Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:35 15.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема NE KUPUVAITE OT RESET COMPUTERS - SHTE POSTRADATE  
Авторwildrooster (Нерегистриран)
Публикувано30.10.02 19:03



Ne si kupuvaite ot magazinite na Reset Computers, osobeno v tezi koito da na ul.Rakovska, Sofia. Ako ste vziskatelen klient, riskuvate da badete nabit. Ako ste jena - oshte poveche riskuvate da badete udaren, zashtoto se predpolaga che niama da se otbraniavate.
Dnes zakupih edni slushalki ot vaprosnia magazin za edna moia poznata. Sled 3 minuti se varnah i pomolih magazinera ako moje da gi varna, zashtoto se okaza che ne e triabvalo da vzemam tochno takiva. Beshe mi tvardo otkazano bez iasno obiasnenie zashto, no za smetka na tova radraznenia slujitel, koito se okaza samia upravitel, zapochna da me nagrubiava. Edni ot biserite biaha che sam bila problemen klient, i nai-dobre poveche da be vlizam v tozi magazin. Sled tova pochti me izgoni i navan pred vratata me udari!!!!

Taka che ako vi e mil jivota, osobeno na damite, koito imat vzimane-davane s hardware, NE HODETE ZA BOGA V RESET!!!



Тема Re: NE KUPUVAITE OT RESET COMPUTERS - SHTE POSTRADATEнови [re: wildrooster]  
Авторbrani (Нерегистриран)
Публикувано31.10.02 01:46



ami skupa moia oburni se kum komiteta za zashtita na potrebitelite,po zakon sa dlujni v srok ot tri dni ako imash pretentzii kum stokata koiato si zakupila ,da ti ia smeniat,da ti ia popraviat ili da ti vurnat kintite,tova ti go izbirash ti kato klient,a tel. na komiteta moje da go vzemesh kakto znaesh ot 144,ok?



Тема Re: NE KUPUVAITE OT RESET COMPUTERS - SHTE POSTRADATEнови [re: brani]  
Авторфъфлaтa (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 15:10



Ако са ти чукнали касова бележка и след 3 мин. искаш да ги връщаш тези слушалки.... не зная кой ще се навие. Пък и като искаш услуга, е добре да не се държиш грубо, така ще си спестиш гоненето и др. любезности от страна на продавача...
по принцип си е твоя работа как се държиш.....



Тема Re: Zatova nikoga njama da ima opravija v BGнови [re: фъфлaтa]  
АвторUSA (Нерегистриран)
Публикувано05.12.02 03:40



Klientat moje (ili trjabva da moje) da varne stokata kogato i po kakvito prichini si pojelae v magazina v ramkite na opredelen srok. Ne bi trjabvalo da sa mu neobhodimi nikakvi organizatzii i t.n. Klientat e tzar i magazinat trjabva da e dovolen che tam e reshil da poharchi parite si. Ako po njakakva prichina tazi stoka se e okazala nepodhodjasta, sledvastijat pat toj ste otide pak tam ako otnoshenieto kam nego e bilo normalno. Taka...maj se unesoh v objasnenija kak protichat pokupko-prodajnite otnoshenija v normalnija svjat.

Naj-tajnoto v tazi diskusija, koeto me provokira da otgovorja, e che ostanalite se nahvarljat s glupavi i ehidni zabelejki varhu jertvata. Samo v BG! Ej zatova darjavata e v tova sastojanie.



Тема Re: NE KUPUVAITE OT RESET COMPUTERS - SHTE POSTRADATEнови [re: wildrooster]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано19.12.02 00:55



Аз пък познавам човека от магазина, за който говориш, лично. Е мога да ти кажа, че сигурно доста си се постарала, за да го докараш до състоянието за което говориш, макар че и сигурно преувеличаваш.

Ми баси слушалките, как разбра точно 3 минути след като ги купи, че не са те? Не можа ли да разбереш 3 минути преди? Слушалките нямат "unique ID". Ква е гаранциятя, че не са подменени пре "тези 3 минути"?

"Money back guarantee" е велика работа, ама знаеш ли че за да е възможно, цените трябва да се увеличат поне с още 20%, че да се застрахова търговеца от такива клиенти като тебе. И хич не ми обяснявайте за USA, щото нещастните слушалки китаеца ги продава за 5 USD, в БГ стават 10 USD, а в щатите ще те обръснат 25, освен ако не ги намриш на някоя разпродажба .....



Тема Re: NE KUPUVAITE OT RESET COMPUTERS - SHTE POSTRADATEнови [re: BullDog]  
Авторasdasd (Нерегистриран)
Публикувано09.02.03 13:21



interesno....
dosta vreme rabotih v komp. klub na rakovska, tochno do magazina na reset...
ne mi se viarva, che niakoi ot tam te e udaril..
mojesh li da opishesh coveka?



Тема Re: NE KUPUVAITE OT RESET COMPUTERS - SHTE POSTRADATEнови [re: asdasd]  
Авторlimoncho (Нерегистриран)
Публикувано14.02.03 15:00



Много интересно мнение изказва BullDog. Значи за да се "предпазел" от такива клиенти, магазинът трябвало да вдигне цените?! Ами то цените на Reset на Раковски са едни от най-високите на хардуер в София. Ако ще вдигате цените, вдигнете и заплатите. Значи печалба от 100% както се изказа BullDog не ви стига? Все пак върнатата стока би трябвало да има гаранция, т.е. за какво предпазване става въпрос?
И като завършек ще кажа следното: и мен по подобен начин ме обслужиха, само че преди довече от 3 години. Тогава магазина беше само един... и от тогава не ходя там. После разбрах, че Reset имали централен офис на пл. Възраждане. Даже им станах и дилър... Но преди да стана дилър съм сменял неведнъж стока и никой не се е отнасял зле с мен. По едно време често явление беше новите PQI памети да не се разпознават на по-стари компютри - смениха ми ги всичките с други.
С други думи - не фирмата Reset е виновна а някакъв си там тъпак, дето са го наели на работа... BullDog, можеш да го предадеш това на твоя познат.
В Англия е без значение кой си като влезеш в магазина. Може да си в работни дрехи, може да искаш да си купиш само дъвка, това няма значение за обслужващия те персонал. Винаги ще ти обясни всичко, ще ти каже какви са дъвките, колко калории имат и т.н. А зад теб може да има опашка и никой няма да прояви нетърпение. Но това е в Англия, не в магазина на Reset на Раковски...
А щом ще се пазите от клиентите, вземете си охрана с калашници и най-добре сложете желязна решетка на входа.



