Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:23 10.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Маршрутките - ужасна услуга!!!нови  
Авторmdam (Нерегистриран)
Публикувано07.02.04 22:43



Защо ли мисля така? Ето защо:
- маршрутките или маршрутните таксита, щом те се водят таксита, нека услугата поне малко да се приближава до дефиницията за такси. Въобще не визирам точността на пристигане, спазване на разписанията, а начина на возене на пътниците. Качването на правостоящи е убийствено(може и буквално така да стане, дано не се случва) налудно, това не е градски транспорт, където има специално проектирани тръби за захващане, и специално предназначена площ за правостоящите. Отново ще се възмутя на нежеланието да се въведат строги мерки/глоби срещу качването на правостоящи, защото досега предприетите мерки са крайно неефективни и ефекта им отшумяваше мнооогоо бързо за жалост. Лично съм бил свидетел в пиков чац да пътувам в маршрутка с 7 правостоящи, което си е половината от капацитета(обикновено около 13-14 места), респективно 50% по-големи приходи за курса. А хората не си представят какво може да се случи в случай на фронтален сблъсък(нека да сме крайни в случая) на този микробус - ами според мен вътре ще стане МЕСОМЕЛАЧКА!!! Те хората, които са с предпазни колани в леките автомобили не могат да са сигурни в такава ситуация, камо ли хората в натъпканата до пръсване маршрутка. Още повече, че всеки знае как карат - като луди, без да им пука за самия микробус, щото нали не е техен...то такива маневри не са въобще за улиците на една претендираща за цивилизована и европейска столица...

- не се дават билетчета винаги, а почти само ако си поискаш изрично. Това е същия случай като с касовите бележки - (уж) дават се, обаче само ако се поискат изрично, и пак не е въобще сигурно дали чрез този документ за сделка отива съответния процент в държавната хазна...но нека да не се отплесвам. Хора, билетчето е в градския транспорт, и в маршрутките изпълнява една и съща фунцкия - това е застраховката ви за пътуването!!!

- държанието на доста от шофьорите. Прави ми впечатление, че много голяма част от хората, които се качват поздравяват с "Добър..." и на слизане с "Лек ден, работа...", обаче тия темерути не, та не - няма дори да им отвръщат дори заради едната любезност на хората, от които си ИЗКАРВАТ ХЛЯБА!!! А то дори не трябва да е Отвръщане, а Посрещане - те вършат услугата, те трябва да посрещат с "Добър..." и да изпращат с "Лек ден, работа...". Да не говорим, че някои от тях(пак много типично по магазинерски) се мръщят (един даже един път даже едва ли не ме напсува, че съм си платил с 20 лв) като им платиш с едри пари, при положение, че една проста сметка показва, че през тях на ден минават доста пари, голяма част от хората все пак си плащат с дребни пари...



Тема Re: Маршрутките - ужасна услуга!!!нови [re: mdam]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано08.02.04 00:19



Маршрутките са много удобни,заради това, че спестяват чакане по спирки и прекачване. НО:
1. Карат прекалено бързо и рисковано.
2. В такова малко пространство цигарата на шофьора е истински кошмар.
3. Собствениците на линиите се ослушват да подменят старите бараки навреме.
4. Не всички дават билети.
5. Слушат чалга (веднъж един шофьор слушаше класическа музика (?!).
6. И, да, качват правостоящи. Обаче ако не ги качват, хората ще закъсняват за работа

Ако те обичам, нима това те засяга?


Тема Re: Маршрутките - ужасна услуга!!!нови [re: !чepeшka]  
Авторmdam (Нерегистриран)
Публикувано08.02.04 01:06



Да, спестяват чакане, но аз не съм имал намерение да ги сравнявам с градския обществен транспорт, освен по приспособленията за захващане.

И още НО-та:
- не съм съгласен с това да се примирявам с качването на правостоящи на база на това, че повече хора отиват навреме и бързо, но не и удобно на работа. Решението е просто - увеличаване на броя на колите, обаче тук проблема е същия като със старите бараки - просто се стискат за нови инвестиции, и се стискат да подменят старите коли, и да купят нови....но нека да не задълбаваме и да не им мислим бизнеса....просто това са мисля позитивно-критични размисли на един клиент...

- освен цигарите, говорят по мобилните си телефони, макар и напоследък по рядко...

- не си чистят бусовете отвътре, супер мърляво е, особено в определени линии, даже понякога има една резервна гума, пльосната под една от седалките на последния ред, обаче гумата е достатъчно голяма, за да направи мястото използваемо единствено от малко дете. Седалките са супер неудобни за високи хора(но не изключително високи). Някои коли дори нямат тръба за хващане, знаем в такъв случай какво става при вземане на някой завой рязко и с голяма скорост, това е доста често.



