Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:58 10.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Доставки KFC  
Автор Диaнa (фен на Винолей)
Публикувано22.05.04 05:39



Почти всеки ден си поръчвам от кей еф си и вече съм се убедила, че трябва да си приготвям точна сума, защото рядко някой ще благоволи да ти върне. Не че съм дребнава - напротив, оставям солидни бакшиши, но това в крайна сметка си е мой избор. Да дам обаче 7 лева при сметка 6.49, при което да ми се усмихнат мазно и да ми пожелаят приятна вечер, някак не ми се вижда уместно. Е, имаше и изключение - едно момче ми върна едната стотинка.:) Подобни изключения обаче са, да кажем, 5 на сто. В крайна сметка, доставката струва 1.50. Ако човекът е симпатичен, аз ще преценя дали да му оставя още.

Та, приготвяйте си дребните.



Тема Re: Доставки KFCнови [re: Диaнa]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано23.05.04 23:22



До Шумен, ли ти доставят?
Това в кръга на шегата, струва ми се обаче, че напоследък благодарение на КФЦ задника ти нараства заплашително

Пролетарии всех стран соединяйтесь!

Редактирано от METHOD на 23.05.04 23:24.



Тема Re: Доставки KFCнови [re: METHOD]  
АвторKлиeнтЪT (Нерегистриран)
Публикувано24.05.04 23:16



то да бяха само те.... точно така, бакшишът е въпрос на личен избор и побеснявам, когато просто нагло си го прибират или си го просят. някои шофьори на такси също са такива.



Тема Re: Доставки KFCнови [re: KлиeнтЪT]  
Автор Диaнa (космополит)
Публикувано25.05.04 01:46



Да, явлението е масово; реших обаче да пиша за КФС, понеже тяхната политика е непременно да се връща рестото до стотинка - иди в техен ресторант и се опитай да оставиш бакшиш! Не би следвало при доставките тази политика да е различна, и съм убедена, че не е (пример - момчето, което ми върна едната стотинка). Сигурна съм, че ако се обадя и се оплача, доставчикът ще бъде уволнен - ясно е обаче, че не бих се "циганила"...



Тема Re: Доставки KFCнови [re: Диaнa]  
АвторKлиeнтЪT (Нерегистриран)
Публикувано25.05.04 15:41



Да бе, така си е.



Тема Re: Доставки KFCнови [re: Диaнa]  
Авторzmei (Нерегистриран)
Публикувано26.05.04 01:29



Diana, ako iskash naistina neshto da napravish za da se pozavurtjat malko poslushi suveta mi i za 5 min drasni edin red do KFC Evropa (ili tzentralata) . Verigata vjarno che e na franchaiz, no oplakvanija ot klienti vinagi se vzimat predvid. Moje da ti se struva neverojatno , no ti garantiram che pone shte im se obadjat s zabelejka ako ne s drugo. A inache tova si e nechestnija nachin za + kum zaplatata koito sum siguren che se znae i se pooshtrjava ot sobstvenitzite. Az nikoga ne bih ostavil i 5 st, i to ne zaradi 5-te stotinki, kolkoto za printzipa. Vij, ako sum na kef ili pretzenja, ostavjam i po lev.
A kolkoto do samite im produkti...az bih vniamaval s konsumatzijata im. Ne sluchaino v USA i Canada tova e tretorazrjadna veriga, dori sled McDonalds.

Uspeh



Тема Re: Доставки KFCнови [re: zmei]  
АвторKлиeнтЪT (Нерегистриран)
Публикувано26.05.04 10:54



Може да се пробва Диана да напише в централата. Има шанс да обърнат внимание. Лично аз преди няколко години бях недоволна от Pizza Hut (някаква специална оферта май беше "Милениум" - едва забележима пица в която си бяха обърсали ножа от нещо, което в достатъчно количество би било плънка, и десерт - всичко това на цена към 20 лева за един човек). Та се юрнах да търся кой държи франчайза и пр., писах до централата в САЩ. Препращаха ме няколко пъти, пращаха ми линкове, които не можех да отварям и пр. Дори и бесен балканец като мене се отказа в един момент. Но то не пречи да се опита.

