Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:17 24.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано25.10.03 16:53



Мили майчета,
Вчера по новините гледах репортажа за драмата на едно семейство и тяхната борба за живота на 2-месечното им бебе.
Реве ми се и ми се крещи. Не ми излиза от съзнанието образът на това детенце - очичките му, мъката изписана на лицата на родителите.



Животът на тяхното дете струва 180 000 лева!!!

Днес се свързах с ръководителя на асоциациата на чернодробно трансплантираните.
Той ми даде повече информация за детенцето.
Вече я публикувах на сайта, но реших, че трябва да я пусна и тук.
Да се опитаме да помогнем с каквото можем.
Знам, че никоя от нас не може да отдели голяма сума, но сме много, а всеки лев е ценен.

Ето и подробната информация за детенцето:

Елена Яворова Тодорова е само на два месеца.
Страда от вродено чернодробно заболяване, за което не съществува медикаментозно лечение.
Диагнозата, поставена в детската клиника по гастроентерология е Екстрахепатална атрезия на жлъчните пътища.



Единствената възможност е спешна чернодробна трансплантация в Университетската хирургическа клиника в Хамбург, Германия.

За съжaление необходимата сума от 180 000 лева е непосилна за родители и близки.



Обръщаме се с молба към всички добри хора – ПОМОГНЕТЕ!

Помогнете малката Елена да има бъдеще!!!

Телефони за информация:
02 / 65 13 62
0888 / 841561
0887 / 614181


Банкова сметка: Корпоративна Търговска банка АД
Централно управление
Банков код: 22092207
Банкова сметка в BGL:1003138910
Банкова сметка в EUR:1403138915
Банкова сметка в USD:1103138914

CORPORATE COMMERCIAL BANK AD
BULGARIA
HEAD OFFICE

Code: 22092207
Acc. EUR:1403138915
Acc. USD:1103138914

Сметката е на името на момиченцето - Елена Яворова Тодорова

За превеждане на сума с пощенски запис:

София - 1421
кв. Лозенец
ул. Вежен № 25, вх. 2, ет. 4

сем. Диляна и Явор Тодорови

Редактирано от Mamma на 24.10.03 16:13.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор MM (za mama)
Публикувано24.10.03 13:04



Maмма
Ако плащам от чужбина сигурно ще ми трябва името на тази банка на английски - можеш ли да го намериш как е точно (за да не си правя свободни преводи). Аз ще се опитам по интернет да ги преведа парите.
А какво е името на сметката? на Елена ли е или на нейните родители или на асоциацията за чернодробно трансплантиране?

Много тъжна история, дано успеят да съберат парите.

Между другото снощи гледах едно предаване по ВВС1 - ставаше въпрос за едно проучване което е проведено от американски лекари и изследва дали молитвите имат ефект т.е. дали пациенти за които са се молели разни групи хора от различни религии, имат по-голям шанс за оживяване (в случая ставаше въпрос за пациенти с болни сърца на които им се правеше ангиопластика) от тези за които не се молят. Резултатите не са нито в полза на молитвите нито в полза на скептично настроените които не вярват. Те всъщност поставят още повече въпроси, но дори и самия факт че лекари, (които по принцип са скептици като стане въпрос за молитви и 'духовно' лечение т.е. за ненаучни факти) се занимават с този проблем, според мен е показателен. Веднага се сетих за милия Калоянчо и за това как всички тук се молим за него. Ето сега и това детенце....

Ако някой иска да прочете малко повече за това проучване нека види тук:



Аз бих го превела за сайта ако ви се види интересно, въпреки че не е точно за бебешки сайт, но....



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: MM]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано24.10.03 13:18



Ето инфото за банката на английски

CORPORATE COMMERCIAL BANK AD
BULGARIA
HEAD OFFICE

Code: 22092207
Acc. EUR:1403138915
Acc. USD:1103138914

Сметката е на името на момиченцето - Елена Яворова Тодорова

Историята е тъжна... и жалка... животът на едно дете струва по-малко от една луксозна кола...
И съм убедена, че надали някой от тези, които карат такива коли ще помогне с нещо за това детенце.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано24.10.03 13:28



Милата малка душица.
Дано се съберат на време парите, за да се спаси детенцето.
Благодаря ти, че даде информацията,а з не съм го гледала репортажа и нямаше да разбера.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Millena]  
Автор pavla (stastliva mama)
Публикувано24.10.03 13:41



Аз ще помогна, с колкото ми е възможно.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано24.10.03 13:46



Дали не би могло да се сложи и на заглавната страница на дир-а едно такова съобщение?

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: dodo_dodo]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано24.10.03 13:47



С админите на Дир-а нямам директни контакти, но пуснах инфото на всички мои познати в бранша и имам обещанията им да сложат призива на страниците, които те поддържат.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор MM (za mama)
Публикувано24.10.03 13:55



Освен това можеш и да напишеш един емайл и да го пратиш на всичките си контакти, за да стане нещо от типа на viral marketing кампаниите. Включи ме и мен във списъка на контактите и аз ще го препратя на всички които познавам. Хубаво е текста на емайла да е и на английски, ако искаш го прати като го напишеш на български и аз ще го преведа -само ако може някой лекар да преведе името на болестта защото не искам да сгреша при това. Дано наистина успее да се помогне на милото бебенце.
А колко време има за да се съберат тези пари т.е. какво са казали лекарите за шансовете й и за това колко скоро трябва да се направи операцията. Освен това, от тази клиника всичките пари предварително ли ги искат преди операцията, имат ли подходящ донор в списъците и т.н. Извинявай, че те затрупвам с въпроси, но просто изведнъж всичките тези неща ми дойдоха наум.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: MM]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано24.10.03 14:05



Аз препратих вече информацията до всичките си познати.

Относно въпросите ти... имам уговорка малко по-късно да разговарям пак с шефа на клиниката и ще пусна информацията тук.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор dara (osobena)
Публикувано24.10.03 14:21



Добре, че каза за какво става дума. Аз хванах само края и не можах да разбера точно какъв е проблема и колко е голямо детето.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано24.10.03 14:29



Добре, че пусна темата, защото не съм гледала новини скоро.
Ще помогна с колкото мога!

Моля те, за да мога да пусна информацията на приятели, кажи ми как да копирам url-а на темата, за да мога да я разпратя направо по мейл или кю!
Нещо не мога да разбреа как става номерът!

Пътят към ада е постлан с добри намерения


Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Cпacka]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано24.10.03 14:37



Цялата информация, която съм пуснала я има и на заглавната страница на БГ-Мамма





Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор mammy6 (най-мама)
Публикувано24.10.03 15:17



искам да помогна но ми е трудн ода ходя по банки - дали има начин да се дадат пари в брой?


ЩАСТЛИВА СЪМ !!!!


Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор sweetkids_mama (мислеща)
Публикувано24.10.03 15:26



Когато синът ми беше на 4 месеца, влязохме за операция на хемангиом в "Пирогов". Там се запознах с едно семейство, чието бебенце страдаше от същата аномалия. Слава богу, родителите успяха да съберат средствата за операцията и сега детенцето расте живо и здраво.
Много хубаво си направила, че пускаш тази информация тук и на сайта. Дано акцията бъде успешна и детенцето да се оправи! Дай боже!

Константин, 16.06.1998
Зорница, 6.09.2002


Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: mammy6]  
Автор magi_sveta (непознат)
Публикувано24.10.03 15:27



Има ли начин да се изпратят пари с пощенски запис, нямам никаква банка наблизо, а и няма кой да се грижи за моето мъниче, за да отида, но пощата ми е наблизо и ако има такава възможност и ми я напишете непременно ще помогна с каквото мога!
Дано да успеем, мили мами!



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор Dino (притеснителна)
Публикувано24.10.03 15:52



Гледах предаването. Беше ужасно. Най-страшното, което чух, е че където е отишъл бащата и е помолил за помощ от всякъде са му затръшнали вратата. Като че ли само телевизията не. Но дали са дали парична помощ или само излъчиха предаването не разбрах.

Като получа заплата ще видя какво мога да направя и колко ще мога да отделя. Благодаря за банковите сметки.

Живота е хубав, въпреки гадните му номера!!!!


Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор sweetkids_mama (мислеща)
Публикувано24.10.03 15:56



В момента се опитвам да прехвърля пари по сметката на детенцето чрез Интернет банкиране, но искат адреса на бенефициента. Също така, трябва да се знае дали сметките са на името на детето??? Ако имаш информация, моля за бърз отговор!

Константин, 16.06.1998
Зорница, 6.09.2002


Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: sweetkids_mama]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано24.10.03 16:00



В момента се опитвам да намеря адреса.
Сметките са на името на детето

Елена Яворова Тодорова



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор MM (za mama)
Публикувано24.10.03 16:15



Ходих на обед в банката и се ядосах ужасно. Таксите за прехвърляне на пари от английска на българска сметка са безумни. В смисъл може би си заслужава ако ще прехвърляш доста пари, но аз за съжаление мога да направя само едно скромно дарение, а не ми се иска да платя колкото дарението толкова и такса на банката. А това беше само таксата на англ. банка, казаха ми че може и българската банка да ми тръшне такса.
Между другото банковия чиновник каза че чрез плащане с кредитна карта ще е най-лесно. Така че ако можеш ти (или хората от фондацията) да намерят инфо за това как да се плаща с кредитна карта до банката, мисля ще е най-лесно за хората в чужбина. Иначе оставам на варианта да помоля майка ми в София да направи дарение от мое име.
Ядосах се много защото все си мисля че когато става въпрос за благотворителни цели не бива да има такива бюрократични тъпотии, ама явно банките са си банки и просто гледат как да спечелят от всичко и не ги интересува за какво и как отиват парите.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: sweetkids_mama]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано24.10.03 16:16



Сметката е на името на момиченцето - Елена Яворова Тодорова

Адрес:
София - 1421
кв. Лозенец
ул. Вежен № 25, вх. 2, ет. 4

сем. Диляна и Явор Тодорови



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор sweetkids_mama (мислеща)
Публикувано24.10.03 16:23



Да, благодаря ти.....нещо не мога да се оправя с този Home Banking.

Константин, 16.06.1998
Зорница, 6.09.2002


Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: MM]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано24.10.03 18:00



И аз се опитвах да приведа по Интернет, но не успях, а и нямах много време. Но ако някой каже лесен начин, ще мога да го направя още днес, иначе до Банка в центъра кой ме знае кога ще успея да се отнеса, а все пак е спешно
Да кажете кой какъвто начин се сети!



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: MM]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано24.10.03 20:08



И тук е така
таксите са безумни и хич не зависят от сумата която прехвърляш-трябва да трансферираш хиляди за да им оправдаеш таксата,а българските банки също имат такава
Варианта с кредитна карта е добър,ако има инфо нека бъде постнато тук в клуба та всички които са в чужбина да могат да се включат.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: sweetkids_mama]  
Автор magi_sveta (непознат)
Публикувано24.10.03 21:58



Много благодаря за адреса Mamma, непременно ще помогна - още в понеделник ще изпратя запис за колкото мога, надявам се, че все ще помогна. Дано успеят хората да спасят детенцето си.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: sylvi]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано24.10.03 22:20



Ще е добре някой да се обади до банката и да попита какъв е начина да бъдат преведени пари с кредитна карта.
Банката при всички случаи приема такива разплащания, но за конкретната сметка да каже как да се процедира.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор saroni (enziktopl)
Публикувано24.10.03 22:30



до кога трябва да се съберат парите?
и ние ще помогнем с колкото можем....възможно най-скоро...
ох, дано бъдат събрани парите на време....
а някой знае ли защо толкова много пари са нужни за трансплантацията??/?

ami...



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор virginia (новак)
Публикувано24.10.03 22:31



Още в понеделник ще дам моята скромна помощ за малката Елена и дано Господ да бъде с нея!



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: virginia]  
Автор magi_sveta (непознат)
Публикувано24.10.03 22:51



Чернодробните трансплантации се извършват само в няколко клиники в света и са особено трудни за изпълнение, изискват невероятно много консумативи, кръв и кръвни продукти за кръвопреливане и поддържане на жизнените функции на организма. В България има достатъчно подготвен екип за извършване на такива операции, но понастоящем е невъзможно да се осъществи необходимата координация, за да се пробва, а и техниката ни още не е на ниво. Докато няма нормална държава ще плащаме на другите и вместо да спасим три деца - ще успяваме за 1. Това не е моето компетентно мнение, а на най-големият специалист по чернодробни операции в България - не му помня името на човека, но преди няколко месеца беше гост в шоуто на Слави и честно казано не беше много шоу, беше доста сериозно и разтърсващо. Това знам по въпроса.
Дано успеем да помогнем на Елена.

Светослава, 22.04.03 г.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Debora]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано24.10.03 23:04



Имаш предвид обаждане до българската банка,нали?



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор KeiSi (*)
Публикувано24.10.03 23:17



Още утре ще пратя запис за малката Елена. Много хора сме и ще успеем да съберем парите!



