Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:57 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Здравейте дек.03 и януарки04!Върнах се !нови [re: Bakerita]  
Автор dezho (киндер-сюрприз)
Публикувано08.09.04 09:13



И ние имаме такива дни, в които трудно се заспива, но ако издържиш на мрънкането , и гърченето в количката, без да я взимеш, ще видиш, че ще заспи. При нас действа малко по- екстремно разклащане на количката и заспиваме(е не да и размътиш мозъка де)А то е едно въртене като на грил, ставане на четири крака, направо е ужас понякога.

Виктор вече три пъти успя да тупне за части от секундата когато съм с гръб, много е стресиращо и за него и за мен(мисля, че повече за мен, поне аз повече се изплашвам, та покрай мене и той...)

Да се похваля - от вчера започна да се изправя(все още на коленца) от седнало положение в креватчето.Хваща се за решетките и се набира , захапал дървото:)) , много е горд с новото си постижение и си друска дупето:))))))
Е това е от нас поздрави на всички




Тема Re: Здравейте дек.03 и януарки04!Върнах се !нови [re: Biba]  
Автор Andrea$ (Ая)
Публикувано08.09.04 09:58



А, не сте сами. Гледам, че и ние с натби сме в отбора на кърмещите нощем . На мен хич не ми пречи. Чакам детенцето само да се откаже, защото съм уверена, че така е по-добре.



Тема Re: Здравейте дек.03 и януарки04!Върнах се !нови [re: Andrea$]  
Автор natby (мама на ниа)
Публикувано09.09.04 09:21



бе да са ни живи здрави, ама вече приличам на воден дух от това недоспиване



Тема Re: Здравейте дек.03 и януарки04!Върнах се !нови [re: natby]  
Автор Bakerita (момче и момиче)
Публикувано09.09.04 13:41



И аз,и аз ....


Кати-14.01.04

Тема Re: Здравейте дек.03 и януарки04!Върнах се !нови [re: Bakerita]  
Автор Andrea$ (Ая)
Публикувано09.09.04 13:58



Що не пробваш да й припомниш на Кати кърменето? Рахат си е - спим си двете и си се кърмим, няма водни духове, няма сомномбули



Тема Re: Здравейте дек.03 и януарки04!Върнах се !нови [re: Andrea$]  
Автор Bakerita (момче и момиче)
Публикувано09.09.04 15:31



Ами като гледам как се отнася с бибероните...,направо си ме е страх да пробвам.Нали е двузъба,а и още 4 са тръгнали наведнъж-то е едно хапане и джвакане....
А,тя глезлата,хем не ще да се гуши,хем не ще да е сама в леглото.Най- добре и е да е на ръце и да оглежда всичко наоколо-това дори и в 3 през нощта!!
Е, вече се отказахме от надеждата,поне втория път да ни е и спокойно и кротко детето.Какъвто баткото,такава и щерката.Да ми жива и здрава,ще я "отчуваме " и нея!!


Кати-14.01.04

Тема Re: Здравейте дек.03 и януарки04!Върнах се ! [re: vemite]  
Автор gulbenur (мама на Лили)
Публикувано09.09.04 17:33



Ние пък сега най-сетне да излезем от "нелегалност" и да ви се покажем!
Мама наййййййййй-после реши да сложи една снимчица на детето, така че на вашето внимание малка госпожица на 8 месеца!!!
И друго - да ви се оплача набързо от моето свеки, с което оооооще живеем заедно. Ужас!!!
Ходила тя при една зъболекарка, която преди нам колко си години и правила един зъб, който сега се счупи и пак ще го правят, та въпросната зъболекарка, която била немска възпитаничка (моля ви се), навремето била мома. Тя сега я попитала дали вече е семейна, и тя била и имала 2 дечица(да са и живи и здрави) едно след друго, че нямало време.
Казала и тя- и ние имаме бебе. Тя попитала - ами второ не мислят ли? И свекито казала - ами не знам, те много разходи има по тези бебета......... Ама представяте ли си - тя дето нито ме е питала, нито пък ние сме коментирали тези съкровени наши планове с нея ( пък и ЛИли е едва на 8 месеца), пък и тя един лев не е дала за детенцето ми - да говори за разходи... Представям си какви ги е надрънкала на тази зъболекарка....
Че тя казала- ама какви разходи, аз съм против адаптираните млека, една опаковка не съм купила, кърмила до 10 месеца и хоп- после обща храна, да свиквали да дъвчат. От тези биберони и пюрета 70% от децата нямали добра захапка и не можели да дъвчат....
Тя също нито едно пюре не била купила - толкова "хубави български" зеленчуци имало, тя пюрета щяла да им дава....
И това всичко, защото в Германия отричали адаптираните млека и пюретата....
Зачудих се - а памперси дали е ползвала.....
Демек - минимум разходи, и виж как хората си гледат децата, пък ти.....
ЕЕЕЕЕЕ. побеснях!!!!
Извинявайте за дългото обяснение, но исках да ви споделя, да ми олекне....




Тема Re: Здравейте дек.03 и януарки04!Върнах се !нови [re: gulbenur]  
Автор Andrea$ (Ая)
Публикувано09.09.04 18:02



Честно казано доста разумно ми звучи въпросната жена. Предполагам, че си побесняла предимно поради факта, че свекито ви е обсъждала.
За памперсите - сума ти народ по света отказва да ги ползва по екологични причини, само дето по света има и перални за пелените - даваш и получаваш изпрани и изгладени...



Тема Re: Здравейте дек.03 и януарки04!Върнах се ! [re: Andrea$]  
Автор natby (мама на ниа)
Публикувано09.09.04 20:11



малко си крайна, а ако няма кърма кво яде детето трева ли щото е ефтина. а аз са върнах на работа като ниа беше на 1,5м и кой да готви прюрета в къщи, ако не се готовите. а ако не са памперсите просто не ми се мисли.



Тема Re: Здравейте дек.03 и януарки04!Върнах се ! [re: Andrea$]  
Автор gulbenur (мама на Лили)
Публикувано09.09.04 20:20



О, да, естествено, че тя съвсем разумно си звучи. Нямам нищо против това , което тя е споделила и как тя е гледала децата си.И изобщо, ако не съм се уточнила - споделеното не е насочено срещу зъболекарката и не е тя човекът, предизвикал гнева ми.
Аз самата също разсъждавам по този начин, макар че на практика не успях съвсем точно така да ги осъществя нещата. Аз се подразних от факта, че тя ми ги представя като нещо ново, което едва ли не аз не знам, не съм чувала и т.н.
Пропуснах да кажа, че тя (свекито)обяснила, че аз в Интернет чета, и там едва ли не подкрепят изкуственото хранене, консервираните пюрета и т.н. А аз не съм сметнала за необходимо да обсъждам с нея най-съвременните тенденции при храненето на децата, защото тя постоянно ме кара да давам на детето си да яде постоянно и то неща, които аз смятам, че са абсолютно неподходящи и ми обяснява и дава пример как тя е гледала 3-те си деца...
Предполагам като почти всяка свекърва де....
Още повече, че всеки решава сам за себе си и според случая и възможностите си, и поради ред още обективни и субективни причини, с какво, как и кога да храни и гледа детето си, както и Натби е споменала...
Твоето мнение по тези въпроси го знам и направо ти се възхищавам, че си толкова последователна.
И за памперсите си права- но в момента, сега и тук, това е положението.
Сигурно няма майка, която в България, която отказва да ги ползва по екологични причини, по-скоро поради финансови, може би... За съжаление...


Редактирано от gulbenur на 09.09.04 20:41.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.