"Бедни, бедни Македонски!... Защо не умря при Гредетин..."



Тема Re: Доставки KFCнови [re: zmei]  
Автор Диaнa (космополит)
Публикувано26.05.04 14:14



Здрасти,

Мерси за идеята.

А иначе вече не ги консумирам - на плодова диета съм. Наясно съм, че КФС е боклук-храна; то огранизмът го усеща...Бих посъветвала и други хора да не ги консумират. Нещо повече, има огромна разлика м/у КФС тук и в Англия, например (там съм била): не че второто е по-здравословно, но поне е по-качествено. Тукашното КФС често се пържи в застояла мазнина, използвана 100 пъти; и сякаш от ден на ден става все по-зле. Знаеш ли, именно за това ще им пиша.

Поздрав!



Тема Re: Доставки KFCнови [re: Диaнa]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано04.06.04 04:15



Аре бе, за 51 стотинки шум до небето?!?

Наглото е, че не питат дали да ти върнат или направо без да питат да ти дадат рестото, но пък за 51 стотинки?!?

Що ти колко бакшиш им оставаш обикновено на КФС момчетата - 20-30 стотинки?!?

Няма страшно щ'ом има брашно, лесна работа ша съ оправиме!


Тема Re: Доставки KFCнови [re: Kykepa]  
АвторMalcho (Нерегистриран)
Публикувано04.06.04 15:51



Абе моме какъв ти е проблема?
Като те дразнят защо ги викаш?
Мен лично ме дразнят и не ям там.



Тема Re: Доставки KFCнови [re: Диaнa]  
Авторшлocep (Нерегистриран)
Публикувано04.06.04 19:22



Из западните страни, ако не дадеш бакшиш на тези които ти носят в къщи, те направо ще умрат от глад. Може и на тези в България да им дават замо някаква мижава заплата и хората да разчитат на твоите 50 стотинки. Ако не си плащаш специално за доставката, когато поръчваш ми се струва най-нормално да им дадеш бакшиш.

Но наистина трябва те да ти върнат рестото до стотинка, а след това да им дадеш.

А проблемът за храната не е толкова колко е стара мазнината, а това че масово използват такива с много trans fats - възможно най-вредния вид.



Тема Re: Доставки KFCнови [re: Kykepa]  
Автор Диaнa (космополит)
Публикувано05.06.04 00:46



Оставям им 2 лева, ако се държат както подобава.

Кой каквото ще да казва,
ала умна съм глава.
Май ушите ми са дълги,
но беда не е това!


Тема Re: Доставки KFCнови [re: Диaнa]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано05.06.04 13:40



Браво, само така!
Ако се държат както трябва - аз ако дай боже ти донеса нещо някой ден ще ти спукам селската физиономия от бой - ти чуваш, ли се как звучиш?
Много ви великодушна нема що

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Доставки KFCнови [re: шлocep]  
Автор NikolaBCN (избягал)
Публикувано06.06.04 16:40



мазнината далеч не е най-страшният проблем. работил съм в макдоналд'с и...на такива неща съм се нагледал, че...та не смятам,че положението в останалите подобни вериги е по-различно. побългарено е до немай си къде...

http://bulgaria.start.bg - за българите в чужбина

Редактирано от NikolaBCN на 06.06.04 16:41.



Тема Re: Доставки KFCнови [re: METHOD]  
АвторДpyr kлиeнт (Нерегистриран)
Публикувано06.06.04 19:39



Абе, METHOD, ела на мен да ми спукаш физиономията от бой. Аз съм от София и също съм клиент на KFC. Не съм имал проблем с тях. Но определно смятам, че когато се таксува доставката 1,50лв не трябва да има бакшиш. Ясен ли съм?



Тема Прав си...нови [re: Дpyr kлиeнт]  
Автор abettor (в кашона)
Публикувано07.06.04 00:06



...има 1,50 цена на доставка! Все едно какво поръчваш! При такава цена на доставка това е бакшиша!
Всякакви други интерпретации са глупости :)


Искам точно ТЕБ!