Тема Re: NE KUPUVAITE OT RESET COMPUTERS - SHTE POSTRADнови [re: limoncho]  
Автор stranger (bezchuvstven)
Публикувано14.02.03 21:15



Истината е,че самият факт да не ти върнат нещо,след като си го закупил,си е съвсем нормален-ами нали е маркирано на касовия апарат,а аз доколкото знам,няма опция за триене



Тема Re: NE KUPUVAITE OT RESET COMPUTERS - SHTE POSTRADнови [re: stranger]  
Автор xelnaga ()
Публикувано15.02.03 00:17



Не, не е нормален. На Запад не е друг свят, но и там, както и в България, всеки търговец, който се себеуважава и който иска клиентите му да не са еднократни, сиреч да се върнат при него след време и дори да пращат свои познати и приятели, не би си позволил подобен лукс - недобро обслужване. Още по-малко е добре да си позволява да наема некадърен персонал, който в крайна сметка е лицето на фирмата, защото както знаем рибита се вмирисва от опашката.

А за касовите апарати - опция за триене няма, но има опция за маркиране на отрицателна сума.
Няма нужда да си завършил МЕИ, за да знаеш че $16 + (-$16) е нула.



Тема HA-HAнови [re: limoncho]  
АвторJFK (Нерегистриран)
Публикувано15.02.03 22:31



Abe pich,kakyw dilyr si ti stom cenite w reset sa ti nai-wisokite w sf ne znam, pyk i ako si smenql nesta sigurno mojesh da si predstawish kolko nagyl trqbwa da si, za da te izgonqt taka nali?
Sto se otnasq da UK moje bi na nqkoq budka na garata nqma znachenie s kakwo si oblechen, az ne sam ostanal s takowa wpechatlenie, no kak da e.
Aide molq ti se da mi obqsnish koq dywka s kolko kalorii e molq ti se, poneje i az gi pitah w Anglia ama mi kazaha da si gledam rabotata



Тема Re: HA-HAнови [re: JFK]  
Авторlimoncho (Нерегистриран)
Публикувано21.02.03 14:46



Ако си бил в UK, трябва да си изглеждал много зле за да ти кажат нещо. Е, аз съм влизал с работно облекло така, както изглеждам след 10 часово рязане на зелки, пък нямах никакъв проблем.
Ако си изглеждал като някой клошар, може и да са ти казали нещо...



Тема :-)нови [re: limoncho]  
Авторceci (Нерегистриран)
Публикувано21.02.03 14:50



Abe, cenite w Reset sa si visoki. Osobeno tezi w magazinite na Rakovski. Ima si vnositeli na kutii, monitori, oficialni predstaviteli na intel naprimer.
Moje sa si predstavish kolko shte ti struva edno duno ako vmesto ot Reset otidesh da si go kupish ot predstavitelq za Bulgaria. Ili puk kutiq. Govorim za dilurski ceni.



Тема Re: NE KUPUVAITE OT RESET COMPUTERS - SHTE POSTRADATEнови [re: limoncho]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано26.02.03 23:43



Значи, пич дълго ще режеш зелки в UK ... Щом си мислиш, че ако производствената цена на нещо е 5 USD, а цената за краен клиент е 10 USD и значи този който му я предлага има 100 % печалба.

Може пък в магазина (в UK) да са ти обърнали внимание от съжаление към вида ти , или път тайно са се обнадеждили да направят 100 % печалба от теб



Тема Re: NE KUPUVAITE OT RESET COMPUTERS - SHTE POSTRADнови [re: xelnaga]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано26.02.03 23:58



Стига бе, колега, дръжте се по сериозно ...

Ми то тва хората дето работят с фискални апарати трябва да са много тъпи, щом не са се сетили, че след всяка издадена касова бележка, могат да тракнат и една с отрицателна стойност, дето да си я наврат .... в кошчето. Даже не на всяка, ами само колкото да се "скрие" печалбата.

И гото-о-о-во. На края на месеца : Оборот 0, данъци нема, лайф.

Ама то и като пазарувате така правите; първо action, после мислите, накрая " що не искаш да ми го смениш".

Пък аз да съм казал, че на магазина на Раковска цените са ниски? Но мога да ви кажа, че когато съм взел нещо от там, то е било с нормално качество: никога не е било върха, но и не ми се е скапвало.



Тема Re:нови [re: BullDog]  
Авторlimoncho (Нерегистриран)
Публикувано27.02.03 11:02



Предпочитам да режа зелки някъде, но да ми плащат добре, отколкото да си мисля, че работя нещо в България за мизерни стотинки. А ако те интересува, от почти три години работя в компютърна фирма и сигурно взимам доста повече пари от теб. Колкото до вида ми трудно може да каже човек нещо за него, особено когато никога не ме е виждал...
Ако много държиш да ме видиш, дай телефон за връзка, пък може и малко естествен грим да ти сложа под очите.



Тема istinata e..нови [re: wildrooster]  
АвторAli (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 00:40



4e v Bylgariq NQMA ka4estvo na obslujvaneto v koqto i da bilo sfera. I nqma i da ima, dokato ima klienti, za koito lo6oto obslujvane (da ne kazvam anti-obsujvaneto) e priemlivo, dopustimo i normalno. Nqma da ima ka4estveno obslujvane tuk, dokato ima glupaci, koito si mislqt 4e klienta e vinoven, pyk dori i kogato e vinoven 4e tova dava pravo na lo6o otno6enie kym nego. Glupaci..
Izob6to tuk ne se nau4iha da rabotqt s klienti, mislq 4e mnogo golqma 4ast ot predlaga6tite izob6to ne znaqt kakvo e klienta i kakvo zna4enie ima klienta za tqh. I dokato tova e taka i klienta go tretirat kato nqkoj , kojto im pravi vsi4ko drugo, no ne i kato tozi kojto pylni djoba 6te e vse taka.



Тема Re:нови [re: limoncho]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано13.03.03 09:11



Абе, limoncho, ти що си мислиш, че си единствения, дето работи в компютърна фирма. Е, хайде, ако това ще те направи щастлив, аз работя във фирма "ВОЛФ", чувал ли си ги? Карам камион, оранжево и синьо, виждал ли си ги?

Ей, голям отворко бе, цели ТРИ години работил в компютърна фирма. Не може да бъде, лъжеш, те компютрите ги измислиха преди ДВЕ години. Първата година си рязал зелки, ти си призна сам по нагоре. Пък и заплатата му голяма, бравос. К'во, с пачки ли ще ме замеряш?

Колкото съм те виждал аз, толкоз си ме виждал и ти! Не ти ли хрумна, че ще си спестим по един постинг, ако направо ти беше дал твоя телефон?



Тема Abe BullDog, ti tup li si?...нови [re: Ali]  
Авторceci (Нерегистриран)
Публикувано20.03.03 10:16



Ne razbra li do sega, che samo ti si tozi, spored koito magazinite na Reset na Rakovaska predlagat dobro obslujvane. Mnogo hora sa minali ot tam i sa ostanali razocharovani ot obslujvaneto tam. Naprimer nqkoi ot kolejkite mi v rabotata... no makar da chetat glupostite, koito pishesh vuv foruma, ne biha ti otgovorili. Prosto tqhnata kultura ne im pozvolqva. Vzemi spri da pishesh gluposti, che verno shte si go otnesesh nqkude.



