Тема Re: Новите документинови [re: incendio]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано06.08.10 18:54



Нашият тате сменя сега постоянен адрес от Варна в София, после ще подава документи за книжка, а после за книжка и ще сменя и мястото, на което се води на отчет в КАТ. Така че - като решиш, питай какво ти трябва.



Тема Re: Новите документинови [re: tswete]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано06.08.10 18:58



трябва ми доброволец да се реди вместо мен на опашките


а иначе аз ще сменям чужбинска книжка с българска...
останалите документи са ми далече и нямам никакво желание да се бутам сега и за тях...

Редактирано от incendio на 06.08.10 18:59.



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: нeмиpницa]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано06.08.10 19:22



Ха ха дай на лични

. Не били сме напред назад, но нали ти казвам тук си ни е най-добре, издържаме на екскурзия, но дотам за живеене нещо не се блазниме, може да не сме дорастнали, може д ани уври главата някой ден, но засега сме си тук, за в бъдеще ще го мислим, аз съм оптимист в това отношение

Hot stuff

Тема Re: Новите документинови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано06.08.10 19:24



Доста приятели и колеги вече се заеха с тази нелека и досадна задачка, моята книжка се наложи да я сменя миналата зима, а личната пролетта (2009г) та засега нямам и намерение да се разправям, но виж червен паспорт нямам от години вече



Hot stuff

Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано06.08.10 21:34



На мен колкото и в акъла ми да е все чужбината, не мога да си представя да си зарежа родители и роднини и да хукна да живея навън! Просто не мога! Много бих искала да съм богата и да си имам местенца, мои си, например в Прага, Истанбул и о. Корфу!

Предполагам, че и след месец в списъка ще е Рим! Но просто за почивка и ваканция, като ми е на кеф и айде за по месец-два!
Например като бяхме в Щатите за месец си изплакнах очите за бг!
Невероятна носталгия, болеше ме за родната мизерийка! То хубаво си е там, но за гости и екскурзия...тия дебилни погледи и тела, ужасната храна , огромни разстояния и ужасяващото ме лицемерничене и извиване като се разговаря, това "оу", "ау"...едни интонационни извивки .....просто потрес! Хем не съм била по селата, а в най-първите им градове, класиката.. Сестра ми пък например е влюбена в Щатите. Живяла е два пъти по половин година там и вижда само хубавото. За нея там е рай! Имам много приятели, които издрапаха света буквално да отидат в Канада - и абсолютно всички след 3 години се завърнаха.
Нем, където и да сте, ви желая хубави месеци, години там! А като залагате за държави - аз наблягам на англо-саксонското, защото тя беше споменала за неделно училище! Сто на сто е в Европа, значи на северозапад мисля аз!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от dessbess на 06.08.10 22:22.</EM></FONT></P>

Редактирано от dessbess на 06.08.10 22:25.



Тема Re: Новите документинови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано06.08.10 21:38



Инсе, имай предвид, че твоето местожителство е местожителството и на децата! Ако е в мини град , там се водят, че живеят и те! това е мн важно, да знаеш..Примерно за акт за раждане ще го вадиш, от общината, където се води че живееш!





Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: dessbess]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано06.08.10 22:04



десе, и аз съм като теб - обожавам да обикалям, но за живеене си няма по хубаво от БГ





Тема Re: Новите документинови [re: dessbess]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано06.08.10 22:08



шегувам се, десита - да не съм луда да си сменям адреса и всички бюрокрации покрай това а пък и малко г§зарийка все пак - друго си е да си столичанче - и то с корени
а за децата - аз вече си имам едно селянче, и то чужбинско ама като за тук си е софЕ от ,сЕкъде



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано06.08.10 22:24



Аз например много ти завиждах за Портокалията, защото ми се виждаше супер романтично...но предполагам, че не всичко е било розово...





Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано06.08.10 22:31



Ние догодина ще правим ремонти - детска - все още не съм се отчаяла от мечтата ми да си имаме още едно дете...

, плюс пребоядисване и може би вратите на апартамента...
И аз мразя ремонти...но пък обожавам да седна на чистичко и новичко!
Галето и Инсето, ще ви ползУвам за проекти, срешу заплащане естественост!

Редактирано от dessbess на 06.08.10 22:32.



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: dessbess]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано06.08.10 22:49



Хехе, аз правя 3D интериорни проекти за цялостно обзавеждане. Сега от тук предната събота завърших една кухня на мама от бг-мамма.



Инсе, нищо смешно не намирам. За мен все едно е местене от Варна в София. Само някоя друга нула в км. До усещание си е, на мен единствено от всички столици в ЕС ми харесат само 2, а Лондон е най-долу в личната ми класация. Същото е и с държавите. Само в 2-3 бих живяла. Другото е само да разходка.

Гале, адаш, моля те.....сега пък и залагания?! Айде нЕма нужда.



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: dessbess]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано06.08.10 22:55



романтиката да - в големи количества... особено това да живееш на 50 метра от плажа е много много готино... като го гледаш на картинка или снимка - иначе влагата е убийствена...
освен това те не са много образовани и общата им култура е под всякаква критика...
и с каквото и положение да си, каквото и образование да имаш - си чужд...
културата, навиците и начина им на живот са също много различни - имат хубави, имат и лоши...
както е навсякъде другаде - в общи линии държавата в която си има значение единствено от финансова гледна точка - в по-развитите по-бързо се трупат пари...
и каквото и да ти говорят - няма емигрант, който да е навън от любов към спорта и природата...
изключваме любовта - там работата, в някои случаи, е съвсем различна... въпреки, че всички сме виждали бракове с чужденци само и единствено по сметка... даже не сметка, а самолетен билет и виза...



