Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:44 21.05.24 
Автомобили
   >> BMW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Курвата на пътя ли е BMW ?нови [re: питaщ]  
АвторFast-and-Furious (Нерегистриран)
Публикувано20.02.03 20:26



Bushman ти не се чуваш бе човек. Как сравняваш Джип с лека кола и то от МАРКАТА БМВ. Малолитражка била твоя мършав джип е 2.5 и е 118 коня, а едно "малолитражно" 318и е 115 коня, а колко коня е 2.5 (нали говориме за серийни коли) 170 приятвлю. Представяш ли си гледката ти срещу 325-та на ЛандШарк. Това БМВ което ти си карал е било подържано от същия безхаберник като теб явно, защото моето БМВ е 86-та година на над 260 хил. км. (никога не му е правен основен или какъвто и да било сериозен ремонт) а вдига далеч над 140, прави смешни половината нови "бегачки" и се държи УДИВИТЕЛНО на пътя.Карам си БМВ-то от 4 години и досега е удряно само веднъж (карам целогодишно) и то по лично моя вина а не по негова. Имал съм "удоволствието" да карам Джип като твоя и повече никога няма да се кача в такова нещо, защото вози като каруца. А относно кабриото (което е единственото предимство на джип-а) , то погледни едно БМВ Е30 кабрио и после ела пак да си говориме за линия, стил и красота. Доста се отплеснах от темата и за това да кажа питащ единственото условие да караш БМВ през дългия и неприятен есенно-зимен сезон е да имаш хубави гуми и акъл сругото е песен.



Тема .. и грешиш!нови [re: Bushman]  
Автор Land SharkМодератор (ентусиаст)
Публикувано20.02.03 20:36



Първото с което грешиш е че смяташ че BMW //M3 не са серийни!? Напълно серийни са си според мен, произвеждат си се от завода в доста масови количества, при това има солидни поръчки. Понеже твоите велики джипове нямат кой знае какви шансове срещу серийните //M3-ки задвижвани с невероятните M-Power двигатели.

Втората грешка е че сравняваш американски джипове с немските БМВта. За разлика от американците, които произвеждат обикиновено големи и тежки коли с големи и неефективни двигатели, които общо взето горят като танкове, немците отдавна са се доказали като едни от най-големите майстори в автомобилния брашс. А особено BMW, на които средното им име е "двигател" - те са едни от майсторите на двигатели, дали толкова много шедьоври в историята на двигателите с вътрешно горене. Само погледни спецификацията на твоя велик 4-литров шестак: ми от 4 литра (бензинов мотор), те правят едва 180-190 к.с. и малко под 300 Nm! Напълно смешно. При това типично по американски двигателя е нискооборотен и повече от 5000 оборота/мин не може да развие. Само за справка класиката в жанра - 3.5 литровия шестак М30 на BMW развива 218 к.с. и дава 311Nm.

Но тъй като желаеш да се върнем на стандартните тройки, като моята. Поредната ти грешка: че теглото на джипа е колкото на тройката. Нищо подобно. Моята тройка тежи 1190 кг, а тоз джип - цели 1450кг! Вярно, моята тройка ('90 Е30), със по-стария малък шестак М20 (12 клапанов) развива 170 кс и 230Nm, но при тези теглови съотношения мисля че имам добър шанс да го бия тоз американски джипколет. Странно, на страницата която си посочил не дават ускорения за джиповете. Явно това не им е силната страна.

Излишно е може би да споменавам че има СТАНДАРТНИ серийни тройки и с двигатели по-големи от моя: примерно Е36 325i (192hp 246Nm), E36 328i (193hp 280Nm), да не говорим за Е46 330i, която вероятно вече тежи колкото въпросния джип.

