Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:02 21.05.24 
Автомобили
   >> BMW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да бъдем реалисти!нови [re: Land Shark]  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано19.02.03 16:51



За сьжаление в Бьлгария не всеки може да си позволи удоволствието да притежава 2-3 автомобила. Градски, спортен и туристически. Ето защо считам, че 3-ката на БМВ е сьчетание от тези три типа. Сравнително мальк автомобил, спортен дух и спортна линия, изглежда удобен и за по-дьлги пьтувания. До тук добре, но все още не сме постигнали консенсус - става ли този автомобил за каране при лоши атмосферни условия или не ? Защото все пак в Бьлгария есенно-зимния сезон понякога е отвратителен. Освен това дали е издрьжлив на нашенските разбити пьтища. Много вьпроси ?
Не бих искал да се сдобия с автомобил красавец с труден характер



Тема Re: Да бъдем реалисти!нови [re: питaщ]  
Автор Land SharkМодератор (ентусиаст)
Публикувано19.02.03 18:00




Браво! Много точно си уловил духа на БМВ. Основното му предимство е че именно съчетава спортен автомобил и с автомобил за всекидневна употреба.

Що се отнася до конкретния ти въпрос - за управлението на Баварец през есенно-зимния сезон: моето лично мнения е че няма проблем! Но има няколко допълнителни условия: първо и най-важно е препоръчително е да имаш хубави зимни гуми за да нямаш проблеми с асфалтови пътища. Второ - да използваш разума си, а не емоциите си. На сухо БМВ позволява напрово ненормални неща: на хлъзгаво трябва да си благоразумен. Трето - ако нямаш опит със задно предаване, най-добре потренирай на един полигон малко, лесно ще свикнеш на някои маневри, които трябва да правиш ако не дай си боже изгубиш сцепление: благодарение на отличния баланс на автомобила, с малко тренинг може да се научиш на напълно контролируеми дрифтове.
Що се отнася до окачването - определено е добро, но все пак по нашите пътища е препоръчително да го пазиш (като не целиш дупките). Така ще си спестиш скъпи ремонти (оригиналните части не са евтини!).

Един от основните проблеми на Баварците в България е не друго, ами това че хората които ги притежават чесно (но не винаги!) дали поради липса на пари, дали поради липса на желание не ги поддържат правилно. И след солидно юркане може да си представиш какво става. За да си имаш по-малко проблеми с един такъв красавец, просто трябва да имаш късмета да попаднеш на по-запазен екземпляр. Основно правило е "бъди търпелив при покупката, за да бъдеш щастлив при карането". И имай предвид че ако търсиш евтино превозно средство, то БМВ най-вероятно не е точно за теб...


BMW: ultimate driving machine


Тема Виждам!нови [re: Myyy]  
Автор Land SharkМодератор (ентусиаст)
Публикувано19.02.03 18:19



Може би не съм се изразил достатъчно ясно. Факт е обаче че в края на 60-те БМВ са дали началото на нов сегмент автомобили, които те наричат "спортни седани" - като родоначалник на серията е незабравимото семейство на автомобилите BMW '02 - (1602, 1802, 2002). По-късно се появяват 5-та, 3-та, 7-ма и останалите серии. За БМВ именно се казва че е автомобила който съчетава в себе си спортния и ежедневния такъв. Това е спортна кола със задни седалки! Факт и че БМВ постепенно изменя възгледите си и преминава към все по-луксозни и по-луксозни модели. 3-тата, която е същността на философията на БМВ, със всяко изминало поколение става все по-голяма и по-тежка: но и по-комфортна. Вярно това донякъде го компенсират със все по-мощни мотори, и все пак. Чистият спортен дух все повече се съчетава и с лукса. Вярно е част от по-старите фенове мърморят, но вероятно това е пътя БМВ да остане една от независимите автомобилни марки. Може би най-малката независима авто-компания. Все пак и тя трябва да се бори с конкуренцията на такива масовки като VW/Audi, Merc-Benz, etc.


