Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:56 30.04.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема от енергото в София са тъпи говеда  
Авторпoдлyдeн (Нерегистриран)
Публикувано10.04.03 18:04



На 8-ми април по обед звъни някаква на домофона, вдигам и ми вика "я да ми отварАте, че нося беУежки за тока!"

Отварям и -- и след две минути ми гасне тока... Помислих, че са спрели тока, даже си викам егати съвпадението с инкасаторката!

Да, ама минаха десетина минути, двайсетина, токът не идва. Бре, бушони, бре чудо -- всичко у нас наред... Слизам до таблото и виждам, че оная оставила един куп бележки _върху_ кутиите, сред които и една за мен -- да съм платил там 45 лв ДО 2 АПРИЛ, че щели да ме отрежат. А е осми април...

Значи, въпросната беУежка е висяла из смрадливата чанта на оная инкасаторка цяла седмица (за предполагане е, че ще да е била разпечатана барем с един ден аванс преди срока за отрязване, та своевременно да ми напомни да си платя).

Това едно.

Две е, че ДСК, чрез разплащателна сметка с която плащам тока, изобщо не ми праща извлечения вече трета година, откакто станаха там "Банка на годината" ли, що ли, и откакто "подобриха обслужването" посредством преустановяване на овърдрафтния кредит по разпл. сметки... Та, свършили ми париците, ДСК-то не ме известило, аз не съм се сетил да ходя и да питам имам ли пари там, нямам ли -- и станала работата...

Както и да е, преводач съм, с компютър работя и няма как -- търча като разпран на Дондуков да си плащам сметката. Там ми дават квитанция и ме насочват да ходя на ГМ Димитров, че да плащам левче за пускане на тока и прочее. Питам ги -- не сте ли част от същата организация? Не бих ли могъл да ви платя на каса тук, вместо да бия пет и кусур километра до майната си. Няма ли в организацията Ви телефони, няма ли факсове, няма ли интернети и интранети..? Няма ли пощенски гълъби? Казват ми не -- нЕма. Не можело -- щом съм бил ПРОВИНЕН, трябва да сърбам попарата на Гемето Димитров.

Отивам на Гемето и намирам прашясал салон, в чието преддверие дреме особено тъп на вид гадиборд с отворен дюкян. На нито едно от десетината гишета няма надпис. Отивам на едно, а там една патка ми крясва да съм ходел на касата. Питам я къде е касата, при което тя -- същисана, че е възможно някой да не е роден с тази информация вече програмирана в мозъка му, както и силно обидена от въпроса ми -- не си отваря устата, а само махва с рамото си в неопределена посока и изсумтява.

След още три-четири подобни случки на други от гишетата (те не били каси, аз ги огорчавам с нахалството си въобще да питам и т.н.), най-накрая -- О, късмет неземен! -- улучвам каса! Зад нея седи миризлива личност с лайнян цвят вълнена жилетка, мазна басмяна рокля, мустаци и брадавици. Тя кимва утвърдително -- макар и с нервна отегченост (демек, то вие не знаете ли от самото си рождение, че именно аз съм тая, дето ви пуска тока?) -- на въпроса мога ли чрез вълшебните и услуги да си възобновя елснабдяването.

Давам й квитанцията и бележката, разстилам ги под носа й, а тя, без да ги и погледне започва да ме пита за име, адрес, вход, етаж, квартира, номер на електромера, име на партидата, месеци на неиздължените сметки, пощенски код и куп други работи, които ги има напечатани на бумагите, които свенливо и подавам с увиснала във въздуха ръка. И... в тоя миг чувам _сърцераздирателен_ крясък:

-- Бе ТИ не виждаш ли, че коУежката брОи пари, БЕ? Амм-а-ха-а-а-а!!! Я да дойдеш на моята каса и да я оставиш на мира!!! КАТО СЛЕПИ МИ СЕ ТОЧАТ!!! Амма некултурници, ама!!! Пропиле си парите за тока и сега? Не вижда, че коУежката пари брОи, ами й досажда!

След известно време по пътя на елиминацията разбирам, че може да става дума само за мене -- в салона просто други ищци, пардон граждани, няма. Вярно, дедуктивният процес леко ми изневерява -- въпросната коУежка не брОи никакви пари -- ама нейсе, премествам се на другата каса, та да я оставя да си ги брОи тея несъществуващи пари на мира.

