Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:45 08.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор veni1 ()
Публикувано03.01.05 20:22



Благодаря за изчерпателната информация!


Ицо - 9.02.2001

Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор be Happy (:) :))
Публикувано07.01.05 08:55



Искам да попитам специалистите тук нещо за БХС!
Вчера бях на ЖК! Термина ми е 30/06/2005
Лекарката ме гледа на видеозон и кажа , че главичката на бебето отговаря на 15 седмици и малко а крачето на 14 и малко! Аз много се притесних от тази разлика, защото тя видимо се зачуди какво да прави!
Салед това ми обясни че се чуди дали да ми взенат кръв сега за БХС или другата седмица! Мисли мисли и реши да е другата седмица! Ама искала пак да ме види на видеозон!
Ох много се притесних! Според вас нормална ли е такава разлика и защо се Чуди за изследването?
Колко мм трябва да е крачето в 15 седмица и малкои колко в 14та? Мисля че мери от коляното да петичката!
Благодаря ви предварително!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: be Happy]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано08.01.05 14:49



Уважаема Госпожо,

Вие разибрате, че аз не съм АГ специалист, а се занимавам с генетични изследвания. Това, което мога да Ви кажа, е че случилото се с Вас е често явление и в никакъв случай не бива да Ви безпокои.
По принцип биохимичния скрининг се прави след навършена 15-та седмица. Измерването на седмицата по дължинаат на крачето се смята за по-точно. Всичко това го знае Вашата специалистка, поради което за по-сигурно Ви е предложила следващата седмица.

Това, което аз бих Ви предложил е, ако Ви е удобно и желаете, наш ултразвуков специалист без колебание да Ви определи седмицата. За съжаление това ще Ви струва 15 лева, но освен седмицата ще получите и допълнителна информация за състоянието на вашето бебе.

Аз съм на работа във вторник и можете да разчитате на съдействие.
При мен консултациите са безплатни.

Силно се надявам, че всичко при Вас е наред.

Бъдете здрава.

Кременски
9172 268
9272 476



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано10.01.05 12:40



Братовчедка ми е бременна, в около 10-таседмица. Тъй като има страхова невроза от години взима лекарства. Психиатърът й твърди, че те няма да увредят плода, но все пак бих искала да чуя и Вашето мнение. Става дума за препарата Cipralex. В момента го е прекъснала, но се чувства доста зле психически. Така или иначе го е взимала, дакота бременността се е установила - т.е. поне до 5-та седмица. Моля за Вашето мнение и съвет!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: Kлep]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано11.01.05 10:24



Уважаема Клер,

Най-добре е Вашата сестра да посети нашата генетична консултация.
По принцип няма дянни, че Cipralex уврежда плода. Независимо от това, ако няма неотложна необходимост (това преценява психиатъра), както за много други лекарства не се препоръчва вземането му по време на бременност. Както при всички бременни Вашата сестра трябва да бъде прегледана на ултразвук в:
- 10-12 седмица;
- 16-18 седимца - най-добре при наш специалист и разбира се да си направи и бохимиечн скрининг, ако желае това.
- 19-22 седмица - при наш ултразвуков специалист.
Според мен в момента са много важни консултациите и наблюдението от психиатър.

Искрено се надявам, че всичко ще бъде наред при Вашата сестра.

Бъдете здрава
Кременски.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор moon light (непознат )
Публикувано17.01.05 17:33



Уважаеми доц.д-р Кременски,

Бих искала да Ви поздравя за работата Ви, както и за личната Ви ангажираност във този форум! Желая Ви здрава, щастлива и успешна нова година!

Аз съм на 31г. От Варна съм. Имам дъщеричка на 1г.1м. Тази сутрин разбрах най-прекрасната новина – отново съм бременна! Само че го научих при най-неприятните условия – провеждам курс на антибиотично лечение.