Тема Re: Abe BullDog, ti tup li si?...нови [re: ceci]  
АвторHrabriaShivach (Нерегистриран)
Публикувано21.03.03 12:16



po-puekichka go kazvai



Тема Re: Abe BullDog, ti tup li si?...нови [re: ceci]  
Автор Remmius (Hellion)
Публикувано21.03.03 15:59



Uvazhaemi g-n anonimen ,

Kakto kazvashe imperatora v zavrushtaneto na dzhedaite, citiram po pament: "Oh no, young Skywalker, it is you who is mistaken about great many things..."

1. Az naprimer sum kupuval ot Reset. I oshte kupuvam.

2. Ochevidno kulturata na Vashite poznati e po-visoka ot Vashata. Koeto, ochevidno, ne e nikak trudno tuj kato sudejki po postinga Vi vie ne pritezhavate takava.

3. Spored men shte stanete mnogo po-populyaren ako ne otpravyate zaplahi, koito ne mozhe da izpulnite tuj kato tova e kolkoto smeshno tolkova i zhalko.

Priyaten den.

Numquam sapiens irascitur.



Тема Само да попитамнови [re: limoncho]  
Автор Remmius (Hellion)
Публикувано21.03.03 16:30



Ти лимончо софтваре за рязане на зелки ли пишеш, че толкоз паре земаш?

Ако е така може ли да реднем делавевката штото на мен спешно ми трябва софтваре за рязане на лимончета, ако може да се пуска с опция от конзолата първо да ги бели. Става ли?

Да ти кажа право възхищавам ти се Знаеш ли какво говори твоя постинг? За да не се мъчиш докато гризеш си зелката ще ти кажа направо. За ниска душица и простотия alas че си одил до Англията и си видел култура.

Обидите, приятелю мой богати, са оръжие на слабите.

Пък и тук не е Англия.

Hic Rhodus, hic salta!

Numquam sapiens irascitur.



Тема Re: Abe BullDog, ti tup li si?...нови [re: Remmius]  
Авторmiro (Нерегистриран)
Публикувано23.03.03 13:14



Я като всички сте толко умни, някой да ми отговори на въпроса:
Преди два месеца отидох в Reset на Раковска да си взема нова мрежова карта. След като попитах какви имат, ми беше дадена една Realtec Combo 10 MB Ethernet. На въпроса ми имат ли някакви други - за Ethernet с оптичен кабел, човекът, който ме обслужваше си взе картата и с груб тон ми каза (цитирам): "Ако тази не ви харесва, потърсете другаде."
Това ли е според вас обслужването, което вие смятате, че трябва да получите? И според вас кога ще ида пак да си купя нещо от там?!



Тема Re: Abe BullDog, ti tup li si?...нови [re: miro]  
АвторUSA (Нерегистриран)
Публикувано24.03.03 08:23



Kato pochnat da falirat edin sled drug, togava ste se nauchat. Javno oste e rano. No naj-tajnoto e che moje i nikoga da ne stane, sled kato klientite se primirjavat da badat tretirani po takav nachin. Nesto poveche - ot mnogo izkazvanija tuk ostanah s vpechatlenie che go priemat za nesto normalno.



Тема Re: Abe BullDog, ti tup li si?...нови [re: ceci]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано24.03.03 09:33



Ceci,

Ще пиша това което мисля, че е вярно. По принцип, не желая да използвам обиди, но някой от вас, дето поствате тука, сте наистина жалки. Много бързо ви се изчерпват аргументите, и минавате на заплахи .

Каква е тази простотия, дето си я написал, че на твойте колежки "tqhnata kultura ne im pozvolqva" да отговорят, т.е. да се оплачат, че не са били обслужени добре? Ми да се оплачат, кой ги спира. Обаче и мене никой не може да ме спре, най-малко ти, да кажа своето мнение.



Тема Re: Abe BullDog, ti tup li si?...нови [re: miro]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано24.03.03 10:13



Ами добре, не ходи при тях повече. Много е просто.

Очевидно обаче, тези дето ходят за втори и трети път са повече, след като отвориха 2-ри магазин на 50 метра от първия



Тема Re:нови [re: BullDog]  
Авторklient (Нерегистриран)
Публикувано24.03.03 13:15



Абе, че компютърните ни фирми са пълен боклук, това е пределно ясно. Ето ви следния пример:
Отидох в MOST Computers да занеса един компютър - беше му изгоряло захранването. Компютъра беше в гаранция.
(сега следва приза:)
В MOST Computers ми отговориха, че щом е гаранционен, няма да плащам нищо, НО ТРЯБВА ДА ПЛАТЯ 10$ ЗА ПОЧИСТВАНЕ НА ПРАХ!!!
..... ви лелина, МОСТОВЦИ! Това ли ви е гаранционната поддръжка?!



Тема Re:нови [re: klient]  
Автор:-) (Нерегистриран)
Публикувано24.03.03 14:02



A predstavqsh li si kolko shte ti iska, ako ti beshe izpral kilimcheto na mishkata?!
Za prane na kilim se vsema dosta...
:-))))



Тема Re:нови [re: :-)]  
Авторceci (Нерегистриран)
Публикувано24.03.03 14:48



Remmius , пет пари не давам дали и как ще ми се промени популярността в твоите очи. Пиша си nick-a така, както на мен ми харесва. А на теб какво в него не ти харесва?
Малоумно е според мен да се захванеш за nick-a на който и да е. Още по-малоумно е някой да се оплаче, че някъде са се отнесли с него грубо и тъпаци като теб да го оплюят. Ако на теб ти се случи нещо такова, как би се почувствал?
Ето ти една история, която се случи с моята приятелка:
Тя искаше да си сложи повече RAM на Cel. 433 MHz компютър. Аз я посъветвах да отиде в някой магазин и да си вземе копютъра с нея.
Идиотът, който я е облужил и е сложил 128 MB памет, която е PQI само на лепенката. Естествено там не са тествали дали работи.
Моят компютър я вижда тази памет цялата - 128 МВ, но нейния - не.
Въпросът е защо човекът, който я е обслужвал не си е свършил работата докрай? Продажбата ли само е крайната цел или и това, клиентът да се върне пак; да е доволен е отишъл еди къде си...
В този магазин бяха извършили измама за две неща спрямо приятелката ми:
1. продадена и е памет, която ме е PQI, а фалшива;
2. след като изришно е казала, че е възможно да има несъвместимост, човекът и е казал, че няма да има проблеми да направят замяна.
А ако момичето беше от Враца или Благоевград? Трябваше ли да прежали 25$ - тогава такава беше цената или да дойде отново.
Е, приятелката ми отиде отново. Този път човекът (същият, макар че там се въртят през ден) и казал, че проблемът си бил неин. Е, стана общ, когато отидох в тъпия му магазин. Без да се обяснява, върна и парите и дори каза "Съжалявам за недоразумението."
След като взехме парите, с компютъра под мишница отидохме в офиса на Ресет на пл. Възраждане. Обслужването беше коренно различно (и от това в магазините на Раковски, де), а паметта наистина беше PQI.
Значи след три ходения(!) и намесата на мъж, нещата могат да се оправят.
Въпросът е как една сама жена да се оправи?