Тема Za METHODнови [re: METHOD]  
АвторOtworen (Нерегистриран)
Публикувано08.06.04 12:17



METHOD, нещастник такъв, защо не се скриеш някъде и да не можеш сам да се намериш???
Само те наблюдавам по форумите, все си недоволен, постояно кртикуваш хората, които свободно си изразяват мнението.
Иначе ела да МИ доставиш поръчката ТИ, и да видя какво по точно ще ми се случи на физиономията? Пък кой знае, може и в чувал да те изнесат.
П.П.
Като гледам този Руски на края, знаеш ли че ми се драйфа бе нещастник
Марш от България КАЗАХ ВЕДНАГА



Тема Re: Za METHODнови [re: Otworen]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано08.06.04 13:32



Руски, а това, ли ти пречи?
Ти дори незнаеш какво пише

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Доставки KFCнови [re: Дpyr kлиeнт]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано14.06.04 20:53



Добре, в тия 1.50лв. кое включва:
бакшиша?
бензина?
и двете?
или какво?

Не си мислете, че тия 1.50лв. отиват в джоба на доставчика(delivery man) 100%

Няма страшно щ'ом има брашно, лесна работа ша съ оправиме!


Тема Re: Доставки KFCнови [re: Диaнa]  
Автор Гyeнивap (черна пантера)
Публикувано15.06.04 07:27



Познавам момче, което работеше като разносвач на доставките им.
Със собствена кола, с минимална работна заплата, сам си плаща амортизациите, съвсем недостатъчно пари му се полагаха за бензин, а на всичкото отгоре, ако до 30 минути не достави поръчката, клиентът не плаща 1.50 за доставка. Познай кой ги плаща, а невинаги условията по софийските улици позволяват да се появиш навреме някъде, нали? Така че те наистина разчитат на тези пари. Разбира се, че ти не си длъжна да оставяш бакшиш.

--------------------------------------------
Блазе ти, че си глупав.


Тема Re: Доставки KFCнови [re: Гyeнивap]  
Автор Диaнa (sexual healer)
Публикувано15.06.04 18:28



О, не ме разбирай погрешно. Макар 1.50 за доставка да не е малко, ако момчето е свястно и любезно, му оставям поне левче отгоре. Имам някаква идея за колко пари работят тези хора. Но на наглец, който сам си прибира МОЯ бакшиш...много ясно, че няма да оставя.



Тема Re: Доставки KFCнови [re: Диaнa]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано16.06.04 09:16



Караш ме да се хиля

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Доставки KFCнови [re: METHOD]  
Автор tedche ()
Публикувано16.06.04 22:13



Вчера си поръчах КФС и специално наблюдавах реакцията на момчето. На сметка 13.60 му дадох 15 и той чинно започна да ми цъка по 5 и 10л Е все пак са пари - моите пари. Сега чакам пица Хът - там ще им изсипя рестото.
Ама вече 40 мин. ги няма......



Тема Re: Доставки KFCнови [re: tedche]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано17.06.04 00:32



Дойде, ли?


Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Доставки KFCнови [re: Диaнa]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано17.06.04 00:34



Сега хапва пържени тиквички с чесън, дори не мога да си представя как може да ти мине мисълта да хапваш в КЕФЕЦЕ

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Доставки KFCнови [re: Диaнa]  
АвторKapи (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 12:13



Аз като те слушам, съм сигурна, че никога на никого не си оставила 2лв. бакшиш!



Тема Re: Прав си...нови [re: abettor]  
Авторkapи (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 12:12



Абе има разлика между доставка и бакшиш. Доставката не е за момчето, което ти е донесло яденето, а за фирмата. И си плащаш транспорта. Не виждам каква е връзката с бакшиша??????????



Тема Re: Za METHODнови [re: Otworen]  
АвторKapи (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 12:14



Проблем имаш май ти с нервите и начина на мислене, а не METHOD!!!