Лутайки се между щастието и отчаянието, ще се опитам да Ви изложа някои подробности:
По мои изчисления трябва да съм в началото на 7-ма г.с., или 20-тина дни след зачеването. Преди 6 дни вдигнах температура 38С, приемах 4 пъти Fervex, 2-3 пъти аналгин и хомеопатични лекарства. След 3 дни температурата ми не спадна под 37.5С , личният ми лекар откри бронхит и предписа антибиотик KLACID SR 500 mg, сироп за кашлица Dimex, Efferalgan. Започнах да ги вземам с пълната увереност, че не съм бременна, но уви. Взех общо 3 хапчета от антибиотика, те се вземат на 24 часа и са с т.нар удължено освобождаване. Тази сутрин отново се прегледах, няма бронхит и прекратявам антибиотика. Температурата ми не спада под 37.1С, но предполагам това е от бременността.

- Много Ви моля да ми обясните какви са рисковете за ембриона от взетите лекарства? А какви са рисковете от прекараната вирусна инфекция?

- Кога най-рано мога да се изследвам при Вас за откриване на евентуални генетични аномалии?

Предварително благодаря за Вашия отговор!

Варна, 17-01-2005



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: moon light]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано18.01.05 15:20



Уважаема Госпожо,

Няма място за паника и излишно безпокойство.
За Clacid няма данни, че уврежда плода. Както при редица други лекарства, за които също няма данни, не се препоръчва при бременност и кърмене, ако няма належаща нужда.

Във всеки случай можете да се обърнете към доц Ангелова в генетичния кабинет къв университетската болница. МБАЛ"Света Мария" Варна.
При нас можете да дойдете за генетични изследвания след 15-та седмеца.

Искрено се надявам, че всичко при Вас ще бъде наред.

Бъдете здрава
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор Dormilona (непознат )
Публикувано20.01.05 17:31



Уважаеми ДОЦ Кременски

Омъжена сам в Испания, на 32 години сам, а мъжът ми на 36. Не пуша, не пия алкохол, не употребявам наркотицил Преди 2 месеца бях бременна в 20 г.с. и на Еко Допплер се видя че плода има Agenesia de cuerpo calloso,v.s holoprosencefalia, labio leporino, ectasia pielica на десния бъбрек, Същия ден ми направиха амниоцентеза.
Решихме да абортирам.И мисля че е най правилното решение.
Резълтатите от Амниоцентезата са, че няма никакво отклонение и всичко е нормално(46,XX,нормално). Съответно направиха и на нас Caroitipo ,резултатите бяха Абсолютно Нормални.
Моите въпроси са:
Има ли някакво обяснение защо ми се е случило това?
Какви други изследвания можем да направим за да разберем причината?
Какво трябва да направя преди да забременея отново?
И когато забременея, какви изследвания, освен нормалните, да направя?
Имам много добра здравна осигуровка и мога да търся най добрите специалисти и техника, стига да знам какво да искам.

Благодаря ви много предварително



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: Dormilona]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано24.01.05 10:30



Уважаема Госпожо,

Мисля, че Ви отговорих, но понеже не намирам отговора си Ви пиша отново.
Взели Сте единственото правилно решение.
До този момент лекарите са действали точно.
Това, което трябва да направят още е да Ви насочат с цялата документация към генетична консултация, където специалист - дисморфолог да се опита да оцени риска за следващата бременност. Такива специалисти със сигурност там има.
По принцип при нормален кариотип (хромозоми) се смята, че събитието е било случайно и рискът при следващата бременност остава от 3-4%, както при всяка друга бременност.
Започнете да пиете фолиева киселина.
При следваща бременност:
1) В 11-12 седмица ултразвук с измерване на Nuchal Translucency и биохимичен скрининг (ако правят такъв).
2) в 15-19 седмица ултразвук с измерване на Nuchal fold и "биохимичен скрининг" (сигурно праявт такъв).
3) В 18-22 седмица ултразвук - "фетална морфология".

Искрено се надявам, че следващия път няма да имате проблеми.

Бъдете здрава.

Кревменски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: Dormilona]  
Автор Dormilona (непознат )
Публикувано24.01.05 13:30



Искрено ви Благодаря Доц Кременски.
Вече пия Фолиева киселина. ще пиша тук какво са ни консултирали и за по нататъшното развитие.
Още веднъж Благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.