От същия магазин аз си купувах редовно cd-та. Сега като отида, същия този пич седи като насран, а идва друг да ме обслужа.

Магазинът се намира малко след пресечката на новия булевард и Хр. Ботев, в посока към х-л Шератон. Човекът, за когото става въпрос е с руса коса и орлов нос.



Тема Re:нови [re: ceci]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано24.03.03 22:12



Не се впрягай толкоз. С Remmius седим на няколко метра един от друг и сигурно му е станало "гадно" като е видял как се заяждаме.

Сега, ако искш да покажеш, че не всички, дето се подвизават в Дир-а са напълно изперкали, ще се съгласиш, че както има много "кофти" продавачи, така има и много кофти клиенти.

Както казваше един приятел: "Клиентът има право да си плати и да получи фактура". Т'ва е майтап де, да не се впрегнеш пак ....

BTW, аз да се върна на първата си приказка, този човек от магазина на Ресет го познавам, и можете да ми говорите за него к'вото си искате, но не този форум ще промени мнението ми за него. Както и на Remmius за мен ...



Тема Re:нови [re: BullDog]  
Авторceci (Нерегистриран)
Публикувано25.03.03 14:52



Чудесно е да имаш свое собствено мнение за един човек. Може би твоите взаимоотношения да са били перфектни с него, но помислял си как изглежда той в чуждите очи?
Помислял ли си също така защо има закон за потребителя, а няма такъв за производителя? Идвало ли ти е на ум, че клиентът е в пъти на степен повече ощетяван от продавача? Никога ли не ти се е случвало да бъдеш "прецакан" в някой магазин?
Да, има и кофти клиенти.
Сега ще разгледаме един друг момент: психология на продажбата.
На запад, в развитите страни психолози, изучавайки човешкото поведение са дали обяснение на много въпроси, засягащи човешкия живот. Едно такова нещо е например контактът с клиента и реализирането на продажба. Там още се споменава, че клиенът може да бъде "управляван" по подходящ начин от продавача. Продавачът дори може да продаде неща само с поглед. Е, тук става въпрос за хора, които разбират от професията си.
Това което искам да кажа, е че продавачът всъщност е този, който "води" разговора; той определя неговата посока. У нас всеки разбира от всичко и в резултат имаме инженери продавачи (щото толко са и доучили де), изобщо никой не си е на мястото. Когато в един магазин отиде кофти клиент, продавачът има няколко заучени техники да излиза от неловки, избягващи обидата ситуации. Схващаш ли какво имам в предвид?
Ситуацията с твоя човек е следната:
Идва жената и казва:
- Купих от вас едни слушалки, но всъщност съм сбъркала и искам да ви ги върна. (или нещо подобно)
В този момент имаме два случая:
1. Западен модел, в който търговеца има договореност с производителя/ите, чиято/иито стоки предлага, да върне просто парите, без излишно да се обяснява.
- Разбира се, госпожо/госпожице. Както предпочитате. Мога ли да ви предложа нещо друго?
2. Нашенски модел, където търговецът е просто продавач; има договореност само за гаранционната поддръжка къде да се извършва.
- Съжалявам госпожо/госпожице. Закупена от нас стока се връща само при указаните от закона условия. (ако си търговец, ще разбереш какво имам в предвид; това все пак е груба форма).
Или:
- Съжалявам, госпожо/госпожице за недоразумението. Мога да ви предложа да си изберете нещо от предлагатото от нас в рамките на сумата, която вече сте платили.
Най-негативният отговор, който би изгонил клиента вече е:
- Съжалявам, но закупена вече стока не се приема обратно. Мога само да ви пожелая да си я ползвате със здраве.

Сигурно професионалистите ще намерят още по-добри форми на това, което се опитвам да изразя (все пак не съм търговец).
Психолозите дори съветват клиента в очите на търговеца да приеме малка трансформация, т.е. вместо клиент да си представят, че при тях идва или си отива доларче(за нас левче :) ). Е кой е малоумният да се кара на левчето, или да до ядосва. То трябва да бъде доволно и предоволно, да иска да си купи нещо още - и тогава левчетата стават още повече.
Естествено е, че нахапан сандвич трудно се връща. Но по света и това правят, като целта е този клиент все пак да се върне при тях.
Горните форми ти ги дадох, защото вече са ми се случвали с мен самият.
Имай в предвид, че в една нормална фирма независимо къде се намира, би трябвало да има контрол от шефа към работниците. Той би трябвало да следи те как работят или още как се държат с клиентите на фирмата, в която работи. И когато има работник, който си изтърва нервите или не може да направи добра оферта, или бърка по друг начин - това трябва да се разбере защо. Дали този човек ще поработи над това, си е негова работа.
Сега представяш ли си в каква нова перспектива се оказва този твой познат? Това, че разбира от компютри, не значи че е станал добър търговец.
Помисли си и че всъщност не знаеш какво е да ти дойдат наистина кофти клиенти. От тези, които вадят оръжие и ти вземат оборота например.
Това са единствените клиенти (може би и данъчните), които търговецът не иска да вижда въобще.
Между другото беше споменал, че работиш като шофьор на камион ма ф-ма "Волф". Е, ако Remmius е на няколко метра от теб, да не би случайно да носи кофите за боклук? ,-)
Шегувам се :-)))



Тема Re:нови [re: ceci]  
АвторBullDog (Нерегистриран)
Публикувано25.03.03 18:54



Ей, браво бе, как не те домързя да напишеш толкоз много .

И то за да ме убедиш, че морето е солено, а небето е синьо.

Така е бе, всичко дето си го написал е така ... Ама по принцип.

Допусни варианта, че това е била наистина "кофти" клиентка. Този филм "Анализирай онова", гледа ли го (не че е голям връх на киноизкуството, но ...). Е, ако си го гледал, сигурно си спомняш к'во им каза Робърт де Ниро, докато работеше продавач на коли, на онези дето бяха цяла сутрин разглеждали едно Ауди (А8, quattro :)

За моя човек и как той изглежда в очите на шефа си, не бери грижа. Шефа му си го цени много (и с право).