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор blekuta (мекута,пекута)
Публикувано24.10.03 23:24



Хубаво е,че си пуснала пощенския адрес.
И на мен ми е по-лесно така..
ех,мъка.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор ивaнa (майче-зайче)
Публикувано24.10.03 23:57



в магазините Билла има кутия за малката Елена, така че всички майки от София, които искат да помогнат, а не им се разправя с банки и записи могат да пуснат там ... да речем рестото от пазаруването.
капка по капка - вир.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: sylvi]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано25.10.03 00:43



Да, нали те трябва да приемат плащането от карта.



Тема Подробности!нови [re: Mamma]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано25.10.03 00:58



Съжалявам, че малко се забавих с допълнително инфо.

Днес говорих по телефона няколко пъти с доктор Христо Желев - шефът на Асоциацията за чернодробно трансплантиране, който доколкото разбрах персонално се грижи за Елена.

Диагнозата на Елена е тежка и предвещава почти 100% фатален край преди навършване на 1 годишна възраст от детето, в случай, че не се направи трансплантацията.
Шансът за оцеляване е огромен и колкото по-рано се направи операцията, толкова по-голям е шансът и толкова по-малко ще са допълнителните проблеми, с които детето и лекуващите го лекари ще трябва да се борят.
Колкото повече операцията се отлага, толкова повече се усложняват нещата, засягат се други органи, изникват допълнителни усложнения и ще е по-трудна както подготовката, така и самата операция и възстановяването след нея.
Елена вече е претърпяла една хирургическа интервенция тук, в България, но за съжаление неуспешна и операцията в чужбина е единственият й шанс.

Донор ще е единият от родителите (не разбрах кой от двамата, но не това е важното - важно е, че има подходящ донор и ако се съберат парите, операцията може да бъде извършена скоро след това)

Сумата, необходима за такава операция е 90 000 евро и от клиниката са непреклонни - искат сумата предварително и цялата накуп.
Доста голяма част от сумата е нужна не само за самата операция, но и за подготовката (на детето и донора), както и за следоперативното лечение и възстановяване.

Точно за това е и борбата на Асоциацията - да се създаде център за пред- и следоперативно грижа за деца, страдащи от чернодробна недостатъчност. Тогава сумата, необходима за подобна операция ще е намалена с 60%, т.е. ще се заплащат едва 36 000 евро, което си е значително по-малко. Сумата за откриване на такъв център в България се набира по друга банкова сметка.

Досега такава операция в чужбина е направена на 13 деца, като първата е била преди около 12 години и момичето вече е омъжена жена.
Историята на децата и техни снимки може да се видят на



Това засега е информацията, която получих от д-р Желев. Разбрахме се да поддържаме връзка и да ме държи в течение.


След разговора с д-р Желев, разговарях с г-жа Юлиана Селановска от БНТ, която е главен координатор на кампанията "Обединени медии". След разговорът с нея, нашият сайт вече е медиен партньор на кампанията и ще ми изпращат актуална и нова информация относно Елена, останалите дечица, които се нуждаят от такива операции, както и информация за това, до къде е стигнала организацията за изграждането на първия в България център за деца с чернодробна недостатъчност.

Малко по-късно успях да се свържа и разговарях с майката на Елена.
Мисля, че не е нужно да описвам мъката и отчаянието, огорчението и обидата от това, че от където и да са поискали помощ - навсякъде са ги гонели.
За съжаление хората и фирмите, които могат да помогнат - не искат да го направят, а тези, които имат желание да помогнат - просто нямат възможност.
Майката ме помоли да благодаря на всички ви от нейно име. Разбрахме се да поддържаме връзка. В началото на следващата седмица тя ще ми изпрати чрез нейни колеги снимки на Елена, а периодично ще дава информация колко пари са събрани до момента.
Тя, както и аз и всички останали, загрижени за живота на Елена, се надяваме заедно да успеем. Никой от нас не може да помогне с голяма сума, но сме много и аз вярвам, че ще можем да помогнем и да спасим живота на това детенце.

Относно превода до банката - днес веднъж разговарях с един от управителите на банката (за съжаление не разбрах името му) и той ми оказа пълно съдействие и ми даде информация за сметките. В понеделник отново ще го потърся, за да проуча как стои въпросът с превода от кредитни карти.

Май това е засега.
Може и да съм пропуснала нещо, но информацията и разговорите бяха много и малко ми е объркано в главата.
Ако се сетя нещо допълнително или ако получа нова информация - веднага ще я пусна тук в темата.



Тема а далинови [re: Mamma]  
Автор saroni (enziktopl)
Публикувано25.10.03 11:12



в другите клубове не може също да се пусне тази тема, ако ве4е не е пусната...защото и там може да има хора, които да помогнат за по-бързото събиране на средствата?
Мамма, да пусна ли темата из клубовете, поне в някои клубове?
Хайде, май4ета, да я пуснем навсякъде из дир-клубовете...

ami...



Тема Re: Подробности!нови [re: Mamma]  
Автор Wildberry (bitter)
Публикувано25.10.03 12:33



Може ли да пуснем тема за това детенце на първа страница на нашия сайт?
Аз ще помогна, колкото мога.



Тема Re: а далинови [re: saroni]  
Автор Mими и Лили (каки)
Публикувано25.10.03 13:03



Аз съм я пуснала в клуб "Политика".
Вече има интерес.
Тази сутрин говорих с майката на Елена - Диляна.Тя каза също, че и футболистите на "Левски" също събират пари за трансплантацията. Чух и гласчето на Елена .
п.п.
тези които пращат пари с пощенски запис да изписват получателя като

сем. Диляна и Явор Тодорови,

защото на етажа имало още едно сем. Тодорови.

Вярвам, че ще ги съберем тези пари!!!



Тема Re: а далинови [re: Mими и Лили]  
Автор saroni (enziktopl)
Публикувано25.10.03 13:09



аз ве4е изпратих смси, е-мейли или с е обадих на пове4ето си познати и им казах да помогнат с нещо:)))))защото ако всеки даде дори и стотинки пак ще помогне парите да бъдат събрани:)))))))))
спомих си за един филм"предай нататък" и тук може да направим така...предаваш на всеки свой познат, да предаде на свои познати-нека вси4ки узнаят за Елена и и помогнат:)колкото пове4е хора знаят, толкова пове4е ще помогнат:)))))))))

ami...



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: ивaнa]  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано25.10.03 13:28



Във всички магазини Била има кутии?



Тема Re: Подробности!нови [re: Mamma]  
Автор KeiSi (*)
Публикувано25.10.03 13:35



Днес ходих до пощата и НЕ УСПЯХ да пусна запис, защото ИСКАТ 3-ТЕ ИМЕНА на единият от родителите, а не сем. Диляна и Явор Тодорови. Детето също неможе да се пише за получател.



Тема Re: а далинови [re: Mими и Лили]  
Автор lskrica Nadejda (тримата братя)
Публикувано25.10.03 15:51



Непременно ще дадем и ние колкото можем за бебчето....до болка знам как се чувстват тези хора.А откъде мога да намеря техния телефон?
Вярвам,че парите ще се съберат,сигурна съм....започвам да говоря със всички познати и непознати за събиране на средства...



Тема Re: а далинови [re: lskrica Nadejda]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано25.10.03 16:01



Здравей Искрице,
Телефоните, които са дадени за контакт са всъщност телефоните на родителите

02 / 65 13 62 - това е домашният
0888 / 841561 - на бащата
0887 / 614181 - на майката

Всеки, който има някакви въпроси, може да се свърже с тях.


Благодаря ви момичета за всичко!
Невероятни сте и вярвам, че с общи усилия животът на това детенце ще бъде спасен!



Тема Re: а далинови [re: lskrica Nadejda]  
Автор Mими и Лили (каки)
Публикувано25.10.03 16:03



Привет Искрице!
А Калоянчо как е? Честито му кръщене! Видях снимките много сте красиви.
Познавам и свещенника. Свят човек е. Дано вашата обич и божията сила помогне на Калоян.
Кураж и сила от мен!

02 / 65 13 62
0888 / 841561
0887 / 614181
Това са телефоните на родителите на Елена.



Тема Re: а далинови [re: Mamma]  
Автор Mими и Лили (каки)
Публикувано25.10.03 16:07



Мои познати (от Канада) питат дали могат да изпратят чекове? Маме, дай информация как може да стане това и въобще възможно ли е?

Знам, че ще ги съберем тези пари. Дупничани са събрали същата сума за три дни и са спасили живота на малкият Пламен.



Тема Re: а далинови [re: Mими и Лили]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано25.10.03 16:14



Не знам как стои въпросът с чековете.... както и с преводите от кредитни карти и за съжаление до понеделник няма как да разбера.
В понеделник пак ще говоря с човека от банката и ще пусна инфото тук.



Тема Re: а далинови [re: Mими и Лили]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано25.10.03 16:53



С чекове няма да стане! Български пощи не разрешават изпращането на чекове, та това ще им е оправданието, ако някой от тях не стигне до получателят.



Тема Re: Подробности!нови [re: Mamma]  
Автор Dideto (Tsuki No Namida)
Публикувано25.10.03 19:04



аз я пратих директно на Лучано, чувала съм че той винаги помага в такива случаи



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор edna_mama ()
Публикувано25.10.03 22:27



Добре, че си го пуснала тук като тема - не съм гледала репортажа и нямах представа. Сега като говорих с мъжът ми, той е чул че футболистите на Левски събират пари и са приканили всички привърженици на отбора да помогнат. Колкото повече се вдига шум около историята на Елена, толкова повече са шансовете за събиране на необходимата сума. Вярвам, че ако обикновените хора дадат кой колкото може и една или повече от големите фирми се включат с по-крупна сума, парите ще бъдат събрани!!! Мисля, че репортажът ще помогне много - ето, ти си го гледала и ни казваш на нас, всяка от нас като каже на някой и колелото се завърта...
Аз ще пусна в кутия на Билла (благодаря на мамата, която даде тази информация) - сумата, която можем да отделим не е голяма, а Билла ми е съвсем наблизо.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: edna_mama]  
Автор sweetkids_mama (мислеща)
Публикувано26.10.03 01:32



За нашата Билла в Младост става дума, нали, edna_mama?

Константин, 16.06.1998
Зорница, 6.09.2002


Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: sweetkids_mama]  
Автор jan bibijan (ralka)
Публикувано26.10.03 16:07



kajete koq bila!!!! 6te pomognem s kakvoto mojem na malkata elena........

bebenceto jan - 29.09.03


Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор bamby (sladur)
Публикувано27.10.03 08:13



Ще помогна обезателно!Ще разпространя,колкото повече хора знаят,толкова по-голям шанс!Пуснах темата в още 2 клуба:родители и деца и семейство!



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор Mi4onka (непознат )
Публикувано27.10.03 08:26



И аз ще се включа, надявам се да не е късно в края на седмицата, че сега ми е невъзможно. Идеята с кутиите в Билла е добра, ще се възползвам.
Една от мамите е писала, че детенцето й е оперирано от хемангиома. Моето момиченце също претърпя такава операция. Ако иска можем да си обменим информация.
Вярвам, че ще успеем да помогнем!



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mi4onka]  
Автор magi_sveta (непознат)
Публикувано27.10.03 09:28



Сега ще храня бебо с попара за първи път и сигурно ще е зор, но после веднага отиваме до пощата да пуснем запис за малката Елена. Пуснах темата в клуб Право. Там си пишех с едно момиче за проблемите по майчинството и ми се видя доста отзивчива, ако има повече добри хора като нея в клуба и при тях нещата ще тръгнат. Не трябва да се предаваме, заради Елена и нейните родители сме длъжни да успеем, нали майчета.

Светослава, 22.04.03



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: jan bibijan]  
Автор ивaнa (майче-зайче)
Публикувано27.10.03 10:38



мили момичета, съжалявам че ви подведох с информация за кутия за Елена в Билла. всъщност кутията е за едно друго дете, момченце, пак същата операция. тъй като обикновено ходя с децата на пазар и е една какафония съм се объркала. между другото вчера забелязах, че кутията на това момченце е без катинар /става въпрос за Билла на бул. България/, обърнах внимание на персонала, а те ми казаха "е, ние не взимаме пари оттам!"
както и да е, мисля, че е добра идея да се сложат кутии в магазини като Билла. Mamma, смяташ ли, че можем да го организираме?



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: magi_sveta]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано27.10.03 10:58



Чудесно си постъпила, само, че нещо не мога да схвана, защо модеротора е заключил темата там?

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор lorena (щастлива мама)
Публикувано27.10.03 12:24



От всяка банка ли могат да се преведът пари? Нямам представа за тези неща, а до нас има банков клон на ОББ и ми е удобно..



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: lorena]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано27.10.03 12:48



можеш да превеждаш от която и да е банка. обикновено има комисионна в рамките на 1-2 лева

Пътят към ада е постлан с добри намерения


Тема Защото...нови [re: dodo_dodo]  
Автор Cтpeйнджъp (1-ва съпруга)
Публикувано27.10.03 13:02



... имаше подобна тема за детенце от Ст.Загора в клуб "София" толкова грозни неща се изписаха, за това тогава модераторът също я заключи, за да не могат недоброжелатели и хора с лоши сърца да пишат глупости! Предполагам, че мотиват му е бил същият да не се появят злословни постинги, които в повечето случай носят огорчение!