та за ПТ - ако имаш възможност отиди на обиколка там - особено около Лисабон е фантастично... много история, много красота... музея на траспорта е задължителна спирка... аквариума... заделяш си месец и се скъсваш от обикаляне - определено има какво да се види - но за постоянно не става... поне според мен...
там също много важна роля играят черничките ни сънародници - да си бял българин в ПТ е като бяла лястовица на жица...
ооох... много е дълго за описание...



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: нeмиpницa]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано06.08.10 22:58



не се смея - радвам ти се на ентусиазма

хубаво е, че го имаш



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: incendio]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано06.08.10 23:00



Инсе, "да си бял българин е като бяла лястовица на жица". За съжаление се усеща дори и да си само на екскурзия из ЕС. Тук не съм усетила такова деление.



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: нeмиpницa]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано06.08.10 23:03



колко време вече направихте?!



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано07.08.10 00:24



Ооо, да!

Особено като няма шанс скоро да видя Сан Франциско, поне Лисабон да зърна! Сега малко ме е яд, защото точно преди да купя билетите за Рим имаше невероятна оферта за София-Мадрид 3 дни - Лисабон - 6 дни и обратно за 170 лв билета двупосочен.....егати и кефа!
Но понеже не може и на двете места, а и бяхме обещали..ще се ходи в имперския град...



Тема Re: Новите документинови [re: incendio]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано07.08.10 00:38



Нямах предвид това!


Давам ти пример, аз се водя, че не живея в нас, а в наште! Различни общини!
Анюта и тя милата заради мен се води от Лозенец. Навремето бая обикалях общините докато намеря откъде да си взема акта й за раждане...



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: incendio]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано07.08.10 08:10



най- вляво, трите шкафченца са взъщност стълбите

, но не съм ги начертала в переспектива. А системата е модулна, и само го начертах в мащаб да видя как ще изглежда, а и като правим поръчката исках да има всичко черно на бяло, че неприятните изненади да са минимум. . А иначе за мебелите сме няма да ти казвам. Мъжът ми си проектира и направи цялата кухня (само ПФЧ-то му разкроиха и кантираха) и сега се беше тръшнал и детската да прави, ама немам нерви вече да чакам, че кой знае кога ще стане. А със сигурност щеше да я направи по-добре и за половината пари



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: jana]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано07.08.10 08:14



За в бъдеще, когато поостареем и почнем да търсим скука и спокойствие



А иначе имам няколко познати, които точно по-късно заминаха, над 40-ре са. Но отиват с ясната представа какво ще работят, няма започване от нищото.



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: incendio]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано07.08.10 08:16



На мъжът ми един приятел доста поживя по света - няколко страни в Африка, оследно в Португалия. А е човек авантюрист, но... се върна в България. Не искал повече чужбина. Чувствал се без корен, без переспектива



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: dessbess]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано07.08.10 08:19



без заплащане, щото ще изхабиш доста време докато намериш точно каквото то трябва, въпреки цялото предлагане на пазара. А ако пък правиш една детска за две деца.....ние затова толкова време не поръчвахме, няма какво.





Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: нeмиpницa]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано07.08.10 08:20



майтапче

. Аз не искам на всяка цена да разбера. Явно си имаш съображения за да не казваш.



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано07.08.10 10:52



"А със сигурност щеше да я направи по-добре и за полов товаината пари" - това е повече от сигурно, но и аз като теб нямам нерви да чакам... още повече, че ни предстои още една детска за правене до края на есента...

сега търся идеи за "walk-in" гардероби, че да си проектирам и поръчам моя

голяма играчка е това... толкова детайли и в кухня няма

и съм се хвърлила в една дилема... пердета и щори ли да сложа, или пердета и завеси...



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: dessbess]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано07.08.10 10:55



нищо де... догодина - Лисабон е страхотен град... особено нощния живот - вечер все едно си в приказен град... особено в квартала на артистите

ако нямаш много работа, изрови от гуугъл някой пътепис за лисабон...



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано07.08.10 10:55



да... това е точно така...





Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано07.08.10 10:57



ооо... има има... ама и цените са... хм... убийствени...





Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: incendio]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано07.08.10 11:14



аз съм с двойни. щорите ми е много офисно, а онези по-интересните няма как да ги закачим на тъшите ни профили на дограмата



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: incendio]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано07.08.10 11:15



да, в Идеален дом има





Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано07.08.10 20:22



Кака ви Деси утре заминава на море! Ще ми липсТвате!


Пожелавам ви всичко да ви е на шест, и най-вече умната!
Инсето, ще те мисля, желая ти докато се върна другата неделя да си вече горда мама на Бухти номер 2! Ако стане, да ме информирате по тела!
Целувки!



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: jana]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано07.08.10 20:43



опитай да обясниш кое точно те тегли. Така ще успея да разбера и сестра ми защо се върна в БГ, щото обяснението, което ми даде ми се вижда доста измислено и калпаво. Все си мисля, че има нещо друго дето я е върнало, ама понеже си пада малко потайна като немирницата и не мога да я разбера напълно. Навремето 2 години кри от мен че е взела зелена карта за Америка и ми каза, чак когато всичко бяха уредили, само билетите оставаше да купят но се бяха отказали точно преди да го сторят. Та аз разбрах няколко месеца след като се отказаха. Не знам какво е искала да си спести с тази тайна, но предполагам е усещала че има опасност да я навия да замине, а нея толкова я беше страх от емиграция. Явно човек си усеща, защото когато после се нави да пробва тук се потвърди, че си не става за емигрант.




Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: incendio]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано07.08.10 20:49



само да не попадне на моя, че ще се откаже да ходи там






Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: incendio]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано07.08.10 20:53



немирница сега е решила да ни пече на шиш. Явно и се гледа сеир и и е кеф хората да се занимават с нея


Дори някой случайно да уцели в наддаването едва ли ще си признае. Ще ни пуска от тук от там по някоя стръв ама няма да си признае, то се е видело. Поне да каже защо толкова го пази в тайна, едва ли е заради колебанията в адаптацията на детето. Може примерно да я страх някой да я не урочаса




Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: galia71]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано07.08.10 20:55



видел че нема лесно и се върнал поне да му е позната обстановката и да няма езиков проблем, че езикът си е голям проблем. Няма шанс да се почувстваш добре и у дома и да оцениш правилно държавата преди да си научил местния език перфект




Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: incendio]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано07.08.10 20:56



не знам, ама поне на този етап не бих могла да живея в БГ. Като се абстрахираме от простотията някак си не ми стига въздуха там, чувствам се като в някакво село дето нямам възможности ни за образование, ни за работа ни за нищо.




Тема Re: Новите документинови [re: incendio]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано07.08.10 21:02



аз най после свърших тази работа. Уж във Видин нямало опашки ама разбира се аз като се появих и опашките се извиха. При подаването пратих зет ми в 6 часа сутринта да ми запази място докато аз дойда в 7, че съм си мързел. Бях втора на опашката. ДО 8.30 докато отвориха се събраха около 30 човека.
После за вземането на документите отидох в 7 сутринтаи пред мен имаше около 12 човека. Та пак стана сравнително бързо.
Май уредията им наистина гола вода. Имаше хора взели си отпуска за да се редят да правят лични карти на децата си. Баси и държавата




Тема Re: Новите документинови [re: incendio]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано07.08.10 21:04



Е.. кой как се уредил . Що все пак не пробваш моя начин. Не знам как е при вас, при нас нямаше записване в тетрадки и 2 пъти ранно ставане ми свърши добра работа




Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: NikiFin]  
Автор нeмиpницa (мама на двама)
Публикувано07.08.10 23:01



Честно казано, Ники, по-голяма простотия не бях чела. Не искам хич никой да се занимава с моята персона, камо ли да залагания. Абсурд.
М/удругото нашите /и сестра ми в Германия/ научиха половин година след като мъжът ми бе вече тук.



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: нeмиpницa]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано08.08.10 11:22



не го приемай така негативно. Пък и какво му е лошото хората да се занимават с теб






Тема Re: Новите документинови [re: NikiFin]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано08.08.10 12:32



и на трите ти поста към мен, отговора е един и същ Видин НЕ Е София
и на мен не би ми се връщало там... особено след миналогодишното ми посещение...



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: dessbess]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано08.08.10 12:33



Десе, да се разбиете от мързел и кеф

много слънчеви и интересни дни... и лек път
къде ще бъдете и за колко време?!



Тема баси скапания деннови [re: jana]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано08.08.10 13:20



сцепи се да вали, аз сама с децата в къщи, полудяват. Искат при баба си ама тя се праи на много заета и им е дала пълен игнор. Не мога никъде да ги заведа щото улицата е забранена за движение че има състезание по колездене. Не можем да идем да го гледаме щото дрехите им за дъжд и гумените ботуши останаха в градината. Никой се не сеща за нас да ни посети и е баси тъпотията


Баси оплакнята, такова си беше, признавам




Тема Re: баси скапания деннови [re: NikiFin]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано08.08.10 14:12



ето ти занимавка:

ядящо се Play Dough:

смесваш равни части
- фъстъчено масло
- сухо мляко
- мед
може да се добави малко брашно, за олекотяване на сместа...
разбъркваш всичко, разчистваш кухненската маса, вадиш каквито се сетиш формички и точилки и ги оставяш да творят и да ядат



в гуугъл има и други рецепти, в случай че нямаш някой от тези продукти - аз действам с това - много е добро и дава поне 2 часа пълно спокойствие



Тема Re: баси скапания деннови [re: incendio]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано08.08.10 17:06



хехе, егати идеята.
Сухото мляко ми липсва ама интересна рецепта.
Бе аз им предлагах пластелин ама не проявиха интерес.
В крайна сметка мноооого ни писна и се навихме да излезем да гледаме колоездачите в дъжда. Раздаваха кви ли не свирки, пляскащи ръчички, шапки, бонбонки.... Последното беше най интересно. Но бързо им писна да кибичат на дъжда и се прибрахме. Ама народа си седи и си го вали... явно на никой не му се седи в къщи....




Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: jana]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано09.08.10 06:51



Оставихме Боби при нашите и ми едно криво, криво....Та снощи да мине по-бързо времето извършях из цялата къща. Поне днес си идва Дени..



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано09.08.10 10:13



яма да усетиш кога е дошъл 15ти септември и всичко се е върнало в обичайния си ритъм

а сега се наслаждавай на тишина и спокойствие



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: galia71]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано09.08.10 10:57



Ей сега ти е паднало да си починеш и да се наспиш. Поне на мен тези неща ми липсват най-много. Плюс - тишина и малко ред у дома.

Моите са вече 20-тина дни във Варна и ми е много добре, а и те са добре - на плаж и на разходки. Боби ми се обади да ме пита дали ще идвам, че да го водя на цирк.




Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: tani4ka]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано09.08.10 10:59



А моят Боби снощи е плакал за мама





Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: jana]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано09.08.10 11:01



Янче, честито ти ново холско обзавеждане! Сега видях в старата тема.


Явно Ния оценява придобивката - с такъв кеф се е разположила. На мен по принцип любимото ми място за седене е на пода и затова я разбирам.
Успешен ремонт и на спалнята.




Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: galia71]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано09.08.10 11:02



А под леглото? Струва ми се голямо мястото. За играчките имам предвид - нали са в кутии или кашони?




Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: galia71]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано09.08.10 11:07



Милото....Когато Боби беше на лагер едно момченце от групата така плакало всяка вечер за майка си. И Борис му викал - ти тогава защо се записа на лагер като ти е мъчно за майка ти?
Ще му мине на детенцето, просто прекалено са свикнали с нас. Аз бих ги оставяла по-често с бабите, ама пусто като сме далеч от тях....




Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: galia71]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано09.08.10 11:15



Напълно те разбирам, свекито снощи заяви, че срядата евентуално ще отведе дребната малко на село за 2 седмици и мен отсега ми се е свило сърчицето



Hot stuff

Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: galia71]  
Автор Aлa-Бaлa ()
Публикувано09.08.10 11:32



Милото...моята кака все още като отиде на лагер или при баби избягва да ме чува, защото и става мъчно...



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: tani4ka]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано09.08.10 12:09



долното легло влиза под горното. А долното е на колелца



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: Aлa-Бaлa]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано09.08.10 12:11



това е винаги само първата вечер, което му успокоява





Тема Re: баси скапания деннови [re: NikiFin]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано09.08.10 12:15



"Баси" деня имаш, неможа ли да измислиш нещо интересно за правене



Hot stuff

Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: jana]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано09.08.10 12:16



още не ми е минала, а и Дени иска да тръгва още в сряда при баба си. Абе сдухала съм се, защото прекрасно разбирам, че животът ми и този на децата ми тръгват в нови посоки





Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: galia71]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано09.08.10 12:42



Това за новите посоки много добре го разбирам - има-няма 3 седмици и Яна тръгва на градина...... От сега си знам, че тя ще го понесе много по-добре от мен

!



Тема каравани за и противнови [re: jana]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано09.08.10 13:01



дайте да обсъдим плюсовете и минусите на караваните, тип ремарке, а не аутокампер.
Много ми е кеф да си взема една ама не успавям да навия спонсора да инвестира. Бихте ли си взели подобно нещо, защо да и защо не




Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: _dexter_]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано09.08.10 13:04



и аз се записвам в клуба на разделящите се... Лора отива при свеки на 15ти за неопределено време... всъщност, докато баща й приключи с ремонта

неизвестно кога...
за първи път ще се разделим за повече от 2 дни



Тема Re: каравани за и противнови [re: NikiFin]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано09.08.10 13:08



аз съм влюбена в





Тема Re: каравани за и противнови [re: incendio]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано09.08.10 13:25



Зълва ми и приятеля й обиколиха Европа с Кемпер. Из белите страни си има уредени паркинги с вода и ток за каравани, така че си е удобство да пътуваш с такова нещо - ако те влече. Аз лично не бих се юрнала да пътешествам по този начин, предпочитам удобствата на хотелите :). А ми се струва, че Кемпера е по-удобен за големи компании като вашата, Ники, отколкото караваната, но пък нямам никакъв опит :)



Тема Re: каравани за и противнови [re: _dexter_]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано09.08.10 13:37



както кемпер така и каравана с епродават в различни размери. Предпочитам каравана, защото мога да я откача и с колата да си джиткам насам натам. А с кемпер да ходя до супера или до пазара и да му търся паркинг ми идва в повечко






Тема Re: каравани за и противнови [re: incendio]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано09.08.10 13:38



супер е, но това е кемпер. И струва 4 пъти колкото съответната му по размери и лукс каравана

.




Тема Re: каравани за и противнови [re: NikiFin]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано09.08.10 13:47



не бях се замисляла от тази гледна точка. Иначе съм си мислила, че бих правила пътешествия с такова нещо





Тема Re: каравани за и противнови [re: NikiFin]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано09.08.10 13:58



аз съм ЗА, въпреки, че съм доста притенциозна откъм условия за почивка

Hot stuff

Тема Re: каравани за и противнови [re: NikiFin]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано09.08.10 14:17



Е, то Кемпера си е отделно от колата, имаш си кола и кемпер

, ясно е, че с него не се ходи до супера и не се карат децата на градина. Но си има бойлер, печка - за готвене и за отопление, всичко е на газ.... Не знам как стои въпросът с тези неща в караваните. Сега се сещам, че каравана би било по-готино - отиваш в някой голям европейски град, паркираш я на специалния паркинг и после с колата си джиткаш по забележителностите или из околията - по-удобно е някак



Тема Re: каравани за и противнови [re: _dexter_]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано09.08.10 15:01



именно, по удобно и мултифункционално.
Иначе в караваната има същите удобства като в кемпера. Може би предимство на кемпера е, че по лесно се кара. Не знам дали си пробвала да караш и паркираш кола с ремарке. Аз примерно не мога, адски трудно е. И може би с кемпер се развиват малко по високи скорости по магистралата въпреки че и той има ограничения в скоростта




Тема ето изплакни още малконови [re: jana]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано09.08.10 15:10



очи

каравани







кемпери














Тема Re: ето изплакни още малконови [re: NikiFin]  
Автор _dexter_ (оптимист)
Публикувано09.08.10 15:16



И колко струва едно такова чудо? Предполагам хич не е малко......