Глей сеа, има моменти когато аз, като клиент, се изнервям не от продавача, а от разни други клиенти - идеоти. Ми баси, намисли първо к'во ше купуваш, запознай се малко в Интернет к'во се предлага в тоз пазарен сегмент от кого и на какви цени, пък тогава отиваш в магазина. Хем знаеш какво искаш, хем шанса да те "изработят" нещо намалява.

Допускаш ли варианта, докато тази си е избирала един час слушалките, да не е имало друг продавач в магазина (щото аз много добре си спомям че беше събота) и междувременно 3-4 други "потенциални" клиенти да са се отказали да чакат. Е, колко време можеш да бъдеш любезен с 1 човек, който ти лази по нервите .... Аз издържам до час. Затова и не съм продавач и изобщо търговец.

Аре, че и аз се отплеснах. Повече нама да поствам в тази тема. За мен тя е заключена!

А Remmius ти не го закачай, той е интелегентно м'че и дърпа ръчките на идравликата на камионо



Тема Re:нови [re: BullDog]  
АвторПpoизвoл (Нерегистриран)
Публикувано25.03.03 20:50



Следя с интерес дискусията и мога да ви уверия че това са пълни глупости с изключение на BullDog. Що се отнася до дискусията защо не поработите като
търговци месец два и тогава даси говорите Следтова съм сигурен че ще сте на друго мнение уверявам ви. Моето мнение е че първо клиента "БЪЛГАРИН" трябва да си промени манталитета като клиент и чак тогава да обвиняваме продавачите. Тогава може би вече да говорим за западно обслужване
Примери за пазаруване на българина мога да ви посоча всякакви - потресаващи са



Тема Re:нови [re: Пpoизвoл]  
Автордeдo ти (Нерегистриран)
Публикувано26.03.03 00:13



Бабина ти трънкина.
Мога да ти посоча веднага хора, които се занимават с маркетинг и вече са постигнали много. Някои от тези хора вече не са в България, но тези, които останаха сега заемат големи постове. И понеже работят така, както ceci е описал, са светлинни години пред останалите.
За твое сведение един приятел успя за 2 години да направи от една нищо и никаква компания в USA за web design толко добре развиваща се, че имаше голям интерес към нея и успя да я продаде за над 2 млн. долара и сега е в борда на директорите и. Компанията имаше не повече от 10 в началото, сега са над 80... И да ти кажа името на компанията или човека, не вярвам да си ги чувал.
Една друга позната също започна от нулата като търговец. Но успя след доста усилия да спечели клиенти, които я търсят, без да има значение за тях тя в коя фирма е. Сега тя е шеф на маркетинга в Стопанска камара и аз вярвам, че ще се развие още повече.
От нея научих, че по-ценно нещо от клиента няма.
А пък ти, драги ми смехурко не 2, 20 години да бъдеш в бизнеса като търговец, ще си останеш тъп продавач. Нищо повече.



Тема Re:нови [re: дeдo ти]  
Авторmiro (Нерегистриран)
Публикувано26.03.03 00:24



Iskam da popitam poddrujnicite na Reset kak tochno stava izbora na personal tam. Zashtoto vervaite mi, ama tam ne mogat da razlichat mrejova karta za optichen kabel za Ethernet ot karta za Ethernet s UTP kabel. A ako bqh poiskal za wireless?!...
Garanciq davam, che ako otida i popitam za dopulnitelen IDE kontroler, shte mi dadat SCSI...
Setih se da probvam oshte neshto:
da im poiskam 2 karti za Ethernet s koaxialen kabel i s UTP. 100% garanciq, che nqma da se setqt da mi dadat Comboto, za koeto edin se opita da mi dade po-rano...



Тема Re:нови [re: miro]  
АвторHиkи (Нерегистриран)
Публикувано26.03.03 00:31



Не се коси много.
Аз преди 5 месеца исках от там да си купя switch. В ценовата им листа имаше едно устройство, което го водеха hub-switch. Като ги попитах какво трябва да значи, някаква мадама ми обясни, че това било smart hub, който бил detect-вал скоростта на мрежата 10-100 МВ.
Отдавна не се бях смял толко много, както тогава. :-)
Та така.



Тема Re:нови [re: Hиkи]  
Авторlimoncho (Нерегистриран)
Публикувано26.03.03 00:45



виждам, це моят любим булдог се е появил отново. Даже и дружка си бил намерил :-)
Remmius, ти нали много обичаш постингите на хората. Е на един пич от предните отговори постинга му ме вдъхнови, за да ти отговоря така:
Не се занимавам със софтуер, ами с хардуер. Това е семейна професия в къщи. Дори дядо ми я е практикувал. От него за спомен ми е останал един инструмент, който ще наричаме дедовия хардуер, или за по-късо дедовия. Нямам програма, с която да ти услужа както ме помоли, за това ще ти дам назаем дедовия да си поиграеш с него с уста и без ръце.
Колкото до твоят любим пудел, защото той си е такъв с нетърпение очаквам да даде e-mail, на който да се разберем как да го намеря и да му сритам задника. И докато измисляш отговор, всеми и стани от това, с което мислиш!



Тема Re:нови [re: limoncho]  
Авторивo (Нерегистриран)
Публикувано26.03.03 01:00



Преди повече от година си купих от Reset cd-rom Nec. Дадоха ми една година гаранция. След 4 месеца cd-то се развали и аз го занесох за ремонт. Бавиха не почти 3 седмици, без да го отбележат на гаранционната карта. Дори не разбрах какво му е било. Cd-то доста се бави, преди да разчете диск. Какво бихте ме посъветвали?



Тема Re:нови [re: ивo]  
Авторceci (Нерегистриран)
Публикувано26.03.03 01:08



Аз лично бих те посъветвал ако имаш финансова възможност да си купиш DVD. Така ще можеш да гледаш и филми с отлично качество. А cd-то пробвай да го продадеш, ако някой иска да го купи. Иначе ще трябва да прежалиш парите, които си дал за него.
До колкото разбрах cd-то ти вече няма гаранция.
И аз имам едно такова (Nec), не знам защо така се скапа...
А каквото и да избереш cd или dvd, за предпочитане е марката Teac. Тя май е най-добрата като марка и за двете.



Тема Лимоне ....нови [re: limoncho]  
Автор BullDog (Bulgarian Dog)
Публикувано26.03.03 09:14



Бях казал, че тази тема е затворена за мен. И ще бъде след този постинг.

ТИ обаче прекаляваш с глупостите, с обидите и заканите, използвайки като всяка страхлива и долна душичка, факта че постваш анонимно.

Абе аз ти бях казал ТИ да си оставиш телефона, щото ТИ искаш да се гледаш с мене. Сега нещо мина на е-мейл, после да не искаш ICQ

Аз глупости и закани НЕ СЪМ ръсил, държа на всяка дума която съм казал, както и на приятелите си.

088805087

Това ми е GSM-a. Звънни, пък ще се разберем, кой BullDog, кой пудел, кой резач на зелки ...

