Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:18 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Здравейте дек.03 и януарки04!Върнах се !нови [re: natby]  
Автор Andrea$ (Ая)
Публикувано09.09.04 21:00



Аз ли съм крайна? Кого осъдих? Доводите на жената са разумни, особено от гледна точка на здравето. Не виждам защо трябва да се беснее против тях.
Иначе аз никого не съм осъдила, че ползва сухо мляко или пюре, всеки си решава сам. Но във всички положения тези улеснения са си вид компромис, който и аз отчасти правя (визирам плодовите пюрета) поради мързел
За памперсите само споменах и за другия вариант



Тема Re: Здравейте дек.03 и януарки04!Върнах се !нови [re: gulbenur]  
Автор Andrea$ (Ая)
Публикувано09.09.04 21:07



Да, разбрахме се
Лили е много симпатично топченце .



Тема Re: Здравейте дек.03 и януарки04!Върнах се !нови [re: Andrea$]  
Автор natby (ниа-катя)
Публикувано10.09.04 09:54



бе не казвам че някой някого е осъдил, ама просто не се получава всичко дето ни се иска. на нас дето кърмим ни е лесно, ама я си престави мамите дето нямат кърма и колко им е трудно да изберат с кво да хранят бебета си. затова казвам че не бива да сме крайни. а и чесно да ти кажа не съм сигурна дали в къщи може да се направи такова разнообразие от пюрета, какво има от готовите. изобщо не си представям как всеки ден готвя по педесет грама месо и там квото друго. просто нямам време за такъв лукс.разбра се всеки сам решава.



Тема Re: Здравейте дек.03 и януарки04!Върнах се !нови [re: natby]  
Автор Andrea$ (Ая)
Публикувано10.09.04 11:29



Това за "майките дето нямат кърма" хич не ми звучи. Сигурна съм, че 99% от тях нямат, щото не са получили адекватна информация как всъщност да си я запазят. То не може педиатрите да насърчават храненето под час и при най-малки съмнения за недостиг да назначават дохранване и после да има голям процент дълго кърмещи майки... Направо си е парадокс как в страните от третия свят всички жени успешно кърмят децата си дълго въпреки условията и недохранването си, а на нас в "цивилизацията" все не ни стига кърмата и ни е трудно да изберем с к'во да си дохраним бебетата. Ама хайде да не се отплесвам пак по темата

Иначе лично на мен ми е по-лесно и спокойно да сготвя зеленчуци за моето дете. Направо се уморих да проверявам етикети на пюрета и да се чудя кое какво беше и колко е вредно. Андреа и до сега отказва да яде готови зеленчукови пюрета, а и на мен не ми допадат на вкус. А пък и начинът, по който готвя за нея не се различава съществено от начина, по който готвя за нас. Даже скоро мисля да почна да готвя общо, само за нас ще добавям по-късно подправките и мазнината.

Разбира се, далеч съм от мисълта да осъждам някого, освен безхаберието на голямата част от лекарското съсловие по важните въпроси на кърменето и храненето на бебето



Тема Re: Здравейте дек.03 и януарки04!Върнах се !нови [re: gulbenur]  
Автор gugu (член)
Публикувано10.09.04 16:19



Ясна е работата.
Знам, че не се свиква, но гледай да не ти пука и се прави на нечула. В крайна сметка ако не са свекървите на кой да си го изкараме
А пък ние с моята си пишем и си говорим като приятели и аз и казвам какви са пречките да се навием на второ на този етап и тя "Ами аз и с едно съм доволна". Все едно детето е по нейна поръчка Замислих се за миг и после се изсмях и нищо не казах ... Като се замислих, тя е пенсионерка вече и защо да и вгорчавам живота - нека си мисли каквото иска, само без да ми се меша. Е, за щастие сме си и доста далечко ...