Тема Re: каравани за и противнови [re: NikiFin]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано09.08.10 15:24



Е, а и би оправдало купуването на новата по-мощна и голяма кола. Ако настояваш да купите първо голяма кола, после кемпер, много ще стане. Така че, на новата кола много ще й отива да й закачите една хубава каравана

.
Иначе аз определено не съм за каравана, поне не на този етап. Предпочитам да посещавам различни места и да спя в различна обстановка, когато обикалям или почивам. Не ща и да се грижа за спане, чаршафи, пране, готвене и пр. Сигурно е по-достъпно и удобно за едно по-голямо семейство, но, ако тръгнеш с удобна кола, има доста хубави маршрути из Европа с евтини хотели край магистралите. Ако такъв начин на пътуване ти допада. Аз пътувах миналата година с кола из Централна Европа и въобще не съм възхитена. Включително и спящите по бензиностанциите гастербайтери ме уплашиха доста. Хиляди пъти предпочитам самолет, а с кола в чужд град е освен доста трудно откъм паркиране, ориентация и пр., още и доста скъпо откъм паркиране, възможности за нарушения и глобяване и пр. Затова има удобен градски транспорт, поне в белите държави.



Тема Re: каравани за и противнови [re: NikiFin]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано09.08.10 16:23



еее.... човек трябва и да си мечтае де
а и аз съм хотелски любител - да ми се сготви и изчисти



Тема Re: ето изплакни още малконови [re: NikiFin]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано09.08.10 16:27



всички ми харесват, обаче някъкси не мога да си представя 5 човека вътре





Тема Re: ето изплакни още малконови [re: incendio]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано09.08.10 16:41



Ха ха дядовата ръкавичка



Hot stuff

Тема Re: ето изплакни още малконови [re: _dexter_]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано09.08.10 23:06



на ново излиза колкото двустаен апартамент във Видин (поне това, което аз искам де, големичко за цялата челяд). Тук в Дания де, в БГ не знам как са цените, но предполагам малко по ниски




Тема Re: ето изплакни още малконови [re: incendio]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано09.08.10 23:11



е тесничко е, но то не е за живеене а за преспиване, готвене, ядене и то ако навън вали. Сега много ясно че не е като на хотел. Като се знам, ще хвана клаустрофобия. Пробвала съм на яхта и подивях направо.
От датски форум също получавам много противоречиви мнения, едни са възхитени, други тц. Един даже вика, че на палатка му било по удобно и приятно да спи.
Явно ще трябва да направя пробно пътуване с такова нещо за ми се изясни за кво иде реч.




Тема Re: каравани за и противнови [re: tswete]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано09.08.10 23:14



Ако човек много пътува сигурно си заслужава да пести от хотели и да спи в каравана. Ама ние не пътуваме чак толкова та кой знае каква практическа полза и смисъл май няма.
Ама некакво си ми е кеф.....

. А и на децата ще им хареса.




Тема Re: каравани за и противнови [re: NikiFin]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано10.08.10 22:53



В момента, в който и3пра3ни6 химическата тоалетна в съответния канал на къмпинга(при пол3ване от двама въ3растни се почиства всеки втори ден) 6те 3абрави6 всички плиусове_ вЕрвай ми.





Тема Re: каравани за и противнови [re: surfline]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано11.08.10 12:23







Тема Re: каравани за и противнови [re: surfline]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано11.08.10 13:05



хм... заинтиргува ме.... Принципно съм свикнала на лайна ама... това може да е нещо специално де викаш






Тема Едно линкченови [re: jana]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано11.08.10 17:02



Да видите една приятелка и съученичка на Дени как страхотно рисува. Тя все ми казваше, но не бях гледала рисунки. Бива го девойчето. Интересни неща има.



Редактирано от galia71 на 11.08.10 17:02.



Тема Re: Едно линкченови [re: galia71]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано11.08.10 17:19



не е достъпно





Тема Re: Едно линкченови [re: incendio]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано11.08.10 17:21



жалко



Тема четохте ли тованови [re: jana]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано12.08.10 00:15








Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: jana]  
Автор vihrogonche (*оптимист*)
Публикувано12.08.10 00:37



Днес се сетих за Колибри от Августинчета 2004 - дъщеря й Елена навърши 6 годинки - да й е жива, здрава и много щастлива! Липсва ни нашият августовски отбор - бяхме се събрали страшно много и все готини мацки!



Изготвям професионално лични и партньорски хороскопи!

Тема Re: четохте ли тованови [re: NikiFin]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано12.08.10 10:26



луди всякакви





Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано12.08.10 14:10



Ехооо, здравейтее!


Открих един евтин нет и сядам 1-2 часа в жегата да поджиткам!
Ние сме на Слънчев бряг. Впечатления и размисли много, особено след като не бях стъпвала тук от поне 12 години. Първите 2 дни бях в шок и ужас!. На мясото на голите полянки е израстнало бутафорно чудовище, наречено курорт! Страшна лудница, просто нямам думи! Сега вече посвикнах на лудницата и не ме обърква толкова. Тук сме на почивка поради разни обстоятелства, иначе не бих си го причинила доброволно де...при все, че обичам хаоса и тълпата. Хотела ни е може би най-доброто нещо от почивката. Ние сме абсолютно ЕДИНСТВЕНИТЕ БГ, и честно да ви кажа, съм доста възмутена от "европейците" - англичани, немци, евреи, поляци. Оставям настрана външният вид на повечето, но поведението им на закуска и вечеря е просто повече от просташко! Сигурна съм, че и най-големия бг селяк би бил по-възпитан. Ядат като уроди, то и им личи де...А какви комбинации се ядата на закуска.....боб с домати, белени домати от консерви, омешани с наденици от най-евтините и яйца. Не ги знам от кои села са, но почти всички са с татуировки и бабите и младите, а мъжете да не говорим...Хотела е много на ниво, има и басейн, който хич не е лош, и го посещаваме сутрин, защото жегата на плажа е уникална. А морето също е ужасно - мръсно, много водорасли, топло като пи....я, абе мани. Като сравнявам с Корфу....ми се реве, ама...
Вечер като плъзнеме из улиците ми прилошава - сергиите сигурно са на глава от курортистите и все едни и същи боклуци...най-ме забавлява Ани! Тя открито воюва с всички набори-небългарчета, които вижда. Явно е някаква защитна реакция, защото не им разбира сигурно. Непрекъснато им се кара, хока ги, дразтнни ги, даже ги имитира как говорят. Направо се смея с глас понякога, като й кажа говори на английски и започва да ги имитира...но по-скоро на китайски! Милото! А иначе е невероятно отворена, все едно не е наше дете! Никакъв срам, непрекъснато се закача с хората и си проси комплимент след комплимент. На всеки казва, че е от Булгария...хахахахах...мн е смешна...
Ние си идваме живот и здраве в неделя, а тя остава тук още 2 седмици...
Та така....изпращам ви целувки и отивам да почета малко! Влязох най-вече да проверя, имаме ли си ново бухти, ама явно още нямаме...



