Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:16 17.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: последнонови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор ()
Публикувано19.12.03 10:32



Добре, ще ти отговоря, за да се убедиш, че сама знаеш отговорите.
Сега сериозно. Наистина смятам, че мистичните изжививяния не могат да се предават, защото им се отнема. Ако всички мистични преживявания бяха достъпни... Само си представи.
За останалото. Реших да провокирам, наистина. Получих очаквана реакция. Защото и беше нарочно, де. Просто шега с малко по-груб или остър или както искаш го наречи тон. Също чувство..., импулс.
По отношение на защо точно тук и сега знаеш отговора... Безсмислено е да ти го казвам, но щом държиш - свободен форум..., нали?
Но повече няма да пиша такива неща, както вече казах. Тоест, е по-добре да няма допълнителни въпроси, защото ще взема да се навия и кофти много. Пък аз влязох само, за да провокирам, лекичко.
Извинете, не е било от лошо чувство. Наречете го дяволък. Или нещо подобно или както си щете, всъщност. Няма да тормозя присъстващите с лошости.


Acropolis adieu

Редактирано от yф на 19.12.03 10:44.



Тема ... относно мистичните преживявания...нови [re: yф]  
Автор Koтkaтa Mapтa (ГрешкаНаРастежа)
Публикувано19.12.03 10:46



Останалото няма да коментирам.
Относно мистичните преживявания ми се иска да кажа единствено, че Джем не се опита да го предаде някому, а само да "рекапитулира" нещо, за което може да бъде сигурна, че ще бъде разбрана от когото трябва. Направи го тук, защото всички присъствали участват в този клуб и вечерта имаше силен астрологически нюанс.
Аз направих същото, между другото.
Така е като сме словесни създания.
Толкова.

А, по въпроса за свободните форуми... да, форумите са свободни, защото се разчита на вътрешното чувство за мярка на пишещите.
Не мога да твърдя, че и на мен понякога то не ми убягва. Но поне се старая.

This is why the lady is a PUNK!


Тема Re: уф,нови [re: yф]  
Автор Rama (психеделична)
Публикувано19.12.03 11:03



Прочетох отговора ти към Марта.
Втрещена съм, признавам.
Нямам какво друго да ти кажа, освен едно:
Майната ти!



Тема Пак за тяхнови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор ()
Публикувано19.12.03 11:06



Не коментирам автора на темата... и защо, мотив, усещане, думоподреждане, внушение и прочие, и прочие.
Говоря за мистичните преживявания без да ги центрирам върху някого. Добре, Марта, вече сериозно, а ако искаш можем да се преместим в друга тема, за да дискутираме по въпроса без аналогии, които могат да минат в графата "лични". Нима смяташ, че такива изживявания могат да се продават, примерно? Да си ги купиш? Смяташ ли също, че могат да се предадат. А да ти се отнемат? А някой друг да ти ги внуши? Да те погълне чуждо усещане "мистично" без при този превод на наистина такова изживяване, ако го има, то да не се опорочи? Да са комерсиализира като бъде облечено в комерс, шир-потреба форма? Нима това е възможно? Нима вярваш, че съществуват нишки, които свързват теб с небето, теб с друг човек и тези нишки няма да се скъсат, ако ги вкараш в коловоза на общото, ако ги направиш под някаква форма обществено достояние?
Това е въпросът. Не виждам друг клуб, където да го задам, наистина.
А по отношение на останалото - натюрел. Не се оправдавам... Просто стил, подход, дяволък. Светоусещане. И думи. Правиш същото, което аз направих тази нощ, но с други думи. И това беше очаквано. Но да се върнем на мистицизма, ако искаш?

Acropolis adieu


Тема Re: уф,нови [re: Rama]  
Автор ()
Публикувано19.12.03 11:20



Да ти кажа не съжалявам, че не бях с една идея по-остра.

