Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:22 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема За "публичния процес".нови  
Автор LeoS (чистак нов)
Публикувано13.03.03 17:14



Във всеки един процес (независимо дали публичен или закрит) има две страни. Обвинение и защита. И тъй като съдията е ясен - Спайдера, обвинението също - Дебора, аз се кандидатирам като защитник на Смайли. И има само две положения - или ще спечеля или ще загубя "делото".

Предварителни пояснения.
Знам за какво става дума и то не от днес, защото знам и предисторията. НЕ познавам лично Смайли - както и повечето от вас я познавам виртуално, обаче. В понеделник късно вечерта, бях уведомен от пишеща в този клуб (не Смайли и не Дебора) за ставащото и бях помолен също от нея, да взема отношение. Не го направих, защото на другия ден (вторник) сутринта рано тръгвах на път, а и си мислех, че през тези два дни, когато щях да отсъствам - първо не мога да направя нищо и второ, може би нещата щяха да се изяснят и без мен. Направих трето тогава - поисках мобилния й телефон от човек, който знам, че го има и говорих лично с нея - някъде преди полунощ в понеделник. Чух версията й по проблема, разбрах защо не взема отношение по темата до момента и се договорихме, ако успее да се върже, да пусне своето обяснение в клуба. Днес обаче разбрах И друго ... Разбрах, че вие всички тези два дни сте се занимавали единствено и САМО с емоции, а не с факти. Разбрах също, че сте се занимавали САМО с версията "Смайли ли е или не", а не сте обсъдили вероятността да е И ДРУГ човек. Разбрах и друго - че някои искате да турите пепел на историята и тя да приключи без резултат. Да - това е добре, ако е настъпила яснота по проблема. Добре е и ако целта е била да се оцапа един човек, да му се отнемат приятели, доверие и правата на модератор тук - целта е постигната и като нищо може да я покриеме вкупом с пепел. НО ! Зад всеки ник в този дир стои РЕАЛЕН ЧОВЕК. И за този човек (а и за всички останали) не е едно и също, дали историята ще приключи с недомлъвки, дали той еднозначно ще бъде обвинен в малоумие или еднозначно ще бъде оневинен. А това може да стане само като се докаже ЯСНО - виновна ли е или е невинна Смайли.

Днес цял ден чета и осмислям всичко писано по темата - и тук и във "Въпроси и помощ" и в "40-50" и в "Хакери, кракери" и в "Психоанализата". И никъде не успях да намеря отговор на най-важния въпрос - каква е личната изгода на Смайли, за да сътвори тази сага - ако приемем, че тя го е направила ! Ето ги изгодите - като наговори един куп гадни глупости за СОБСТВЕНОТО си дете - да я оплюят публично, да загуби виртуални приятели (а потенциално и реални), да хвърли в смут съпруга и майка си (защото и те са наясно със ставащото тук), да разочарова маса народ гласувал й доверие като й отнемат правата на модератор, да се затрие САМА в крайна сметка като "Smile". И всичко това, защото е дотолкова психически неуравновесена, че не знае какво прави, а само търси внимание ?! Хайде холан !!! Че това е последното нещо, което й е нужно - достатъчно внимание си има и виртуално и реално. Пресен пример е отношението на сумати хора към нея, когато постъпи в болница с детето си ... в един клуб (където аз съм чел) и в болницата на живо.

Ето и въпроси, на които ще си търся отговорите :
1. Дебора в началния си постинг цитира 8 постинга на "Smile" и по 1 на "original" & "toi e". И в същия постинг използва изречението "Не смятам за нужно да съобщавам и за другият адрес, който използва от дома си". Моят въпрос към Дебора е - публикуваният адрес служебния на Смайли ли е ?
2. На някого стана ли му ясно, че освен Смайли, трябва да се търси и човек който знае от коИ провайдерИ пише Смайли ?
3. Има ли модератор или администратор в този дир, който да не знае, че от доставчик на интернет през dial-up с карта, може да пише ВСЕКИ на този божи свят ???
4. Има ли човек, който да не знае, че когато се работи само и единствено по една версия, то най-лесното нещо на този свят е да се направи съдебна грешка ?
5. Администратора Спайдърчо пуска тема за "публичен процес". Моят въпрос към него е - прочете ли дебатите, запозна ли се с "материалите по процеса" или чака резюме от някого, та не взема отношение ?

А аз си имам и други 2 версии по въпроса.
И ще си ги подгоня точно тях от днес.