На другата каса следват пак същите въпроси (партиди, долни гащи, политически убеждения на роднините до девето коляно, зодия, адрес, мобифон, банкови сметки в чужбина, свидетелства за чиста арийска кръв -- всичко, което си го има на беУежките). Чинно ги прочитам, понасяйки справедливия гняв ("Па и неграмотни при това!!!") на касиерката, защото невинаги улучвам правилната цифра из множеството странни и ненужни числа, с които гъмжи по квитанциите и беУежките.

С предизвикателния си въпрос кога ще ми възстановят тока няма как да не си навлека и мъмренето: "оставИл, та да го оДрежат, а посУе ни се прай на веУик!!!" Език мой, враг мой! Що не си траях с шапка в ръка! Оказва се, че пускането е тайнство, чието падение се определя по правилата на окултизма, астрологията и преговорите за членство в ЕС (а по-точно, главата Енергетика"), и че нямам никакво право да питам, камо ли да получавам отговор, на такъв НАГЪЛ въпрос. Особено предвид пропиването на парите за тока и оставянето ми да ме оДрежат.

Та така. изУизам от саУона с опашка между краката, яката респектиран от справедливите упреци на служителките и под присмехулния поглед на ароматния гадиборд с отворения дюкян. Вече съм готов за неопределен период напред да си готвя на примус и да пиша на пишУща машина вместо на компютър.

Но комшия-веселяк, от онея дето знаят всички тайни на номерата на електромерите ме пресреща във входа и ми казва, че ще ми пусне тока, щото вече съм си платил. Речено-сторено. След кратък обзор на футболните новини от 1973 г. насам от страна на комшията си влизам в апартамента с не особено развалено съдържание на фризера и не особено повреден от токовия удар компютър.

На другата заран -- вчера -- ми звъни на вратата техникът. Пардон -- Техникът, с главно Т. Той има простичък въпрос към мен -- "какво да прайм сега" след като незаконно съм си пуснал тока. Впечатлен съм от екзистенциализмът, надничащ иззад въпроса му, както и от широката му ерудиция (без друго е чел "Что делать"!) Но не мога да му дам отговор. Ама хич. При което -- философинът му Техник -- сам ми го дава. А отговорът е взет направо от "Пътеводителя на вселенския стопаджия" -- "Дай ми пет Уева за една ракия и ще забрайм цЕУата работа!"

От всичко което следват следните следствия:

- ДСК-то са абсоУютни гадняри

- енергото обаче печели приза с ненадмината и невидяна от Автономен район Вътрешна Монголия та до нашите земи говеждина

- гражданинът е ищец, комуто помага само смирението и покаянието пред вездесъщите и целомъдрени представители на организации, чиито заплати той плаща

- който гражданин, пардон ищец, дръзне да запита (макар и с тон на покаяние и вид на отдавна презрял светската суета човек) нещичко за услугите, които си плаща веднага бива споходен от съдбата на торбата на Сърдитко Петко.

Та нека това Ви е за поука! Амма-ха-а-а! Пропиле си парите за тока, оДрезали ги -- и ся ми се праят на велики, егати!



Тема Re: от енергото в София са тъпи говеданови [re: пoдлyдeн]  
Авторrikishi (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 22:21



споко. не е само в сф. така. имам приятелка която работи в тукашното енерго. неведнъж съм била свидетел как им минава работния ден:)) буквално има дни /с изключение на 1-2 в месеца/ в които се чудят какво да правят докато стане 16,30. а на пролет прозорците отворени а до стола и яко грее ел. печка.да не говорим за телефонните разговори и банкетите.
е, питам аз на чий гръб всичко това? както казах в един друг клюб-започна да ми писва от абсурди в таз държава и да плащам по 100 лв. ток при положение, че се отопляваме с камина и готвя на газ.
Знаеш ли оня виц? Един звани, отсреща вдигат телефона:
- Ало Енергото ли сте?
- Не, Вода и канал
- Нищо и на вас да ви еба майката.