Между другото, темата е отключена и в нея може да се пише...



Вампирите излизат само нощем!

Редактирано от Cтpeйнджъp на 27.10.03 13:05.



Тема Re: Защото...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано27.10.03 13:08



Ами той би могъл да трие злосторните постинги, нали? А така като беше заключил темата я обричаше да бъде изтласкана още до довечера на втора страница.
Както и да е, видях, че я е отключил и дори заковал най-горе, което вече наистина е един благороден жест

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор klamerche (и бебе Вики)
Публикувано27.10.03 13:15



Ще помогнем с колкото можем, дано успеем задружно да съберем нужните средства и детенцето да се оправи....

бебе Виктория 04-10-03

Тема Всъщност...нови [re: dodo_dodo]  
Автор Cтpeйнджъp (1-ва съпруга)
Публикувано27.10.03 13:23



...триеше ги, но се съгласи, че не може човек да стои 24 часа в денонощието в нет-а... и когато постнат нещо грозно, то се чете... клуба има над 20 000 регистрирани потребителя и още толкова нерегистрирани, а модераторът определено е човек със "Златно сърце".

...и разбира се, че ще я бучне най-отгоре, става въпрос за човешки живот, за детенце...

Поздрави на бебо!


Вампирите излизат само нощем!

Тема Re: Всъщност...нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано27.10.03 13:29



Е, не може, вярно е. Но пък и да се заключи темата пак не е решение. Но вече въпроса е решен и затова да не изпадаме в детайлност по отношение на неща извън темата, че я размиваме по този начин

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Cпacka]  
Автор lorena (щастлива мама)
Публикувано27.10.03 13:33



Благодаря ти, утре ще пробвам..



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано27.10.03 13:39



А колко точно спешно е това?
Защото моята заплата чак другата седмица ще дойде

I sometimes fancy myself as an evil which exist to opose other evils


Тема Re: Подробности!нови [re: Mamma]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано27.10.03 13:42



Възхищавам ти се искрено! Сигурно целият ден си въртяла телефони, за да ни доставиш тази информация. Благодаря ти! Аз вероятно нямаше да успея да разбера от другаде, а е важно и очевидно - спешно!
Много тъпо за кутиите в Билла, тъкмо се бях наканила там да отида! Че пощата и банките са ми много далече и няма да успея да отида. Ще трябва да измсля нещо друго.
Няма начин да не успее да се спаси детенцето, след като толкова много хора мислят за него!



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: klamerche]  
Автор magi_sveta (непознат)
Публикувано27.10.03 14:08



Подробностите са в същата тема, но гледай "Подробности" - пуснато от Мamma. Не вярвам да е късно и другата седмица.



Тема За тези, които ще използват пощенски запис! ! !нови [re: Mamma]  
Автор magi_sveta (непознат)
Публикувано27.10.03 14:15



Вече се обаждах на семейството на Елена, за да попитам за второто име на бащата - по пощата искат и трите имена на получателя, за да не се обаждат всички и да притесняваме хората излишно ето отново адреса им и трите имена на бащата на малката Елена:
За превеждане на сума с пощенски запис:

София - 1421
кв. Лозенец
ул. "Вежен" №25. вх.2, ет.4
Явор Сашев Тодоров



Тема Re: Подробности!нови [re: Wildberry]  
Автор lenny (усмихната)
Публикувано27.10.03 14:54



пуснах темата в няколко други клуба и пуснах мейл на нашия ПР - надявам се всеки до откликне и да помогне с каквото може - за мен е ясно че ще помогна - но за жалост не мога да го направя в размера в който ми се ще. Както и да е колкото и да е малко ще е от полза на родителите и на детето. Дано успеем да помогнем



Тема Re: За тези, които ще използват пощенски запис! ! !нови [re: magi_sveta]  
Автор Aglaiya (ozarena)
Публикувано27.10.03 15:00



Преди обяд ходих до банката да направя превод на валутната им сметка, но таксата била 22 $ и се отказах от този начин, отидох до пощата, там пък за пощенския запис ми искаха трите имена на получателя, в крайна сметка служителката записа като получател малката Елена (само на нея имах трите имена) и каза, че всеки от родителите има право да получи записа. Едва сегя влязох в нета и видях, че и други са имали проблем с имената и е хубаво, че има постинг с инфо с трите имена. Искрено се надявам да се събре необходимата сума.

Дано до всяко добро същество застане поне още едно


Тема Re: Подробности!нови [re: Mamma]  
Автор betanski_patilanski (с поздрав...)
Публикувано27.10.03 16:28



мамма, моля за някакъв вариант за прехвърляне на пари от 4ужбина, който да е оптимален, защото надявам се ще ме разберете как за 50$ банков трансфер, ми искат още 25$ такса и за мен това е неприемливо! предпо4итам да дам тези пари на детето, а не да пълня не4ия и без друго пълна банкова хазна! все пак хората в 4ужбина също искаме да се вклЮ4им в кампанията, а тези гимнастики са доста изнервящи и то най-ве4е защото е в ощърб на целта да се съберат пове4е пари!
все пак е и въпрос на време, та ако може скоро да ни помогнеш с идея как да го направим по-оптимално!

благодарности за което! страхотна си и Господ да те благослови!

п.с. сега проу4их и въпроса с изпращане на банков 4ек с определена сума. обяснявам го обикновено, но се надявам да съм от помощ. по принцип има риск от загубване на този 4ек при изпращането по пощата, но дори загубен или откраднат, ако е издаден на името на един от родителите, само той/тя и никой друг биха могли да го кашират! просто по-трудно ще стане фалшификацията, а и да се надяваме 4е крадците на дребни парици, нужни за спасяването на един 4овешки живот, няма да се докопат до тези пари.
стъпките са следните: (поне съм го проверила от Кипър до Бг). аз казвам на моята банка да издаде банков 4ек за определена сума на името на единия родител и на него се изписва Европейска кореспондентска банка. 4ека е банков, така 4е те имат отговорността да си комуникират м/у банково. пращам този 4ек по пощата до родителите и след като го полу4ат, в която и банка да отидат и да го кашират, просто ще отнеме ден-два да си изпратят свифтове за потвърждение и съответно да се кашира 4ека. таксата за издаване на такъв 4ек е зна4ително по-малка, отколкото при трансфер!
даже съм проверила за НБГ (National Bank of Greece-Cyprus) ще изпратят с кореспондетска банка във Франкфурт-Германия. моля те, да провериш въпросната Бг банка, където са сметките за набиране на парите, дали ще приеме подобни 4екове!
живо се интересувам, защото кипърския народ е много състрадателен и бих могла да спе4еля много привърженици на идеята, но за жалост тук вси4ко е по банков път и 4рез кредитни карти и 4екове, та да мога да им предложа вариант! само докато говорех по телефона с един от банкерите ни (наш познат) той също прояви загриженост и каза 4е ще помогне!

о4аквам някакво разяснение!

п.с. друго за което се сещам, е проста идея! нека всяка от вас в Бг да разпе4ата на принтер информацията и да има под ръка да раздаде или разлепи на съответните места и особено при балотажа следващата седмица да е като форма на кампания за разпространяване на тази информация!

и ако е възможно, нека има малка прозра4ност доколко се развиват събитията! това е един вид стимул!

как в Дупница са успели за 3 дена да съберат парите, а ние 2 милионна София и цяла Бг не можем!? мисля 4е можем да дарим живот! правили сме го неведнъж, не дваж! майки сме!

успех и Господ да пази тез мили и 4исти душици!



Тема Още информациянови [re: Mamma]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано27.10.03 17:24



Трите имена на родителите на Елена

Явор Сашев Тодоров

Диляна Тихомирова Тодорова



Сумата, събрана до момента (от четвъртък до днес) - 1500 евро, като всички постъпления са от дребни суми, т.е. няма нито едно по-крупно дарение от фирма, организация и т.н.

Имам обещание до утре да получа подробна информация за начините за превеждане на сума чрез кредитна карта или с чек.

Утре ще взема от Диляна и всички документи, с които те разполагат, ще ги сканирам и ще ги публикувам - епикриза, разрешение от МЗ за набиране на средства и т.н.



Тема Re: Още информациянови [re: Mamma]  
Автор MM (za mama)
Публикувано27.10.03 17:47



Mamma, ти си наистина безценна!
Ще чакам с нетърпение информацията за плащането с к. карта и чек. Дано да успеем да помогнем навреме. Наистина жалко е че няма 'големи' дарители....Асоциацията за чернодробни трансплантации не може ли да организира някакво дарително мероприятие - примерно спонсорирано спортно събитие, концерт, бал и т.н. аз лично на няколко пъти съм участвала в подобни неща, последния път беше за една благотворителна организация за левкимия и въпреки че само колеги от работата ме спонсорираха (беше 10км разходка в парка) пак успях да даря от спонсориране 80 паунда.



Тема Re: Още информациянови [re: MM]  
Автор Mими и Лили (каки)
Публикувано27.10.03 18:27



Аз пък мислех за една благотворителна седмица при "Стани богат". Защо да не се поканят видни светила на науката (професори, доценти, интелектуалци, преподаватели във ВУЗ) да участват доброволно. Така шансът за по- крупни суми ще бъде по - голям, а и зрителският интерес по- висок. Проблемът, е че трябва да се свържим с Ники Кънчев и продуцентите на предаването и да се обсъди тази идея. Предполагам, че от "Нова телевизия" и от "Стани богат " няма да имат нищо напротив и с удоволствие ще помогнат.



Тема Re: Още информациянови [re: Mamma]  
Автор sweetkids_mama (мислеща)
Публикувано27.10.03 19:01



Много малко са парите, събрани досега.....Аз се преборих с Интернет банкирането и се надявам утре парите да заминат към сметката на момиченцето.
Сега ми хрумва....нали бях споменала за една майка, с която се запознахме преди 5 години в Пирогов, и нейното момченце имаше същата диагноза. Не е ли добра идея да ги свържем, и евентуално моята позната да разкаже на родителите на Елена как те навремето са събрали парите, при кого са ходили, кои фирми са се отзовали? Мислите ли, че е уместно?

Константин, 16.06.1998
Зорница, 6.09.2002


Тема Една идеянови [re: Mamma]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано27.10.03 23:56



Не знам доколко ще влезе в употреба,но току-що гледах "Шоуто на Слави Трифонов" с многодетното семейство.Спомням си,че преди време Слави беше се включвал в кампания за набиране на пари за такова детенце,което се нуждаеше от чернодробна трансплантация и сам беше дарил доста голяма сума.А след призива му по телевизията се включиха и големи фирми и парите се събраха доста бързо.Дали не е възможно родителите да се обърнат към него?Все пак проблема е на живот и смърт.Струва си да се опита.

Димитър-26.10.2002




Тема Re: Една идеянови [re: KaтИ.]  
Автор magi_sveta (бебе Светослава)
Публикувано28.10.03 00:08



Аз също гледах шоуто и се сетих за това. Не зная дали е уместно да пусна SMS на семейството, защото не вярвам при тези проблеми да гледат шоуто или да четат нашия постинг. Вие какво мислите. Все пак идеята и за "Стани богат" и за "Шоуто на Слави" са допълнителна надежда!?!
Аз изпратих e-mail до Слави като му копирах най-важното за Елена и нейното заболяване, семейство и т.н. Надявам се да помогне.

Светослава,22.04.2003

Редактирано от magi_sveta на 28.10.03 00:34.



Тема Re: Една идеянови [re: KaтИ.]  
Автор saroni (enziktopl)
Публикувано28.10.03 00:24



да супер иа з се сетих за това детенце;) ама как да се свържем със Слави и кой да поеме тази отговорност?

ami...



Тема Re: Една идеянови [re: magi_sveta]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано28.10.03 00:26



Вярвам,че Слави няма да откаже помощ и че,ако се ангажира,може да помогне много."Стани богат" също е добра идея,но това изисква повече време за организация и т.н.,а Слави,дето се вика,може още утре да го каже в предаването си или пък периодично да казва докъде е събрана сумата.Пък дано и тия от институциите чуят.Абе цялата работа е,че в Б-я големите дарения трябва да се правят шумно,да има реклама.
М/у другото от Социалните може да се вземе еднократна помощ.По принцип е 200 лв.,но днес Слави обяви,че на това семейство им отпускат 1000 лв.Дано помогнат и те с по-голяма сума.Освен това за придружителя на детето се полагат някакви суми,но не знам с новия Закон за соц.подпомагане как стоят нещата.

Димитър-26.10.2002




Тема Re: Една идеянови [re: saroni]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано28.10.03 00:36



Абе аз мислех да влезя в сайта на шоуто и да потърся имейл адрес,ама просто не знам как ще го погледнат.Би трябвало някой от родителите или пък,ако има някаква организация за набиране на средствата да го направи.Сега ще потърся може ли оттам да се свържем с него.
Ето адреси-
на Слави- slavi@slavishow.com
на Росен Петров- rosen@slavishow.com
на сценаристите- scenaristy@slavishow.com
Димитър-26.10.2002


Редактирано от KaтИ. на 28.10.03 00:43.