Тема Re: Маршрутките - ужасна услуга!!!нови [re: mdam]  
Авторraби (Нерегистриран)
Публикувано08.02.04 14:08



Всеки ден използвам маршрутка(просто тава е единствения начи-различен от такси-с койти мога да стигна на работа).Има си и плоусове и минуси-вече сте ги споменали.Но -по-ужасно преживяване от вчерашното-не мога да пожелая и на най-големия си враг.Трябва да стигна от "Цар Борис "ІІІ до подуене.Разбрах че от там минава маршрутка №33.Излизам от къщи 1.30ч.по-рано....Чакм,чакам,чакамммммммм и така-.....35мин.Пристига НЕЩО,което би трябвало да е превозно средство(не можах да различа нито модела нито---нищо.Първо-борба с "вратата"(от плъзгащите се).Успях да влеза-в тази гробница.Седалките бяха по-зле и от старите дападжийски "чАВДАР-И)Страшно мизерни,отвсякъде стърчаха дунапрен,железа,тръби-и какво ли още не.през целия път се чудех дали ще успея да стигна здрава и цяла.И----"изненада"-опасенията ми се сбъднаха.На Графа една жена поиска да слезе.Отвътре започна една борба с вратата,с инструкции на шофьорчето(около...20-24годишен хлапак,който едва ли си е взел любителската шоф.книжка от първия път......)Той слезе за да й отвори вратата.Нооооооо-следва най-интересното.Тръгна да затваря вратата след нея - и ТЯ ПАДНА!!!!!!Не успяха да я закачат,и в средата на нищото ни каза-ами няма да можем да продължим.(no comment!)
Това исках да споделя с вас.Иначе съм 'ЗА' МАРШРУТКИТЕ>Стига да ги превърнат наистина в превозни средства!



Тема Re: Маршрутките - ужасна услуга!!!нови [re: raби]  
АвторЛacи (Нерегистриран)
Публикувано08.02.04 15:07



Битката с вратите ми е "любимото".Имам предположения за тази гавра:
1.Оптимистично - Малко забавление за нещастниците ,които вече се гърчат вътре.Също и за шофьорите, които мразят работата си ,пътниците,тъща си и "себе дори".Всички споменати винаги вкупом и с безмълвен присмех наблюдават/наблюдаваме следващия кандидат за унижение срещу левче.
2. Хуманно-вратата е хитро предупреждение какво ще последва нататък.Ако имаш възможност-откажи се ,докато не е станало търде късно.
3.Песимистично ,но най-реално.На кой му дреме : гърчете се ,като не ставате за" производители на картофи" или "слуги на народа" . Някакви си там пътници,ама ха.........Имаше ли търгове за линиите-имаше!Имаше ли местни избори в прекрасната ни столица -имаше! Давай левчето и си затваряй човката!



Тема Re: Маршрутките - ужасна услуга!!!нови [re: mdam]  
Автор Cherniq (istinski)
Публикувано08.02.04 19:44



skorostta - az polzvam predimno 30ti nomer, kolite ne sa novi, no ne sa i stari, shoferite sa pichove, no imam mnogo golqma zabelejka kum tqh - da karat malko po-burzo. tova e nai-bavnata marshrutna liniq v sofiq, kato se kacha kolkoto i kafeta da sum izpil vse mi se dospivaedvam se vlachat gorkite ne moje po carigradskoto da karash v kraina dqsna s 40 - i tova vseki put

pravostoqshtite - kachvaneto na pravostoqshti e neizbejno - inache znaesh li kvo trqbva da stane.... novi koli samo za pikovite chasove(a prihodite ostavat sushtite) i .... biletcheto skacha na 1.50lv istina e, che ponqkoga(daje mai vsqka sutrin) prekalqvat

obslujvaneto - kakvo obslujvane moje da ochakvame ot hora, koito jiveqt na selo(povecheto marshrutkadjii sa ot selata okolo sofiq) pri tova i shofiori

biletcheto i danucite - plashtat danuci, spokoino shofiorite karat marshrutkite pod arenda - na den vkarvat opredelan suma vuv firmata, a gornicata e za tqh. biletcheta ne davat zashtoto ne e udobno da kusash biletche i da davash na vseki. vednuj se kachih na posledna spirka i sednah do shofiora. toi si prebroi parite, vze 2 kochancheta s biletcheta, skusa gi i gi hvurli v kofata

zastrahovkata - po vestnicite pishe, che biletcheto e zastrahovka, no ne znam dokolko e vqrno. policaite vlizashti sus slujebni karti znachi li che ne sa zastrahovani?