Тема Аз добре знам...нови [re: kapи]  
Автор abettor (в кашона)
Публикувано20.06.04 12:21



..че има разлика между доставка и бакшиш....но ми се струва, че при 1,50 лева за доставка (независимо колко е стойността на поръчката) в тази цена трябва да се включва и транспорта и бакшиша. А ако от фирмата не дават нищо от тези 1,50 на доставчиците това си е проблем между фирмата и доставчиците. Да не говорим и за един друг парадокс. "Загорката" в кутийка е по 2 лева парчето. То бива бива надценка - ама чак пък толкоз! Като си платя 3,50 за една "Загорка" (2+1,50) малко нелепо ми се струва да оставям и бакшиш.
И още нещо - бакшиш се дава за обслужване. Мен не ме обслужват в заведение, а ми доставят стока. За стоката си плащам, плащам и за доставката й. Какъв допълнителен бакшиш да плащам?
Иначе в заведение задължително оставям на сервитьора бакшиш, но това е заради обслужването.


Искам точно ТЕБ!

Тема Жалка историянови [re: abettor]  
Автор Диaнa (sexual healer)
Публикувано20.06.04 17:37



Оня ден пак си поръчах...(е, кво да направя, дояде ми се), и се разигра следната история: сметката е да кажем 9.50, и аз давам 20 лева. Онзи бърка в портмонето 2 минути и накрая ми казва, че трябвало да отиде до колата. Питам защо - ами защото нямал по-дребни от 1 лев. Егати изпросения бакшиш! Как пък не се научиха да си носят от т.нар. дребни...И като няма 50 ст., защо не му идва например на акъла да ми даде 11 лева ресто и да махне с ръка, а?



Тема Re: Аз добре знам...нови [re: abettor]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано21.06.04 13:56



Дай ся да видим кфи услуги и стоки извършват хората на KFC за да достигне до теб тяхното иначе толкова уникално пиле (+ гарнитури и напитки):

1. Самото пиле (+гарнитурите и напитките) - плащаш си ги по ценоразпис
2. Доставката - плащаш си я по ценоразпис (т.е. 1.50 и то не във всички квартали на София, в Люлин примерно доставката е безплатна)
3. Разваляне на едри пари и връщане на ресто - опа! тук имаме извършена услугаизвършена, а заплащането за нея?! Ей ти го значи къде е "бакшиша", който не е никф бакшиш ами си е заплащане за паричната транзакция





Тема Нееееее..........нови [re: Hekф]  
Автор abettor (в кашона)
Публикувано21.06.04 15:04



....не може в Люлин доставката да е безплатна! Аз живея в Центъра. На 3 минути (пеша) от KFC на "Лъвов мост" и на пет минути пеша от това на "Гарибалди". Но си плащам по 1,50!
Ако в Люлин доставката е баз пари дай ми доказателство за това и ще ги осъдя за дискриминация поради местонахождение!



Искам точно ТЕБ!

Тема Re: Нееееее..........нови [re: abettor]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано21.06.04 17:53



Той имаше предвид, май, че Люлин е толкова далече, че излиза направо без пара

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Аз добре знам...нови [re: Hekф]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано27.06.04 01:45



Абе човече, каква транзакция те подгони, я се осъзнай малко...

По тази логика в магазина, като си купуваш стоката, и там плащаш, ако трябва ти връщат ресто. Следвайки твоето разсъждение, продавача трябва да оскъпи допълнително стоката, щото извършва "транзакция", врщайки рестото.

Все си мисля, че това, на кето ти казваш "транзакция" си е чиста проба плащане на стойността на продукта/услугата.
Транзакция е примерно същото плащане, ама през банка, с кредитна/дебитна карта, и закономерно и нормално тогава ти се таксува и процедурата по обслужване на разплащането.

Освен ако постинга ти не е бил с ироничен тон, който аз да не съм схванал правилно; в такъв случай извинявай за корекцията от моя старана!

Аре със здраве


Тема Re: Жалка историянови [re: Диaнa]  
Автор з-aйko (с розови очи)
Публикувано04.07.04 04:07



Ако заплатата ми е 80 лв и сама си плащам бензина, за да стигна до претенциозния клиент и все пак искам да мога поне тока да си платя с тая заплата, определено няма да ми мине през акъла да раздавам по 50 ст. от заплатката
Не ти ли хрумва пък на теб, че после от собствения си джоб трябва да вади пари да допълни до сметката от касовата бележка? Ами ако всичките му клиенти са такива досадници и претенции?? Отиде му заплатата на човека
Кажи ми като няма по-дребни от 1 лев какво да направи?? Едва ли се е молел за бакшиш, но като няма и да напъва, няма как да ги издриска!