< ... в живота няма вечни двигатели, затова пък има вечни спирачки ... >


Тема Re: За "публичния процес".нови [re: LeoS]  
Автор MG42 (специалистъ)
Публикувано13.03.03 17:19



Леос:) да не те трият и теб приятелю:))))

Пътят за ада винаги е постлан с добри намерения


Тема Re: За "публичния процес".нови [re: MG42]  
Автор LeoS (чистак нов)
Публикувано13.03.03 17:22



Това еднозначно ще може да се формулира като грешка.

< ... в живота няма вечни двигатели, затова пък има вечни спирачки ... >


Тема Басси......нови [re: LeoS]  
Автор abettor (бивам още)
Публикувано13.03.03 17:27



.....взехте ни хляба, бе!!!
Щом компютърджии взеха да стават защитници и съдии може би аз трябва да позалегна над програмирането

Тук се пише нещо умно, нали?


Тема Re: Басси......нови [re: abettor]  
Автор LeoS (чистак нов)
Публикувано13.03.03 17:38



Забелязъл съм, че ако един адвокат няма какво съществено да каже, започва да се шегува ...

< ... в живота няма вечни двигатели, затова пък има вечни спирачки ... >


Тема Re: За "публичния процес".нови [re: LeoS]  
Автор irina (минавайки)
Публикувано13.03.03 17:45



До този момент никой не ме е убедил във “вината” на Смайл.
Освен, че няма никаква логика, от "обвинението" не беше представено нито едно убедително доказателство. Само догадки.
Не искам да раздухвам поредния скандал /защото предполагам, че нищо чудно да бъда обвинена в това/, просто аз лично не го вярвам, а и никой не ме е убедил в обратното.
Не познавам момичето лично, но имам добри впечатления от нея.
Спирам дотук. Надявам се все пак нещата да се изяснят. Каквата и да е истината, прекалено се раздухаха нещата и е редно да се разбере какво е станало. Дано се намерят съответните /безбпристрастни!/ специалисти, които да вземат становище по въпроса.
И все пак- до пълно изясняване на случая, не е редно с лека ръка да се обвинява някой в нещо толкова чудовищно.

И ще дойде най-щастливият ден...


Тема А нима един адвокат ......нови [re: LeoS]  
Автор abettor (бивам още)
Публикувано13.03.03 17:55



....трябва да казва нещо съществено по тази тема?
Ами ти?
Нима ти се вижда съществено включването ти?
Я по весело.
И адвокатите и компютърджиите могат да се шегуват на глупостите!


Тук се пише нещо умно, нали?


Тема Re: А нима един адвокат ......нови [re: abettor]  
Автор LeoS (чистак нов)
Публикувано13.03.03 18:13



Разбира се, че си зависи от адвоката !
Айде сега забрави за малко, че си адвокат и се опитай да се поставиш на мястото на съпруга й, на майка й или на приятелите й. И си задай въпроса "добре, де - ама нея осъдиха ли я или не" ? Защото, ако е виновна, е нужно да й осигурим квалифицирана психиатрична помощ. Ако пък е невинна, виновния дали няма ПАК да сътвори същото - този път с друга ? На мястото на Смайли не ща да се поставяш ...
И продължи да си се шегуваш.
Без мен, обаче !

< ... в живота няма вечни двигатели, затова пък има вечни спирачки ... >


Тема От психиатрична гледна точканови [re: LeoS]  
Автор Theo (besen)
Публикувано13.03.03 18:37



Поведението й е напълно обяснимо и нормално. Говоря за това на обвиняемата. Ясно е, че има налице психично разстройство, което от оскъдните материали, бих определил като Хистерично с елементи на ФонМюнхаузен синдром. Елементите на хиперболизиране на детайлите е особено специфичен. Като се има предвид перманентният й емоционален и психичен дистрес, то манифестирането на тези симптомите се изявяват при ситуации с наличието на много хора. А това именно е клуба.
Ако са се появили и изтръпвания по крайниците, необясними стягания по шията или други соматични прояви, то намесата на лекар е наложителна. Това може да го знае само и единствено най-близкото й обкръжение.

Тео



Тема Re: От психиатрична гледна точканови [re: Theo]  
Автор LeoS (чистак нов)
Публикувано13.03.03 18:47



Благодаря ти.
Обещавам сериозно да се поинтересувам, изтръпват ли й крайниците.

П.П. А хиперболизирането на детайлите, когато те изхвърляше от този клуб ли се появи ?

< ... в живота няма вечни двигатели, затова пък има вечни спирачки ... >



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.