Acropolis adieu


Тема Re: Пак за тяхнови [re: yф]  
Автор Koтkaтa Mapтa (ГрешкаНаРастежа)
Публикувано19.12.03 11:22



Разбира се от само себе си, че не смятам нищо подобно, есДевствено. Но само това мога да кажа по общата тематика - че не, не мисля така. Даже на собствен гръб съм го изпитала и съм си платила достатъчно високата цена, за да съм разбрала.

Но оттам нататък влизаме в коловоза на личното, защото се презюмира, че нещо си е станало по този начин "обществено достояние", а пък аз просто не съм съгласна тази презумпция.

Предлагам да спрем дотук, за да не докараме Огледална до психически срив довечера...

This is why the lady is a PUNK!


Тема Re: Пак за тяхнови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор ()
Публикувано19.12.03 11:24



Или да отложим психическия срив до довечера?
Ок, спирам. Не не знам дали ще бъда там, всъщност. По други, сериозни и извинителни причини. Както и да е.
И аз не смятам иначе. По други причини. Аре, изнасям този ник оттук.

Acropolis adieu


Тема Напразно се пънеш, уважаема!нови [re: yф]  
Автор phoenics (mystical)
Публикувано19.12.03 12:08



Нямаш шанс да бъдеш център тук. Нито акцент. Не разбираш тези хора.
Приказвай си, не пречиш.
Но не се надявай да изчукаш която и да е от тях. Просто не ставаш.




Тема Re: Напразно се пънеш, уважаема!нови [re: phoenics]  
Автор ()
Публикувано19.12.03 12:28



Хахаха!
Добре.

Acropolis adieu


Тема Re: Добър ден, Уфнови [re: yф]  
Автор Beatrice (вдъхновителка)
Публикувано19.12.03 16:05



Съжалявам, че не успях да вляза по-рано и да ти отговоря. Може би пък довечера ще има дискусия с теб, ако сметнеш, че си заслужава.
Признавам, че понякога малко се поувличам с алегориите - слабост, какво да се прави...но в случая действах смело, защото каквито и думи да бях употребила, хората, които исках да ги прочетат, щяха да усетят чувствата ми, а това е важното - дори и без да имаше думи изобщо...дори да бях оставила само точки и празни редове....
Жичките Някои жички си имат технически наименования и много строго научно предназначение (и все пак дори и те в този момент ни свързват - как щяхме да си пишем сега без тях?), други жички омотават хората от главата до петите, държат ги здраво цял живот, трети жички пускат ток само за секунди и предизвикват шоков удар в мозъка ни, има и такива жички, за които някои само си мечтаят и никога не срещат.....жички, жички, жички, къде ли не, за какво ли не И знаеш ли още колко жички ще бъдат те първа открити, за добро или зло?
Не искам да те засегна, защото ти по неведоми причини вече си се засегнала. Понякога се чудя защо хората, които най-ревностно защитават публичното пространство, свободната дума и мисъл, понякога така болезнено приемат по-личните неща? Или може би смяташ, че в личните изживявания няма свобода? Покупко-продажба на мистицизъм? Твоите алегории май са по-силни от моите...апропо - не се притеснявай от скандални и цинични приказки, те пък изобщо не са лични.....изобщо защо личното така те притеснява?
Смяташ, че това толкова съкровено усещане, за което говорим тук, ще се омърси, превръщайки се в общественото достояние? Или не му вярваш, защото някой грабва думите и му придава плът и форма? За съжаление когато разстоянията между нас са големи, понякога жичките от клавиатурките ни са доста нужни...., но не всеки вижда това, което те генерират
Не съм чела още репликите ти към Марта...но май не съм изпуснала много.....
И последно по ред, но не по важност...ние също обичаме да провокираме. От този постинг и от това, за което всички ние говорим тук, по-голямо предизвикателство едва ли има. Но само някои ще го усетят. Всъщност, тези, които трябва! Поздрав към всички тях, пращам им много, много обич!!!!!!!!!!!!!

tutto che ti serve e l'amore



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.