Тема Re: Доставки KFCнови [re: Диaнa]  
АвторKFC (Нерегистриран)
Публикувано04.07.04 21:32



Dianke, mome! Vze,i razkarai tia negra ot postingite ti, 4e mi se zadrusti Temporary Internet Files ot tiah! Padash si po 4erni palki, a? :))))))))))) ^to ne probvash v Fakulteto?



Тема Re: Доставки KFCнови [re: KFC]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано04.07.04 22:23



Не се ебавай, тя е силно ерудиран и възвишен чиляк, надали дори чете постинга ти, скъпи ми КеФеЦе

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Жалка историянови [re: Диaнa]  
Автор USD ()
Публикувано05.07.04 02:16



Мога да ти заява най-официално, че си една голяма патка, ако не даваш бакшиш на момчето, което ти носи поръчката.

ВИНАГИ се оставя бакшиш. Набийте си го в главите. Това не е магазин, да ти върнат точно ресто до стотинка.

Много от сервитьорите и разносвачите живеят от бакшишите, които получават.

Ако 50 стотинки те притесняват финансово - не поръчвай храна. Ако не те притесняват, а просто искаш да се келешиш, още по-зле.

Правилото е много просто - 10-20% (в зависимост от обслужването) се оставят отгоре. Крайно време е да се научите и да го спазвате.



Тема Re: Жалка историянови [re: USD]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано05.07.04 09:52



Смешник. Това са пълни глупости. Бакшиш се дава ако се заслужи. Ако на "момчето " не му изнася, да си намери друга работа. що смяташ че на сервитьори и доставки трябва да се дава бакшиш, а на други работещи в сферата на обслужването - не. като отидеш на кино даваш ли 20% бакшиш?
Крайно време е тъпите сервитьори / нямам предвид, че всички са такива/ да се научат, че за да получиш - трябва да дадеш. Проблемът е, че за сервитьори се наемат предимно студентки, на които мечтата им съвсем не е да работят в заведение. Логиката им е " аз ще ставам директор, ама за малко съм тук". Затова не си дават зор и обслужването е на такова ниво.



Тема Re: Жалка историянови [re: Martu]  
Автор USD ()
Публикувано05.07.04 14:00



Като си на кино, някой обслужва ли те бе, пиле шарено? Или в магазина, а? Сам си купуваш билет и сам си пълниш количката, нали?

Сервитьорите те ОБСЛУЖВАТ. Това е тънката разлика. Аре бегай сега си блъсни два пъти главата в стената и дано да почнеш да мислиш - тогава ще разбереш за какво говоря.

Кой ти е виновен, че ходиш по места, където сервитьорите са студенти, а?

Бакшиш се давал, ако се заслужил. Ами много ясно бе, ти направо откри топлата вода хахах По всички места, където съм ходил, са се изтрепвали да ме обслужват добре. Е, как сега да не им оставя отгоре на сметката?

Баси човека забавен си.



Тема Re: Нееееее..........нови [re: abettor]  
Автор Бypaн (ентусиаст)
Публикувано06.07.04 11:26



Не съм си поръчвал, но в рекламните листовки, които разпространяват по пощите наистина пише, че доставката е безплатна за района на Люлин.



Тема Re: Жалка историянови [re: USD]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано06.07.04 13:31



Ти си голям Гъзар бе. Просто несъм и сънувал такова невероятно обслужване каквото има в КФЦ. Ма то е страшна работа. Къде съм виждал аз такива работи. Само че там където ми е харесвало, сервитьорът първо ми връща рестото до стотинка и после АЗ решавам колко бакшиш да му оставя. Освен това номерът нямам дребни е доста изтъркан, защото ТОЙ работи като сервитьор/доставчик или т.н./ и ТОЙ е длъжен да има дребни, а не аз.
И докато разни такива дребни хитреци не се научат как се работи с клиенти и как се заслужават пари ще си останем ебати скапаната държава и нито туризма ще се развие нито търговията ще върви.

Редактирано от Martu на 06.07.04 13:35.



