Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:40 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: ybaG]  
Автор ybaG (:) :))
Публикувано09.03.05 18:11



Благодаря ви!
Ще очаквам отговора ви!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: ybaG]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано10.03.05 19:11



Уважаема Госпожо,

Ако Ви е удобно е най-добре да обсъдим проблема на място.
При мен консултациите са безплатни.
Във всеки случай приемането на доксациклин не е повод за прекъсване на желана бременност.

Силно се надявам, че всичко при вас ще завърши блегополучно.

Бъдете здрава

Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор usercheto (непознат )
Публикувано11.03.05 23:16



Здравейте д-р Кременски,

Няколко седмици по-рано Ви писахме във връзка с мъртво родено бебе, получихме резултатите от аутопсията, прилагам аутопсионня протокол:
"Фетус мортус. Партус анормалис. Ретенцио п.плаценте. Ревизио инструменталис кави утери.
Плод от женски пол, без малоформации тегло 3100 и ръст 50 см., латерално прикрепяне на пъпната връв.Малка плацента със свежи инфаркти.
Остра асфикция интраутеринно.Масивна аспирация на около плодно съдържимо, вкл. мекониум. Пръснати кръвоизливи по вътрешните органи и арахноидално. Начална автолиза(мацерация)."
При тези резултати препоръчителна ли е генетичната консултация?

С уважение:Петя и Мишо



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: usercheto]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано12.03.05 08:58



Здравейте,

При така описаната ситуация, е малко вероятно причините да са от генетичен характер. Ако това е единственото неблагополучие при вас, т.е. няма спонтанни аборти няма други мъртвораждания, не се налагат генетични изследвания. Разбира се генетична консултация винаги е полезна, тъй като в писмо могат да се пропуснат някои "детайли", които могат да се окажат съществени.

Бъдете здрави.

Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор danisport (непознат)
Публикувано12.03.05 15:10



Здравейте, доц. Кременски!
Аз съм бременна в 12 г.с. с третото си детенце. Личният ми гинеколог ме праща в МД, за да се консултирам по следния въпрос. Аз имам високи стойности на AST (600). Може ли това по някакъв начин да навреди на плода? Нужно ли е да правя генетични изследвания, след като нямам други поводи за притеснение? Ако се налага да Ви посетя, трябва ли да си запиша предварителен час? Много благодаря предварително за отговора.
С Уважение,
Дани Делева

p.s. забравих да спомена, че не може да се намери огнището на инфекция. взимаха гърлен секрет (отрицателен е), ходих на зъболекър, остана само ревматологът, но по принцип нямам такива проблеми.



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: danisport]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано12.03.05 15:57



Уважаема Госпожо Динева,

1) Желателно е AST да се повтори.
2) По принцип това не е повод за провеждане на генетични изследвания.
3) Във всеки случай консултация с наш гинеколог е желателна, за което ще Ви съдействам.
4) При мен не се записват, но се информирайте на тел.
9172 268 или
1972 476
дали съм на работното си място в момента.
Консултациите при мен са безплатни

Бъдете здрава
Кременски



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор tedy74 (новак)
Публикувано14.03.05 02:07



Доц.Кременски наскоро си правих генетични изследвания при вас за фактор 5лайден и протромбин ген-излязоха резултатите -отрицателни.Въпросът ми е при евентуална бременност възможно ли е изменение при тези изследвания?



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: tedy74]  
Автор дoц. д-p И. Kpeмeнckи (доктор)
Публикувано14.03.05 20:23



Уважаема Госпожо,

Категорично не са възможни промени в генетичните характеристики на даден човек, какъвто е Вашият случай.

Бъдете здрава.

Кременски



Тема питане-неприятен въпроснови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор mari_77 (mama na Mi6o)
Публикувано21.03.05 11:03



Здравейте,
извинявам се за лошата тема която ще подхвана, но незнам към кого да се обърна. Моя приятелка, има 2 дечица, но сега е бременна, и не може да си позволи трето бебе. Какво да направи за да е най-безболезнено и към кого да се обърне (лекар или болница) за да направи аборт. Благодаря в аванс!



Тема Re: ГЕНЕТИЧНО ЗДРАВЕ И ГЕНЕТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯнови [re: дoц. д-p И. Kpeмeнck]  
Автор drinti (непознат)
Публикувано21.03.05 16:02



Здравейте д-р Кременски. На 28 години съм и съм бременна в трети месец. Бих искала да ви попитам как да разбера дали е необходимо да си направя изследвания за генетични изменения. До сега личната ми лекарка ми е назначила само кръвна картина, която дори не съм видяла, а по телефона ми казаха че изследванията са добри. Има ли някакви признаци, според които се правят тези изследвания или може да си ги направи всеки по желание, за да бъде спокоен.
Предварително благодаря!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.