Тема Re: Боже колко мъка има на тоз свят божееенови [re: пoдлyдeн]  
Автор lenny (щастлив)
Публикувано26.04.03 11:10



без да искаш като четеш такова нещо и се кискаш на хорското нещастие описано така цветисто от автора /дали е само преводач/ - ако е такъв само си губи времето - може да се пробва в късия разказ с комедийна тематика. Но като се замислиш колко е горчив този смях - ми всеки един от нас поне един път е изпадал в подобна тъпа ситуация и продължаваме да търпим като мулета да ни навикват разни комплексирани и неграмотни особи, и да ни наказват за неща дето и грам вина нямаме.
Аз ако съм на негово място ще ида сега в ДСК и такъв скандал ще им спретна че може да подам и едно искче за пропуснати ползи и нанесени вреди - като ги осъдят едни двама и като си платят като попове - може и да сменят политиката си към нас немиропомазаните дето не сме си намерили хубавички местенца за работа - като - топлофикация, енергоснабдяване,съфийска вода и други такива народни изедници



Тема Re: Боже колко мъка има на тоз свят божееенови [re: lenny]  
Автор1256 amp; dr. (Нерегистриран)
Публикувано02.05.03 06:57



zdravejte, dragi
i na men mi se e slu4valo, 2 ili 3 pyti, ve4e ne im pomnq dirite ...
i az taka pyrviq pyt se u4udih 4e trqbva da se hodi na majna si da platish dop. za vklju4vaneti, i to, ako iskash da ti pousnat syshtiq den, predi 9.am za da ugovorish nqkoj ot tehnicite da mine pokraj vas ...
shtoto ina4e ostavash za drugiq den, te v 9.4asa trygvat po obekti ...
taka na 2riq pyt stoqh oshte edin den bez tok, poneje nqmah sili da se zamykna predi vyprosniq ranen 4as, po-skoro ne predpolagah 4e 4ak pyk tlkova sa izperkali vsi4ki tuka
i, razbira se, govorim za sumi ot po nepove4e ot 10 lv, prosto te ne miizprashtat smetkata navreme i -hop!
a pyk az sym 4ovek na izkustvoto, baq sym razseqna
syshtoto i s telefona - kolko pyti vyobshte ne idvat smetkite, i ti trqbva da hodish do kasata da pitash kolko sa ti nadpisali - shtoto spored men tova e, koeto plashtam - tqhnoto nadpisvane



Тема Re: от енергото в София са тъпи говеданови [re: пoдлyдeн]  
Авторpoмлюбитeл (Нерегистриран)
Публикувано06.06.03 23:10



а мен ме гризе един въпрос ? дали са така бързи да спрат тока и циганските кваргали или там вече не се влиза .
ако некой има отговор неке постне.
ще ми е интересно



Тема Това е заразно !нови [re: пoдлyдeн]  
Автор Jorko (Медиатор)
Публикувано07.06.03 20:46



Имам чувството , че зараза броди по хора и говеда из дебрите на енергетиката ни. Твоето е мила картинка в сравнение с моите премеждия.
на 17 декемри /бележита дата/ към 19:30 часа - "щрааак" - няма ток в семейната ми хралупа. Като един Паисий - ходя и сипя парафин по пода - преглеждам бележки и регистрирам , че въпреки прословутата ми расеяност - тока е платен. В срок и време. Поглеждам през балкона - ток има , квартала се къпе в светлина. Тайнствено почукване на вратата - отварям - Ооо , небеса , о боже ! Това би трябвало да са човешки същества боже , по твой образ и подобие , ама Боже - не съм знаел че имаш такъв проблем и външноста си.
Както и да е - техници . Хора учили и знаещи . Нали електропотреблението се дължи на техните знания и умения. "Проверка" - отсичат те и нахълтват в антрето. Оглеждам ги пак и регистрирам , че мога за около 6 секунди да им нанеса нероправими травми /ако се окажат други/ . Със сервилна усмивка моля за документ който все пак да устовери , че именно техници са в къщатата ми.
"Какъв документ бе ! Ти гледай какъв проблем има тук !" . Гледам , гледам ... и проблем не виждам. Пак любезно питам "Къде е проблема , поназнайвам нещо от това , все пак за това съм търкал студентските банки" .
- "Еййсегичка ще видиш " - успокояват ме те.
Бе 30 минути , бе час - проблем не виждам.
Това ги изнервя видимо.
Единия не издържа "От къде вземаш 2-ра нула" - пита ми с "железен" глас.
В първия момент помислих , че се шегува. Каква 2-ра нула бре ?! Та нали в 7-ми клас се учи устройство на електромера.
Все пак запазвам временно спокойствие и съвсем официално им казвам "Годпода - свършете си проверката и всеки от където е ".
Това ги изнервя - единия мери нещо и с неизолиран фазомер прави късо - трясък и пушек се разнася.
"Тук има нещо нередно и можем да го оправим срещу някой лев" - казва "шефа" .
Любезно питам - къде да ги намеря за да "ми оправят проблема" .
Получавам служебен телефон и поръчка за представяне с кодово име - "аз съм този с проблема".
Пак любезно им казвам "Хайде момчета - тичайте сега , че се изнервих вече - тичайте ама бързо !!!"
"Ааа , ама ще извикаме охраната" - опит за защита на физическо равнище.
"Викайте - аз ще изчакам да се обадите , а докато тя дойде ще ви бия".
Изчезнаха. От тогава няколко месеца ги чакам пак. И този път ще ги бия без изчакване. Ама много !
Апропо - става дума за Русе - красиво градче , пълно с много селяни. Особено в Енергото.



