Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:51 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор [desi] (мама)
Публикувано13.07.05 14:06



Благодаря ви.
Малко в последствие разбрах, че това което ще ми е прегледа в понеделник е съкратено NT SCAN и е точно това изследване. Наистина явно трябва да се доверя на лекарите си.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор SeaStar (непознат )
Публикувано13.07.05 19:52



Доцент Кременски, искам да Ви помоля за съвет.
Имам мисед в 12 г.с. през февруари...Смятате ли, че е необходимо да си пусна генетични изследвания?
Благодаря Ви предварително!



Тема NT Scanнови [re: [desi]]  
Автор rady_s (непознат )
Публикувано13.07.05 20:09



Извинявам се че се намесван но ако имаш желание може да прочетеш за NT Scan на http://www.babycentre.co.uk/refcap/544491.html има и други интересни неща в сайта от сорта на маркери и др. при УЗ.




Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: SeaStar]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано14.07.05 08:05



Уважаема Госпожо,

Спонтанните аборти до 12-та седмица са често явление. За щастие в 85% от случаите при следващата бременност те не се повтарят. Ние смятяме, че при 2 и повече последователни спонтанни аборти (болшинството американски лекари предлагат при 3 и повееч) е препоръчително да се направят редица изследвания, включително и генетични. Ако, обаче, смятате, че това ще Ви успокой (изключително важен елемент) Вие мажете да посетите нашата консултация, където ще Ви предложат списъка от изследвания, които е възможно и се правят у нас при спонтанни аборти.

Силно се надявам, че събитието няма да се повтори и следващата бременност ще бъде успешна.

НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ДА ПИЕТЕ НЕПРЕКЪСНАТО ФОЛИЕВА КИСЕЛИНА (0,4 mg дневно) В ОЧАКВАНЕ НА СЛЕДВАЩАТА БРЕМЕННОСТ И 2 МЕСЕЦА СЛЕД НАСТЪПРАВЕТО Й.

Бъдете здрава.

Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор SeaStar (непознат )
Публикувано14.07.05 08:56



Много Ви благодаря за вниманието.

Пожелавам Ви много успехи и усмивки.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор klarra (непознат)
Публикувано14.07.05 13:40



Благодаря Ви доц. Кременски!
Аз все пак ще потърся генетична консултация при Вас за свое успокоение



Тема Д-р Кременски,нови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор мaм...yнчe (дебелунче)
Публикувано16.07.05 10:27



при изследване за синдром на Даун, резултатът ми беше с изключително нисък риск 1:10 000.
Това, което ме смути, беше относително ниската стойност на ЧКГ, съобразно гестационната седмица, в която правих изследването - при норма мин. около 6 и нещо, стойността му при мен беше 3 и нещо. Изследването правих в 17 г.с.
Има ли почва за притеснения или не?
Ходих после на 3Д ехограф и според лекаря, който прави прегледа, всичко било О.К, но все пак реших да питам и Вас.

Благодаря предварително.



Тема Re: Д-р Кременски,нови [re: мaм...yнчe]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано18.07.05 07:28



Уважаема Госпожо,

При Вашата ситуация, а и при всички други бременни се предлага ултразвуково изследване за "фетална морфология" в 19-22 седимца. Вие правилно сте направила ултразвуково изследване. Ако наистина всичко е нормално не би трябвало да имате притеснения.

Желая Ви успех
Бъдете здрава
Кременски



Тема Необходими изследвания след конизация [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор catalana (непознат )
Публикувано18.07.05 14:28



Здравейте доц.Кременски,
На 31г. съм, имам дете на 10г. Преди 9 месеца ми правиха конизация на шийката на матката с резултат от хистология на конуса - HPV инфекция. Генотопизация не е правена. Последващите цитонамазки са в норма (II група). Планираме бременност, но съпруга ми е много притеснен от евентуални генетични проблеми. Искам да ви попитам необходимо ли е да се правят някакви генетични изследвания в този случай и има ли опастности за бебето?
Предварително Ви благодаря!



Тема Re: Необходими изследвания след конизация [re: catalana]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано18.07.05 20:37



Уважаема Госпожо,

В описания от Вас случай не виждам данни за повишени генетични рискове.
Единствените рискове (ако има такива) са свързани с наличието на евентуална HPV инфикция.

Желая Ви успех
НЕЗАБРАВЯЙТЕ ДА ПИЕТЕ НЕПРЕКЪСНАТО ФОЛИЕВА КИСЕЛИНА В ОЧАКВАНЕ НА БРЕМЕННОСТТА.

кРЕМЕНСКИ




Страници по тази тема: << 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.