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано12.08.10 14:12



Целувкиии и на вас, както сте там отскочете някоя вечер да хапнете в При Джани, няма такова обслужване, цени и вкуснотиииииииии



Hot stuff

Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: jana]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано12.08.10 14:15



Ми ние си имаме вечеря...Къде се намира това Джани? Горе-долу де....





Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: dessbess]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано12.08.10 14:31



Тъкмо за теб си мислех!


Не ги гледай другите, игнорирай шумотевицата и се наслаждавай. Тук е също така огромна жега, ама има и работа, баналности и липсва всякаква надежда за хубав басейн и почивка.
Поздрави на малката шовинистка. Като я ядосват, какво да прави, реагира...



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: dessbess]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано12.08.10 14:35



Както е входа на Кубан излизаш на главното площадче, хващаш наляво през един пазар, сергиииии, пресичаш булеварда и продължаваш все направо през същият този пазар. След 500-600м. от ляват астрана ще види заведението, за мен по-добро в този район надали има

Порциите са огромни, безумни вкусотии, цените са прекалено прилични, а и отвън винаги има стълкновение от хора, но чуе ли се българска реч си с предимство

Hot stuff

Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: tswete]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано12.08.10 14:45



Ооо, да, така и правя!


Отсега ми е мъчно, че после две седмици няма да се виждаме, ама нека стои тука детето, че после цяла година на градина...
Цвете, как си ти? Надявам се, всичко да е на шест при теб!



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: dessbess]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано12.08.10 17:36



И аз се надявам всичко да е ок. Аз съм добре, но се надявам и при бебо също да е така. В тая горещина съм по цял ден на климатик, обаче ми се отразява зле. От горещината губя апетит и сега съответно имам огромен апетит. Направо не знам докъде ще я докарам... Засега нямах проблеми с апетита и с килограмите, но сега съм с апетит да изям нещо голямооо... или по-точно много големи неща

.



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: dessbess]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано12.08.10 17:46



ай десита... така е мила... за съжаление изметта на европа идва да почива у нас, просто защото не могат да си позволят някое по-луксозно място като хърватска, гърция... за италия и хранция вече и дума не може да става...

че са прасета си е абсолютно вярно - най-вече тлъстите им деца...
а това си е съвсем обичайната закуска за всяко съсловие от обществото им - ако отидеш някъде другаде на запад, където ходят предимно англичани и германци ще видиш, че и там менюто за закуска е същото...

а за мястото на което сте... поне нощтния живот е без конкуренция... жалко за повечето безумни компании де...



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: tswete]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано12.08.10 17:58



добре дошла (почти) в деветия месец


така е и при мен с апетита - до скоро го нямаше никакъв, а сега... мале мила...



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: dessbess]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано14.08.10 17:31



хахаха, много забавно пишеш.
Слънчев Бряг никога не ми е харесвал. Сега не знам как е ама едва ли е прекрасен от преди. Сл Бряг е за млади чужденци купонждии. С малко дете се не ходи.
Др път идете на Обзор, плажът или поне този пред комплекса Обзор Биич е прекрасен.
Иначе 32 градуса на морската вода верно е пикня. И каквато е соленичка тамън мммм


Но е добре за децата че могат да си се плацикат дълго време на воля




Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: dessbess]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано14.08.10 17:36



ол инкузов ли сте. Зачудих се понеже за яденето на чужденците, интересни комбинации. Ама добре че мен не си ме видяла, аз съм битер тях. Толкова съм сладокусна че ако има бюфет с 200 неща от всички ще взема за да ги пробвам. Чак мъжът ми ми се смее. И той бая плюска по бюфети ама го прави по изтънчено. Взема си по малки прилежни порцийки с надеждата че околните няма да му ги броят. А аз съм си сиропуч, напълня една огромна чиния и разбира се не мога да я изям, но поне правя свинско впечатление на околните






Тема в крайна сметка се спряхменови [re: jana]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано14.08.10 17:59



на Ситроен Гранд Пикасо със 7 отделни седалки.



