Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:12 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано14.09.05 10:07



Уважаеми БЪДЕЩИ МАЙКИ,
Уважаеми Дами и Господа,


От обръщението ми към вас на 06.02.2004 г. се промениха много неща и се появиха много нови данни, свързани с ГЕНЕТИЧНИТЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ И ГЕНЕТИЧНИТЕ РИСКОВЕ. От множеството посещения в страницата и поставените въпроси става очевиден интересът към проблема, който засяга всяко семейство.

Вече са факт:
1) Излезе Наредба № 28 на МЗ, ДВ. Бр. 4 от 06.01.2004 г. (вж. електронната страница на Министерство на здравеопазването), която регламентира изследванията, включително и генетичните, които се провеждат по време на бременността и на децата до 18 годишна възраст.
2) Беше приет ЗАКОН ЗА ЗДРАВЕТО, в който Раздел ІV е посветен на “ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ”. До края на годината ще бъдат приети две наредби: за “Генетичните лаборатории” и за “Националната генетична лаборатория”.
3) Все повече се утвърждава новата концепция за “МОЛЕКУЛЯРНАТА МЕДИЦИНА И БЪЛГАРСКИЯ ГЕНОМЕН ПРОЕКТ”.

Изтъкнатите предпоставки ни мотивират да започнем нова тема, която ще бъде реализирана в 2 електронни страници:

- В BG-mamma в рубриката “Национална генетична програма…” са публикувани и ще бъдат непрекъснато актуализирани общи статии.

- В тази страница водещи наши специалисти ще отговарят на конкретно зададени от вас въпроси, свързани с ГЕНЕТИЧНИТЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ, ГЕНЕТИЧНИТЕ РИСКОВЕ И ГЕНЕТИЧНАТА ПРОФИЛАКТИКА :

1) Профилактика на дефекти на невралната тръба (спина бифида) с фолиева киселина.
2) Серумен дородов биохимичен скрининг в 15-19 седмица за оценка на риска за Даун, дефекти на невралната тръба (спина бифида и аненцефалия) и дефекти на коремната стена.
3) Генетични рискове, генетични болести и генетични изследвания по време на бременността
4) Дородова (пренатална диагностика) чрез хорионбиопсия в 10-12 седмица.
5) Дородова диагностика в 16-19 седмица чрез амниоцентеза.
6) Ултразвукова диагностика на вродените аномалии.
7) Бременност, лекарства, йонизиращи облъчвания и инфекции.
8) Генетични рискове след ин витро процедури.
9) Предимплантационна диагностика (диагностика на ембриона при ин витро процедури).
10) Три и повече спонтанни аборта и генетични изследвания.
11) Законови, морално-етични и психологически проблеми при генетичните изследвания.
12) Диагностика на генетичните болести в детската възраст.
13) Геномни проекти. Български геномен проект.
14) Организация на генетичните служби в България.
15) Други.

Адрес за връзка:
София 1431, ул. Здраве 2, Университетска болница СБАЛАГ”Майчин дом”
Тел: 02/ 9172 268 и 02/ 9172 476. Факс: 02/ 9172 469
Е-поща: kremensk@medfac.acad.bg

Бъдете здрави

доц. д-р Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор SilverElfМодератор (DecusEtTutamen)
Публикувано09.11.04 11:31



Благодаря Ви Доц. Кременски,
тук пускам линк към темата

Редактирано от SilverElf на 08.01.05 15:45.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: SilverElf]  
Автор Lali (минаващ)
Публикувано10.11.04 19:41



Благодаря за вниманието, ангажираността и личната Ви отзивчивост.
Пожелавам Ви професионални успехи.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор SilverElfМодератор (DecusEtTutamen)
Публикувано10.11.04 20:11



Ще ви бъда много благодарна ако ми обясните или ме носочите към информация за "Синдрома на изчезващия близнак"?

Благодаря предварително!
Поздрави!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор Saga (хубав човек)
Публикувано30.11.04 11:40



Доц.Кременски,

Благодаря, че сте с всички нас в този форум!

Предстои ми амниоцентеза, препоръчват ми частната лаборатория на доц. Гота Вълкова в Пловдив.
Въпросът ми е дали пробите се препращат при Вас в Майчин дом или се извършват на место?
Наистина съм объркана и притеснена след всичко, което изчетох в този форум...
На 37 г. съм, втора бременност (14г.с).
Зная, че сте безкрайно ангажиран, но очаквам макар и закъснял Вашия отговор.
Благодаря Ви още веднъж, че Ви има!

Желая здраве и късмет!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: Saga]  
Автор veni1 ()
Публикувано30.11.04 19:27



Знам че питаш доц.Кременски, но понеже съм ползвала услугите на лаб.на доц.Вълкова ти пуснах инфо във бележка.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано01.12.04 09:29



Извинете, че Ви занимавам с това тук, но планирам ново забременяване след 2 миседа, а хромозомното изследване още се бави. Вчера звънях, измина месец и половина, но още не е готово. Направих го в лаб.на 13 етаж. № са 828 и 829. Бихте ли проверили?
Благодаря!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: Saga]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано02.12.04 08:53



Уважаема Госпожо,

Амниоцентеза се прави след 16-та, най-добре 17-та навършена седмица.
Такава може да Ви бъде направена в Университетската болница в Пловдив и да бъде извършен анализа в Отделението по генетика при доц. Стефанова в същата болница. В Пловдив годишно се правят около 30-40 амниоцентези годишно. В София над 700. При нас рискът за плода е под 0,5%.
Ако решите да направите амниоцентеза при нас ще получите 2 резултата:
Първи - след 5 работни дни за Даун и още 2 други болести (покрива 60% от всички хромозомни болести). Прави се само при нас.
Втори - след 2-4 седмици за всички хромозомни болести.
За съжаление, при нас трябва да заплатите 100 лева.

Ако решите да дойдете в София можете да разчитате на моето съдействие.
При мен консултациите са безплатни.

Желая Ви успех и искрено се надявам, че всичко при Вас ще бъде наред.

Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор veni1 ()
Публикувано02.12.04 09:33



Уважаеми доц.Кременски ,
преди 2 седмици посетих вашата лаборатория за консултация и ми взеха 10лв./имаше и залепена бележка/. Освен това ми казаха, че амниоцентезата струва 160лв? Защо се получава това разминаване?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор Saga (хубав човек)
Публикувано02.12.04 11:09



Доц.Кременски,

Благодаря Ви за изчерпателния и бърз отговор.

Желая Ви здраве!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.