BTW, като си толкоз отворен, сигурно се сещаш, че мога да ти намеря IP-то, и ако си от фирмения компютър, а не от dial-up или некое клубче ...



Тема Re:нови [re: limoncho]  
Автор HrabriaShivach (непознат )
Публикувано26.03.03 11:36



Az sum sushto edin ot drujkite na buldoga.
Sledia postingite zashtoto i az poznavam tozi za kogoto stana vupros v nachaloto na temata. Che ima obslujvane i obslujvane v BG si e viarno. Niakoi sa dovolni, drugi ne ot obslujvaneto na Reset - sushto normalno.
E ne ochakvah obache da padnesh tolkova nizko, da rusish gluposti, da ti hvurchi piana ot ustata i zad prikritieto na Internet-a da se pravish na muj !!!!
eto go moia tel: 087 61 16 68
Haide, iskam da mi dadesh "дедовия хардуер" da si poigraia s nego, puk posle kato svurshim s igrata shte me sritash po zadnika.
Nakraia shte pusnesh edin posting tuk da razberat horata dali naistina si se durjal tolkova mujki kolkoto bi ti se iskalo da mojesh !!!

Haide, sus zdrave !!!



Тема ?!нови [re: HrabriaShivach]  
Автор ceci (непознат )
Публикувано26.03.03 12:47



Ама какво ви стана на всичките?
Нещо да не са пуснали във водата на София?
limoncho ли си, portokalcho ли, вземи се в ръце.
Ако много държиш да се караш и/или псуваш с някого, вземи си направи форум за това, ок?
А пък и останалите какво му се вързвате?!

P.S. Между другото ти наистина ли си limoncho??? Защото поразгледах архивите и има два nick-a limoncho и limoncho1. Ако си им собственик, вземи, че влез с някой от тях! Да не се окаже че утре друг ще прочете нещо обидно за него, а предназначено за теб!!!



Тема !!!нови [re: ceci]  
Автор:-) (Нерегистриран)
Публикувано30.03.03 12:40



Бре, хора, много сте се разгорещили!
Идва лято. Какво ще правите тогава?!
Един съвет: преди да си кажете мнението във форуме, вземайте поне по един студен душ!!! (после да го върнете на мястото му :-) )
Какви са тия мнения по два-три екрана текст? Не можете ли с две-три изречения да кажете същото?



Тема Обобщение :-) .........нови [re: :-)]  
Авторchiko (Нерегистриран)
Публикувано06.04.03 23:41



Не знам кой крив, кой прав, ама се сещам..........
Беше 1999г. някъде - май/юни. Отивам в магазина на "Ресет" и си ъпгрейдвам компютъра - дъно и видео карта. И там продавач-а (младо момче) ми продаде карта i740 и дъно с чипсет ALI-ALLADIN. Да ама нещо не върви добре!
Отивам пак в магазина и там управителя с неприкрита насмешка ми казва "ами защо сте ги взели -този чипсет е несъвместим хардуерно с тази видео карта".
И вместо интела ми дава една пермедиа. Да ама и тя нещо правеше проблеми. Побеснях и си викам: не стига че плащам в брой, ами и получавам боклуци в замяна.
Отидох в сервиза на "Възраждане" и там ми дадоха едно "Банши" и нещата се оправиха. Да ама никой не ми смята ходене с такси от "Младост" до центъра - всичко 4 отивания+връщания общо=8 пъти. "Интел"-а и "Пермедия"-та ми ги изкупиха на по-ниски цени-значи и там съм на минус.

Изводи:
1. В магазините на "Раковски" част от персонала е неквалифициран .
2. Ако ти трябва нещо - вземи си го направо от офиса им.
3. В природата е възможно да съществуват както "гадни" продавачи така и "гадни" клиенти. Зависи, ти от коя страна си в момента.
4. Най-учтиви са таксиджиите, които те возят на дълъг курс и сервизните техници на които си дал нещичко, за да ти оправят проблема същия ден.

от chiko :-)


Ако нещата не вървят - опитай по друг начин :-)



Тема Re: :-) .........нови [re: chiko]  
Автор:-) (Нерегистриран)
Публикувано07.04.03 23:51



Че какво пък му е несъвместимото на Ali Aladin и Intel 740?!
Е, някои разправяха, че i740 върви само с Intel-ски процесори...
Голяма простотия!
Аз си я пуснах на К6-2 500 MHz :-)))
Вървеше си супер.

Колкото до Ресет:
имах един приятел Костантин, който имаше братовчед в сервиза на Ресет. Накара ме аз да му направя конфигурацията и естествено отиде при братовчед си да му я направи...
И тогава следва изненадата - научаваш къде се намира бутона Reset; другите не ти трябват :-)))
Та моят приятел ходи 10 пъти до сервиза да му "оправят" компютъра. След всяко ходене положението ставаше още по-зле :-)
Накрая ме помоли да съм му бил помогнел (не му помогнах)... после се позагубихме. Кой знае - дали още се ресетва?!
На почитателите на Ресет ви пожелавам приятно изкарване с компютрите на Ресет и трибутонната клавиатура на Microsoft :-)))
Ще са ви от полза.

P.S. Евала на офиса на Ресет. Купил съм над 50 компютъра от тях и само веднъж (за едно захранване) съм ползвал сервиза; става въпрос за над 3.5 години. Ако някой търси оригинални PQI памети с 1 г. гаранция - там е мястото.



Тема Re: :-) .........нови [re: :-)]  
Авторmiro (Нерегистриран)
Публикувано07.04.03 23:59



Аааа, това за ресетването беше много яко!
Ресет трябва да си вземат един бутон Reset за символ на фирмата.



Тема тъпата путка си е тъпа....нови [re: wildrooster]  
Автор Пътyвaм във влaka (кондуктор)
Публикувано08.04.03 15:22



...kakvoto i da i govorish
koi ti e vinoven che sled kato si kupila stokata si reshila da ne ia kupuvash be.... ovca zaspala.....
i posle... magazina i upravitelia i bili vinovni



Тема Re: NE KUPUVAITE OT RESET COMPUTERS - SHTE POSTRADATEнови [re: wildrooster]  
Авторpupej (Нерегистриран)
Публикувано10.04.03 08:23



:)))))))))))) vie ste pludeli , ei :)))))))))))))))
ot tva shte izleze ebati romana!!!!!!!! :))
are zasega chao



Тема eto edin postingнови [re: USA]  
Автор radiodj (2BIG4U)
Публикувано21.04.03 21:51



kam kojto moga da se vklucha i podkrepja , t'va samo v BG moje da stane- dori v skapanata turcia na "kapala charshi" go njama t'va koeto ne se sluchva samo v tozi magazin



Тема Hello.нови [re: pupej]  
Автор AthlonXP (hero)
Публикувано24.04.03 22:50



Искам да попитам следното: ако към някой клиент на Ресет персоналът се отнесе грубо, какво трябва да направи клиентът?