Тема Re: Здравейте дек.03 и януарки04!Върнах се !нови [re: LlLl11]  
Автор rumche (усмихната)
Публикувано10.09.04 22:19



LILI11, права си, че в кошара за игра е доста трудно изправянето. Андрей е в дървено креватче и там се покатерва, като се държи за решетките. Имаме преносима кошара за игра, която използваме при пътуванията вместо легло и веднъж Андрей успя да се изправи, като се опираше на стените. Но го направи само веднъж. А иначе аз го учих да се покатерва, като наредих възглавниците от дивана на земята (под възглавници имам предвид онези части, върху които се седи - нали се сещаш?). Само че не ги наредих точно една върху друга, а така, че да образуват "стъпала". Отгоре поставих ярка играчка, за да привлека вниманието на Андрей. В началото с моя помощ се покатерваше, за да я стигне, после стана достатъчно уверен, за да се справя сам. И му стана любимо занимание. Ако искаш Габи да се научи да се изправя, можеш да опиташ по този начин. Прочетох го някъде в babycentre.com.
И да се похваля - сега не само се изправя навсякъде (по столове, маси, шкафове, легла...), ами и от по-ниските предмети сам слиза - научи се да стъпва малко по-надалеч, за да му остане място да стъпи на коленца. Това мен много ме улеснява, защото преди секунда сам не можех да го оставя - все трябваше да съм около него да го пазя да не падне.
А иначе Андрей също не пие сокчета. Но това не ме притеснява особено, защото доста често го кърмя и според мен не страда от липса на течности.



Тема Re: Здравейте дек.03 и януарки04!Върнах се !нови [re: Bakerita]  
Автор rumche (усмихната)
Публикувано10.09.04 22:22



Bakerita, продължават ли проблемите ви с дневния сън? Андрей също не може да заспи в леглото си и затова го поставям да спи на балкона в количката. Ама като застудее не знам какво ще правя.
Всъщност преди да се върнеш, Кати така ли е била? Да не би наистина да е превъзбудена от присъствието ти?



Тема Re: Здравейте дек.03 и януарки04!Върнах се !нови [re: Andrea$]  
Автор rumche (усмихната)
Публикувано10.09.04 22:30



Andrea$, принципно съм съгласна с теб, но доколкото разбирам, децата на зъболекарката направо от кърмене са преминали на обща храна. Което не знам доколко е добре от психологическа, а и от здравословна гледна точка. Аз съм за постепенното отбиване и постепенното захранване с твърда храна.
А за памперсите (всъщност не че го казвам точно на теб, просто си разсъждавам) - ако употребата им не е екологична, то това би важало и за дамските превръзки. Хм, доста се съмнявам, че някоя жена от Западния свят би се лишила от това удобство...



Тема Re: Здравейте дек.03 и януарки04!Върнах се ! [re: gulbenur]  
Автор rumche (усмихната)
Публикувано10.09.04 22:38



Gulbenur, ти си мислиш, че такива са свекървите, ами аз какво да кажа, като все едно описваш майка ми? Винаги готова да дава съвети, независимо дали са й искани или не, и винаги абсолютно убедена в правотата на мнението и опита си. Стигали сме до скандали по отношение на захранването на Андрей. Даже си мисля, че със свекърва ми, бог да я прости, щяхме да се разбираме много по-добре. Малко оff, ама не мога да не се сдържа да я похваля - преди много време, преди мъжът ми да влезе в казарма (тогава бяхме само гаджета), ми връчи ножицата да го подстрижа (той имаше много дълга коса). Каза ми - "както го направиш". Нито съвет, нито нищо. Аз, естествено, си "оставих ръцете". Тя никаква забележка не ми направи. А ако беше майка ми...
Отдавна се каня да те питам, вие за постоянно ли смятате да живеете в Шумен (нали там бяхте)? Защото очевидно се тормозиш...
А Лилито е много сладка! Отляво и отдясно ти и мъжът ти ли сте?

Редактирано от rumche на 10.09.04 22:47.



Тема Re: Здравейте дек.03 и януарки04!Върнах се ! [re: rumche]  
Автор Bakerita (момче и момиче)
Публикувано11.09.04 00:08



Уф,продължават,ами.Спасението е -навън!Колкото и да се дере и извива в количката в къщи-щом излезем заспива във същата тази количкаИ само 30 минути-като по часовник.Не ми се мисли какви ще ги измислям зимата.
А, и без мен са имали проблем с приспиването,но тати я е излъгвал някакси лежейки до нея-но при мен не става номера.Захитрява момата,а и тати си и е favorite!!


Кати-14.01.04


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.