Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:24 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Предложение!нови [re: betanski_patilanski]  
Автор нoвakoв ()
Публикувано14.03.03 11:29



Е там ви е проблема, уважаеми майки.
Че всички гласувахте за Дебора без тя да ви е доказала правотата си. Не допускате ли поне за миг, че твърденията и може да не са верни ?
Вас успя ли Дебора да ви убеди безапелационно, че Смайли е виновна ?
Ако ви е убедила, значи появата на Смайли е абсолютно безсмислена.
Ако не ви е убедила, как така гласувате за Дебора ?
Не ви ли се струва, че проявявате стадно чувство ?
Къде отива морала ви, м?
Или си казвате "Е, не сме убедени, Смайли го отнесе, но на мен не може да се случи", така ли е ?



Тема Вероятно нежелано, но - мнение.нови [re: LeoS]  
Автор Бeзcъннa (fragile)
Публикувано14.03.03 11:43



От два дни чета внимателно какво става и не само тук. Интересен ми е случаят, защото каквито и да било изводи въз основа на съвпадащо айпи смятам за неоснователни, да не кажа директно - и глупави. Като модератор никога не съм си позволявала да преценявам ситуация през цифри. Като човек, пишещ почти винаги от един и същ интернет-клуб и от един и същ компютър, не съм си правила труда да обръщам внимание на своето айпи. Но ако поискам да се "скрия", при всички положения ще пиша от другаде. Обикновено в клуб, където не участвам, не се обаждам. А днес ми се искаше да кажа нещо на Смайл, но не знам какво. Не познавам лично нито нея, нито Дебора, пристрастност не може да ми се припише. По много точки от "обвинението" мога да заспоря, помня като слон, но не мисля, че е нужно. Искам само да кажа, че съм някак дори лично обидена от това, което се прави срещу един човек. Свидетел съм на достатъчно много номера и съм убедена, че при желание тук всеки един от нас може да злепостави всеки друг. Прекалено се спекулира с тия съвпадащи айпита, а не бива. Един добър модератор не може да си позволява да се влияе от някакви цифри при положение, че те са достъпни за всеки в мрежата. Това е. Не пиша, за да споря. Само мнение. Защото ако се случи някой да пише от моето айпи и всички скочат срещу мен, как бих могла аз да се защитя? Как би се защитил всеки един човек от тук? Никак! Не може. Просто няма начин. Или има доверие, или не. Другото са игрички.

"Никога не обяснявай. Пред приятели не се налага, а враговете няма да повярват."



Тема Re:нови [re: _original_]  
Автор River_ (Eliniki)
Публикувано14.03.03 11:57



ами добре - важен свидетел си била. Твоите показания са ясни - всички тук в подробности ги научихме. Пак повтарям - нямала е според мен право Смайл да те банва. Всички ти съчувстваме и съпреживяваме с теб голямата драма. Самата Смайл си призна, че тя е била причината за бана и тя е заключила темата. Дотук няма разногласия, нали? Ти изнесе неща от кореспонденцията си със Смайл, макар и непотвърдени от другата страна, призна, че все пак ти се е извинила, нали? Дори каза, че си била склонна да й съчувстваш, но като видя накъде отиват нещата реши да искаш публично извинение. За мен твоите свидетелства свършват дотук. Оттук нататък са само догадки. Разбра се, че ти не си фалшивия оригинал - това не ти ли е достатъчно?
А пък за чувството ти за хумор - няма да коментирам. Всеки се шегува с различни неща - един с пиене, друг с външен вид - хора разни.



Тема Re: Вероятно нежелано, но - мнение.нови [re: Бeзcъннa]  
Автор MG42 (специалистъ)
Публикувано14.03.03 12:01



10х

Пътят за ада винаги е постлан с добри намерения


Тема Re: Виж каквонови [re: me]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано14.03.03 12:08