Тема Re: Маршрутките - ужасна услуга!!!нови [re: Cherniq]  
Автор lndependent (point of view)
Публикувано09.02.04 12:09



Аз по едно време пътувах с 30 номер, беше едно от най-гадните преживявания в живота ми. Колие бяха стари и изгнили, често без парно в зимните месеци - явно разчитаха на топлината на пътниците. Шофьорите наистина бяха много точни, имаше един, който ме познаваше и спираше точно там, къде искам, без и думица да кажа. Любвзни, винаги ще ти кажат "Добео утро", "Лека вечер". Нямам спомени да са карали супер бавно, обикновено 45 мин стигаха да стигнат от Мебелната къща в Люлин до 7-ми км.
С 6-цата обаче нещата не стояха така. Там обикновено попадах на един ненормалник, който се караше на пътниците за щяло и нещяло. караше като умопобъркан и недай си боже да поскаш да слезеш... Колите и до сега не са подновявани.
Когато открих, че мога да се прибирам и със 111, забравих напълно за маршрутките - в автобса е хем по-топло, хем по-евтино. И ако седнеш по-назад, не си задължен да дишаш цигарения дим на шофьора.

Каквото и да направите ще е незначително, но въпреки това е важно да го направите.


Тема Re: Маршрутките - ужасна услуга!!!нови [re: mdam]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано09.02.04 15:40



Веднъж попаднах на един страхотен образ. На всеки нов пътник се разиграваше следната сцена: Значи човекът маха, шофьорът се паникьосва и настъпва спирачка на около 5 метра след чакащия. С треперещи ръце къса билет и протяга дясната си ръка ( с билета в нея) към вратата. В този момент човекът дотичва, отваря вратата и в носа му се натиква един билет. Объркан, го взима и чак тогава се качва и затваря вратата. Как съм се смяла, не е истина...
Случвала съм и на ситуацията откачена врата , обаче шофьорът се попика от страх.
И се чудя на катаджиите, защо не спират маршрутки, като видят някой шофьор да приказва по ГСМ, на мен ми настръхва косата от гледката.
Още нещо се сетих-бусовете с нисък таван, в които дали стоиш или се придвижваш към място за сядане, неизменно си наведен, такава отврат са...
Какво стана като имаше конкурс за линиите, не чувам да мърдат с резултати...

Ако те обичам, нима това те засяга?


Тема Marshrutkite NE sa ujasna uslugaнови [re: mdam]  
Авторkkaallyy (Нерегистриран)
Публикувано17.02.04 18:52



Nasposleduk mi se naloji da se pointeresuvam za kakvo stava vupros s tezi marshrutki i po-konkretno na edna ot tqh. Trqbva da vi kaja che polojenieto ne e mnogo prosto. Vsichko e tolkova oburkano, kazvate za pravostoqshtite da ne se dava da se kachvat. Ami edin put ako ti se naloji da otidesh na rabota i nqma drug nachin, nqmash pari za taxi i edinstvenoto koeto minava pokraj vas e marshrutka i mine pokraj tebe a vijdash che i ti mojesh da se kachish i vutre ima mqsto..nqma da ti e priqtno. Poveche koli da se pusnat-tova da ne e lesna rabota. V obshtinata trqbva da kajesh che iskash, puk te da ti dadat razreshenie. Shofiorite ne pozdravqvali-emi i ti 16 chasa da vurtish gevreka i ti nqma da pozdravqvash. I na men ne mi e priqtno, ama fakta za rabotata koqto go chaka.....razbiram gi. Karali burzo-da zashtoto ako zakusnee posle nie putnicite pishim che chakame mnogo. Ne im puka za kolite li? Naprotiv puka im...shtoto kato stroshi kolata ostava bez rabota. Hora ne si mislete che marshrutkadjiite sa izrodi. Ne e taka. Ima hora koito ne sa vi simpatichni no tova ne e osnovanie da mislite che sa nqkakvi poburkani deto iskat da vi ubiqt dokato stignete do rabotata si.



Тема Re: Marshrutkite NE sa ujasna uslugaнови [re: kkaallyy]  
Автор Cherniq (istinski)
Публикувано20.02.04 10:33



skorostta ne okazva vliqnie na intervala prez koito minavat kolite
primer: trugva ot lulin, kara suvsem bavno i do CUM stiga za 1.15 min
purva kola trugva ot lulin 8.00 i na cum e v 9.15
vtora kola trugva ot lulin 8.05 i na CUM e v 9.20
3ta trugva 8.10, na CUM e 9.25...


predi nqkolko dni chetoh vuv vestnicite, che shteli da podpisvat skoro novite dogovori s firmite, koito sa spechelili konkursa prez esenta. dosega procedurata se bavela zaradi obajalvane ot strana na nespechelilite firmi. edin mesec sled podpisvane na dogovorite firmite trqbvalo da vnesat kolite... znachi april - mai shte se radvame na novi koli




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.