Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:41 01.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ХОРА НЕ ХОДЕТЕ В ТУНИС С ТЪПИТЕ НИ АГЕНЦИИ  
АвторTyнизиeцa (Нерегистриран)
Публикувано26.07.07 18:58



ошмарът на едно екзотично пътуване от Тунис за София

Елена СтефановскаЧетвъртък 26 Юли 2007
Четете още от днес з

Заради закъснение на полет, 120 българи, между които деца и диабетно-болна жена, престояли 12 часа на летището в Тунис. Организаторите на екскурзията - “Он Травел”, дори не са направили и опит да се свържат с пострадалите си клиенти. Част от потърпевшите днес бяха пред офиса на тур-агенцията и се опитваха да разговатят с техен представител.

Тези хора трябвало да тръгнат от Тунис за София вчера с чартър в 12.30 часа. Представител на “Он Травел” оставя клиентите си на летището. Туристите влизат в безмитната зона и не го напускат половин денонощие. В очакване на самолет, едно от 12-те деца започва да повръща.

Радка Христова, пострадала от пътуването на “Он Травел”: “Нямаше абсолютно никой как и по какъв начин да ни помогне, защото бяхме в зоната, в която, както се казва “ни напред, ни назад”.

Информация така и не идва. След 12 часа туристите са качени на самолет за София. Пристигайки, разбират че багажът им го няма. Заминал по погрешка за Лисабон. Една от пътничките - Маргарита Стефанова диабетик от 20 години, получава силна криза, дозите инсулин били в куфара й: “Тази сутрин аз не съм взела ето тези лекарства, част от тези лекарства от които са живото спасяващи”.

На летище София хора от агенцията, организирала промоционалната екскурзия, така и не се появяват.

БНТ: Вие като съпричасни на този проблем, бяхте ли когато е пристигнал полета за да видите дали всички ваши хора са добре?Йоанна Алексова – представител на туристическа агенция “Он Травел”: “Не, не сме имали представител на летището, аз лично го казвам и то е така, но постоянно съм била във връзка с тях те са ми се обадили. Да, нормално е, защото не сме предвидили такава услуга”.

След среща на хората с тур-агенцията и пристигането на екипа ни от “Он Травел” дадоха 50 лева на диабетно-болната да си купи лекарства и увериха хората, че тунизийската авиолиния до 24 часа ще прати изгубения багаж. Предстои пострадалите да решат от кого ще искат обезщетение.

http://news.bnt.bg/content/view/full/181467
Не ходете никъде с олигофрените от Онтравъл и Астрал Холидейз



Тема Re: ХОРА НЕ ХОДЕТЕ В ТУНИС С ТЪПИТЕ НИ АГЕНЦИИнови [re: Tyнизиeцa]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано27.07.07 08:45



не че нещо, ама за това, че багажът е отишъл в Лисабон агенцията няма абсолютно никаква вина.
За мен остава и тайна как диабетно болната си е оставила всичките лекарства в багажа. Всичко се случва, както се вижда. Тя сама не се е погрижила за сабе си, пък иска агенцията да го прави.

Въобще - не че Он Травъл са дали пример за перфектно обслужване, но все пак вината не е изцяло тяхна



Тема Преди и след полетанови [re: f(x)dx]  
АвторZelenikata (Нерегистриран)
Публикувано27.07.07 11:59



Аз съм един от тези пътници. Чрез Астрал Холидейз. Ето ви историята на пътуването към София. Безпристрастно. И сравнително на кратко.
На билетите ни пишеше Монастир - София 12:50 ч. Ден предварително, партньорската агенция в Тунис (при нас Мултивояж - руска, разбира се) изнася информация за полета - 15:50. Свързваме се с агенцията в БГ - няма промяна, полетът трябва да бъде в 12:50. Арабинът се засяга и се тросва, че полетът е в 15:50 и авиокомпанията е арабска, а не българска, така че... В 22:30 вечерта на 24.07 същият арабин звъни в хотела и пише смс-и, че всъщност полетът е в 12:50 и ще ни вземат от хотела по-рано от обявеното, а именно в 10:00. (Това за нас беше началния час на пътуването към София.) Но! Пропуска да информира всички хотели. Двама от нашия микробус бяха на разходка, вместо пред хотела с куфарите и по една случайност се прибираха за нещо, точно когато шофьорът на автобуса и служителят на агенцията обикаляха да ги търсят. Тези хора си събраха багажа за норматив, не се изкъпаха и преоблякоха, което със сигурност е добавило още дискомфорт в деня им. Мултивояж ни изсипа на летището, каза кое къде е и си тръгна. Ще вметна, че представителите на унгарските туроператори си съпроводиха групата до паспортна проверка.
Чекирането започна 10 мин преди обявеното време за най-късно чекиране. Скоростта беше повече от охлювена. На нашето гише чекираха и полет за Лисабон, затова багажът ни е отишъл там. Чекират багажа на 4-6 човека на името и билета на само един от тях (имаше такива, които дори не се познаваха, преди да се наложи да се движат заедно, заради багажа си). Мен ме изгледаха кръвнишки защото не позволих да прибавят към багажа на семейството ни чужд.
До тук - както и да е. Бяхме чели достатъчно, за да го очакваме. Сигурността относно течностите и т.н. артикули в ръчните багажи беше силно занижена, но ние нямаше как да го знаем, затова бяхме оставили в ръчния си багаж само това, което се допуска на европейските летища.
Половин час след часа, посочен за излитане, на мониторите продължаваше да си мига същият час, на гейта нямаше никой, нищо не бе казано за бордване или отмяна по аудио системата, а от информационното бюро на компанията всички бяха отишли някъде другаде. И така до излитането в 22:20 ч. (на екраните продължаваше да си мига 21:30 като най-актуален час за София). Ето това беше най-слабото звено - липсата на информация. Отлагаха ни общо 4 пъти за 9:30 ч.
По време на престоя в зоната след митнически контрол в Тунис получихме храна два пъти - сандвич и напитка към 15 ч. и спагети, пържола, хляб и напитка в 19 ч. Сандвичите не бяха вкусни, но ги имаше и бяха европейски тип - колбас и кашкавал. На една от жените й откраднаха чанта от ръчния багаж. Едно дете повръща. Поне това видях аз.
Единственото по-лошо нещо от отлагането на полета, което всъщност преля чашата на търпението, беше загубата на багажа. Кацнахме в София в 01:20 ч. (БГ време) на 26.07. От автобуса наблюдавахме следващите туристи, които на свой ред чакаха от 15:00 ч предния ден самолета, който ни докара, да закара тях към Тунис... След 45 мин чакане на лентата за багаж (бяхме единственият полет, кацнал на Т1 по това време) дойде служителка на Летище София и ни уведоми, че багажът ни изобщо не е бил натоварен. Не знам как се отърва невредима. Тук вече голяма част от хората не издържаха, нахвърлиха й се, после се нахвърлиха на представителите на Алфа Тур, които все пак бяха дошли да посрещнат групата си и на тези от пътниците, запазили спокойствие и опитващи се да балансират. Последва поредното попълване на данни. Този път за неполучен багаж. Ако не го попълниш и напуснеш зоната между паспортен и митнически контрол без багаж, все едно си излязъл с куфара си и пиеш една огромна студена вода. Аз си тръгнах от там в 03:00 ч, а бях от първите 10 на опашката за рекламации.