След като нямаш желание да се заяждаш, се чудя какво ли си въобразяваш, че правиш всъщност.
Темата на Смайл ВЕЧЕ не ми е интересна. Но се предполага, че е по-логично все пак на мен да по-интересна отколкото на куцо и сакато допъплило в тоя клуб защото му замирисало на мърша. Лешоядите кържат!
Клуба не е на баща ми, защото баща нямам.
Мнение за Дебора и слепите видяха, че имаш, но правилно си допуснала, че никой в този клуб не се вълнува от него. Както и въобще от мнението ти. Както вече казах - намери друга почва. Дразненията ти по повод на всякакви расистки, анти-гей, анти-безработни, анти-каквито и да е изявления, от които Дебора понякога си позволява също можеш да ги запазиш за себе си. Би имала право да споделиш дразнение тука, само ако Дебора е направила анти-бременно изявление. Ако си забравила пак да кажа - това е клуб Бъдещи майки, а не клуб Политика.
На Дебора не адвокатсвам - имам мнение по въпроса.
Колко хора четат този клуб - това не мога да кажа, че ме вълнува, защото аз никога не мога да бъда сигурна колко и кои са тия хора. Вълнуват ме само хората които пишат, защото ги виждам и мога да ги прочета, а на базата на прочетеното, да ги опозная. Фантомите - истински или въображаеми не са ми слабост.
Темата на Смайл не аз съм раздухала, а Новаков. Взех отношение по тезата му, с която не съм съгласна.
Както виждаш и аз имам остър език, но не ходя да съскам по другите клубове. Затова съвета ми към теб е да си ограничиш политиканстването в клуб Политика.

Интригата е силата на слабите.


Тема Re: Додо,нови [re: nbb]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано14.03.03 12:16



Аз специално успявам да се справям със всичко. Въпрос на желание и организация на труда
Да не говорим пък че и повечето от тук не ходят на работа. А наблюденията ми из другите клубове са, че доста хора са много по-активни като съумяват да съвместяват грижите си и за семейство и деца, домакинство, че и на работа ходят.....Но явно има оправни хора
По повод на посетителите тук. Добре дошли на всички, но ако те са тук с добри и топли намерения. За съжаление наблюденията ми от последните дни са, че това не е така.
Не намирам, че е заинтересованост да се раздухва един и без това болезнен момент от живота на клуба........
Пожелавам ти час по-скоро да станеш част от него, тогава може би ще ме разбереш.

Интригата е силата на слабите.


Тема Re:нови [re: River_]  
Автор _original_ (непознат)
Публикувано14.03.03 12:18



Znaesh li ako "zashtitnicite" na "Smile" ne biaha tolkova nagli moje bi shteshe da spra, NO...

Автор cedar ( novak)
Публикувано 13.03.03 23:23

Vuzdurgai se ot izvodi v pismena forma,osobeno kogato nosjat unigavasht publichno lichnostta i neprikosnovenostta i element.Posle shte ti e dosta trudno da se izmuknesh chist i neopetnen,a nai-malkoto neotkrivaem, ot bezpristrastieto na otdelni institucii.


Автор LeoS (чистак нов)
Публикувано 14.03.03 00:53


4. Тъй като вече имаш разрешение от админ да споделяш айпита, искам да ми кажеш още нещо, в което съм убеден почти на 90%, но не е лошо да съм сигурен на 100. Не ми давай айпи, само кажи - ник "_original_" от чужбина ли пише и ако да, държавата Холандия ли е ?

Znachi edinia me zaplashva, a drugia iska da mi doide na gosti! Sega veche sum SIGURNA che sum nadusila neshto i iskat da me eliminirat! Ako ne se poiavia, znachi sa mi pratili virusche! Pisha go za da znaiat, che ako padnat tolkova nisko - shte se ZNAE!



Тема Re: Додо,нови [re: dodo_dodo]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.03.03 12:28



аз наистина не виждам някой с лоши чувства тук. Това, че не сте съгласни с мненията на останалите, които не са от вашия клуб, не ги прави лоши. Вече няколко пъти съм присъствала на такива " процеси ", а и другите, които се намесват - също. Затова се опитваме да ви помогнем, поне така си мисля. Не съм чела Smile, не ми е приятелка, така че не я защитавам, защото изобщо не я познавам - нито реално, нито виртуално. Но по същия начин са набеждавани мои близки хора в други клубове, затова си позволих да се намеся.
Благодаря за пожеланието, дано.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Благодаря за отговора.нови [re: Debora]  
Автор LeoS (чистак нов)
Публикувано14.03.03 12:36