И нещо само за BullDog: Какво точно ще направиш на някой, като му намериш IP-то, че не се сещам... Още повече, че има вероятност то да е във вътрешна мрежа, която дори не можеш да видиш. Да взема да ти дам едно IP да се пробваш?!

Редактирано от AthlonXP на 24.04.03 23:26.



Тема Re: Hello.нови [re: AthlonXP]  
Автор GANDl321 (CCNA)
Публикувано26.04.03 02:21



Сега се сещам защо никога не са се отнасяли грубо с мен в Ресет.
'ми щото съм 140кг, бивш хокеист (чудно к'во ли правя в тези магазини - жокер: разгледай по-подробно прякора ми) и ще ги вдигна на Ура (всъщност няма, но те така си мислят), но не за това спрях да ходя в Ресет.
Всъщност причината беше, че персонала е силно некомпетентен. Ако искаш да си купиш мишка, може и да се намери някой дето знае нещо ама я опитайте с DVI-D кабел. Дават ми обикновен DVI-I кабел и като им кажа, че не е това: гледат тъпо и ме убеждават, че "това било", то "нямало било друг вид". Абе те кабел не могат да продадат, a по голямата част от скъпите LCD монитори (400EUR и нагоре за 15' модел на фирми като Philips, Sony и Samsung) идват точно с такъв съединител (плюс нормалния D-SUB), пък те въобще и не са чували за подобен!!!!

А за IP-то: моето е 10.10.10.1



Тема IPнови [re: GANDl321]  
Авторkpeдop (Нерегистриран)
Публикувано26.04.03 13:18



бе то големия майтам е, че като отида да си вида IP-to, редовно ми изписва прокси сървъра. И това ако не е анонимно сърфиране ....... :-)

Мисля , че е така щото съм с кабелен интернет.

с предишния ми провайдър не беше така........

И к`во като ми видиш IP-to? Ще ти изкъртя зъбите, а после 5 човека ще доказват , че съм бил на 100 километра от случката......

тук да не ти е тъпата америка бе, копелдак нещастен.........

аре със здраве (за сега!) .........



Тема Re:нови [re: kpeдop]  
Автор AthlonXP (hero)
Публикувано26.04.03 19:04



Това беше много яко :-)))
kpeдop, уточни, ако обичаш на кой ще му "изкъртиш" зъбите :-)



Тема Re: NE KUPUVAITE OT RESET COMPUTERS - SHTE POSTRADATEнови [re: wildrooster]  
АвторNyakoj (Нерегистриран)
Публикувано28.04.03 02:50



Tandemat ComelSoft - Reset Computers e otdavna poznat s metodite si na rabota na horata v bransha.
Az primerno sym si imal syvmestna rabota sys Zlatko Zlatkov tochno 3 meseca i ot togava onezi vyprosni magazini na Rakovska za mene ne syshtestvuvat.
To pone da imaha ceni kato ceni, a tem hem skypi, hem nahalni.



Тема Re:нови [re: Hиkи]  
АвторNykoj (Нерегистриран)
Публикувано28.04.03 03:05



Mmda - prosto se setih (nyama vryzka s Reset) vednyzh i az se smyah 2 meseca - na edno myasto mi pokazaha polu-switch, kojto se razlichaval ot celiya takyv, shtoto nemal ventilator :)))



Тема Re: Hello.нови [re: AthlonXP]  
АвторNyakoj (Нерегистриран)
Публикувано28.04.03 03:19



Oh, aman ot razbirachi - i mene mnogo me izdrazni tozi s IP-to. Ama toj tvyrdi che veche nema da pishe tuka, dano pone da chete.
Abe otvorko, dori da si moderator na cluba, nemash pravo da ya izpolzvash tazi informaciya, che shte sdobiesh glavobolie posle... Ako pyk moderator ti ya dade - toj shte sdobie glavobolie... Ne me interesuva osobeno spora i zakanite vi s limoncho, ama ajde nedej da plashish s IP-ta - predi malko poveche ot godina imashe tuka edni takiva skandali v edin drug club i priklyuchiha mnogo nepriyatno....

A za da ne se mychish IP mi e 192.168.11.11 :)))) prez proxy 80.72.67.97, a net-a mi idva po wireless - a sega poznaj kyde se namiram :)))))



Тема mi ne hodeteнови [re: Nyakoj]  
Авторgvc (Нерегистриран)
Публикувано28.04.03 08:35



mi e...te im maikata i ne hodete tam, eto tuk 30-tina 4oveka sa pisali, kato vseki kaje na 5, te na oste tolkova i se seshtate kakvo stava. Vmesto oneq ot reset da se 4udqt kak da si gradqt dobro ime, zashtoto reklamata "ot usta v usta" e mnogo cenna, za da byde prenebregnata, te hvanali da se razpravqt sas horata, i to upravitelqt!!!! Kvo ima pove4e da govorim, tegli im shuta i tva e, i bez tova konkurenciqta v tozi bransh e golqma....



Тема Re:нови [re: gvc]  
Авторivo (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 14:03



Много интересно положение се е получило:
limoncho с две приказки на кръст спрямо remmius успя да постигне това, срещу което той самият така бурно се изказваше. Самият bulldog и hrabriat shivach също успяха да заемат коренно различна позиция от провежданата. Малко съм объркан от позицията на ceci...

Това, което аз успях да разбера до тук е, че bulldog е против всички негативни мнения спрямо reset, защото "познавал" шефа му, който бил човека - слънце :-) Та за това нямало смисъл хората да се застъпват за момичето, което всъщност започна този форум (някой сеща ли се какъв беше нейният проблем?).

От друга страна limoncho защитава позицията (ceci също се беше включил положително към limoncho, даже попита нещо директно bulldog, на което последния благоразумно не отговори), че не трябва да има защита за негативните прояви на персонала спрямо клиентите. Доста хора в същото време четяха с малко пренебрежение, тук-там с интерес какво става тук.
В момента, в който limoncho отговори малко по-остро на remmius, нещата доста се промениха. Защо?

Ако заменим шефа на ресет с limoncho ситуацията е същата. Не е ли така?
Пак има нагрубен, пак има извършител, пак има хора, които стават свидетели на това...

Въпросът е защо bulldog изведнъж взе да защитава неоправданите. Че даже и дружка успя да си намери... А ceci, който до този момент също малко си промени позицията? Ами защото пак става дума за "познат" на bulldog. Той не би си мръднал пръста, ако ставаше дума за някой друг, на бас, дори това да става до него. За hrabriq shivach бих казал, че ако не познава лично гореспоменатите, успя да заеме позицията на защитник малко не навреме.
А ceci - дали той би защитил някой, ако стане свидетел на нещо подобно някъде? Ясно стана и защо bulldog не отговори директно на питането на ceci, дали е тъп? Защото ceci за разлика от limoncho отдавна да го е хванал за гушата... Нещо специално за теб, ceci: Ако станеш свидетел на него подобно на гореописаното, дали ще помогнеш или ще се направиш на глух и сляп? Впечатлен съм от статията ти за маркетинга по-нагоре...

