Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:02 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултациянови [re: simna]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано23.02.07 21:25



Eндометриумът е лигавицата на матката (нейната най-вътрешна обвивка). Във втората част на менструалния цикъл ендометриумът се трансформира морфологично, за да осигури благоприятни условия за имплантация на оплодената яйцеклетка. Този процес се нарича децидуализация (от латинската дума deciduus - отпадащ, тъй като този слой отпада по време на менструация). По време на ранна бременност (след имплантация) се оформят 2 функционални слоя на ендометриума - децидуа компакта (плътна) и децидуа спонгиоза (гъбеста). Последната се нарича така, защото е с рехава структура, съдържа жлези, кръвоносни съдове и хранителни вещества.

Гравиден означава свързан с бременността.

С две думи заключението от хистологията Ви означава, че сте била бременна.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 чанови [re: mimy]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано23.02.07 22:33



Желая Ви успех и не пропускайте анти Д гамаглобулиновата профилактика след раждане. И определянето на резус фактора на бебето.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултациянови [re: V.Daskalov]  
Автор simna (член)
Публикувано24.02.07 11:24



Много Ви благодаря за подробното обяснение. Но с две думи, доколкото разбирам, от тази констатация не става ясно дали бременността е била в норма, дали ембрионът е бил жизнеспособен или не?



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултациянови [re: simna]  
Автор simna (член)
Публикувано24.02.07 11:26



продължавам малко - и става ли ясно в какъв срок на бременността е прекъсната, т.е. тази спонгиоза до коя седмица е?



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 чанови [re: V.Daskalov]  
Автор krasuna (непознат )
Публикувано26.02.07 10:03



Здравейте д-р Даскалов, в началото на месец февруари са наложи да направя аборт поради вродени малоформации на плода ( изоставяне на развитието на крайниците спрямо главата с 3 седмици) в 21г.с.. Резултатът от амниоцентецата е плодът е с нормален женски кариотип 46, ХХ.
По предписание на генеколог 5 месеца непосрадствено преди забременяването пиех Геритамин по2 капсули на ден, като го спрях когато разбрах че съм бремена. Въпросът ми е възможно ли е малоформациите на плода да се дължат на приеманият първите седмици Геритамин? И следващият въпрос е какви изследвания следва да си направя сега за да може да се избегнат аномалия при една следваща бременност?
Благодаря предварително за отговора.



Тема Re:Отново въпрос към д-р Даскаловнови [re: V.Daskalov]  
Автор pipih (непознат )
Публикувано27.02.07 17:34



Безкрайно Ви благодаря д-р Даскалов за изчерпателния отговор!Но ще Ви помоля отново за помощ!Направих си цитонамазка от гърди и цитонамазка от шийката на матката.Резултатите са следните:
Цитология:секрет от мл.жлеза:пенести клетки
PVCУ - плоски епителни суперфициални клетки, левкоцити, интермедиерни еритроцити
СС - ендоцервикални цилиндрични клетки, еритроцити, левкоцити
ПАП 2
Освен това имам и микробиологично изследване, което гласи:
микоплазма плюс уреаплазма - отрицателен резултат
Трябва ли да ме притесняват резултатите от изследванията и ако да какво би следвало да направя?



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултация - 3 чанови [re: V.Daskalov]  
Автор magy_ (непознат )
Публикувано02.03.07 14:32



Zdaveite d-r Daskalov,
Бебето ми е с двойно увита пъпна връв, налага ли се секцио в този случай или може и нормално раждане?
аз съм в 37 г.с.

Редактирано от magy_ на 02.03.07 14:41.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултациянови [re: simna]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано04.03.07 20:49



За съжаление, не може повече да се очаква от това изследване и то не дава отговор на всички въпроси. Все пак добре е, че бременността не е била гроздовидна.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултациянови [re: krasuna]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано04.03.07 20:54



Съжалявам за това неприятно събитие.
Макар дозите на гeритамина да са високи, няма как да се докаже със сигурност връзката между приемането му и уврежданията на плода.

Преди следваща бременност Ви съветвам освен предконцепционните изследвания да си направите и консултация с генетик.

Редактирано от V.Daskalov на 04.03.07 22:36.



Тема Re: Пренатален скрининг, женска консултациянови [re: magy_]  
Автор V.Daskalov ()
Публикувано04.03.07 20:59



Не се налага. В практиката си аз мониторирам такова раждане (следя тоновете на плода и маточните контрации, както и прогреса на раждането и рН-метрия от предлежаща част), с оперативна готовност (т.е. готовност да се премине към оперативно родоразрешение в рамките на 15 минути).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.