Ще изчета и трите бележки от теб, които ме чакат, имам да си направя няколко справки с админи, чакам си и отговори на едни въпросчета от Варна (не от Смайли и не от хора в 40-50) и тогава ще ти отговоря подробно.
А за сега ще кажа само 3 неща.
1. Не беше необходимо да повтаряш отново предъвквани вече неща. Аз помня какво съм прочел. Точно така, както и аз не е необходимо да го правя, но просто съм принуден да ти го напомня. Когато получих бележката от лавандулата, аз отказах да се намесвам. Точно защото много добре знам какви са ви отношенията на вас двете ! А и защото изобщо не ми е грижа вече - има си админи, те да си ви берят гайлето. Ще цитирам теб във Въпросите с "Леос е жив" и ще кажа същото - Софиянката е жива, може да потвърди отказах ли й ? Нямаше да го направя и вчера, ако тук бяхте ОБСЪДИЛИ проблема от ВСИЧКИ страни. Има обаче ей такива твои чаршафи като този сега - обвинения с предположения и емоции - и НИЩО друго. Доказахте ли, че Смайли е виновна ??? Сигурни ли сте, че това наистина няма да се повтори ? Аз просто се опитвам да ви помогна - да достигнем всички заедно до ИСТИНАТА. Ако моите версии се окажат неработещи и недвусмислено се ДОКАЖЕ, че Смайли е виновна - аз самият ще го напиша с дебели букви тук !
2. От всички твои постинги по ТАЗИ тема, Дебора, струи неприкрито и лесно различаващо се раздразнение към всички, които по една или друга причина изказват мнение за невинност на Смайли и противоречат на твоята основна теза. А това не помага на никого. Нито на теб, нито на Смайли, нито на клубчето. Ти непрекъснато твърдиш, че не я обвиняваш на 100%, но на практика правиш точно това (дистанцирай се от себе си, погледни отстрани и ще се убедиш сама - умна жена си). А след две-три реплики разменени между нас, вече декларира, че си убедена. На какво основание, Дебора ? Какво казах аз, което ти затвърди убеждението за виновност на Смайли ? Нищо. Просто ти предполагаш по дифолт, че някой ми говори нещо зад кулисите, а аз освен онази бележка от лавандулата, твоите три от днес и единствения ми разговор от понеделник по телефона със Смайли - ОЩЕ не съм говорил с хора от клубовете. Защото при мен винаги практиката е била тази - съставям си работнИ хипотезИ, проверявам си инфото най-малко от две-три места и чак тогава, ако още имам какво да науча ПИТАМ, а не чакам някой да ми снесе нещо.
3. Репликата на Абетор, Додо, Патилански и май имаше още една в този дух, ме карат и аз да се замисля. И ще направя точно това. Ще пусна допитване, да си дигам ли чукалата оттука, да си гледам моята работа и да си се кефя из клубчетата. Въпреки, че си задавам непрекъснато разни въпроси. Добре, аз съм убеден в невинността на Смайли и няма да правя нищо. Ами, ако е виновна ?! Или обратното - ти си убедена, че е зъл гений. Ами, ако е невинна ?! До тук ние двамата с тебе доказахме ли нещо, бе Дебора ??? Доказахме - грънци !..

< ... в живота няма вечни двигатели, затова пък има вечни спирачки ... >


Тема Не издържам вече...нови [re: нoвakoв]  
Автор betanski_patilanski (;-))
Публикувано14.03.03 12:39



или може би това ти е вече познато???
новаков, бъди така любезен съвсем детайлно да обясниш откъде ти е познато това и внеси малко обяснение по изтритата тема в 40-50, защото повярвай ми аз вече напълно се присъединявам към заглавието на постинга ми, НО....
НО, няма да се хвърля от покрива на сградата, в която работя, защото имам дете и в името на това дете, без значение огорчението и разочарованието което да съм получила от виртуалната комуникация, не бих постъпила така ненормално и не бих го лишила от любов и закрила!
кажи ми как майка на две деца е нормално да пише подобни идиотщини и изобщо няма ли грам съвест и морал да го прави по този начин! къде е любящата и грижовна майка, чийто приоритет трябва да бъде добруването на децата и, а не да се катери по покриви и на широката публика да обявява зрелищното си самоубийство, защото просто не издържала вече!
ей, това направо ме изкара от равновесие! определено финалът на сагата е страхотен!
моля те, само след като се увериш че близката ти приятелка и съратничка по виртуално общуване е добре и не тича гола по покривите, тогава моля те седни и ми отговори на въпроса и дай успокоение на душата ми, защото определено се притеснявам вече за момичето! в името на децата и, моля те! заведи я и на лекар, май определено има нужда от съвет, ма може ли такива работи? или може би това е пак някакъв черен хумор, егати!
хора, осъзнайте се бе!


Hush, hush...

Редактирано от betanski_patilanski на 14.03.03 12:59.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.