Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:35 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Зов за помощ! Животът на едно 2-месечно бебе!нови [re: Mamma]  
Автор Бeзcъннa (далеч)
Публикувано29.10.03 16:18



Добре, разбрах общо взето кое как е, благодаря. Ще направя каквото мога.

Поздрави.




... изрязах слънчоглед в лицето си...



Тема Кореспондентски сметки за преводи от чужбина!!!нови [re: Mamma]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано29.10.03 17:49



Получих данните за кореспондентските сметки на Корпоративна банка, чрез които могат да се направят банкови преводи от чужбина без да се облагат с такси. Доколкото разбрах от Диляна (майката на Елена) при превод се посочват както кореспондентската сметка, така и сметката на Елена в Корпоративна банка.

Ето и данните за сметките:

Corporate
Commercial bank AD

STANDARD SETTLEMENT INSTRUCTIONS
JUNE 2003

Currency: EUR
Bank name: DZ Bank AG Deutsche Zentral- Genossenschaftsbank, Frankfurt am Main
SWIFT: GENO DE FF
Account number: 0000042120

Currency: EUR
Bank name: Banca Agricola Mantovana S.p.A., Mantova
SWIFT: BAMN IT 22
Account number: 0081323

Currency: EUR
Bank name: Raiffeisen Zentralbank Osterreich AG, Vienna
SWIFT: RZBA AT WW
Account number: 55.058.622



Currency: EUR
Bank name: Bank Austria Creditanstal AG,Vienna
SWIFT: BKAU AT WW
Account number: 0101-34914/00



Currency: USD
Bank name: HSBC Bank USA, New York
SWIFT: MRMD US 33
Account number: 000302228


HEAD OFFICE
10, Graf Ignatiev Str., 1000 Sofia, Bulgaria,
tel.: +359 2 980 93 62; fax: +359 2 980 89 48; telex: 23593, 24044;
SWIFT: KORP BG SF

Надявам се информацията да е от полза!



Тема Re: Кореспондентски сметки за преводи от чужбина!!!нови [re: Mamma]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано29.10.03 18:13



Благодаря ти Мамма



Тема Re: писманови [re: Mamma]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано29.10.03 18:43



Първо искам да ти кажа, че си невероятна! Дано всички тези усилия помогнат на малкото слънчице!
Гледала съм няколко предавания на "Стани богат" по Нова телевизия с благотворителна цел. Дали няма да пробият няколко майки там за една игра?...



Тема Коледа?нови [re: Mamma]  
Автор MoniT ()
Публикувано29.10.03 19:55



Mamma,

А какво е положението с чековете? Възможно ли е да се изпрати чек, който да се осребри в банката?

Аз лично смятам да преведа за Елена част от сумата, която бях определила за Коледен подарък на дъщеря си. Както много от днешните деца, тя е преситена с играчки; е човек винаги може да намери хубава книга, която си струва да се купи, но книгата ще я купим догодина. Та исках да ви подсетя, че можете да направите и такъв Коледен подарък на детето си - да му кажете един ден, че ТО е помогнало за спасяването на един човешки живот.

Имам и други въпроси, Мамма, но ще ти ги задам в бележка.

МониТ



Тема Re: Коледа?нови [re: MoniT]  
Автор Mamma (BG-Mamma)
Публикувано29.10.03 20:16



Ето какво пише в писмото до мен:
"Zdrawejte,
towa sa korespondeskite smetki na korporatiwna banka w chujbina. Prashtaneto ot chujbina kym Bukgariq e bez taksi
Procedurata za plashtaneto chrez kreditni karti trqbwa da se urejda s bankata w chujbina"

За съжаление не разполагам с повече информация в момента.
Продължавам да разпитвам и имам обещание, че ще ми изпратят допълнително инфо за преводи чрез кредитни карти и за чекове.



Тема Western Union???нови [re: Mamma]  
Автор Floridian (gkt)
Публикувано30.10.03 06:12



Iskam da pratia pari, no jiveia v Florida,US, moje li da stane s Western Union, zashtoto sam strashno zaeta, no ako triabva i do banka shte otida...? Vsichki banki li mogat da napraviat tova bezprobemno?Izvinete me za glupavite vaprosi, no ne znaia kak tocno stava....

Редактирано от Floridian на 30.10.03 06:13.



Тема Re: Western Union??? [re: Floridian]  
Автор DeboraМодератор (без титла)
Публикувано30.10.03 06:43



Да, можеш да пратиш с Western Union на името на един от родителите, но ще трябва да им се обадиш за да им кажеш номера, а и твоето име и тел. номер за да могат да ги получат.
Можеш да преведеш пари и от твоята банкова сметка на сметката на детето.



Тема Re: Кореспондентски сметки за преводи от чужбина!!!нови [re: Mamma]  
Автор betanski_patilanski (с поздрав...)
Публикувано30.10.03 09:54



през колкото пове4е кореспондетски банки минава един трансфер, толкова пове4е и такса се сваля от сумата! всяка една такава банка взима такса, за преминаване на сумата през нея! това го каза съпругът ми, 4иято работа е финансовата 4аст на фирмата ни и всеки ден прави по няколко трансфери...
всеки суифт има 4арджес (такси) - Beneficiary, Our, Share, което на прост език ще ре4е- полу4ателя да плати таксите, изпраща4а да плати таксите или да се разделят на 50/50.
нека ре4ем 4е изпраща4а ще поеме таксите (които не са малки за банков трансфер), това не озна4ава 4е ако трансфера премине през няколко кореспондентски банки, те няма да си свалят също някакъв минимален 4ардж и когато говорим за малка сума в рамките на 50 долара, в края на карищата, полу4ателя ще полу4и смешната сума от 30$.
това са банките и политиката им е такава, 4е те от това пе4елят! ве4е за крупни суми, не е толкова фрапантно ако се прави траснфер от 10 000$, да се платят такси от подателя в рамките на 60$ ( Браклейс Банк-примерно), за 3000$ е 35$, а за всяка кореспондентска банка таксата е от 7$ до 10$... зависи разбира се от банката! всяка банка си има такси, които варират, но в горния пример, съм казала конкретни 4арджис на трансфер.
на мен за 50$ ми искат такса от 20$, които сами разбирате 4е предпо4итам да дам на детенце, отколкото на банката!
докато за издаването на банков 4ек от 50$, ще платя 6$ такса! + пощенски разходи по изпращането на 4ека. при каширането му, просто ще отнеме два дена, защото с Бг банки се работи така, а и за тези два дена текат м/у банкови проверки, за да няма фалшификации и кражби!
за Western Union, някой беше попитал! аз знам 4е дерат кожи за тази услуга по изпращането на пари. конкретен пример- за 700$ - такса 40$, за 100$- такса 20$, за 50$- такса пак 20$.... колкото по-малка е сумата, толкова по-висока е таксата.

кажете за тези виртуални трансфери! sweetkids_mama да обясни стъпките и откъде да се направи!

благодаря!



Тема A koй ще бъде донор?нови [re: Mamma]  
Автор Legion (предполагаеми)
Публикувано30.10.03 10:15



A koй ще бъде донор нa чеpeн дроб?

Редактирано от Legion на 30.10.03 10:46.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.