По въпросите за чудовища е излишно да говорим. Твоите любимци понеже не са спецове по двигателите заемат агрегат от Dodge Viper (пак американски бричколет), а за да се направи едно бързо BMW още по-шеметно бързо - отговорът е турбо. Така въоръжени баварците са в скромния диапазон на 500-1000кс. Друг прост вариант е трансплант на двигател от друго БМВ. Пример за това имаме и в нашия клуб, в лицето на уважаемия наш член Kamikadze и неговата жълта E36 338iS. Сам може да се сетиш че трудно ще намериш джип (изключваме BMW X5 разбира се), който да го надбяга.

Така че драги, престани с тия джипове, престани с тия американски трошколети. Тяхното място определено не е на драг-пистата, която е толкоз присъща за баварците.


BMW: ultimate driving machine


Тема напълно ме обърка.нови [re: Magnum]  
Автор Land SharkМодератор (ентусиаст)
Публикувано20.02.03 20:38



Какво е това Е32? Това е означението на една от 7-ците!? А май ти говориш за тройки?!


BMW: ultimate driving machine


Тема следващият въпрос е...нови [re: питaщ]  
Автор Land SharkМодератор (ентусиаст)
Публикувано20.02.03 20:42



Сега е момента и да решиш какво точно BMW ти трябва?

Дали да е от най-компактните (пример: Е36 318ti компакт, 1.8л 16клапана, 140кс.)

Дали стандартна 3-ка (Е36 318iS, E36 325tds или Е36 320i) и какъв разход си готов да понесеш.

А защо не комфортната 5-ца (Е34 520i/525i V24 или 525tds)?

Всички тези модели попадат в ценовия обхват посочен от теб.


BMW: ultimate driving machine


Тема Re: И двамата бъркаме.нови [re: Land Shark]  
Автор Bushman (maYJor)
Публикувано21.02.03 08:12



Аз забравих за 328i и 330i, ама те не са ли от новите "гърбави" тройки? Май с тройния стоп няма такива... А ти нещо не си наясно с марките, Jeep и Dodge се призвеждат от една фирма, както и Ийгъл, Крайслер, Плимут и някои други, включително и Мерцедес-Бенц. Строго погледнато, всички тези марки вече са немски, защото концернът Даймлер-Крайслер е регистриран в Германия.

Нещо не съм сигурен за теглото на Тройката, под капака на моята, някъде над десните фарове, имаше една черна табелка и там пишеше 1630кг. сухо тегло.

За Х5 си в ОГРОМНА грешка, това е още експериментален модел и е пълен с "детски" болести. Това е напълно нормално, истинските Джипове се правят повече от 60 години докато достигнат това съвършенство. Не знам баварците какво ги прихвана да експериментират в тази област, но след 20-30 години може и да докарат нещо като Джип... Хубаво е, че има богати ентусиасти, които да спонсорират опитите в тази област...



Тема E30 - sorryнови [re: Land Shark]  
Автор Magnum (Reality)
Публикувано21.02.03 09:59



имах на предвид, sorry, като твоето. ама като не ги пише тези Е-та никъде на видно място и човек се бърка! То не че и на аудитата го пише някъде, ама си знаеш, В-купето ти е за 80/А4, С е за 100/А6 и слагаш цифра за поколението. Ама БМВ как ги мислят тез названия, винаги съм се чудел. Виж пък за мерцедесите, там съм се отказал да ги помня!

Remember that you are unique - just like everyone else. -- Ex.TK3C


Тема Re: Принуден съм да отговоря.нови [re: Fast-and-Furious]  
Автор Bushman (maYJor)
Публикувано21.02.03 10:10



Не съм "безхаберник" и не разбирам защо в техническа дискусия се включват лични нападки. Поддържал съм 324-ката в перфектно състояние, дори сменях антифриза и спирачната течност както си пише по книгите. Разликата между "двойния" и "тройния" стоп е в ГНП-то, твоето е с механично управление и може да се регулира цикловата порция, а моето се управляваше от компютър, даже и тихите обороти се управляват от електрониката. Естествено е по-старата помпа да позволява по-високи обороти на дизела. Въпреки всичко не ми е ясно кого си направил "смешен" с тия 80 коня, даже и най-умрялата Вектра 1.7D ускорява по-добре.