Тема Re: Една идеянови [re: KaтИ.]  
Автор saroni (enziktopl)
Публикувано28.10.03 00:40



именно:))))

ami...



Тема Re: Една идеянови [re: magi_sveta]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано28.10.03 00:49



Също и Миглена Ангелова би могла да свърши работа,тя е много разтропана и може да спомогне за популяризирането на кампанията.

Димитър-26.10.2002




Тема писманови [re: Mamma]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано28.10.03 03:11



Пуснала съм вече писма с призив за помощ до всички известни ми e-mail адреси, свързани със Шоуто на Слави.
Утре ще пусна подобно писмо и до други медии и предавания, които могат да съдействат.



Тема Re: писманови [re: Mamma]  
Автор Di5 ()
Публикувано28.10.03 07:40



На сайта на асоциацията видях познато детенце. На тях им помогна много тогавашния немски посланник, на когото мисията му в България вече изтичаше, доколкото си спомням дори пътуваха с него към Германия. Той се беше свързал мисля че със немски издателства и те бяха основните спонсори. Дано и сега се намерят такива големи спонсори за да се съберат по-бързо парите.



Тема И още една идеянови [re: KaтИ.]  
Автор magi_sveta (бебе Светослава)
Публикувано28.10.03 09:12



Няма ли начин да се свържат с авиокампаниите в София та поне пътуването да се поеме от някоя като спонсроство? Не си спомням с коя компания пътува човекът дето ще му правят последна пластика на лицето, за да го възстановят и да махне маската, но тогава по бТV казаха, че пътните разноски са за сметка на авиокомпанията. Маmma, ако искаш пусни бележка на сценаристите на Слави или на административния екип - адресите са в неговия сайт, в контакти, но не мога да вляза там в момента, ако успея ще ги напиша тук.

Светослава,22.04.2003



Тема Re: И още една идеянови [re: magi_sveta]  
Автор saroni (enziktopl)
Публикувано28.10.03 09:16



това според мен трябва да се прави не от авио-компанията, а от такава специална организация, фондация... за да могат вси4ки болни, пътуващи за скъпа операция в 4ужбина да пътуват ако не безплатно, то поне с намаление...защото са много:((((

ami...



Тема Sa Mammaнови [re: saroni]  
Автор nadiaKF (Nadia)
Публикувано28.10.03 11:27



Mamma,
I as kato Betanski Pitanski shiveia v Kipar i sashto imam niakoi idei. S netarpenie chakam informazia kak da badat prevedeni pari ottuk.



Тема Re: Още информациянови [re: sweetkids_mama]  
Автор zarra (термин 20.12.03)
Публикувано28.10.03 13:48



От всяка банка може да се направи превод към Корпоративна Банка. Попълва се платежно нареждане. Таксата на ДСК е 1.80. Ако не ви се дава такса, адресът на Корпоративна е:

1000 гр.СОФИЯ ул."Екзарх Йосиф" № 65



Тема Re: Подробности!нови [re: betanski_patilanski]  
Автор *Pyми* ()
Публикувано28.10.03 21:22



Бетинка, моля те за малко повечко инфо.
1. Трябва ли да имаш предварително отворена банкова сметка, или сумата може да се внесе в момента?
2. Можеш ли да напишеш точното наименование на този поименен чек на английски, за да мога да им обясня какво точно искам?
Извинявам се ако те затруднявам.

[image]
[/image]


Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано29.10.03 00:28



Днес дядото на Елена предаде копия от нейните документи на Татти.
Сканирахме документите (епикриза от Пирогов, заключение от клиниката по детска гастроентерология и документ от Корпоративна Търговска Банка) и ги прикрепих към

в БГ-Мамма

За съжаление още нямам конкретна информация за начините за превод на суми чрез кредитни карти или чекове.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано29.10.03 03:20




Мамма, много те моля да се опиташ да намериш информация за преводите с кредитна карта, искам колкото се може по-скоро да занеса до българското заведение този зов за помощ

Преди малко видях сайта за Антония, и видях че няма да е достатъчен превод на епикризите, а ще трябва да са и легализирани.
Имат ли ги преведени и легализирани?

Редактирано от Debora на 29.10.03 07:13.



Тема Re: писманови [re: Mamma]  
Автор kalina (пак мама)
Публикувано29.10.03 10:31



И ние ще преведем пари по сметката.
Копирах инфото заедно със снимките /такава душичка/ и го изпратих на сестра ми. Тя работи в ТОУОТА в София, там и друг път са събирали пари по такива поводи, в кутия със снимка на детенцето и епикризата. Кутията я слагат в изложбената зала, през която се извървява доста народ, много от които много заможни. Сега ще я питам дали има развитие по въпроса.



Тема Re: писманови [re: kalina]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано29.10.03 10:34



Това е чудесна идея. Аз лично съм виждала кутии за помощ в салона на Тойота/този на Цариградско шосе нали?/, дано да успее сестра ти, оттам наистина минават много хора!

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: Линкнови [re: Mamma]  
Автор c h a r m e d ()
Публикувано29.10.03 10:40







Тема Re: писманови [re: dodo_dodo]  
Автор kalina (пак мама)
Публикувано29.10.03 11:10



Да, точно там. Сега пак и звъннах, много присърце са приели идеята и действат по въпроса. вчера са се свързали с майката за копие от епикризата, но аз и казах да я вземе направо от сайта бг мама, да не занимават жената. В техния офис само за последните 2 месеца са се родили 4 бебета и са много "бебешки" настроени, дано се съберат бързо парите. Но какво събират тия футболисти от Левски, ядосват ме, само 1500 евро досега.!!!



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор Бeзcъннa (далеч)
Публикувано29.10.03 12:35



В момента пиша... хм... листовка с информация за детето, която смятам да размножа и разпространя. Но - местата, на които мога да се обърна лично, ми се струват недостатъчно, а апел от името на човек, несвързан със семейството намирам за неуместен. От чие име е редно да отправя молба, след като съм чужд човек? Защо не измислите текст или даже по-добре който има връзка с хората, да ги пита лично как биха искали да се оформи такова нещо. Вярвам, че резултат ще има, но не може да се пише наизуст, трябва да е лично, от някого конкретно. От името на вашия сайт, от името на семейството, от името на... организацията по трансплантации? Предложения?

И още - хората са изпълнени с недоверие, когато става дума за пари. Затова - официален начин да се получат копия от документите? Питам за това за в случай, че голям магазин, фирма или организация се наеме от свое име да събира средства за детето. Трябва по някакъв начин, поеме ли се ангажимент, той да бъде подкрепен с доказателства, колкото и кофти да звучи. И хората трябва да разполагат с документите, мисля си аз. Не знам дали разпечатка от интернет звучи достатъчно убедително, знаете какви мошеници има.


ред. И още нещо. Откъде точно се разбира, че трансплантацията е единственият начин детето да оживее, има ли черно на бяло преписка по този повод между семейството или лекуващият лекар и клиниката в Хамбург? Понякога очите ме предават и днес не съм в състояние да проследя като хората съдържанието на документите въобще.





... изрязах слънчоглед в лицето си...

Редактирано от Бeзcъннa на 29.10.03 12:46.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано29.10.03 13:03



Може да се свържеш с родителите и да пуснеш листовката от тяхно име.
Може също така да я пуснеш от името на сайта ни - вече сме официален медиен партньор на Кампания Обединени Медии.
Копия от документите има при мен, също така можеш да получиш копия и от майката на Елена.

Прикрепям копие от заключението на Клиниката по детска гастроентерология, където ясно пише, че единствената възможност за лечение е такава трансплантация.





Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано29.10.03 13:11



Със сигурност може да използваш и текста на писмото от името на родителите, което те разпространяват.
Ето съдържанието му:

Уважаеми дами и господа,
Обръщаме се към Вас с огромна надежда и молба!
Нашата малка дъщеричка Елена Яворова Тодорова е само на два месеца.
Страда от вродено чернодробно заболяване, за което не съществува медикаментозно лечение.
Диагнозата, поставена в детската клиника по гастроентерология на специализирана болница за активно лечение по детски болести в гр. София е
Екстрахепатална атрезия на жлъчните пътища.

Единствената възможност за живот на нашето дете е спешна чернодробна трансплантация до края на годината в Университетската хирургическа клиника Епендорф в Хамбург, Германия.

За съжaление необходимата сума от 180 000 лева е непосилна за нас и близките ни.

Обръщаме се с молба към всички Вас – ПОМОГНЕТЕ!

Моля Ви, помогнете нашата мъничка дъщеря Елена да има бъдеще!!!

Бихте могли да получите всякаква допълнителна информация на следните телефони:
02 / 65 13 62 - домашен телефон на родителите
0888 / 841561 - GSM на бащата - Явор Сашев Тодоров
0887 / 614181 - GSM на майката - Диляна Тихомирова Тодорова

Адрес:
гр. София - 1421
кв. Лозенец
ул. Вежен № 25, вх. 2, ет. 4
сем. Диляна и Явор Тодорови

Корпоративна Търговска банка АД
Централно управление
Банков код: 22092207
Банкови сметки:
в BGL:1003138910
в EUR:1403138915
в USD:1103138914
Елена Яворова Тодорова


С уважение:
сем. Диляна и Явор Тодорови




Тема ПЛАЩАНЕ ПРЕЗ ИНТЕРНЕТ?нови [re: Mamma]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано29.10.03 13:37



Здравейте!
Смятам да пусна писмо до всички във фирмата, в която работя и да им пратя линка за Елена, но се сетих, че понеже заплатите ни ги привеждат на дебитни карти, най-вероятно за повечето ми колеги би било по-удобно, в случай, че имат желание, да приведат някакви суми по Интернет.
Някъде в темата някой беше споменал, че е платил по този начин, но за съжаление времето ми в Интернет в момента е ограничено и не мога да го търся.
Моля, ако някой има точна информация как става това, да обясни подробно тук, а аз ще приложа обясненията в писмото до колегите си. Мен също ме интересува, тъй като смятам веднага щом получа заплата да приведа някаква сума.
Благодаря ви предварително.

I sometimes fancy myself as an evil which exist to opose other evils


Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор Бeзcъннa (далеч)
Публикувано29.10.03 15:42



Заинтересува ме какво е "Кампания Обединени Медии". Потърсих и намерих

. Доколкото разбирам, партньорството в случая е посветено на събирането на средства за създаването на център за чернодробни трансплантации. А кой носи ангажимент за належащите трансплантации като тази на Елена? Питам, защото има разлика според мен. Организирането на кампания за разпространяване на информация и за събиране на средства за такъв център е едно, а отделните конкретни случаи на нужда от средства са друго. Ако се пратят пари към сметките на тази кампания, те къде ще отидат - за строеж/изграждане/оборудване и каквото там е необходимо за центъра или част от тях се отделят за нуждаещите се от помощ за операции сега и веднага? Извинявай, ако ти се струва, че е незначително да питам за подробности. Едно сравнително малко дарение, каквито са личните жестове, не би могло да забърза кой знае колко във времето изграждането на центъра, но на конкретно дете в конкретен момент ще помогне повече. Въпросът може да се сведе до - има ли централизирана организация за събирането на средства примерно за Елена или едно през друго се правят нещата? Нещо като официален пълномощник на семействата на такива деца има ли? Някой, който да се ангажира с разпространението на информация, с когото желаещите да помогнат да се консултират и от когото да изискват необходими като доказателства документи. Вашият сайт май не е, само разпространявате инфото, ако и обединените медии не са, смятам, че е твърде непосилно лично родителите да отговарят на всички запитвания, едновременно с грижите си за едно двумесечно бебе. И ако ти си човек, който е свързан със семейството в случая, откъде ще се разбере това и какво право би имал някой (примерно аз) да те посочи като отговорна?

Прави ми впечатление, че в сайта на Обединени Медии на страницата с имената и данните на нуждаещите се деца Елена не съществува. Връзка към вашия сайт като партньор също не видях.

Заедността трябва да се изразява с конкретни ангажименти. Ти поела ли си такъв, кой е поел и дали изобщо?

Много сухо прозвучах, съжалявам за което, просто мисля нацяло и малко "отвън". За да се привлекат хора за помощ, те трябва да са наясно кой за какво отговаря и кой какви ангажименти има, за да не звучи подобна кампания неубедително и да не се губи време в препращане от едни хора към други хора.




... изрязах слънчоглед в лицето си...



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Бeзcъннa]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано29.10.03 16:10



Значи, отговарям 1 по 1.

Нещата са свързани - създаването на такъв център тук, в България, ще намали разходите за такива трансплантации с над 50%, което никак не е малко и е в тясна връзка с всеки един такъв случай като този с Елена.
Средствата за изграждането на център се набират по съвсем други сметки, от тези, които са изписани тук.