BMW: ultimate driving machine


Тема Re: Баварецът не е ...нови [re: питaщ]  
Автор Bushman (maYJor)
Публикувано19.02.03 18:40



с труден характер, дори е много прост за обслужване и ремонт. Много по-просто е направен от Мерцедесите например, за сравнение - виж задното окачване на Тройката на BMW и МВ 190. Изключително здрава кола е, не ръждясва и предницата му е може би единствената /от леките коли, разбира се/ която издържа на нашите пътища.

Както правилно се отбеляза, ние купуваме една кола за всякакви цели, затова и тя трябва да е практична. С БМВ-то просто не може да се прекара хладилник, това е положението. А удоволствието от карането е чисто субективен фактор. Случвало ли ви се е да влезете в черно БМВ след като цял ден е седяло под лятното слънце? Или през зимата да стъпите на чугунен капак на улична шахта, след което няма тръгване, колата трябва да се избута? Такива удоволствия...

И не знам от къде тръгна легендата за "мощните" баварци? Все пак това не е Вайпър, Камаро или Корвет. Обикновена малолитражка /по американските стандарти, разбира се/. Аз карам Джип с най-малкия възможен двигател - 2.5 литра, 118 коня. А истинските са с 4-литрови шестаци и могат да направят смешна ВСЯКА тройка, и то на шосе. Извън пътя не ми се говори...



Тема Re: Баварецът не е ...нови [re: Bushman]  
Автор Land SharkМодератор (ентусиаст)
Публикувано19.02.03 18:55



Правилно - БМВ не е за превозване на хладилници! Но ще ме извиняваш - която и да е черна кола оставена на слънце през лятото ще стане като фурна. Това не е само за БМВ.

А това е за 4-литрови шестаци, дето правили смешни всички тройки - много несериозно изказване от твоя страна колега, много несериозно. Явно не знаеш какви ТРОЙКИ има...


BMW: ultimate driving machine


Тема Re: Курвата на пътя ли е BMW ?нови [re: Питaщ]  
Автор Divane22 ()
Публикувано19.02.03 19:48



Ostavaiki nastrana ot po-gornata diskusia, koli i sas zadno i s predno predavane zanasiat.Zavisi ot vazmjnostite ti, ako mojesh da vzemesh po-nova kola- s ABS,DSC(Dynamic Stabilty Control), SSC, break corner control -ne viarvam ,che shte podnese kolata, osven ako napalno prenebregnesh zakonite na fizikata
A inache, da,OGROMNO udovolstvie e da se kara BMW, osobeno3 seria se e dokazala sas sigurnost, safety, moshnost.... ne moga da gi izbroia-godini nared e Best in the class
kakvoto i da rehsish- probvai parvo i uspeh!



Тема Re: Курвата на пътя ли е BMW ?нови [re: Питaщ]  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано20.02.03 08:56



Благодаря на всички до тук изразили мнение за 3-ката на BMW.
Според мен бих се сприятелил с такьв автомобил. Всьщност за мен автомобильт е (може би е смешно) като живо сьщество. Трябва да го уважаваш за да ти служи вярно и безпроблемно. Аз например в момента карам
Рено 19 1.7 моноинжекция, края на 1993 г. В момента е над 220 хил.км (купих я на 170 хил.км, т.е за 2 години и направих 50,000 хил,км. Да ви кажа честно, наистина много добьр автомобил. Вози меко и елегантно, харчи поносимо, поддръжката му е много евтина. Нямам никакви проблеми.
Обаче щом кажа,че ще го продам винаги ми прави някой номер: изгори някоя крушка, спука ми се гума и пр. Странно на факт.
Ще чета с удоволствие Вашите сьвети и опит. Не бьрзам за никьде. Както казва един колега тук, трябва търпение !