За линия, стил и красота не ми се говори, това е въпрос на вкус.

И един съвет: ако при гасене на дизела, при последните обороти се чува едно изтракване, развързвай веднага тоя измислен варел, ремонтът от 8 стотака нагоре. И го пази да не прегрее, че главата веднага си заминава, няма майтап!



Тема Re: Принуден съм да отговоря.нови [re: Bushman]  
АвторБMB (Нерегистриран)
Публикувано21.02.03 16:42



човека с джипа, много си в грешка приятелю. как векрта 1.7д ще ускорява по-добре от 324д? ти луд ли си? я си помисли пак? това е абсолютна глупост. вектра 1.7д е кола за най-утрепание фенове на дизела и просто няма начин което и да е 324д в движение да е по-бавно и от най-запазената 1.7д. това все пак е 2.4 литров 6-так мама му деба, нищо, че е дизел и има само 86 к.с.
за гранд чероки 4.0 и ще ти кажа че "великият" му 4 литров 6так ускорява като бабичка в сравнение с това което очакваш когато настъпиш 4.0 !!! е, иначе гранд черокито е супер и вози доста добре - стабилно е т.н., ама ако говориме за пърформанс 325 ще го СКЪСА по всички параграфи - ускорение еластичност, макс скорост(особено макс скорост) и т.н. карай някога такова гранд чероки и ще разбереш, че не е чак такава фурия каквато си мислиш.



Тема Za Bushmanнови [re: БMB]  
АвторFast-and-Furious (Нерегистриран)
Публикувано21.02.03 21:12



Колегааааааааааа чети преди да пишеш поне! Аз карам 318и (демек 1.8 литра бензин - по книга 102 коня (дали е толкова няма да ти обяснявам)) Вектра 1.7Д никога не съм дърпал, защото никога не съм си помислял да го правя, но виж Голф2 - 1.8, Вектра със същата кубатура, Пежо, Рено и т.н. чикий съм скъсвал и продължавам да скъсвам. Да ми обясняваш кога да си сменям колата е смехотворно, защото аз колкото разбирам от БМВ ти никога няма да разбираш от твойта каруца. В моята кола са наляти толкова пари за оригинални части и консумативи, колкото не струват 2 джипа като твоя. И това не е защото се чупи лесно или аз съм глупав а, защото съм влюбен в тази кола. КОгато твоя велик джип стане на 17 години, измине над 260000км. и е в състояние да върви и да доставя такова удоволствие като моята кола ела при мен и пак ми говори. А дотогава моето предложение е ТРАЙ като нямаш какво смислено да кажеш.



Тема Re: Гледай сега!нови [re: Land Shark]  
Автор Bushman (maYJor)
Публикувано22.02.03 18:29



Ето

може да се видят всички характеристики на прехвалената 325-ца, при това говорим за най-новия модел. Първо виж колко тежи. Не знам какво означава "снаряжена маса", ама отива към 2 тона. Махни 5 човека по 80 кила и още 50 кила багаж - пак остава над 1400 кила, с други думи - колкото Джипа. Сега за двигателя. По-мощен е от 4-литровия, но въртящия момент е под 250 - къде отиваш? Жалко, че не намерих денни за ускорението на Джиповете, наистина това не им е най-важната характеристика.

За другите мнения - никога не съм говорил за Грандове, тоя камион е 3 тона, даже и не знаех, че им слагат 4-литровите мотори. Виждал съм такива 5.2 и 5.9, май не сте им от категорията. Все още твърдя, че Опел 1.7D ще бие 324-ката и на старт и на максимална скорост, ще се опитам по-натам да го докажа.

На мнения с лични нападки няма да отговарям. Не знам дали Баварката е "курвата" на пътя, но явно шофьорите й са "мъжкарите" на пътя, ха-ха!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.