Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:23 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Тема Re: в крайна сметка се спряхменови [re: galia71]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.08.10 11:50



дразнещо.
Но ще ви подейства успокоително като разгледате тези снимчици.



това е Копенхаген и околните градчета снощи и днес след проливен дъжд. До 2 метра дълбочина стига водата по улиците, на кякои снимки се вижда само част от покрива на колите, които са под водата. Стотици удавени двигатели и скапани коли, домове..... Ужасна трагедия, такова чудо не е било от как съм в Дания


Редактирано от NikiFin на 15.08.10 11:50.



Тема Re: в крайна сметка се спряхменови [re: galia71]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано15.08.10 16:22



Чл. 137б. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Системите за обезопасяване на деца в зависимост от теглото на децата, за които са предназначени, се класифицират в пет групи:
1. група 0 - за деца с тегло под 10 кг;

2. група 0+ - за деца с тегло под 13 кг;

3. група I - за деца с тегло между 9 и 18 кг;

4. група II - за деца с тегло между 15 и 25 кг;

5. група III - за деца с тегло между 22 и 36 кг.

(2) Системите за обезопасяване на деца се подразделят на два класа:

1. пълен клас, който включва комбинация от ленти или гъвкави компоненти с осигуряваща ключалка, регулиращи и присъединителни устройства и в някои случаи допълнителна седалка и/или защитна преграда, и могат да се закрепват чрез нейната вградена лента или ленти;

2. непълен клас, който представлява цялостна система за обезопасяване на деца и може да включва частично обезопасително устройство в комбинация с обезопасителен колан за възрастни, който обхваща тялото на детето или задържа устройството, в което детето е поставено.

Чл. 137в. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Пътниците в моторни превозни средства от категории М1, N1, N2 и N3, когато са в движение, използват системи за обезопасяване, с които моторните превозни средства са оборудвани.
(2) За деца с ръст под 150 сантиметра, които пътуват в моторни превозни средства от категориите М1, N1, N2 и N3, оборудвани със системи за обезопасяване, се използват системи за обезопасяване на деца от пълния или непълния клас по смисъла на чл. 137б, ал. 2, съобразен с теглото на детето в съответствие с чл. 137б, ал. 1.

(3) В моторните превозни средства от категории M1, N1, N2 и N3, които не са оборудвани със системи за обезопасяване, не се допуска превозването на деца под тригодишна възраст, а децата на възраст три и повече години и с ръст под 150 сантиметра заемат седалка, която не е предна.

(4) В таксиметрови автомобили, които не са оборудвани със системи за обезопасяване на деца, деца с ръст под 150 сантиметра се превозват на седалка, която не е предна.

(5) Не се допуска превозването на деца в система за обезопасяване на деца, обърната в посока, обратна на нормалната посока на движение на превозното средство, когато тя е закрепена на пътническа седалка, с предно разположена въздушна възглавница, освен ако възглавницата не е деактивирана.

Чл. 137г. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Системите за обезопасяване на деца трябва да отговарят на изискванията на Правило 44/03 на Икономическата комисия за Европа на Организацията на обединените нации или на наредба по чл. 138, ал. 4 относно одобряване типа на нови моторни превозни средства по отношение на обезопасителните колани и на системите за обезопасяване и за одобряване типа на обезопасителни колани и системи за обезопасяване.

Чл. 137д. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Всички седящи пътници на възраст три и повече години в моторните превозни средства от категории М2 и М3, когато са в движение, използват системите за обезопасяване, с които моторните превозни средства са оборудвани. Системите за обезопасяване на деца се одобряват в съответствие с чл. 137г.

Едва ли хамериканката може да чете бг, въпреки че е длъжна да познава Бг законите, щом пребивава на бг територия. Поне от 2007 г. са въведени задължителните системи за обезопасяване. Публикувам ги тук, като се извинявам за големия обем. Мисля, че са важни за всички нас.
Факт е, че полицаите не спазват много-много тези правила, но, ако са огладнели, със сигурност, ще ви напишат акт и за това.



Тема Re: в крайна сметка се спряхменови [re: tswete]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано15.08.10 18:30



от както имах инцидента с Борис (макар и незначителен, но с много притеснения), осъзнах че в този закон е за наше добро. В много случаи спасява човешки живот.



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: NikiFin]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано15.08.10 21:53



Бяхме закуска плюс вечеря! Е, то и аз плюскам като за световно!

Странни ми бяха комбинациите, някак си в една чиния направен дори 20 см връх от безумни неща, поне 10 вида... Днес се потресох сутринта от омлетчета обилно поляти със сладко от прасковки...Имаше си има и нормално ядене, но неизменно присъстваха и най- вече се ядаха техните неща...Аз като съм в чужбина се радвам да опитвам местната кухня, но те явно са си традиционалисти...половин Слънчев бряг предлата само англйиско меню...
Но тия яденици не са за мен...особено вечер..Като се набумти човек му се доспива, друго си да се седне по кръчмите, но с малки деца пък не става...
Ох, много ми е мъчно за Ани...тя остава с баба си и дядо си...след има няма 12 дни ще си дойде...

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от dessbess на 15.08.10 21:54.</EM></FONT></P>

Редактирано от dessbess на 15.08.10 21:54.



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: NikiFin]  
Автор dessbess (стар клубар)
Публикувано15.08.10 21:56



Мен ако питаш, в България но море краченцето ми няма да стъпи, но това е друга тема....



Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: dessbess]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.08.10 22:26



на мен пък никога не ми е мъчно за децата. В смисъл не ми липсват. Притеснявам се, че може да не ги гледат акто хората ама ако знам че ще ги гледат добре си ми е супер. Стига разбира се да не се разболеят или др лошо да се случи




Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: dessbess]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.08.10 22:33



не си първата, от която чувам тази закана. Аз сигурно щото по убаво не съм пробвала и си ми ареса там дет бехме. Ама съм почти сигурна, че ако бяхме в някой курорт в големото меле хич нямаше да ми хареса, аз си обичам спокойствие. И от яденето не се оплаквам, щото сами си готвехме в къщи. 2 пъти бехме на кръчма ама и двата пъти се изложиха готвачите. Хубаво че имаше къде да си готвим. Даже майка ми натовари колата ни с домашни буркани с месо и манджи и добре ни дойде. Бяхме разхвърляли бурканите така хвърчащи из цялата кола и като дойде пиколото да ни помага да разтоварваме багажа аз се уплаших че ще види бурканите и го разкарах по най просташкия начин, щото пък и той много се натискаше да помага и принуждава хората да му ползват услугите. Но мен не успя де






Тема Re: в крайна сметка се спряхменови [re: tswete]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано15.08.10 22:47



така са го написали, че сигурно само те си го разбират. А тия категории М1, N1 ...за пръв път ги чувам и неам никаква идея кво означават




Тема Re: Петминутна почивка-лаФ!!!нови [re: dessbess]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано16.08.10 07:04



ха-ха-ха то и моят мъж в хотела яде английска закуска. Боб, яйца и наденици. А в хотела пък който ние ходим има няколко тематични вечери - има българска, испанска, иначе като цяло храната е доста разнообразна. Най ми харесва, че освен салатите и зад. зеленчици винаги има някакъв зеленчук на скара - лук, чушки, зеле, тиквички

На теб ти е мъчно, но Аничка със сигурност ще си прекара добре






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.