Тема Re: Жалка историянови [re: Martu]  
Автор USD ()
Публикувано07.07.04 02:05



Виж какво, тигре селски, като ти говоря за местата, които посещавам, НЯМАМ предвид КФЦ - в крайна сметка те са на нивото на кварталната баничарница.

Второ, въобще не ти увира май кратуната как се оставя бакшиш. Обяснявам: сметката е 112.45 лв. Оставяш 120-130 лв и казваш БЛАГОДАРЯ, когато се появи сервитьора. Това е знак, че рестото е за него.

Ако нямаш дребни и оставиш 3 по 50 лв, не казваш нищо - тогава сервитьорът идва, взема парите и връща рестото. Тогава ти решаваш колко ще му оставиш и колко ще се вземеш.

Тук сме на едно мнение (какъв ужас)... НО ако седиш и си чакаш рестото от 50 ст като бек в кръчмата, значи си много, ама много зле.

Щом като искаш да се правиш на играч и да ходиш по ресторанти с добро обслужване, ще преглътнеш това онова. Ако нямаш пари - няма проблем. Това не те прави по-малко човек. Но преглътни, че има места, които не са за теб и където някакви левове повече или по-малко са просто 1-2% от сметката.

Ако пак сега вземеш да ми скачаш, че КФЦ не са "елитен ресторант", че съм гъзар и т.н., значи наистина си тъпо парче и въобще не си разбрал идеята.



Тема Re: Жалка историянови [re: USD]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано07.07.04 14:02



Първо, много добре знам как се оставя бакшиш. Второ оставям му 120-130 лв ако ми е било приятно и ми е харесало обслужването. Вярвай ми има хора, които не си го поставят за цел/ имам предвид обслужващия персонал/ Като не ми хареса му давам 113 лв и да се спасява.
Не ме разбирай погрешно, че не обичам да давам бакшиши, даже напротив. Просто смятам, че трябва да се напънат малко за да вземат бакшиш. Не да ми прави разни въртели и да гледа да ме излъже, щото аз съм човека с парите и едва ли не, се чудя кво да ги правя.
Освен това смея да твърдя, че в България все още няма етикет , освен в скъпарските ресторанти относно бакшиша. Знам че в Щатите е нормално да оставиш около 15%, но знам, че обслужването е коренно различно. За цените да не говорим. Така че няма кво да ме гледа накриво, като си плащам точно. Лично на мен ми се случва рядко, защото никога не повтарям кръчма с тъпо обслужване. А, ако не го кефи да работи за тия пари - да си намери друга работа. Да не говорим, че в много заведения, сервитьорите са на процент от оборота.
Аз също работя в сферата на услугите, но никой не оставя бакшиши - е кво да взема да се мръщя на клиентите ли? Като си се хванал на хорото го играеш до край. Ако не те кефи -чао.



Тема Re: Доставки KFCнови [re: Диaнa]  
Автор Fani4ka (непознат)
Публикувано12.07.04 09:39



abe ne znam kak e v Angliq, ama v USA opitah vednuj ot tehnite KFC i posle dva dena ne hapnah nishto...beshe ujasno! A kolkoto do nashite, az syshto 4esto si pory4vam poradi tova, 4e naposledyk me smyrziava da gotvia...I tova 4e ne vryshtat nishto si e fakt. Super tupo e, i na mene ne mi e za lev4eto, no bih go ostavila kato bakshish, ako se opitat da mi vyrnat resto...No te prosto ti ostaviat dostavkata, pojelavat priqtna ve4er i do tam....



Тема Re: Доставки KFCнови [re: Fani4ka]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано12.07.04 17:35



А мене ми се струва странно да си поръчвам неща и да ми ги носят вкъщи
Некво антисоциално

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Жалка историянови [re: USD]  
Автор Moti (тъжна)
Публикувано17.07.04 14:04



абсолютна тъпотия..... някакви си севритьорка ще ми хвърля чиниите на масата от 5 метра, ще я чакам 20 минути да ми донесе меню и после ще й дам 10% бакшиш, защото така трябваво
баси и простотията си написал

бакшиш се дава само при добро обслужване, когато аз реша и когато имам възможност

Хайде да спорим....


