Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:34 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 6 г.с. и 3 дни и все още няма сърдечни пулсации  
Автор mar4elamp (непознат )
Публикувано12.08.10 11:26



Мили момичета,незнам как да започна,съсипана съм

Вчера бях на вагинален екограф,в 6 г.с. съм,док видя малкък ембрион,но не можа да засече пулс,каза след 1 седмица пак да ида,каза че е умерен песимист и че може да е от късна овулация и все още да е рано,но аз вече загубих надежда и незнам има ли смисъл да чакам седмица.............вече нямам и сълзи да плача,толкова съм отчаяна На следващия ден говорих и с др.лекарка,тя каза почти същото,но звучеше по обнадеждена от факта,че жълтъчното мехурче било мн добре офоремо,здраво и с хубав размер ,плодния сак също,без деформации,незнам има лби надежда,това чакане ме убива



Тема Re: 6 г.с. и 3 дни и все още няма сърдечни пулсациинови [re: mar4elamp]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано12.08.10 11:40



Надежда предварително не се губи. изчакай търпеливо прегледа следващата седмица и ще се разбере. Няма смисъл да се тревожиш преди да има основателна причина, нищо не зависи от теб, така че се опитай да мислиш позитивно.

Hot stuff

Тема Re: 6 г.с. и 3 дни и все още няма сърдечни пулсациинови [re: mar4elamp]  
Автор galia71 (старо куче)
Публикувано12.08.10 12:03



опитай се да не мислиш за това, колкото и да е трудно. Една седмица не е толкова дълго време. И се успокой, не можеш да промениш нищо. Кураж.



Тема Re: 6 г.с. и 3 дни и все още няма сърдечни пулсациинови [re: mar4elamp]  
Автор tani4ka (mama na dvama)
Публикувано12.08.10 12:27



Надежда има винаги. По-добре мисли, че има и следващ път и опит. Светът и животът не свършват с това. Стискам палци след 1 седмица да си сред нас с добри новини!!!






Тема Re: 6 г.с. и 3 дни и все още няма сърдечни пулсациинови [re: mar4elamp]  
Автор incendio (Пиле Шарено)
Публикувано12.08.10 13:36



я се стегни

какво е това отношение
чакай си седмицата, че и 2 ако се наложи и не си мисли лоши работи, за да не привличаш негативна енергия върху себе си - ако трябва, си вземи отпуск и иди някъде на хладно за няколко дни, за да се разсееш...
колкото повече се вманиячаваш, толкова по-зле и за теб и за бебето!!!
стискам палци



Тема Re: 6 г.с. и 3 дни и все още няма сърдечни пулсациинови [re: mar4elamp]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано12.08.10 14:06



Ей, не мога да ви разбера. За една седмица само втори такъв въпрос.


Ходила си при лекар, който си избрала за специалист. Той ти е казал, че сега не може да каже нищо определено и трябва да се изчака. И ти какво правиш - ходиш при други доктори, ровиш по форуми и си късаш нервите с притеснения. И защо? Я се успокой, с тия нерви и чувства в стил "съсипана съм" само навреждаш на собственото си състояние. Защо тоя драматизъм? Преживяла съм го преди по-малко от 8 месеца, ужасно е. Но аз имах и кървене, та докторът беше 99% убеден, че не е бременност и ще ми дойде със закъснение. Каза ми да си почивам, да се успокоя максимално и да не чета по форуми и в интернет глупости. Защо излишно да утежнявам психическото и физическото си състояние? Каквото е писано ще стане. На този етап ти нищо друго не можеш да направиш, освен да чакаш и да се мъчиш да бъдеш максимално спокойна. Какво си изгубила досега, че си съсипана? Я стига! Как може нарочно да си докарваш негативни емоции, когато трябва да си максимално спокойна. В края на крайщата, твърде рано е, проблемите за теб ще бъдат минимални, ако се стигне до кюртаж. МИСЛИ ПОЗИТИВНО! Успокой се! И не си докарвай сама проблеми, които още нямаш и които не би искала да имаш!
На този етап никой не знае какво ще стане, дали ще излезе бременност или не. Просто изчакай. При мен толкова късно се появи ембрионална дейност, докторът ми два пъти отлага кюртаж, беше сигурен, че не е читава бременност. И все пак се оказа. И какво? Какво щях да спечеля, ако тръгна да ровя в нета и да се притеснявам. И без това, колкото и да се мъчех да се контролирам през деня, не можех да спя по цели нощи. Имах и кръвоизлив, а не знаех да се пазя ли, да не се ли... И все пак, максимално избягвах лошите мисли. Те не помагат! Напротив, само създават излишни драми! Защо са ти?



Тема Re: 6 г.с. и 3 дни и все още няма сърдечни пулсациинови [re: tswete]  
Автор mar4elamp (непознат )
Публикувано12.08.10 15:35



На въпросът какво съм загубила,който ми беше зададен......загубих бебето си в 8 месец преди малко повече от половин година,просто увита пъпна връв и край............последвалите изследвания за какво ли не бяха добри.................но.........ето отново бременност,отново проблеми,съжелявам,че може би звуча толкова драматично.........просто явно съм натоварена психически вече.Днес взех направления за болница,за кюртаж,но може би ще изчакам да влезна и в 7 седмица и някой др.ден и тогава.Съжелявам момичета,че съм ви натовариля





Тема Re: 6 г.с. и 3 дни и все още няма сърдечни пулсациинови [re: mar4elamp]  
Автор janaМодератор (хаплива)
Публикувано12.08.10 15:58



Всяка жена минава през такива моменти, вече малко са тези щастливки без проблеми. Не е приятно това, коет си преживяла, аз лично загубих първото си дете при раждането, така че те разбирам напълно. Важното е да запазиш позитивизма си, отиди на още един преглед, не бързай с кюртажа, консултирай се с още един-двама-трима специалисти, за да си сигурна в адекватните действия. Света не е свършил, макар, че твоя рухва (поне така се чустваш), стани, изтупай се, вдигни високо глава и продължи напред.


Стискам палци

Hot stuff

Тема Re: 6 г.с. и 3 дни и все още няма сърдечни пулсациинови [re: mar4elamp]  
Автор Пъpпъл (марципанена)
Публикувано12.08.10 16:38



Абсолютно правилно-изчакай до 7 г.с
Не мога да ти кажа-успокой се, защото няма как да стане, но нещата не зависят от теб. Каквото има да стане, ще стане. Успех ти пожелавам.



Тема Re: 6 г.с. и 3 дни и все още няма сърдечни пулсациинови [re: mar4elamp]  
Автор tswete (Алекс на 5 г.)
Публикувано12.08.10 17:45



Не мисли за това, което е ставало. А и то не е причинено от някаква патология, за да очакваш да се повтори. Намери си някакво излизане извън къщи, прекарайте уикенда някъде. Нямаш бърза работа да решаваш какво да правиш. При мен изведнъж се появи нормален ембрион точно в 6та седмица и няколко дни (търсих досега, но не можах да намеря точно кой ден е бил прегледът). Към момента малко неща зависят от твоето решение. Имам предвид, че изчакването с кюртажа по никакъв начин няма да ти навреди. При моите проблеми единият от лекарите ми обясни, че в болницата в Англия, в която е работил, са оставяли до края на третия месец ембриона. Идеята е естествено да се изчисти организма. Което ми се стори ужасно, но както и да е. Не си вреди с лоши мисли.
Стискам палци! И се надявам на хубави новини.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.