Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:52 21.05.24 
Автомобили
   >> BMW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Гледай сега!нови [re: Bushman]  
Автор PARADOX_sf (член)
Публикувано22.02.03 23:11



Бухахаха! Точно това чаках да кажеш та да те изям с парцалите!
Един същия като тебе, но с Гранд Чероки 5.9 разправаше на баща ми как нямало кола която може да го мине и стана много смешно. Баща ми го направи луд с 1.6литров автомобил този с това прехвалено Чероки. Падна още от старта, а нататъка нямаше смисъл да се дърпат щото тоя камион повече от 180-190 не можа да направи!!!
Та да се върнеме на твоя прехвален Вранглер: 0-100 9,4сек и максимална скорост 174км/ч!!!
325-цата: 0-100 8,3 и максимална скорост 218км/ч!
Престани да приказваш глупости бе момче!!!
Един мой познат имаше точно такъв Вранглер 4.0 литра. Разправаше, че бил страшен боклук и каруца! Само се чупеше и т.н.!



Тема Re: Точно така!нови [re: PARADOX_sf]  
Автор Bushman (maYJor)
Публикувано23.02.03 12:44



Благодаря ти, че си намерил данни за ускорението! Значи приемам за верни твоите цифри - 9.4 сек. на Ренглъра срещу 8.3 на 325-цата. Признавам, Баварецът бие на старта Джипа. Но става въпрос за 1 секунда, при това сравняваме шосейния "хулиган" с всъдеход! Да ви е честита победата! За ускорението се разбрахме, хайде сега да поговорим за други неща:

1. 325-цата през колко дълбока река може да премине?
2. Колко тиня може да изгази?
3. Ще мине ли през еднометрова преспа сняг?
4. А как е на пясък?
5. Може ли да изтегли друга затънала кола?
6. Сваля ли й се тавана? А вратите? А предното стъкло? А задните седалки?
7. Минава ли през камъни, през разорани ниви, през бордюри, през храсти?
8. До каква степен подлежи на тунинг, с други думи може ли да й се постави 10-цилиндров двигател, да й се увеличи клиренса двойно, да се увеличи хода на окачването?
.... и ред други НЕУДОБНИ въпроси.

Не се присмивайте на нещо, което се прави 62 години почти без изменение, и то в Америка! Нека BMW направи нещо подобно и после ще говорим.



Тема Re: Точно така!нови [re: Bushman]  
Автор PARADOX_sf (член)
Публикувано23.02.03 17:24



Абе не знам за Е30 с 10цилиндров ама за 12 знам със сигурност да има!
До колкото си спомням ти каза че 4.0литра Чероки ще скъса гъза на 325-ца!
Гледам сега го изби на съвсем друга посока!



Тема Re: Добре де, ...нови [re: PARADOX_sf]  
Автор Bushman (maYJor)
Публикувано23.02.03 19:32



сгреших, признавам !

Не съм говорил за Черокита и Грандове, само за Ренглър. Не съм противник на Баварците, имал съм 4 - едно 524, едно 320 и две 324-ки - двойния и тройния стоп. Уважавам ги, но не си затварям очите пред недостатъците им, това е!



Тема Re: Спорът започна оттам, ...нови [re: Bumper]  
Автор Bushman (maYJor)
Публикувано24.02.03 11:48



че аз написах личните си впечатления от двете 324-ки, които съм имал. Опитах се обективно да разгледам всичките им недостатъци и качества, като общото ми впечатление е по-скоро отрицателно. Но тук членовете на клуба ме захапаха, че нищо не разбирам и 3-ката е супер-автомобил. Разбира се, като се говори за 3-та серия на BMW най-често става въпрос за скорост и динамика, нали това са силните им страни! Тогава предложих да сравним показателите на "расовия спортист" 325i с тези на един съвсем непретенциозен всъдеход, модел 39-та година /майтап де!/, Ренглър с 4-литров мотор. И какво излезе - спортният баварец бие Джипа на ускорение до 100 км/час с 1 /една/ секунда! А по другите показатели ....

За новите SUV-ове на VW, Порше, Мазерати, БМВ и другите изобще не съм отварял въпрос, за мен това са само експерименти в една нова за фирмата насока. Като видя Х5 приети на въоръжение в някоя армия, тогава ще повярвам, че са сполучливи.

Съгласен съм с всичко, което казваш. Ясно ми, че няма ИДЕАЛНА кола, иначе щеше да се произвежда само тя, а всички останали щяха да фалират. Разбирам, че всяка марка и модел си имат фенове, но не съм съгласен една съвсем посредствена кола да се възвеличава, а всичко останало да се обявява за боклук.

Между другото, все още не съм намерил "колата на живота си", но и нямам такова намерение. Джипът ми харесва със своята надеждност и непретенциозност, няма лайснички за които да треперя и досега не съм закъсвал с него. По динамика не отстъпва на 318-ката, а и се разглобява като "Лего", понеже е на рама можеш да го променяш както ти хрумне.

Уважавам феновете на Баварците, надявам се дълги години да се срещаме по пътищата, а и извън тях !



Тема Re: Спорът започна оттам, ...нови [re: Bushman]  
Автор Cluber (непознат )
Публикувано24.02.03 16:48



Abe ti si goliam selianin da ti kaja.Samo mnogo tup selianin moje da kara amerikanska kola-hvani si vzemi edna kauboiska shapka i veche si gotov da pasesh goveda :)))))Ma tolko e smeshno kakvo se opitvash da sravniavash che niama nakude.Nie s BMW-tata sme guzari be baluk.

I oshte neshto-experimentalnia spored teb X5 se pravi na bazata na Rover-e tova e takuv djip kakavto skapanite amerikanci nikoga ne mogat da napraviat



Тема Re: Баварецът не е ...нови [re: Bushman]  
Автор da wolf (M42 фанатик)
Публикувано25.02.03 16:03



"А истинските са с 4-литрови шестаци и могат да направят смешна ВСЯКА тройка, и то на шосе. Извън пътя не ми се говори..."

МуууууууууууХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХ! Ти се изказа! Спор няма!

Редактирано от Land Shark на 25.02.03 19:20.



Тема Re: Стоя зад думите си.нови [re: Bushman]  
Автор da wolf (M42 фанатик)
Публикувано25.02.03 16:12



"Относно динамиката - нека разгледаме само стандартни серийни автомобили. От твоята по-мощна е само М3, но тя не е баш серийна... "

Приятелю ти маи пак се изказа неподготвен а? От на Land Shark колата са по-мощни всичките Е30 ///М3 (които са си били абсолютно серийни) и всички Е30 320is които са 4 цилиндрови 16клапана - 192коня ..... амааа ти едва ли си и чувал за такифа .... така че попрочети малко



Тема Re: Стоя зад думите си.нови [re: Bushman]  
АвторA6 (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 16:14



ami za onowa 4udowishte - eto ti oshte edno:





Тема badete obektyvny bre.нови [re: Fast-and-Furious]  
АвторLEXUS (Нерегистриран)
Публикувано26.02.03 15:12



badete obektivni.ne sam fen na bmv,no gy uvajavam.no e yasno 4e sa nestabylny pry mokro vreme,da ne govorim za sneg.a 2.4 diezel,kakto 1.6 benzin sa nay--utrepanyte motory za 1 bmw.ne se sardete no e fact.a otdelno 4e dizela trake mnog i malko varvy.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.