Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:06 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: до д-р Кременскинови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор pink angels (непознат )
Публикувано29.04.05 16:16



Доц.Кременски, много Ви благодаря за отговора. Ще започвам опити за забременяване по време на овулацията ми след 14 дни. Дали да спра още сега лекарството, за да ми се изчисти организма или да го пия до първите опити? Страх ме е да не се върне депресията, защото миналата година спрях да го пия на своя глава и пак се залежах. Психиатърът ми твърди, че е имал пациентка, която продължила пиенето на БИОЗАК по време на цялата бременност и детето се е родило здравичко. Аз не смятам да рискувам с живота на бъдещото си дете и предпочитам да спра да се лекувам. Познати ли са Ви случаи на пациентки с тежка депресия без лечение по време на бременност? И как се отразява пък това състояние на плода? Благодаря Ви предварително.



Тема Re: до д-р Кременскинови [re: pink angels]  
Автор pink angels (непознат )
Публикувано29.04.05 16:19



Пропуснах да добавя, че си смених ник-а, защото си забравих потребителското име и се регистрирах отново.



Тема ЗА Д-Р КРЕМЕНСКИ-ПИТАНЕнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор French_Affair (шемет:Р)
Публикувано01.05.05 21:51



Уважаеми докторе,пише ви една 34 годишна вече мама на почти двумесечно бебе. Не предполагах,че толкова скоро след раждането ще се замисля за второ дете и тъй като при мен има забрана за поне 2 години да не забременявам-секцио съм-питам директно-при евентуално забременяване и раждане след 2 години ще съм на 36.Детенце се роди без каквито и да било отклонения,а направеният скрининг показваше стойност 1:2734.Нямаме генетични заболявания и в двата рода.Дали ще ми се предложи директно амниоцентеза или ще мога да разчитам пак на скрининг?Благодаря ви!

c'est toujours moi:)


Тема Re: до д-р Кременскинови [re: pink angels]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано03.05.05 08:55



Уважаема Госпожо,

Плодът евентуално може да бъде увреден от първи до 28-ми ден след забременяването. Психиатърът трябва да прецени възможно ли е спиране на лекарството в този период. Ако това не е възможно и ще Ви влоши състоянието лекарството маже и да не се спира. Рискът за увреждане на плода по принцип е нисък.

Желая Ви успех

Кременски



Тема Re: ЗА Д-Р КРЕМЕНСКИ-ПИТАНЕнови [re: French_Affair]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано03.05.05 09:08



Уважаема Госпожо,

Първо мойте най-искрени пожелания за всичко благополучно при новороденото и при Вас.
След 2 години много неща ще се променят. Във всеки случай ще Ви предложим, съгласно днешните изисквания, първо скрининг и евентуално след това амниоцентеза, ако риска е висок. Разбира се изборът ще бъде изцяло Ваш.

Бъдете здрава.

Кременски.



Тема ЗА Д-Р КРЕМЕНСКИ-ПИТАНЕ 2нови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор ninakm (непознат )
Публикувано03.05.05 19:54



Здравейте Д-р Кременски,

Искрено се зарадвах когато видях че има човек като вас да се отзовава на питанията ни. Благодаря!

Моя въпрос е следния:
Днес научих, че имам нужда от амниоцентеза. В 18 седмица съм, втора бременност, първата прекъсната по мое желание. На 28 год. съм.
ЖК която посещавам е Шейново.
Има ли нови, по-точни и по-безопасни методи от амниоцентезата?

Предварително благодаря за отговора и отделеното време!
Лека вечер!



Тема Re: ЗА Д-Р КРЕМЕНСКИ-ПИТАНЕ 2нови [re: ninakm]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано03.05.05 20:50



Уважаема Госпожо,

Информацията, която ми давате е недостатъчна за да Ви отговоря еднозначно.
Мисля, че е най-добре да обсъдим въпроса на място.
При мен консултациине са безплатни.
Или ако предпочитате по телефон.

Бъдете здрава

Кременски

9172 268
1972 486



Тема Re: ЗА Д-Р КРЕМЕНСКИ-ПИТАНЕ 2нови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор ninakm (непознат )
Публикувано03.05.05 21:08



Благодаря че се отзовахте така бързо на въпроса ми!
Притеснена съм много и благодаря, че не оставихте въпросите ми във въздуха!

Въпроса ми беше дали амниоцентезата е единственият метод за установяване на синдроми и други проблеми.
За съжаление от Шейново не ми съобщиха какъв е риска при мен и въобще за какво има риск! Просто ми съобщиха че трябва да си направя амниоцинтеза, колко пари да нося и кога...
Мога ли да получа копие от резултатите си директно от Майчин дом? Ще се радвам ако е възможно!

Предварително благодаря за отговорите!

Поздрави,
Нина



Тема Re: ЗА Д-Р КРЕМЕНСКИ-ПИТАНЕ 2нови [re: ninakm]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано04.05.05 17:47



Уважаема Госпожо,

Най-добре е да обсъдим мъпроса на място.

По приницп амниоцентезата не е еиднственият метода за установяване на малформативни синсдроми. Много по-информативен в редица случай е ултразвуковия преглед "фетална морфология"
Всички резултати можета да получите директно от Майчин дом по всяко време.

Бъдете здрава

Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор deni_beni (непознат )
Публикувано08.05.05 00:01



Здравейте докторе,
прочетох всички Ваши отговори на поставените въпроси и останах във възторг от изчерпателните и компетентни съвети,и това че намирате време да отговорите на всички бъдещи майки.Поздравявам Ви!
И аз като всички имам своите притеснения и се изкушавам да потърся Вашия съвет.На 40 години съм, 11г.с. Дотук всички изследвания с УЗ са добри.Прочетох, че след 35г твърдо препоръчвате амниоцентеза, а аз доста се страхувам от това изследване.Може ли на моята възраст да се провери риска и по друг начин? 3D дава ли някаква информация за вероятни изменения и какво друго бихте препоръчал да предприема оттук нататък? Прочетох за биохимичен скрининг,алфа-фетопротеини,хорионбопсия,серумен скрининг,Nuchal Translucency....
От Варна съм, имам син на 20год.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.