Тема Re: Доставки KFCнови [re: zmei]  
Авторslavy (Нерегистриран)
Публикувано27.07.04 02:51



ei che ste shibani skapaniaci be, drunkate gluposti za 50 st. mamka vi skrunzi, znaete li che tia hora rabotiat za 200 lv, na mesec?
a ako ne mojesh da si pozvolish 50st. bakshish, zapochvash da mi govorish za principi.
kupuvai si pileshki krenvirshi ot 2.50 kiloto .ot tia s perata vutre i ne si poruchvai nishto!



Тема Re: Доставки KFCнови [re: Гyeнивap]  
Автор Идиoтчe ()
Публикувано27.07.04 12:41



Ами като му е малко заплащането да не работи това. Ако всичките се откажат, фирмата ще им вдигне заплатите. Защо трябва аз да мисля за това? Да не би той да ме пита аз как си изкарвам парите?



Тема Re: Доставки KFCнови [re: slavy]  
Автор Идиoтчe ()
Публикувано27.07.04 12:41



Ама изобщо не ме интересува за колко работят тия хора. Не ги карам. Плащам толкова, колкото е оферирано и само ако искам, повече. Ако смятат, че заслужават повече пари и успеят да убедят работодателя си в това, да си издействат по-високи заплати. Като не могат, значи толкова заслужават.



Тема Re: Доставки KFCнови [re: Идиoтчe]  
Автор ffrape (тъжна)
Публикувано24.12.05 19:02



Абе хора, аз също разботя за малко пари. Долу-горе колкото техните заплати. АМИ ЩЕ СЕ ПРАВЯ ЗА 50 СТ. ТОГАВА, МНОГО ЯСНО.
Аз всеки ден ходя да пия кафе някъде. ВСЕКИ ДЕН ПО ММИНИМУМ 50 СТ. Е ТАКА, шото сме гъзари и ме кефят да им оставям?31 х 0.50 = приблизително 15 кинта на месец за бакшиши, при едно кафе днево. Аре нема нужда.В мойта работа не ми оставят и аз не бера парите по дърветата.



Тема знаеш ли колко е вредно пилето!?нови [re: Диaнa]  
АвторБeбeтo oт Биr2 (Нерегистриран)
Публикувано09.01.06 17:25



В турция има умрели деца! Искаш и тебе да те споходи ли?



Тема Re: Доставки KFCнови [re: slavy]  
Автор scorpia (®)
Публикувано13.06.06 13:45



абсолютно те подкрепям... българина е скръндза по душа и все за принципи говори... нормално е освен това да се остави бакшиш... нищо, че се плаща доставката... милите младежи наистина работят за смешни пари и търчат като хамави от адрес на адрес... за да ядете пилето топло, принципни господа... тъпаци...






Тема Re: знаеш ли колко е вредно пилето!?нови [re: Бeбeтo oт Биr2]  
Автор scorpia (®)
Публикувано13.06.06 14:11



...поредния луд...






Тема Re: знаеш ли колко е вредно пилето!?нови [re: scorpia]  
АвторKykи (Нерегистриран)
Публикувано13.06.06 21:09



е не се изказвай де. Като си порединия луд тука защо трябва и да си го напишеш!?



Тема Re: Доставки KFCнови [re: Диaнa]  
Автор P1O (Маняк)
Публикувано13.11.07 12:38



а какво стана сегаааа, преди 2 седмици доставка 2,5лв, преди седмица 3лв, а днес 4лв????? е то така до нова година ще е 10, нещо май са се пообъркали тези хорица.





Тема Re:нови [re: P1O]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано16.11.07 02:49



Ох, не говори за KFC, че тук както няма и се разболях


Защо не ги питаш на какво се дължи тази драстична разлика?



Tова е зарибявката!

Тема Re: Доставки KFCнови [re: P1O]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано16.11.07 11:54



Това лесно се решава. Съгласно ЗЗП имаш право да върнеш стоката.
Ако една многочислена групичка започне да поръчва и като види цена на доставка (4 лв.!!!!!) се откаже от поръчката..... Дали ще удържи скапаната им фирма?
Да допълня нещо. Цена на доставка има почти навсякъде. Но в повечето заведения няма цена на доставка, ако поръчката е над хх лева.

Играю против фигур!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.