Да, разпространяването на информацията лично от родителите е непосилна задача за тях и за това хората, като мен, които са се ангажирали със случая правят всичко възможно по въпроса. Семейството на Елена не са ми лични познати - за тях научих от новините по Нова Телевизия, след това се свързах с доктор Желев, който се грижи за детенцето, а той ме насочи към г-жа Юлиана Селановска от БНТ, която е главен координатор на Обединени Медии и която разпраща информацията за всяка такава кампания до всички медии, които са се присъединили. Свързах се с нея, за да ме включи мен и сайтът ни в списъка и за да може да получаваме своевременна информация.
Просто в случая, аз се ангажирах персонално с кампанията и връзката ми с родителите на момиченцето е пряка и почти непрекъсната и затова получавам информацията още преди да е стигнала до останалите медии.
За източник на най-прясната и достоверна информация, както и за изискване на документи и т.н., най-добре е да се обърнат към родителите (не случайно са дадени техните телефони за връзка), както и към д-р Желев - 0888775457 (координатите му ги има на сайта)
БГ-Мамма е медиен партньор в Обединени Медии от 24 октомври - тогава ми бе изпратено официалното писмо от БНТ - мога да го копирам и приложа тук.. Доколкото за това, че ни няма в списъка... Погледни пак сайта им - днес пуснаха информацията за Елена.
Вече и нашият сайт е добавен към списъка на медиите участници в сайта на Обединени Медии



Редактирано от Mamma на 29.10.03 17:34.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор Бeзcъннa (далеч)
Публикувано29.10.03 16:18



Добре, разбрах общо взето кое как е, благодаря. Ще направя каквото мога.

Поздрави.




... изрязах слънчоглед в лицето си...



Тема Кореспондентски сметки за преводи от чужбина!!!нови [re: Mamma]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано29.10.03 17:49



Получих данните за кореспондентските сметки на Корпоративна банка, чрез които могат да се направят банкови преводи от чужбина без да се облагат с такси. Доколкото разбрах от Диляна (майката на Елена) при превод се посочват както кореспондентската сметка, така и сметката на Елена в Корпоративна банка.

Ето и данните за сметките:

Corporate
Commercial bank AD

STANDARD SETTLEMENT INSTRUCTIONS
JUNE 2003

Currency: EUR
Bank name: DZ Bank AG Deutsche Zentral- Genossenschaftsbank, Frankfurt am Main
SWIFT: GENO DE FF
Account number: 0000042120

Currency: EUR
Bank name: Banca Agricola Mantovana S.p.A., Mantova
SWIFT: BAMN IT 22
Account number: 0081323

Currency: EUR
Bank name: Raiffeisen Zentralbank Osterreich AG, Vienna
SWIFT: RZBA AT WW
Account number: 55.058.622



Currency: EUR
Bank name: Bank Austria Creditanstal AG,Vienna
SWIFT: BKAU AT WW
Account number: 0101-34914/00



Currency: USD
Bank name: HSBC Bank USA, New York
SWIFT: MRMD US 33
Account number: 000302228


HEAD OFFICE
10, Graf Ignatiev Str., 1000 Sofia, Bulgaria,
tel.: +359 2 980 93 62; fax: +359 2 980 89 48; telex: 23593, 24044;
SWIFT: KORP BG SF

Надявам се информацията да е от полза!



Тема Re: Кореспондентски сметки за преводи от чужбина!!!нови [re: Mamma]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано29.10.03 18:13



Благодаря ти Мамма



Тема Re: писманови [re: Mamma]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано29.10.03 18:43



Първо искам да ти кажа, че си невероятна! Дано всички тези усилия помогнат на малкото слънчице!
Гледала съм няколко предавания на "Стани богат" по Нова телевизия с благотворителна цел. Дали няма да пробият няколко майки там за една игра?...



Тема Коледа?нови [re: Mamma]  
Автор MoniT ()
Публикувано29.10.03 19:55



Mamma,

А какво е положението с чековете? Възможно ли е да се изпрати чек, който да се осребри в банката?

Аз лично смятам да преведа за Елена част от сумата, която бях определила за Коледен подарък на дъщеря си. Както много от днешните деца, тя е преситена с играчки; е човек винаги може да намери хубава книга, която си струва да се купи, но книгата ще я купим догодина. Та исках да ви подсетя, че можете да направите и такъв Коледен подарък на детето си - да му кажете един ден, че ТО е помогнало за спасяването на един човешки живот.

Имам и други въпроси, Мамма, но ще ти ги задам в бележка.

МониТ



Тема Re: Коледа?нови [re: MoniT]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано29.10.03 20:16



Ето какво пише в писмото до мен:
"Zdrawejte,
towa sa korespondeskite smetki na korporatiwna banka w chujbina. Prashtaneto ot chujbina kym Bukgariq e bez taksi
Procedurata za plashtaneto chrez kreditni karti trqbwa da se urejda s bankata w chujbina"

За съжаление не разполагам с повече информация в момента.
Продължавам да разпитвам и имам обещание, че ще ми изпратят допълнително инфо за преводи чрез кредитни карти и за чекове.



Тема Western Union???нови [re: Mamma]  
Автор Floridian (gkt)
Публикувано30.10.03 06:12



Iskam da pratia pari, no jiveia v Florida,US, moje li da stane s Western Union, zashtoto sam strashno zaeta, no ako triabva i do banka shte otida...? Vsichki banki li mogat da napraviat tova bezprobemno?Izvinete me za glupavite vaprosi, no ne znaia kak tocno stava....

Редактирано от Floridian на 30.10.03 06:13.



Тема Re: Western Union???нови [re: Floridian]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано30.10.03 06:43



Да, можеш да пратиш с Western Union на името на един от родителите, но ще трябва да им се обадиш за да им кажеш номера, а и твоето име и тел. номер за да могат да ги получат.
Можеш да преведеш пари и от твоята банкова сметка на сметката на детето.



Тема Re: Кореспондентски сметки за преводи от чужбина!!!нови [re: Mamma]  
Автор betanski_patilanski (с поздрав...)
Публикувано30.10.03 09:54



през колкото пове4е кореспондетски банки минава един трансфер, толкова пове4е и такса се сваля от сумата! всяка една такава банка взима такса, за преминаване на сумата през нея! това го каза съпругът ми, 4иято работа е финансовата 4аст на фирмата ни и всеки ден прави по няколко трансфери...
всеки суифт има 4арджес (такси) - Beneficiary, Our, Share, което на прост език ще ре4е- полу4ателя да плати таксите, изпраща4а да плати таксите или да се разделят на 50/50.
нека ре4ем 4е изпраща4а ще поеме таксите (които не са малки за банков трансфер), това не озна4ава 4е ако трансфера премине през няколко кореспондентски банки, те няма да си свалят също някакъв минимален 4ардж и когато говорим за малка сума в рамките на 50 долара, в края на карищата, полу4ателя ще полу4и смешната сума от 30$.
това са банките и политиката им е такава, 4е те от това пе4елят! ве4е за крупни суми, не е толкова фрапантно ако се прави траснфер от 10 000$, да се платят такси от подателя в рамките на 60$ ( Браклейс Банк-примерно), за 3000$ е 35$, а за всяка кореспондентска банка таксата е от 7$ до 10$... зависи разбира се от банката! всяка банка си има такси, които варират, но в горния пример, съм казала конкретни 4арджис на трансфер.
на мен за 50$ ми искат такса от 20$, които сами разбирате 4е предпо4итам да дам на детенце, отколкото на банката!
докато за издаването на банков 4ек от 50$, ще платя 6$ такса! + пощенски разходи по изпращането на 4ека. при каширането му, просто ще отнеме два дена, защото с Бг банки се работи така, а и за тези два дена текат м/у банкови проверки, за да няма фалшификации и кражби!
за Western Union, някой беше попитал! аз знам 4е дерат кожи за тази услуга по изпращането на пари. конкретен пример- за 700$ - такса 40$, за 100$- такса 20$, за 50$- такса пак 20$.... колкото по-малка е сумата, толкова по-висока е таксата.

кажете за тези виртуални трансфери! sweetkids_mama да обясни стъпките и откъде да се направи!

благодаря!



Тема A koй ще бъде донор?нови [re: Mamma]  
Автор Legion (предполагаеми)
Публикувано30.10.03 10:15



A koй ще бъде донор нa чеpeн дроб?

Редактирано от Legion на 30.10.03 10:46.



Тема Re: A koй ще бъде донор?нови [re: Legion]  
Автор Guerganka (бронжулче)
Публикувано30.10.03 10:20



Вчера във вестник ТРУД имаше статия за мъничката ЕЛЕНА и семейството й.
Там пишеше, че шансовете й са до около НОВА ГОДИНА!!!!
Пише още, че били събрани 34000 лева САМО.
Имаше снимка на малката Елена- коремчето и се подувало всеки ден, защото нямало къде да се оттичат някакви течности.
Ужас

Небесният й покровител нека я закриля!

ГУГ



Тема Kakвo щe стaнe c пapитe,ako нe ce cъбepaт нaвpeмe?нови [re: Mamma]  
Автор Legion (предполагаеми)
Публикувано30.10.03 10:24



A kakвo щe стaнe c пapитe,ako нe ce cъбepaт нaвpeмe?



Тема Re: Кореспондентски сметки за преводи от чужбина!!!нови [re: Mamma]  
Автор arrows (оранжева)
Публикувано30.10.03 11:35



Мамма,това е идеално,че има банк акаунт в Германия.Сега и ние ще можем да помогнем на детенцето.

Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен, ако не опиташ


Тема Re: A koй ще бъде донор?Kakвo щe стaнe c пapитe?нови [re: Legion]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано30.10.03 11:53



Донор ще е единият от родителите... а относно това, какво ще стане с тези пари, ако не се съберат на време - честно казано не искам да мисля за такъв вариант
... но, недай си Боже да стане - предполагам, че парите ще отидат или за операция на някое от другите деца, които събират пари или за довършване на центъра тук.



Тема Re: A koй ще бъде донор?Kakвo щe стaнe c пapитe?нови [re: Mamma]  
Автор Legion (предполагаеми)
Публикувано30.10.03 14:15



Много благородно от страна на родителите - за донорството.

За даренията - уведомяват ли се по някакъв начин дарителите, че ако парите им не отидат по предназначение /за трансплантация независимо на кого/, има вероятност да се използват за строежи и модернизации /които докато не са готови, няма да помагат на никого/? Това може да не е по волята на някои от дарителите...

Забелязах също, че темата ви е забърсана от форум Православие... Но ще е добре момиченцето да бъде кръстено възможно най-скоро, ако вече не сторено.



Тема Re: A koй ще бъде донор?Kakвo щe стaнe c пapитe?нови [re: Mamma]  
Автор saroni (enziktopl)
Публикувано30.10.03 14:24



до кога трябва да се съберат парите?

ami...



Тема Re: A koй ще бъде донор?Kakвo щe стaнe c пapитe?нови [re: Legion]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано30.10.03 14:55



Ако трябва да съм пряма - аз поне не мога да си позволя да питам някой от родителите: "Какво ще направите с парите, ако детето ви ****?" (даже не мога и да го напиша)



Тема Готово!нови [re: Mamma]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано30.10.03 15:15



Най- сетне се наканих и преведох 30 лв. Не са кой знае колко, ама все е принос. Камък ми падна от сърцето - много гот се чувствам!

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: Готово!нови [re: Kлep]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано30.10.03 15:28



Много ти благодаря Клер от името на родителите.
Вчера за последно говорих с Диляна (майката на Елена) и тя ме помоли да благодаря на всички за усилията, които полагате, както и за съпричастността и подкрепата.
Каза, че много мами от този клуб са й се обадили, а също така, че е получила над 20 пощенски записа, което е само от пуснатата тема тук и в БГ-Мамма - никъде другаде не е пуснат пощенският им адрес.

Благодаря Ви, момичета!

Предложих на Диляна да направим някакво мероприятие - в Южния парк или някъде другаде. Ще проуча как стои въпроса за координация с Червения кръст, така че да поставят от тяхните кутии за събиране на средства за Елена.
Диляна каза, че ако направим някакво събиране в някой парк и Елена е сравнително добре, могат и те да дойдат.



Тема Чудесна идея!нови [re: Mamma]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано30.10.03 15:31



Ох, дано да успеем да помогнем на малката душица!

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: A koй ще бъде донор?Kakвo щe стaнe c пapитe?нови [re: Mamma]  
Автор Legion (предполагаеми)
Публикувано30.10.03 15:45



Родителите най-вероятно ще постъпят благородно, не е там проблема. Трябва да има почтеност и към дарителите - да бъдат информирани, че още няма план какво да се прави в случай че средствата не се съберат навреме...

Друго, което ми хрумва по повод вашата мръщенка/цупенка е следното:
Никой не публикува информация за българчетата, които умират преди да се финансира трансплантацията им. Познайте дали са по малко от трансплантираните деца... Ако успеете да измъкнете поне някакви цифри от д-р Желев, мислите ли че оповестяването им /примерно тук/ допълнително би насърчило евентуални дарители?

Относно клуб Православие: грешката е моя - темата не е точно забърсана, а преместена в постоянната тема "Ако някой каже: “любя Бога”".