Освен че е най евтин от останалите дето гледахме Volkswagen Multivan и Ford Galaxy (в който и двамата с мъжо се влюбихме от пръв поглед, много тежкарски и пак с много екстри вътре, но с 40 000 лв по скъп), има кви ли не изгъзици вътре, направо ми падна капата. Като се почне от автоматични и ръчни скорости, вграден хладилник, вградени щори за прозорци, климатик с настройка на Т отделно за двете страни и също и за задните седалки, самолетни масички пред задните седалки, кви ли не шкафчета, огледало за шофьора с пълен обхват на задните седалки да вижда какво правят децата, 5те задни седалки така се събират че става много равно и е пригодено специално да се спи (когато само двама пътници пътуват разбира се), всевъзможни светлини (дори ръчно фенерче в багажника), всяка седалка отделно се мърда напред назаде. Освен това бонус получаваме понеже е промоция безплатно инсталиране на 2 ДВД екрана с гратис ДВД на Аватар с блутуут 3 комплекта слушалки за трите деца за да не ни гърми на нашите глави да можем да си лафим на спокойствие. Божке каква кола. Сега остава да установим и защо е толкова евтина. Даже израилеца дето я изтъргува ми направи подарък, видя че мъжът ми не иска да сложи теглич за ремарке отзад (нали си точа зъбите за каравана, а пък Дан ми не иска та затова и теглич не искаше да слага) и дядката каза че желанията на жените трябва да се изпълняват и ще ми инсталира теглич гратис. Сега верно не е много мощничка и трябва по лекичка карава да се търси, но има варианти и това да се уреди. И като за капак се оплакахме, че имаме само една кола, мъжът ми продал неговата и ни предложиха безплатна кола докато ни сложат табелите и двд-та на новата. Много се кефя, още др месец заминаване на почивка в Франция да я изпробваме.
Те Яна, пофалих се, да не качеш че само се оплаквам.
(сега па да не взема взема да си урочасам новата придобивка пупу)




Тема Re: в крайна сметка се спряхменови [re: NikiFin]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано14.08.10 19:02



честита да ви е и много и безаварийно да си пътувате. Ама много екстри, много нещо. Аз също си мечтая за пътешествие с кола, но половинката не ще и да чуе. Това за ДВД-то и мъжът ми по едно време се беше навил да купува, да си гледали отзад, ама аз го спрях щото няма и затова да мисля като паркирам някъде. Е днес на един паркинг забърсали на мъжа ми колата

.



Тема Re: в крайна сметка се спряхменови [re: galia71]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано14.08.10 22:07



забърсали на мъжа ми колата.


в смисъл?




Тема Re: в крайна сметка се спряхменови [re: NikiFin]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано14.08.10 22:56



Честита кола! Звучи страхотно! С удоволствие да си я карате и здрави да ви доставя навсякъде, където поискате.
А това със спането е удобно, обаче можете и като сте петима да го използвате

, не е необходимо само двама да сте. Но и децата трябва да решат да легнат. Имам приятели с три деца. Вечер избират да пътуват и предварително подготвят леглата, с възглавници и т.н. Лошото е, когато децата решат да не спят. А и трябва да те устройва нощно каране. Иначе това е чудесен начин спокойно да се пътува, децата спят отзад, пътищата не са много натоварени, не е горещо и т.н.
Още веднъж - чудесно звучат екстрите на колата - на всичките да се наслаждавате!!!



Тема Re: в крайна сметка се спряхменови [re: tswete]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано14.08.10 23:27



Мерси, мерси. То спането ама при престой. В движение няма как, по Европата ако не си вързан в седалка ще те разорят с глоби. Не че не отвързваме децата чат пат щото излудеват разбира се, ама винаги сме нащрек за полицаи и те са се изучили като кажем Полиция и веднага сядат по седалките

.
Иначе с тази огромна спалня отзад тамън биха се гушкали тричките с голям кеф.... и още по голям за нас да ни се махнат главата ама....
Иначе нощно каране идеално ме устройва ама ако някой ме вози. Аз съм малко кьорова и трудно карам нощем.
Ама май верно в БГ верно още не е навлязло масовото връзване в детски столчета на деца до 6 или там колко години беше. Една американка дето живее тук но била на почивка в БГ обясняваше на дълго и широко в един датски форум как информацията за детски столчета още не била стигнала до БГ и там никой не ги ползвал. Аз лично си признавам не съм обърнала внимание как се возят там децата.
Казах и че информацията отдавна е стигнала ама още не се е стигнало до масова употреба явно.




Тема Re: в крайна сметка се спряхменови [re: NikiFin]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано15.08.10 08:09



одрали бронята



Тема Re: в крайна сметка се спряхменови [re: NikiFin]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано15.08.10 08:14



мисля, че от 4-ри години е закона дете до 12 год. или до определени кила да е на столче. Борис в началото му беше много трудно да седи вързан, но вече свикна. Дори и Дени въпреки, че е отзад с качването си закопчава колана. Аз имах малък инцидент с Борис веднъж когато му позволих да не се закопчава и оттогава и за 30м е вързан





Тема Re: в крайна сметка се спряхменови [re: galia71]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.08.10 11:50



дразнещо.
Но ще ви подейства успокоително като разгледате тези снимчици.



това е Копенхаген и околните градчета снощи и днес след проливен дъжд. До 2 метра дълбочина стига водата по улиците, на кякои снимки се вижда само част от покрива на колите, които са под водата. Стотици удавени двигатели и скапани коли, домове..... Ужасна трагедия, такова чудо не е било от как съм в Дания


Редактирано от NikiFin на 15.08.10 11:50.



Тема Re: в крайна сметка се спряхменови [re: galia71]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано15.08.10 16:22



Чл. 137б. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Системите за обезопасяване на деца в зависимост от теглото на децата, за които са предназначени, се класифицират в пет групи:
1. група 0 - за деца с тегло под 10 кг;

2. група 0+ - за деца с тегло под 13 кг;

3. група I - за деца с тегло между 9 и 18 кг;

4. група II - за деца с тегло между 15 и 25 кг;

5. група III - за деца с тегло между 22 и 36 кг.

(2) Системите за обезопасяване на деца се подразделят на два класа:

1. пълен клас, който включва комбинация от ленти или гъвкави компоненти с осигуряваща ключалка, регулиращи и присъединителни устройства и в някои случаи допълнителна седалка и/или защитна преграда, и могат да се закрепват чрез нейната вградена лента или ленти;

2. непълен клас, който представлява цялостна система за обезопасяване на деца и може да включва частично обезопасително устройство в комбинация с обезопасителен колан за възрастни, който обхваща тялото на детето или задържа устройството, в което детето е поставено.