Въпросът е в това, че на каквото и да стане свидетел българинът си мълчи. Защото е страхлива душица. Защото не иска да се нарушава душевният му покой. Ето за това има толко много пубери и наркомани, които ходят по улицата и вземат парите на децата. На нашите деца. За това и толко много хора си позволяват да правят каквото си поискат. Просто няма кой да им се опре. Много малко са хората, които опитват да им се противопоставят. Българинът както плъха реагира когато бъде притиснат в ъгъла - също както bulldog (не го приемай като комплимент или навътре брато) - опитва се да ухапе. И толко. Много са малко и хората, които като limoncho се борят и за другите.

На hrabria shivach и ceci задавам въпроса - как ще реагирате, ако случката, описана по-горе се случи пред вас?
Евала на AthlonXP, който без заплахи и обиди, с толко малко текст успя да каже достатъчно...
Евала и на Remmius, който каза две приказки на кръст и си замина като пич.
Евала и на bulldog, който каза на ceci, че е редно след като си платиш, да получиш и фактура... Защо не ти хареса фактурата от limoncho, брато?
Евала и на всички тези, които малко или много се включиха в спора от страната на мадамата най-горе. Газете змиите, преди да са порастнали. Нали така ни съветваше един български поет...

P.S. Надявам се да не съм ви бил досаден. Благодаря за вниманието.



Тема Re:нови [re: ivo]  
Авторceci (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 11:27



Здрасти.
От известно време бях да пиша в този форум. За мен лично темата се изчерпа. Казаното ново по нея няма да разреши спора, само би нагорещило страстите. За това приемам изказването ти ivо, като доста рязко. Какво и с кой сме си казали, си е наша работа.
Въпросът, който поставяш е уместен. Но аз ще ти отговоря така:
Имаше едно анимационно филмче едно време - Волтрон. Там един робот защитник на вселената все защитаваше някой и все ядеше здрав пердах. Това е единия вариант. Другият е да станеш като дон Кихот, на който всички се присмиват и само разваля нещата. Живей си просто живота и ако наистина се случи нещо такова, преценявай на място какво да направиш. Не си поставяй фалшиви ценности, сам ще видиш такива ценности колко бързо се износват.
И още нещо (за последно): Научи се да уважаваш мнението на околните. Всеки има право на собствено мнение или собствен вкус, дори да няма такива.
Не се опитвай да променяш хората. Това не е възможно. Както планината да отиде при Мохамед...



Тема Re:нови [re: ceci]  
Автор AthlonXP (hero)
Публикувано26.05.03 12:22



Като разглеждам мненията на някои участници (ceci например) излиза, че няма какво повече да се каже по темата... Днес по тази тема, утре по друга. Да вземем да затворим форума тогава?!

Още нещо - не е почтенно да изказваш мнение без да си член на форума. Така всеки може да се представи за всеки (голям пропуск на създателите на форума - dir.bg). За това бих помолил бъдещите участници, пък и тези, които искат да продължат - създайте си по едно потребителско име.

За уважаването на мнението на другите - съгласен съм. Така и трябва да бъде. Но не e само това. Не трябва никой да си позволява да обижда другите. Още повече на такива "обществени" места (втори пропуск на dir.bg - няма ли модератори в този форум?!). Има едно нещо, наречено "добрият тон на разговор". Без него трудно ще водим такъв.

Когато говорим за отношенията клиент - търговец/фирма, предлагаща услуга, аз лично възприемам нещата така:

1. За всяка фирма е важен всеки клиент, независимо от това колко пари е похарчил при нас, за нас е важно оказаното ни доверие и ние не смятаме, че имаме право да злоупотребяваме с него!
2. Клиентът е най-важният човек, някога идвал в нашият офис, обаждал се на нашия телефон или е писал по пощата.
3. Клиентът не е зависим от нас, ние зависим от него.
4. Клиентът не прекъсва работата ни - той е целта на нашата работа. Ние не му правим услуга като го обслужваме - той ни прави услуга като ни дава тази възможност.
5. Клиентът не е някой, с когото да спорим или на когото да даваме акъл. Никой никога не е спечелил спор с Клиента.
6. Клиентът е човек, който предявява желанията си. Нашата работа е да ги задоволим рентабилно и при взаимна изгода.

Ще ми се да мисля, че няма да остане само мое виждане по въпроса...



Тема Re:нови [re: AthlonXP]  
Автор gustera ()
Публикувано26.05.03 16:05



Ami napylno sym syglasen s AthlonXP. Oswen towa az sy6to sym imal tyrkaniq w tozi magazin. wpe4atleniqta mi sa strahotni: grubo otno6enie, defektna stoka, wisoki ceni... Nqmam poznat kojto da e ostanal dowolen ot tazi firma.

... и вълците бавно отлитат на юг...


Тема Re:нови [re: gustera]  
Авторxirho- (Нерегистриран)
Публикувано17.06.03 20:58



hm az ot comelsoft sum imal problemi i za tova veche ne hodq tam :) hodq si v reset :) ne sa mi pravili problemi i se durjat dosta friendly :)



Тема Re: NE KUPUVAITE OT RESET COMPUTERS - SHTE POSTRADATEнови [re: BullDog]  
Авторocтин (Нерегистриран)
Публикувано13.08.03 18:26



би си мамата!



Тема Re:нови [re: AthlonXP]  
АвторGANDl321 (Нерегистриран)
Публикувано22.08.03 06:31



Браво на всичките ти точки. Аз съм човек който винаги (ама ВИНАГИ) си отстоява мнението пред фирми, продавачи и прочее сган. Трябва да отбележа, че удоволствието да газиш като КЛИЕНТ тези които са мислели да се гъбаркат с теб именно поради това е много голямо, особенно стреса в началото как така ти нищожния КЛИЕНТ си се осмелил да противоречиш (не дай си Боже да знаеш повече от тях) на нещастния продавач, не осъзнаващ своята мизерна житейска роля. Повечето продавачи не могат да осъзнаят простия факт, че когато ти си отишъл да си купиш монитор за 800 евро или компютърче за 2000 евро, всъщност ти си баровеца по всички показатели сравнено с мижавата им заплатица от 200лв. и само купувача си е виновен ако позволява да се държат надменно (нахално?!, нагло?!?, да го ударят ?!?!?!?!?!) с него.



Тема Re: HA-HAнови [re: JFK]  
Авторuf (Нерегистриран)
Публикувано14.04.05 20:08



Glupak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.