Тема Re: A koй ще бъде донор?Kakвo щe стaнe c пapитe?нови [re: Legion]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано30.10.03 15:52



Ама не вземам аз решенията! Даже не познавам родителите на детето!
Както вече казах, аз не мога да говоря с тях за тези неща.
В темата има изписани телефоните им - ако някой има силата да ги попита (тях или д-р Желев) - нека да им звънне.
Не може да ми се обърне езика и да попитам такова нещо! Съжалявам!
Просто искам да помогна!
Ако щете ме обвинете, че съм щраус и си заравям главата в пясъка - нито ми се мисли, нито ми се говори за тези неща.



Тема Re:нови [re: Mamma]  
Автор Чepeшka (червена)
Публикувано30.10.03 15:57



Сигурно нямаше да пиша тук, но съм провокирана от постинга на Легион и от една вчерашна случка, дето още не мога да забравя.

Отивам аз в пощата и пред нея срещам една приятелка. Разказах и набързо за случая на Елена и тя влезе с мен. Вътре докато ровех да извадя имената и адреса продължих да обяснявам без да видя, че ухо е надала и служителката. Приближихме да обработят записите и лелее какво излезе от устата на тая жена не искам да си спомням. Първо ни обяви за луди, а после каза, че с такива пари живота си оправяли някои хора. Опитах се да и обясня каква е точно ситуацията, тя не млъква, след което и казах че в крайна сметка аз решавам какво да си правя с парите- без резултат. В края на тирадата си заяви: "Че то по- добре да си бях дала моя адрес и аз имам нужда от пари".
Излязох навън и се наревах хубаво.
Спирам да пиша, защото каквото и да кажа по- нататък то няма да бъде в тон с добронамереността на хората тук.



Тема Хора всякаквинови [re: Чepeшka]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано30.10.03 16:03



И за съжаление лошите не са никак малко.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re:нови [re: Чepeшka]  
Автор magi_sveta (бебе Светослава)
Публикувано30.10.03 16:04



Знам, че си се почувствала ужасно, но не се връзвай, защото не се случва само на теб - мен в пощата ме попитаха дали това не е някаква нова пирамида или поредното шарлатанство и аз се наревах като излязох, защото бях с беба, а ми се озъбиха, че вместо да си купя нещо на детето съм се чудила къде да си дяна парите.А бяха само 10 лева, повече в момента не мога да отделя, но на заплата мъжа ми ми обеща. Какво ли щеше да е ако бяха повече. Не го мисли. Нали ние си знаем, че е за добро и дано успеем.

Светослава,22.04.2003



Тема Re:нови [re: Чepeшka]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано30.10.03 16:09



Аз донякъде оправдавам недоверчивите, които искат различни доказателства за това, че кампанията е истинска - прави са, не мога да споря.
Напоследък се навъдиха толкова мошеници, които спекулират с добротата и наивността на хората...
Но всичко има някакви граници, а и моите нерви също - от два дни ми се реве, защото получавам какви ли не писма, обвиняващи ме, че събирам парите за себе си, толкова обиди и толкова огорчение... А явно не са единици такива хора... ето - и твоята история го потвърждава.
Никой не принуждавам да прави каквото и да било! Всеки е свободен сам да вземе решението за себе си дали да помогне или не. Аз взех моето - ще направя всичко, което е по силите ми.



Тема Re:нови [re: magi_sveta]  
Автор Чepeшka (червена)
Публикувано30.10.03 16:14



Абе аз съм доста обръгнала, но като се сблъскам с такова бездушие съчетано с наглост, бушона ми изпушва.
Ето и сега пак три повтарящи се въпроса от един и същи човек" Ама, какво ще стане с парите, ако...?" Недейте така бе, хора! Родителите може също да четат тук. Как ще се почувстват те в тая ситуация? Малко ли им е болката?!



Тема Re:Mammaнови [re: Mamma]  
Автор magi_sveta (бебе Светослава)
Публикувано30.10.03 16:44



Важното е ние да знаем защо го правим и да успеем. Не се предавай, защото ни трябваш да ни помагаш и информираш. Като влагаме добри чувства се надявам да привлечем повече хора и да помогнем на малката Елена. Рядко влизам в този постинг задълго, защото все плача и наистина ти се възхищавам.

Светослава,22.04.2003



Тема Re: A koй ще бъде донор?Kakвo щe стaнe c пapитe?нови [re: Legion]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано30.10.03 16:47







Тема За недовериетонови [re: Mamma]  
Автор MM (za mama)
Публикувано30.10.03 16:52



Права си, хората наистина са недоверчиви и поне от това което аз съм чувала има много псевдо благотворителни организации а и дори истински благотворителни организации, при които имат по-голям процент от приходите от дарения отиват за административните разходи, а не за самата благотворителна цел. (и така е по цял свят за съжаление). Затова аз лично винаги съм предпочитала да давам за по-малките благ. организации особено когато знам че парите ще отидат за да помогнат на конкретен човек - както е случая с Елена. Предполагам, че и затова Легион попита....но и аз не бих искала да си задавам въпроса и да допускам възможността че няма да се съберат навреме парите, но всеки си има различна граница на чуствителност, явно Легион е по-рационален отколкото емоционален.
Аз вярвам че ще успеем да спасим Елена, затова и не си задавам този въпрос, може и да бъде наречено затваряне на очите, но така предпочитам.

Съжалявам че получаваш неприятни писма, но не ги оставяй да ти влияят. Те ще бъдат засрамени от неуместното си поведение в деня когато твоите и на всички останали усилия помогнат за спасяването на Елена.



Тема Re:нови [re: Mamma]  
Автор saroni (enziktopl)
Публикувано30.10.03 18:35



как може .....да те обиждат!!!егати!!!

ami...



Тема Re: за преводите от чужбина!!!нови [re: betanski_patilanski]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано30.10.03 18:52



Бетански,
сега се връщам от банката-значи най-доброто решение май е bank draft- купуваш го от банката(от Scotiabank е 5$) и попълваш сумата която ще вземат от банковата ти сметка.После го изпращаш по пощата на адреса на българската банка.
Питах и за кредитна карта-доста по-скъпо излиза защото го третират като cash advance и отново има такси.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано30.10.03 21:58



Току що моят мъж ми каза, че в почти всички павилиони на пазара "Ив.Вазов" имало касички! И беше безкрайно учуден, че аз не съм знаела!
Днес на обяд пак се разхождахме из пазара, но не съм обърнала внимание, а и той не ми обърна внимание. Иначе по-рано щях да ви съобщя. Защото има доста майки в района на Стрелбище и Южния парк, които предполагам, че често ходят до пазара, та ще им е удобно направо в касичките да пускат вместо да се разкарват до пощи и банки.

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: Готово!нови [re: Mamma]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано30.10.03 22:32



Това е много хубава идея
Така обикновено се събират доста хора и пари

А като толкова записи и т.н. са дошли, защо парите все още са толкова малко Явно никой друг освен частни лица като нас не са участвали Срам! Знам за недоверието, всеки път като ми цъфне някой с картичка за 1 лев си го мислим и двамата с мъжа ми, но в 95% от случаите решаваме, че е левче - ако ни лъжат - здраве, но ако някой наистина се нуждае от тях... И аз съм чела, че много голяма част са фалшиви. Явно това подтиква хората да стават такива



Тема Re: ПЛАЩАНЕ ПРЕЗ ИНТЕРНЕТ?нови [re: Лeйди]  
Автор sweetkids_mama (мислеща)
Публикувано30.10.03 22:38



Аз преведох пари чрез интернет-банкиране на FiBank. Тези дни, обаче, открих, че

предлага услугата парични преводи до всички банки в страната чрез дебитна карта, независимо от коя банка е издадена картата. За целта трябва да се регистрираш в системата на epay.bg и оттам вече да видиш как става.

Константин, 16.06.1998
Зорница, 6.09.2002

Тема Re: ПЛАЩАНЕ ПРЕЗ ИНТЕРНЕТ?нови [re: sweetkids_mama]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано30.10.03 23:11



Да, точно тази информация чаках! Мислех, че има начин, но предполагах, че e-pay имат такси за регистрация (едно време ги проучвах, искаха 50 лв). Така е много удобно!



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: dodo_dodo]  
Автор saroni (enziktopl)
Публикувано30.10.03 23:14



супер;) ще може всекид ен по лев4е да пускаме или стотинки:)като е всекид ен , като не са накуп парите е доста по-добре и лесно:)
а аз 4ух още в4ера съобщение по телевизия Евроком-за Елелена:))))))))))

ami...



Тема Re:нови [re: Mamma]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано30.10.03 23:32



Не се натъжавай,Мамма.За съжаление през последните години доста хора се напатиха и са недоверчиви.Аз чакам да си получа майчинството,че сега сме малко затруднени,но се надявам поне 20-30 лв. да мога да пратя.
М/у другото исках да питам има ли някакъв отговор от Слави Трифонов?Ще се ангажира ли да помогне?Не знам защо,но си мисля,че колкото повече публичност има,толкова по-големи ас шансовете.

Димитър-26.10.2002




Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор Poline (аз)
Публикувано31.10.03 00:10



Току що прочетох в клуб "Семейство",че средствата за друго дете-Антония са били събрани.За нея четох в българския вестник издаван в Лондон,много се говореше и във форума...
Еснаф казва,че за месец са били събрани средствата.
Опитах се да вляза в сайта на вестника,но не успях.Идеята ми е ако може някой да се свърже с редакторите и да се пише и за Елена.Това може да се направи и в други бг вестници издавани в чужбина или поне във форумите, който са безплатни.
www.budilnik.com
www.bulgarianlondon.co.uk



Тема въпрос за касанови [re: dodo_dodo]  
Автор Cygnus (black hole)
Публикувано31.10.03 07:57



искам да попитам трябва ли да се вади някакво разрешително от общината за да се постави каса?
Къде може да се постави каса?
Може ли да не е в София - т.е досега тук е имало каси само за деца от нашия град?
Какви документи трябва да се представят?

Още една идея:
Тук имаше конскурс за детска рисунка - децата рисуваха рисунки, които след това бяха изложени и се продаваха, а средствата от тях отидоха в събирателен фонд за едно дете. Това мисля, че дори е и възпитателно и за самите дечица! Не знам кой може да се заеме с такава организация - може би някое училище!

Извинявам се ако са ми тъпи идеите, но напоследък много често само това ми е в главата.




Тема Re: въпрос за касанови [re: Cygnus]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано31.10.03 09:27



Аз лично не зная какъв е реда и условията за поставянето на тези касички. Ще попитам

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема ДО ВСИЧКИнови [re: MM]  
Автор mama_p (непознат)
Публикувано31.10.03 11:37



Уважаеми майчета,
бих искала да ви кажа, че се гордея изключително много с всяка една от нас, която е помогнала с нещо на Ели! Независимо от различното ниво на дебилност (в лицето на пощенски служител или пишещите глупости в този форум), което срещаме, аз вярвам, че с общи усилия ще успеем да спасим малката душица! Според мен, всяка форма на прагматизъм относно събираните средства в случая е излишна, докато има някаква надежда за Ели.
Мамма, нашето семейство беше впечатлено от твоята статия! Ние също дадохме своя принос. Имаме идея да търсим помощ и от международни организации по интернет. Нека всяка майка, която се сети за такава организация, или намери нейния е-мейл, да се свърже с мен на: petial@mail.bg



Тема На едно място, и още нещонови [re: Mamma]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано31.10.03 13:00



В

се опитах да обобщя ситуацията. В нея предлагам подход и текст. Поздрави.

Agent of Change

Тема Re: въпрос за касанови [re: Cygnus]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано31.10.03 14:12



Питах сега. Оказа се, че майката на бебето е работила в едно от павилиончетата на пазара и хората там в знак на съпричастност са решили да подпомогнат семейството с тези касички. Има и големи обяви на вратите разлепени. Но никакви документи не са вадили от общината, нито са ходили да питат там. Имаха в себе си копие от епикризите на Елена и други документи.
Просто хората проявяват човещина на своя глава.

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор Connie (PASSIONATE:)
Публикувано31.10.03 16:38



Mamma,може ли да ми пуснеш една бележка че аз не знам как да го направа .
Аз не съм в Бг,и тук искат няква сума която вобще не си заслужава.
Дали може да ти ги пратя в пощенски плик на теб, а ти да ги прерратиш от Бг.Ако вобще стигнат до теб по бг-пощата



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор Иryaнa (помъдряла)
Публикувано31.10.03 16:53



Седнах преди няколко дни на интернет за ежедневаната доза контакти с познати и докато си щраках попаднах на постинга в клуб Домашни Любимци - и оттам тук. Докато четях не можах да се сдържа и се разплаках, както си бях в клуба на университета. Нямам дете (не ми е дошло времето), но само мога да си представя как се чувстват тези хора.
Едва ли ще успея да помогна с повече от 20-30 лв ... Направо съжалявам, че заради кофти успех загубих стипендията си А 30 лв изглеждат нищожно малко, сравнено с 180 000. И сякаш човек е склонен да повярва, че тази мъничка сума "няма значение". Ако всички сме достатъчно благородни да не мислим за това ЩЕ ИМА ЗНАЧЕНИЕ.
Но само до Нова Година ... ще успеем ли?