Чл. 137в. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Пътниците в моторни превозни средства от категории М1, N1, N2 и N3, когато са в движение, използват системи за обезопасяване, с които моторните превозни средства са оборудвани.
(2) За деца с ръст под 150 сантиметра, които пътуват в моторни превозни средства от категориите М1, N1, N2 и N3, оборудвани със системи за обезопасяване, се използват системи за обезопасяване на деца от пълния или непълния клас по смисъла на чл. 137б, ал. 2, съобразен с теглото на детето в съответствие с чл. 137б, ал. 1.

(3) В моторните превозни средства от категории M1, N1, N2 и N3, които не са оборудвани със системи за обезопасяване, не се допуска превозването на деца под тригодишна възраст, а децата на възраст три и повече години и с ръст под 150 сантиметра заемат седалка, която не е предна.

(4) В таксиметрови автомобили, които не са оборудвани със системи за обезопасяване на деца, деца с ръст под 150 сантиметра се превозват на седалка, която не е предна.

(5) Не се допуска превозването на деца в система за обезопасяване на деца, обърната в посока, обратна на нормалната посока на движение на превозното средство, когато тя е закрепена на пътническа седалка, с предно разположена въздушна възглавница, освен ако възглавницата не е деактивирана.

Чл. 137г. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Системите за обезопасяване на деца трябва да отговарят на изискванията на Правило 44/03 на Икономическата комисия за Европа на Организацията на обединените нации или на наредба по чл. 138, ал. 4 относно одобряване типа на нови моторни превозни средства по отношение на обезопасителните колани и на системите за обезопасяване и за одобряване типа на обезопасителни колани и системи за обезопасяване.

Чл. 137д. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Всички седящи пътници на възраст три и повече години в моторните превозни средства от категории М2 и М3, когато са в движение, използват системите за обезопасяване, с които моторните превозни средства са оборудвани. Системите за обезопасяване на деца се одобряват в съответствие с чл. 137г.

Едва ли хамериканката може да чете бг, въпреки че е длъжна да познава Бг законите, щом пребивава на бг територия. Поне от 2007 г. са въведени задължителните системи за обезопасяване. Публикувам ги тук, като се извинявам за големия обем. Мисля, че са важни за всички нас.
Факт е, че полицаите не спазват много-много тези правила, но, ако са огладнели, със сигурност, ще ви напишат акт и за това.



Тема Re: в крайна сметка се спряхменови [re: tswete]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано15.08.10 18:30



от както имах инцидента с Борис (макар и незначителен, но с много притеснения), осъзнах че в този закон е за наше добро. В много случаи спасява човешки живот.



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: NikiFin]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано15.08.10 21:53



Бяхме закуска плюс вечеря! Е, то и аз плюскам като за световно!

Странни ми бяха комбинациите, някак си в една чиния направен дори 20 см връх от безумни неща, поне 10 вида... Днес се потресох сутринта от омлетчета обилно поляти със сладко от прасковки...Имаше си има и нормално ядене, но неизменно присъстваха и най- вече се ядаха техните неща...Аз като съм в чужбина се радвам да опитвам местната кухня, но те явно са си традиционалисти...половин Слънчев бряг предлата само англйиско меню...
Но тия яденици не са за мен...особено вечер..Като се набумти човек му се доспива, друго си да се седне по кръчмите, но с малки деца пък не става...
Ох, много ми е мъчно за Ани...тя остава с баба си и дядо си...след има няма 12 дни ще си дойде...

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от dessbess на 15.08.10 21:54.</EM></FONT></P>

Редактирано от dessbess на 15.08.10 21:54.



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: NikiFin]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано15.08.10 21:56



Мен ако питаш, в България но море краченцето ми няма да стъпи, но това е друга тема....



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: dessbess]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.08.10 22:26



на мен пък никога не ми е мъчно за децата. В смисъл не ми липсват. Притеснявам се, че може да не ги гледат акто хората ама ако знам че ще ги гледат добре си ми е супер. Стига разбира се да не се разболеят или др лошо да се случи




Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: dessbess]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.08.10 22:33



не си първата, от която чувам тази закана. Аз сигурно щото по убаво не съм пробвала и си ми ареса там дет бехме. Ама съм почти сигурна, че ако бяхме в някой курорт в големото меле хич нямаше да ми хареса, аз си обичам спокойствие. И от яденето не се оплаквам, щото сами си готвехме в къщи. 2 пъти бехме на кръчма ама и двата пъти се изложиха готвачите. Хубаво че имаше къде да си готвим. Даже майка ми натовари колата ни с домашни буркани с месо и манджи и добре ни дойде. Бяхме разхвърляли бурканите така хвърчащи из цялата кола и като дойде пиколото да ни помага да разтоварваме багажа аз се уплаших че ще види бурканите и го разкарах по най просташкия начин, щото пък и той много се натискаше да помага и принуждава хората да му ползват услугите. Но мен не успя де






Тема Re: в крайна сметка се спряхменови [re: tswete]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.08.10 22:47



така са го написали, че сигурно само те си го разбират. А тия категории М1, N1 ...за пръв път ги чувам и неам никаква идея кво означават




Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: dessbess]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано16.08.10 07:04



ха-ха-ха то и моят мъж в хотела яде английска закуска. Боб, яйца и наденици. А в хотела пък който ние ходим има няколко тематични вечери - има българска, испанска, иначе като цяло храната е доста разнообразна. Най ми харесва, че освен салатите и зад. зеленчици винаги има някакъв зеленчук на скара - лук, чушки, зеле, тиквички

На теб ти е мъчно, но Аничка със сигурност ще си прекара добре






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.