За незапознатите ще кажа, че когато се отива на подобна почивка, се лети с чартърни полети на нискобюджетни авиокомпании. Не винаги, но в повечето случаи. И много често се налага подобно чакане, заради договорните условия, при които тези авиокомпании ползват летищата. Успоредно с нас, на летището в Тунис, полетът за Стокхолм закъсня с 8:55 ч, полетът за Брюксел с минимум 9 ч (излетяхме преди тях и не знаем дали не са ги отложили пак). Късметлии бяха Лисабонците, които чакаха "само" 3-4 часа, а победители пътниците за Цюрих, които имаха само 3 мин. закъснение. Това е информацията от три гейта от общо 11. Всеки окончателно обявен трансер на пътниците към самолета, бе съпроводен с овации от самите пътници.
Ненормалното в нашия случай беше изпращането на багажа на цял самолет в друга дестинация. Това е прецедент за Летище София. Служителите от нощната смяна бяха ошашавени и проявиха разбиране и съчувствие към все по-изнервящите се пътници.
А важното изречение, което малко хора бяха прочели, подписвайки договорите си с туристическата агенция в БГ, беше, че "Туроператорът не носи отговорност в случай на забавяне или отмяна на полети и повреда и загуба на багаж.". Има изброени и частни случаи, нашият не е от тях, но като цяло, агенциите са си "вързали гащите", както се казва, а ние сме се съгласили на този риск.
Ако багажът ни не се върне, ще се наложи да похарчим доста лични средства, за да възстановим загубите, но същественото е, че се прибрахме. Всички.



Тема Re: Допълнениенови [re: Zelenikata]  
Автор Zelenikata ()
Публикувано27.07.07 12:22



Вината за багажа е изцяло на летището в Монастир. Авокомпанията превозвач беше Картаго Еъруейс, които са от групата на Новел Воаяж. Ако се търси отговорност, трябва да е от там. Друг е въпросът колко успешно или скъпо може да бъде подобно начинание.
Вината за невзетите лекарства е на самите пътници. И тук съм един от тях, но не съм дамата с диабета. Защото до 100 мл течност може да се вземе, опакована по съответния начин, дори, ако пътувате за Великобритания, където са най-силните мерки за сигурност в Европа, а ако бях попитала на митницата преди да чекирам куфара с лекарствата си, можех да взема много повече. Лично аз минах секюрити контрола с 4.5 л течности и 4 електронни устройства. Но вече нямаше обратен път към чекирания багаж.



Тема Re: ХОРА НЕ ХОДЕТЕ В ТУНИС С ТЪПИТЕ НИ АГЕНЦИИнови [re: f(x)dx]  
АвторBъoбщe (Нерегистриран)
Публикувано27.07.07 19:05



И за мен остава тайна как може да дадеш такова мнение, и л;ичносе надявам да се намери диабетик в семейството ти за да преживееш как стават такива неща, и как се мисли за преминаване с голям брой игли и спирнцовки през митници. Лично ти го пожелавам сам да се наложи да се грижиш в катиова ситуации и на тебе в бъдеще!



Тема Re: Допълнениенови [re: Zelenikata]  
Авторaтaka (Нерегистриран)
Публикувано27.07.07 19:16



кажи му го как да си вземеш течността в самолета...
Силно се надявам детето му да няма СПИН за да не се наложи да види как ще носи Лекарства сиропчета в РЪчен багаж...
Аман от плйампала!!!!



Тема Била съм в Монастир, Тунис,нови [re: Zelenikata]  
Автор Bambi* (*Bambina)
Публикувано30.07.07 12:53



Порт-ел-Кантауи, със съществената разлика, че туроператорът бе ТУИ, от Австрия, а полетът ми с моя приятел бе Виена-Монастир, с Австрийски авиолинии, и всичко бе на шест.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.