Ако ти духнат под опашката, приеми го за попътен вятър!


Тема Относно въпросите на Легион... и още малко инфонови [re: MM]  
Автор Legion (предполагаеми)
Публикувано31.10.03 17:34



Думите ми са към всички участнички, но като че ли благодарностите ми са предимно към вас. Затова пиша като отговор на вашето изявление. Ще карам направо, а се надявам останалите да дочетат до края:

1. Не си позволявам да пиша, без и аз да пусна нещичко в сметката на Елена. Тя не е първото дете на такъв етап от болестта, което виждам на живо, нито е първото дете, за чиято чернодробна трансплантация отделям по нещо.
2. Относно въпроса кой ще бъде донор – както може би имате представа, за чернодробна трансплантация не е необходимо съвпадение по всички имунологични показатели (като за сърце или бъбрек напр.), а само по кръвни групи. Кръвната група на детето обаче, рядко е точно същата като на някой от родителите. На фона на милата ви загриженост, скъпи майки, нямате ли нужда да се замислите че в един момент детето може да се окаже със събрани средства, но без подходящ донор? Ако това беше моята група, щях да предложа за донор себе си. А вие? До къде стига солидарността ви?
Фактите – групите на детето и бащата все пак съвпадат, но е налице (макар и минимален) шанс той да се окаже неподходящ за донор. Вече има случаи на пациенти върнати от клиниката в Германия поради подобно несъответствие...

3. Относно въпроса kakвo щe стaнe c пapитe, ako нe ce cъбepaт нaвpeмe: Както ще ви каже всеки лекар, пациентът (дарителят) има право на пълната възможна информация. Ако е налице такава информация, която може да повлияе на решението на заинтересуваната страна, не е редно да се премълчава. Трябва да има почтеност и към дарителите, за да са даренията без колебание и, надявам се, съпроводени с молитва. Но едно е родителите да кажат, че не са мислили за това, друго е да се измъкваме и да не вземем мнението им под предлог, че не можем да говорим с тях за такива неща. С любов могат да се задават и мъчни въпроси. Или както казват някои православни – който не може да говори за смъртта, не знае пълната стойност на живота.
В действителност - родителите наистина не са мислили, но ако се стигне дотам може би ще се посъветват с д-р Желев за какво точно да дарят парите.

4. За българчетата, които умират преди да се финансира трансплантацията им: Честотата на това заболяване у нас е 1 на 10-15 хиляди, което прави по няколко деца годишно. Някои се оправят и с обходната операция, която се прави и тук. Но някои деца умират, защото родителите им не успяват (или отказват) да се борят за тях до последно. Идеята ми беше смъртните случаи също да ни служат за мотивация, когато помагаме на тези родители да се борят до последно. Малко допълнителна мотивация излишна ли е? Както знаете, на различните хора, различни неща им оказват стимулиращо въздействие.
За борбата на практика – засега върви добре. По днешни данни са събрани около 60% от нужните средства.

5. Друго, което никоя от вас не коментира – за кръщаването на малката Елена. Толкова ли е маловажно? Моля не ми излизайте с клишето, че от здравето по-важно/ценно няма, защото не е така. Ако някоя от вас проявява интерес, да пита във форум Православие.
Майката на Елена – за нея има значение и като че ли предпочита като дата скорошния празник на св. Архангел Михаил.

6. Хайде и малко отчет: Опитвах да се свържа и с административни банкови директори. Банките обаче си имат вътрешни правила, които не позволяват в салоните им за клиенти да има други материали освен рекламни на съответната банка. Ударих на камък т.е.
Добрата новина – вече навлизаме във фазата на последния напън.
Лошата новина – последния напън винаги е най-труден и имаме нужда от всякакви такива (и по-добри) идеи.

7. Може обаче да успеем да уредим събиране на средства в касички в ректората на СУ. Ако стане, основната заслуга ще е на ректора-проф. Биолчев, на Студентския съвет и на Червения кръст, от мен е само идеята и това, че прокарах пътечките между тях. От Червеният кръст обаче, имат каси само за Ректората. Ако някой познава организация, която може да обхване и отдалечените факултети на СУ, да действа. Във вторник може и да стане ясно дали ректорът дава писмено разрешение.
За даренията - студентите може са бедни, но са много. Конкретно по сметката на Елена – най-голямото дарение засега е от около 3000лв, а най-малкото – 5 лв. Да не забравяме обаче, че основната сума ще е от малки дарения. Може и да знаете, че тъкмо с дребните суми на народа ни е издигнат ”Св. Александър Невски”. Спасителят също дава похвала на бедната жена, която пуска само две ситни монети в касата като казва, че тя всъщност е дала повече от всички, защото те пускат от излишъка си, а тя от немотията си дава всичко, което има. Похвалата Му е и за всички нас с дребните ни суми.

В заключение, ако някоя от вас има време, може да погледне беглото ми участие във форум Православие и да прецени доколко старателно се отнасям към онлайн заниманията си. Благодаря още веднъж за разбирането ви, ММ.



Тема Re: A koй ще бъде донор?Kakвo щe стaнe c пapитe?нови [re: Mamma]  
Автор KeiSi (*)
Публикувано31.10.03 21:21



Добре де, как другите успяват да пуснат пощенски запис? Аз не успях! Трябва да се знае презимето на един от родителите т.е. трите му имена.
За живеещите в Младост4 - в търговска верига Европа са сложили касичка за Елена. Там вече пуснах и аз малко парички



Тема До майките в USнови [re: Debora]  
Автор Y-R (young-restless)
Публикувано01.11.03 05:50



Какво ще кажете да изпратим чекове до Дебора например и тя после да отиде в банката и накуп да изпрати събраните пари.Така няма всяка от нас да дава по 45$ само за банков превод.
Това разбира се,ако ти Дебора си съгласна.Предлагам теб,защото всички те познават и знаят,че няма да злоупотребиш с парите.



Тема Re: До майките в USнови [re: Y-R]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано01.11.03 07:49



Става въпрос за пари и не бих се наела, ако не мога да докажа, че не съм злоупотребила.
Половин час мисля как това може да стане и само за един начин се сещам.
Имаме приятел, който има бизнес с БГ и като част от него прави и това - дава му се определена сума на ръка, която на следващият ден може да се вземе от човек в БГ отново на ръка, като за това му се плаща комисионна.
Не мога да го излъжа, че ги пращам на роднини, но съм 99% убедена, че като му кажа за какво са, няма да иска комисионна.
Въпроса е получаването. По принцип изпращача се обажда на получателят и му дава телефонният номер, на който да се обади, за да се уговорят за ден и час в който да се дадат парите. Нашият приятел дава само името на изпращача, а човекът който изплаща парите записва трите имена, адрес и ЕГН. Значи по този начин, възможностите са всеки един изпратил пари, да може да се обади на родителите и да каже например :" здравейте, изпратила съм 50 долара, обадете се на този телефон, за да се уговорите кога да ги получите", като след това отново може да се обади и да е сигурен, че са взели парите. Или пък на родителите да се даде списък със имената и кой колко е изпратил. Но и в двата случая бих искала като ги вземат тези пари да присъства поне една от майките в БГ, която да потвърди полубчаването.
В този случай се изпращат долари и се предават долари.
Няма да ми е удобно хем да ми свършат услугата (да ги преведат без комисионна) хем да искам да ми изпращат разписката по списък с имена примерно, че родителите са получили парите.
Друг вариант е да се купят чекове на американ експрес, да се надпишат на името на родителите и да се изпратят по човек пътуващ за БГ или с куриерска поща, но ако е с поща се разчита на благоволението на митничарите, ако отворят писмото.
Нека говоря утре с една позната, която работи в банка. Може да се окаже, че има вратичка и всеки да може да ги преведе лично без да плаща дебели комисионни, а и да е сигурен че парите му са стигнали по предназначението.



Тема Къде още има касички?нови [re: KeiSi]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано01.11.03 09:37



Живея в Бели Брези? Има ли наоколо касички? Много по-удобни са ми от пощенски записи или превод по сметка. Особено в магазина, слагам си рестото направо вътре. Така мога да дам пари няколко пъти...



Тема една добра новинанови [re: Mamma]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано01.11.03 18:11



Ecнaф
(The Boomer)
31.10.03 19:52
ТОП НОВИНА [re: Ecнaф]



Преди ден имаше към 10 000 лв, днес вече са над 100 000 !!!

Още малко!



Тема Re: една добра новинанови [re: Debora]  
Автор anna_par (shtastliva)
Публикувано02.11.03 00:30



naistina mnogo hubava novina. dano uspeiat navreme da suberat parite



Тема Re: Western Union???нови [re: Debora]  
Автор Tina (Valentin)
Публикувано02.11.03 07:28



I az iskam da pomogna na malkata Elena, nqma da e mnogo, zashtoto ne rabotq vse oshte, no shte byde ot syrce. Smqtam da razkaja istoriqtq i i na drygi bylgari tuk,nadqvam se tq da trogne tqh,kakto i men, ta vseki ako otdeli po malko(vmesto da hodi na diskoteka ili kino -te sa mladi hora, nesemeini) da syberem nqkakva suma i da gi pratq s Western Union. No ne znaq kato seobadq na roditelite te imat li predstava ot koq banka da si gi vzemat v Sofia? Az dosega sym prashtala taka samo do provinciqta i znam,che tam sepoluchavat ot Poshtenska Banka, no za Sofia syshtoto li e? A i tam ima poveche klonove na bankata,ako ne se lyja? Ako nqkoi e prashtal do Sofia pari s Western Union,molq da mi kaje,za da znam kakvo dakaja na sem.Todorovi. Dano uspeem dasyberem parite byrzo!!!



Тема Вярвамнови [re: Debora]  
Автор Mami (обичаща)
Публикувано02.11.03 14:45



...че добротата и състраданието, родени от съпричастността към болката на другия, болка, която утре, не най, Боже, би могла да бъде и наша, са ПО-СИЛНИ от бездушието и тесногръдството, в случая дори цинично безхаберие и равнодушие на разни чиновници от пощи и банки, които разплакаха не една майка от клуба, включително и мен през тези напрегнати дни на очакване и надежди...
Включвам се малко късно в дебата, за да изразя своята подкрепа за Ели и нейните родители, но нямах възможност по-рано поради неочаквани здравословни проблеми, които сполетяха семейството ми през изминалата седмица. Освен моя скромен финансов принос, се опитах да помогна с приобщаването на всички медии в града към нашата кауза, които направиха нещо, но далеч не това, което е във възможностите им. Говорих и с всички мои познати, които мисля, че биха могли да помогнат в случая.
Както и да е. Важното е, че усилията на толкова много добри хора, вече дават резултати. Вярвам, че ще успеем да спасим малкото създание и ще върнем усмивката и надеждата на родителите на Ели.



Тема Re: A koй ще бъде донор?Kakвo щe стaнe c пapитe?нови [re: KeiSi]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано02.11.03 23:50



Благодаря ти за тази информация! Днес и ние вече се отчетохме, че ми тежеше. Само дето там имаше само стотинки и левчета, чак се зачудих дали да не пусна нашите в дребни левчета. Дали не махат по-едрите? Защото иначе ми стана криво много.
Ааа, и снимката е много лоша, не е от тази тиражираната и ако не знаех от теб, нямаше да се загледам!!
Супер е, че вече са над 100 000!! Дано скоро да се съберат всички!

Милена



Тема Re: Кореспондентски сметки за преводи от чужбина!!!нови [re: arrows]  
Автор Jupiter (воден)
Публикувано03.11.03 04:25



Кажи кой е точно BLZ на тази банка във Франкфурт, най-добре ми го прати на бележка, защото ми го искат...този SWIFT e само за преводи в чужбина, а аз като съм в Германия ми трябва BankLeitZahl (BLZ). Ти щом си превела, трябва да го знаеш. Благодаря предварително!



Тема Вчера...нови [re: Mamma]  
Автор juju_O2 (непознатата)
Публикувано03.11.03 12:30



Гледах сблъсък, на гости беше Наталия от море от любов и каза нещо което ме наведе на мисълта, че можем да поискаме помощ от нея,да отправи апел лъм всичко хора, да помогнем на малката Елена!
Как мислите подходящо ли е?
Разказваше за история, при която една сестричка се лишила от всичко, когато разбрала че по - малката й сестра се разболяла и започнала да събира пари за операцията й. И как след апела от предаването успели да съберат необходимите средства.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано03.11.03 17:45



Разговарях днес с Диляна.
Вярно е това, което казва Еснаф - събрани са половината пари... за съжаление, обаче, състоянието на Елена се влошава и ... няма много време.

Колегите на майката ми изпратиха нови снимки на детенцето... мъничка хубава невинна душичка.