Тема И аз таканови [re: пoдлyдeн]  
Автор Mитko (www.bol.bg)
Публикувано18.06.03 11:21



С тази разлика, че ДСК ми бяха пратили преди три дни писмо, в което пише, че ИМАМ пари в сметката си. И аз, естествено, спя спокойно. Обаче това писмо било за по-миналия месец, а за този месец пари съм нямал, но текущото писмо съм щял да го получа след два месеца.

Един ден тока спира. Чувам шум на етажната площадка и виждам как електротехника ми отвинтва бушона. Питам го аз за какво иде реч и той ми показва някаква бумага, в която пише, че трябва да направи това, което го хванах да прави. Така и така, викам, ей-сега скачам в колата и отивам да си платя. Показвам му и писмата от ДСК. Добре, вика той, аз ще съм тук още около час, донеси ми бележката и ще ти завинтя бушона. Връщам се аз след половин час, но познай - няма никой по етажите, ток също няма. Обаче о, чудо! - елтаблото е останало отключено. Завинтвам си сам бушона и забождам бележката за платен ток върху пломбата на електромера, откъдето си взимам за спомен онази бумага с нареждането да бъда спрян. И най-спокойно си отивам на работа.

Вечерта се връщам и ток пак няма. Онзи не знам какво е правил, какво е чел и какво си е мислил, но пак минал през таблото и пак ми свалил бушона, като този път дори го беше заключил. Аз се ядосах, взех един особен инструмент, "обработих" таблото така, че никога повече да не може да бъде заключвано и си сложих бушона отново. Не са ме търсили повече, а на ДСК си отмъщавам като вече две години не си внасям пари по сметката, но ги оставям да се гърчат и да ми пращат писма всеки месец (и писмата пари струват). А тока си го плащам през ePay, откъдето регулярно получавам email със сметката.

Митко



Тема и аз имах кофти преживяване с тяхнови [re: пoдлyдeн]  
Автор Bиливap (kибермаг)
Публикувано28.06.03 20:11



обаче с централния им офис на улица цар симеон
като редови гражданин отивам да си платя тока
като съвсем културен човек се нареждам на опашката, на която пише КАСА да си чакам реда
като новодомка в квартала въобще не знам къде и как се плаща тока

след като си изчаках чакалото на тая опашка една смръщена лелка ми казва: вие не сте за тази каса
културно питам: а за коя каса съм?
отвръща ми се нацупено: ей там има информация, идете да питате

един добър човек от опашката ми каза къде точно да отида, но изобщо не останах очарована от доброто обслужване ...

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: и аз имах кофти преживяване с тяхнови [re: Bиливap]  
Авторlarys (Нерегистриран)
Публикувано29.06.03 21:25



edin sawet kam wsi4ki koito imat debitni karti-registriraite se w Epay.bg--ot tam si plastam wsi4ko we4e 3 godini bez problemi-tok ,telefon,toplofikacia...bez nerwi i gadni slujiteli))




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.