Тема Re: Да бъдем реалисти!нови [re: Land Shark]  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано20.02.03 09:06



Благодаря за сьветитте и разясненията !
Самоопределям се като толерантен, тьрпелив и вьздьржан на пьтя водач. За мен шофирането, особенно на дьльг пьт е удоволствие и развлечение. Разбира се не обичам да ме изпреварват , но не обичам да се сьстезавам. Оставям разума да ме движи преди всичко. Имам си предел, който рядко си позволявам да прекрача.
Казваш, че много е важно да се вьорьжа с тьрпение. Така ще направя. За сьжаление нямам познати в чужбина за да отида на място и да търся автомобил, затова ще разчитам на внесените тук. Един от братята ми се занимава с ремонт на автомобили, така че евентуални повреди по двигател, скорости, ходова част не ме притесняват въобще. Аз искам автомобила да е в перфектно вьншно състояние и с перфектен салон.
Колкото до парите. Мисля, че повече от 10-12 хил.лв ще свършат работа.
Всьщност какво е Вашето мнение по този вьпрос. Разбира ще е хубаво ако се намери търсената от мен кола и за по-малко пари, но.....
Благодаря предварително.



Тема Re: Стоя зад думите си.нови [re: Land Shark]  
Автор Bushman (maYJor)
Публикувано20.02.03 09:44



Относно динамиката - нека разгледаме само стандартни серийни автомобили. От твоята по-мощна е само М3, но тя не е баш серийна... Та за двигателите на Джип можеш да погледнеш

. Значи разглеждаме 4-литровия. По мощност е горе-долу колкото твоя, обаче въртящия момент.... Сега за характеристиките на колата, може да ги погледнеш . Виждаш, че теглото й е колкото и на Тройката, даже е със стотина кила по-лека. Освен това трабва да имаш пред вид, че Джипът може да тегли и с двата моста /да, знам че има и 325ix/. Естествено, на максимална скорост с тази "аеродинамика" и с окачване като каруца няма никакви шансове срещу Бавареца. Но на ускорение го бие, сигурен съм.

Ти казваш "какви Тройки има"! Ами какви Джипове има, а? Ето погледни това , мислиш ли, че има BMW, което да му излезе насреща?

Вярно е, че всяка кола се напича през лятото. Аз биех на там, че ако е кабрио топлия въздух не се задържа вътре или поне може бързо да се проветри. Аз лятото просто опъвам едно платнище на роулбарите и така си карам, хем на сянка, хем проветриво.



Тема Re: Да бъдем реалисти!нови [re: питaщ]  
Автор Magnum (Reality)
Публикувано20.02.03 09:58



За тези пари си в зоната на Е36 (91-98 година) там задното окачване е ревизирано, и не е толкова хипер-активно, колкото на акулите Е32.

Тук колегите много залагат на разпределнието на масите, предно/задно предаване, обаче най-важният момент да не ти 'изскочи задницата' в завой, това е задното окачване. Гумите не ги смятам, задължително е да са на 6!
Та заради това задно окачване, може да вземеш или да не вземеш някой критичен завой. Независимо дали си с предно или задно предаване. Виж задното ще ти 'помогне' да плъзнеш задницата на излизане от завоя, като дадеш газ. Но проблема е при влизането в завоя, преди 'апекса', не веднъж ми се е случвало да се въртя с коли в завой, и то винаги е преди момента, в който вече се дава газ, в самият завой преди да започне излизането. Въртял съм се както с Ауди 80, така и с Е32ка, с москвича на сняг съм се въртял, а приятелката ми и с фиестата се въртя, и то и през капак.

От всичките тези автомобили, БМВ-то е с най-доброто задно окачване, Multi-Link, но и там има проблеми. Просто е настроено за максимален контакт и стабилност, но това го прави 'хипер-активно'. Не не ме плюйте не съм го измислил аз това определение. Ето прочетете ревю на Z4, навсякъде, като го сравняват с Z3, и казват колко по-стабилна задница има от Z3ката. Защото Z3 е с 2 поколения по-старо окачване, от Е32, а Z4 е от последната тройка, Е46. Където нещата са настроени изпипани до такава степен, че задницата лепи на пътя, и колата understeer-ва.

Още повече в новите коли масово има ESP и там и най-големият шумахер (ралф, разбира се ;))) много трудно ще завърти колата.

Виж на Е36 задното окачване не знам как е настроено не съм се качвал в такава кола.

Remember that you are unique - just like everyone else. -- Ex.TK3C



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.