Ето и снимките - пускам тук малките копия + линкове към големите





















Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор Иryaнa (помъдряла)
Публикувано03.11.03 21:26



Един мой приятел американец, не много богат, но за сметка на това много добър човек изяви желание да помогне когато му разказах.
Също даде идеята страничката за Елена за да преведе на английски, убеден е, че може да се намерят още американци, които да се трогнат и да искат да помогнат. Мамче? Възможно ли ще е? Разбира се, ще трябва да им се даде и пълно инфо как може да се осъществи трансфер оттам ... не е лесно май.

Ако ти духнат под опашката, приеми го за попътен вятър!


Тема Re: Кореспондентски сметки за преводи от чужбина!!!нови [re: Jupiter]  
Автор arrows (оранжева)
Публикувано03.11.03 22:24



DZ Bank AG

BLZ 50060400





Моля

Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен, ако не опиташ


Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано04.11.03 00:13



Какво сладко бебче! Дано скоро да се съберат парите!



Тема Re:нови [re: Чepeшka]  
Автор suede (вече голяма)
Публикувано04.11.03 00:37



Не и се сърди, защото мощениците наистина не са малко. Мои познати са били на интервю за работа, която се е оказала обикаляне на улиците и лъжене на хората, че се събират пари за болно дете
Дано успеем да помогнем сега, когато наистина става въпрос за живота на детенцето!



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор Sierra_Nevada ()
Публикувано04.11.03 00:39



...moje bi e glupavo ot moia strana,no az izpratih pari v poshtenski plik s kartichka,s dve tri dumi,taka che ako ima vse pak nedobrojelateli i ako te ot svoia strana imat pone malko savest ,to dano parite da se poluchat ot semeistvoto.Prosto niamam druga vazojnost za izprashtane.Shte razkaja istoriata na balgari i amerikansi tuk ,koito popznavam.Dano se saberat parite!Vsashtnost viarvam ,che shte se......



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор Kиka (жълтоока)
Публикувано04.11.03 13:09



Успях и аз най-после да преведа известна сума за мъничкото бонбонче - не много, но все пак нещо. Още като гледах репортажа по НТВ, усещах как цялата настръхвам от мъка и ужас - та нали собствената ми дъщеричка е на същата възраст!..... Думи нямам, да опиша колко се възхищавам от теб Mamma, че успя за толкова кратко време, да задействаш толкова много неща! Наистина, каузата си струва, но колко ли са хората, които биха откраднали от времето за собствените си дечица, за да помогнат на чуждото?...

Изпратих линк-а с информацията за Елена, на всички познати, които смятам, че биха помогнали. Дано бързо се събере сумата! Малкото човече трябва да получи шанс да порастне!



Тема Re: Western Union???нови [re: Tina]  
Автор Floridian (gkt)
Публикувано05.11.03 05:05



Az dosega biah prashtala samo na roditelite si taka - prosto gi preduprejdavam da idat v koe da e buro na Western v Sofia, da kajat moeto ime i tiahnoto ime, daje sam gi karala lichna karta da si nosiat, no ne im iskali. Okaza se, che mogat da gi vzemat bez osobeni problemi - samo otivat i kazvat ot koi tochno idvat parite- dori ne im iskali transfer number?!?!?-taka veche mnogo puti. Az za tova popitah, zashtoto taka ili inache shte prashtam tia dni dotam, vikah si da pratia i na Eleninite roditeli, no ne znaeh sled kato ne sam rodnina dali niama da ima uslojnenia- vse pak horata ne me poznavat , nito az tiah, zatova popitah tuk. Sega obache si mislia , che porsto kato prashtam pari na nashite, shte pomolia brat mi kato po-purgav da otdeli izvestna suma ot pratenata i da ia preprati ot Sofia do Sofia- mnogo po-lesno e....



Тема Re: Western Union???нови [re: Floridian]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано05.11.03 05:09



Можеш да изпратиш и на родителите на Елена така. Достатъчни са двете имена и града в който се получават парите. После само ще им звъннеш, за да им кажеш номера и те ще могат да ги получат от банката, която им е най-близо.



Тема Izprashtane na pari prez Paypalнови [re: Mamma]  
Автор polrtex (непознат )
Публикувано05.11.03 10:37



Ne sum prochel prednite mnenia po vuprosa, mozhe niakoi veche da e obiasnil kak stava tova.

Znachi, po princip paypal e mnogo udoben metod za prashtane na pari, osobeno ako tezi koito prashtat pari sa sus kreditni karti ili sa vuv US. Znachi, principa e che po niakakuv nachin (napr. kreditna karta, bankova smetka) ediniat potrebitel vnasia pari v paypal smetkata si, i chrez paypal mozhe da izprati pari na koito i da e drug chlen na paypal.

Sega, tova e po princip. Ima niakolko ogranichenia. Purvo, uslugite na paypal sa nai-veche vuv US. Predlagat se i v drugi strani (vizh spisuka na stranite vuv www.paypal.com), za suzhalenie BG ne e edna ot tiah. Za da mozhe da se subirat pari za Elena, triabva da se napravi slednoto:
1. Niakoi koito ima dostup do US banka si otvaria smetka v US banka.
2. Otvaria se account v paypal-a, i se vuvezhdat dannite ot US bankovata smetka.
3. Kogato niakoi iska da dari pari chrez paypal, mozhe ili da mu se poiskat pari (chrez paypal), ili ako prosto mu se dade link-a na koito se prashtat parite. Plashtaneto mozhe da stava sus povecheto Kreditni/debitni karti: visa, mastercard, american express, i t.n.
4. Kogato se poluchi sumata, ima vuzmozhnost vednaga da se prehvurli v bankovata smetka.
5. kogato se subere dostatuchnata / zhelanata suma, mozhe da se prevede na Elena v bg.

Goliamo predimstvo na paypal e che e dosta izvesten site i horata ne se strahuvat da si dadat nomera na kreditnata karta (t.e. naprimer kato stava vupros za darenia). Sushto taka, za samia prevod na parite ot US v BG mozhe da se izvurshi s edna tranzakcia i da se minimizirat razhodite po neia.

Po princip za prehvurliane na parite mezhdu bankata i paypal niama nikakvi taksi. Za poluchavane na pari ot kreditni karti obache, paypal taksuva opredelen procent (t.e. neshto ot roda na 3 ili 6%, ne si spomniam tochno). Sushto taka za novi smetki (t.e. takitva koito sa bez 'potvurdena' bankova smetka) ima limit za prevod pod $500 na mesec.

Tova e koeto mozhe da se napravi s paypal. Po princip za poluchavane na darenia ot hora izvun v US e mnogo udobno.

Редактирано от polrtex на 05.11.03 10:47.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор Xoли (търсеща)
Публикувано05.11.03 18:44



И ние със съпруга ми успяхме да помогнем с колкото можем...
Моля се всички заедно да успеем и да спасим Елена!




Тема Събрани са парите[got mi e]нови [re: Mamma]  
Автор Eвa ()
Публикувано06.11.03 08:37



Току що семейството заедно с малката душица и Бойко Борисов гостуваха
в сутрешния блок на Канал1 съобщиха че им трябват само още 5хил. евро и Борисов обеща че ще ги намери....



Тема Re: :) :) :)нови [re: Eвa]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано06.11.03 11:06



Не съм гледала... Страхотна новина Дано всичко да мине благополучно! Мамма, нали пак ще ни даваш информация за Еленчето?



Тема Re: Събрани са парите[got mi e]нови [re: Eвa]  
Автор KeiSi (КЦ)
Публикувано06.11.03 11:48



Много, много се радвам! Браво!!!!



Тема Re: Супернови [re: Eвa]  
Автор arrows (оранжева)
Публикувано06.11.03 13:03



Страхотна новина.Много хубаво ми станаСега дано всичко с операцията мине добре.

Може да си разочарован, ако не успееш, но си обречен, ако не опиташ


Тема Re: Събрани са парите[got mi e]нови [re: Eвa]  
Автор tinkerbell (fair(y))
Публикувано06.11.03 13:13



И аз страшно се радвам, че са събрани парите. Ама я ми обяснете кво прави Б.Борисов в цялата картинка, и кво се тупа в гърдите, че ще ги намери. За тези неща не се ходи по ТВ да се разправя, те се правят. Да се беше изтъпанил от началото, когато бяха събрани само колко 10х. лв ли бяха?, а не сега да обира лаврите. Сещам се как мине-не мине време и в НОВИНИТЕ съобщят как са се събрали 50 депутата - яли са, пили са и са събрали 5х. лева за нещо си. А ние трябва да ръкопляскаме. Както и да е. Не е това мястото и поводът.

Мамма, кажи моля те, кога ще бъде операцията на Елена, да й стискаме палци. И изобщо, дръж ни в течение за всичко около малкото мишленце.



Тема Още малко!нови [re: Mamma]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано06.11.03 14:42



Току-що говорих с майката и бащата на Елена.
Остават да се съберат още малко повече от 5000 евро.
Още малко... почти успяхме.

Наистина Бойко Борисов е казал, че ще помогне, но се разбрахме с родителите, докато парите не се съберат да не махам от сайтовете информацията за Елена, защото едно е да се говори, друго е да се направи...

Родителите са взели решение, в случай, че се съберат повече пари от необходимата за тях сума, да ги дарят на едно друго детенце, което също събира пари за трансплантация (доколкото разбрах за бъбречна трансплантация)

От всички събрани досега средства за Елена има една единствена по-голяма сума - 10 000 лева, останалите са по 10-20-50-100 до 300 лева. Това от една страна е тъжно, от друга страна ме радва - това означава, че добрите хора са много и ги има.

Благодаря ви!
Благодаря от името на Диляна и от свое име!

Диляна ме помоли за една услуга.
Тъй като за заминаването и престоят й в Германия ще й е нужно кошче за носене на бебето, както и електрически стерилизатор (досега е изварявала всичко само в тенджера, но са й казали да си носи стерилизатор), тя ме помоли да пусна обява, че търси ги на заем за 2 месеца или да ги закупи на старо.

Предлагам поне софийските майки да се съберем на една среща и да съберем парички да й купим нови и да ги подарим като подарък от нашия клуб. По мои сметки ще струват около 250-300 лева, т.е. достатъчно е 10 майки да дадем по 25-30 лева.
Надявам се, че ще ме подкрепите!



Тема Re: Още малко!нови [re: Mamma]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано06.11.03 14:45



Пусни отделна тема. Че така може някой да не види предложението ти, а и излишно ще раздуем тази

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: Още малко!нови [re: Mamma]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано06.11.03 14:57



Брой ме в списъка на въпросните софийски мами.

А това, че сумата е събрана предимно от плащания по 5-10-20 лева, направо ме разплака... В смисъл звучи страхотно! Прекалено хубаво е, за да бъде истина просто! Беше ми направило вчечатление, че хорат предимно по толкова дават, защото по толкова имат и много се бях уплашила, че така няма да се съберат паричките.... Толкова много хора... нали се сещаш на кого е основната заслуга

I sometimes fancy myself as an evil which exist to opose other evils


Тема Re: Western Union???нови [re: Debora]  
Автор Floridian (gkt)
Публикувано06.11.03 22:24



Tazi sutrin brat mi e vkaral i moiata suma, oh olekna mi



Тема Re: Още малко!нови [re: Mamma]  
Автор Almira (zaeta)
Публикувано07.11.03 22:22



Мама, как се пише името на малката на англииски Искат точен превод.

Serenity now Insanity later.


Тема Re: Още малко!нови [re: Almira]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано08.11.03 02:50



Изрових ПРАВИЛНИК за издаване на българските документи за самоличност
(приет с ПМС № 61 от 2 април ' 99 г., обн. ДВ бр. 33 от '99 г.,
изм. доп. ДВ бр. 14 и доп. бр. 76 от 2000 г.)
Там има таблица за транслитерация на българската азбука в английската азбука. Според тази таблица името на Елена трябва да се изпише така

Elena Yavorova Todorova



Тема Re: Още малко!нови [re: Mamma]  
Автор vnl (непознат )
Публикувано09.11.03 00:30



Много се зарадвах, когато разбрах, че сумата е почти събрана. Дано късметът е на нейна страна. Аэ също ще участвам в срещата на софийските майки и ще помогна за закупуването на нужните им неща. Моля ви, продължавайте да ни информирате за всичко ново, свързано с Елена и дано новините да са само хубави.



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор saroni (enziktopl)
Публикувано11.11.03 18:01



Какво стана с Елена?Събраха ли се пари4ките ве4е? Днес на пазара видях, 4е са махнали каси4ките и са зака4или "листовки" с епикризата на Елена + едно огромно БЛАГОДАРИМ ВИ 4е помогнахте;)
Дали са се събрали пари4ките?Някои знае ли?Кога заминава Елена и кога ще се разбере резултата от операцията

ami...



Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: saroni]  
Автор lenka (непознат )
Публикувано11.11.03 20:02



Току що чух по новините, че са се събрали парите за малката Елена, пак плаках много, както и когато чух за нея в началото. Моята Мария е също на 2 месеца и просто не можех да си помисля, че няма да успеем да съберем парите за нея. Поздрави на всички, които й помогнахте, дано и операцията да мине добре




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.