Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:43 10.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Аз добре знам...нови [re: abettor]  
АвторHekф (Нерегистриран)
Публикувано21.06.04 13:56



Дай ся да видим кфи услуги и стоки извършват хората на KFC за да достигне до теб тяхното иначе толкова уникално пиле (+ гарнитури и напитки):

1. Самото пиле (+гарнитурите и напитките) - плащаш си ги по ценоразпис
2. Доставката - плащаш си я по ценоразпис (т.е. 1.50 и то не във всички квартали на София, в Люлин примерно доставката е безплатна)
3. Разваляне на едри пари и връщане на ресто - опа! тук имаме извършена услугаизвършена, а заплащането за нея?! Ей ти го значи къде е "бакшиша", който не е никф бакшиш ами си е заплащане за паричната транзакция





Тема Нееееее..........нови [re: Hekф]  
Автор abettor (в кашона)
Публикувано21.06.04 15:04



....не може в Люлин доставката да е безплатна! Аз живея в Центъра. На 3 минути (пеша) от KFC на "Лъвов мост" и на пет минути пеша от това на "Гарибалди". Но си плащам по 1,50!
Ако в Люлин доставката е баз пари дай ми доказателство за това и ще ги осъдя за дискриминация поради местонахождение!



Искам точно ТЕБ!

Тема Re: Нееееее..........нови [re: abettor]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано21.06.04 17:53



Той имаше предвид, май, че Люлин е толкова далече, че излиза направо без пара

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Аз добре знам...нови [re: Hekф]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано27.06.04 01:45



Абе човече, каква транзакция те подгони, я се осъзнай малко...

По тази логика в магазина, като си купуваш стоката, и там плащаш, ако трябва ти връщат ресто. Следвайки твоето разсъждение, продавача трябва да оскъпи допълнително стоката, щото извършва "транзакция", врщайки рестото.

Все си мисля, че това, на кето ти казваш "транзакция" си е чиста проба плащане на стойността на продукта/услугата.
Транзакция е примерно същото плащане, ама през банка, с кредитна/дебитна карта, и закономерно и нормално тогава ти се таксува и процедурата по обслужване на разплащането.

Освен ако постинга ти не е бил с ироничен тон, който аз да не съм схванал правилно; в такъв случай извинявай за корекцията от моя старана!

Аре със здраве


Тема Re: Жалка историянови [re: Диaнa]  
Автор з-aйko (с розови очи)
Публикувано04.07.04 04:07



Ако заплатата ми е 80 лв и сама си плащам бензина, за да стигна до претенциозния клиент и все пак искам да мога поне тока да си платя с тая заплата, определено няма да ми мине през акъла да раздавам по 50 ст. от заплатката
Не ти ли хрумва пък на теб, че после от собствения си джоб трябва да вади пари да допълни до сметката от касовата бележка? Ами ако всичките му клиенти са такива досадници и претенции?? Отиде му заплатата на човека
Кажи ми като няма по-дребни от 1 лев какво да направи?? Едва ли се е молел за бакшиш, но като няма и да напъва, няма как да ги издриска!



Тема Re: Доставки KFCнови [re: Диaнa]  
АвторKFC (Нерегистриран)
Публикувано04.07.04 21:32



Dianke, mome! Vze,i razkarai tia negra ot postingite ti, 4e mi se zadrusti Temporary Internet Files ot tiah! Padash si po 4erni palki, a? :))))))))))) ^to ne probvash v Fakulteto?



Тема Re: Доставки KFCнови [re: KFC]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано04.07.04 22:23



Не се ебавай, тя е силно ерудиран и възвишен чиляк, надали дори чете постинга ти, скъпи ми КеФеЦе

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Жалка историянови [re: Диaнa]  
Автор USD ()
Публикувано05.07.04 02:16



Мога да ти заява най-официално, че си една голяма патка, ако не даваш бакшиш на момчето, което ти носи поръчката.

ВИНАГИ се оставя бакшиш. Набийте си го в главите. Това не е магазин, да ти върнат точно ресто до стотинка.

Много от сервитьорите и разносвачите живеят от бакшишите, които получават.

Ако 50 стотинки те притесняват финансово - не поръчвай храна. Ако не те притесняват, а просто искаш да се келешиш, още по-зле.

Правилото е много просто - 10-20% (в зависимост от обслужването) се оставят отгоре. Крайно време е да се научите и да го спазвате.



Тема Re: Жалка историянови [re: USD]  
Автор Martu (спори за всичко)
Публикувано05.07.04 09:52



Смешник. Това са пълни глупости. Бакшиш се дава ако се заслужи. Ако на "момчето " не му изнася, да си намери друга работа. що смяташ че на сервитьори и доставки трябва да се дава бакшиш, а на други работещи в сферата на обслужването - не. като отидеш на кино даваш ли 20% бакшиш?
Крайно време е тъпите сервитьори / нямам предвид, че всички са такива/ да се научат, че за да получиш - трябва да дадеш. Проблемът е, че за сервитьори се наемат предимно студентки, на които мечтата им съвсем не е да работят в заведение. Логиката им е " аз ще ставам директор, ама за малко съм тук". Затова не си дават зор и обслужването е на такова ниво.



Тема Re: Жалка историянови [re: Martu]  
Автор USD ()
Публикувано05.07.04 14:00



Като си на кино, някой обслужва ли те бе, пиле шарено? Или в магазина, а? Сам си купуваш билет и сам си пълниш количката, нали?

Сервитьорите те ОБСЛУЖВАТ. Това е тънката разлика. Аре бегай сега си блъсни два пъти главата в стената и дано да почнеш да мислиш - тогава ще разбереш за какво говоря.

Кой ти е виновен, че ходиш по места, където сервитьорите са студенти, а?

Бакшиш се давал, ако се заслужил. Ами много ясно бе, ти направо откри топлата вода хахах По всички места, където съм ходил, са се изтрепвали да ме обслужват добре. Е, как сега да не им оставя отгоре на сметката?

Баси човека забавен си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.