Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:23 18.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор pipi_67 (momagain)
Публикувано25.03.05 21:46



УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ДОКТОРЕ!!!
Бих искала да ви се поклоня и сигурно не след дълго ще мога да го направя лично, тъй като съвсем скоро ще ми се наложи да ви потърся- лично или просто да посетя лабораторията ви.
Покланям ви се, защото момента в който възникнаха моите въпроси, получих отговори на немалко от тях от Вас и всички майки с подобни проблеми. И как успяхте, докторе, да не пропуснете нито едно мнение и да отговорите на всички запитвания! и всичко това в ерата на меркантилното цифроманско здравеопазване!
Но сега да не ви губя времето- ВЪПРОСИ:
1. На 37 г. съм, бременна съм в 11-12 г.с. с трето дете- до сега две нормални раждания- 16 г. и 6г. дъщери и един аборт поради забременяване със спирала.
На 30 .03. имам час за видеозон и след като прочетох всичко тук- след две- три седмици и амниоцинтеза.
2. Каква е разликата между БИОХИМИЧЕН СКРЕКИНГ и АМНИОЦИНТЕЗА- т.е. кое ми препоръчвате.
3. Как да запиша час за консултация при вас, защото днес звънях на посочените телефони, но не успях да направя връзка.

Чакам отговора ви с огромно нетърпение и освен това искам да споделя с другите мами, че и двете ми предишни раждания са в Майчин дом, без протекция и съм много доволна от грижите на целия екип!!!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: pipi_67]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано29.03.05 13:36



Уважаема Госпожо,

Хиляди извинения за закъснението. Имам проблеми с интернета.

Биохимичният скрининг е изследване на кръвта и оценява какъв е риска да се роди дете с Даун. Той е насочен, към жените под 35 години към датата на раждането, които не подозират, че индивидуалният им риск може да бъде висок.

Диагностичен метод, който практически 100% дава отговор на въпроса има или няма Даун и десетки други аномалии е изследване след амниоцентеза. Амниоцентезата е вземане на околоплодна течност. Това изследване се предлага директно на жените, които са над 35 години.

Най-добре е да обсъдим проблема на място.
По телефона може и да не ме намерите, но на работното масто със съгурност от 9 до 17 часа всеки ден.

Бъдете здрава
Кременски



Тема Re: питане-неприятен въпроснови [re: mari_77]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано29.03.05 14:21



Здравейте,

Извинения за закъснелия отговор.
Имам проблеми с интернет.
Надянам се, че сте решили проблема.
И все пак моя тел. 9172 268

Бъдете здрава
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: drinti]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано29.03.05 14:32



Уважаема Госпожо,

Генетични изследвания се правят само при определен повод - някакви генетични проблеми в рода. Надявам се, че лекарката Ви е задала съответните въпроси, за да установи имате ли такъв проблем.

На всички желаещи бременни се предлага кръвно изследване след 15-та седмица за определяне на риска от най-честите вродени болести, като например, Даун и др.

Ако сте от София, най-добре е да обсъдим проблема на място.
При мен консултациите са безплатни.

Искрено Ви желая успех и здраве

Кременски.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор pipi_67 (momagain)
Публикувано29.03.05 14:52



Благодаря за отговора, аз вече се свързах на телефона за записване и оттам любезно ме информираха за часовете, в които мога да ви намеря. Аз имам час за преглед утре, 30.03. в 18 и вероятно в четвъртък/ на на шега/ ще ви посетя- ако има най- удобно за вас време, пишете ми. Ако не- ще бъда при вас около 10 ам, моля напишете ми как точно да ви открия. Благодаря ви предварително за вниманието и отзивчивостта.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: pipi_67]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано29.03.05 17:21



Уважаема Госпожо,

Ще Ви чакам утре след 10 часа.

Имам 3 телефона. Нито един от тях не е за записване, защото при мен просто няма "записване".

Имам и неофициална секретарка. Тя е на работа до 13 часа и няма чувство за хумор. Изглежда сте се свързали с някои от мойте изключително духовити сътрудници, но това няма никакво значение. Те и аз наистина работим всеки ден и след 18 часа.

Бъдете здрава

Кременски



Тема За заплащането на амниоцинтезатанови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор pipi_67 (momagain)
Публикувано05.04.05 22:07



След посещението при вас и любезният ни разговор, се обърнах към компетентните лица в НЗОК и те ме информираха, че това изследване спада към високоспециализираните дейности и е 100 % платено от касата- Приложение №4 от наредба №40. за определяне на основния пакет от здравни дейности, гарантирани от бюджета на НЗОК. Изследването става с талон №3а издаден от лекаря, при когото е диспансеризирана бременната.
Това значи ли, че всяка жена с такъв талон , ще има право на безплатна амниоцинтеза в Майчин дом?
Или има нещо за "доброволните" дарения...?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор ass (непознат )
Публикувано08.04.05 15:27



Здравейте, Докторе!

Незная дали е за тук въпроса ми, но искам да попитам :
от известно време - 3 години се опитвам да забременея, но засега безуспешно, направената лапароскопия и др изследванияустановяват, че няма причини за ненастъпване на бременност. В такъв случай
Има ли генетични причини, които да възпрепятстват забременяването?
И в този случай дали са необходими генетични изследвания ?

Благодаря предварително!



Тема Re: За заплащането на амниоцинтезатанови [re: pipi_67]  
Автор veni1 ()
Публикувано10.04.05 17:56



Какво точно ти обясниха??? Аз останах с впечатление ,че само пункцията/т.е. вземането на течността/ е безплатно. А отглеждането на клетките и обработката?


Ицо - 9.02.2001

Тема Re: За заплащането на амниоцинтезатанови [re: veni1]  
Автор pipi_67 (momagain)
Публикувано10.04.05 22:57



Цялото изследване е безплатно като високоспециалицирана дейност, ако е с направление от лекар и с попълнен талон 3а. Лично можеш да получиш информация на горещата линия за въпроси и отговори от сайта на Здравната каса. На мен ми предстой след две седмици, така че ще пиша.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.