Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:59 24.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Wheels-Campa  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 01:26



Питам знаещите: Защо делят колелетата на low, medium i high profile и от разликата м/у моделите-Vento, Scirocco и Proton.



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Mitko]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 18:55



Здравей! Колелата ги делят по височината на джантата. По принцип ниския профил (Low) са леки и по-меки колела , обаче за сметка на аеродинамиката. Високия (high) профил са по-тежки и твърди , но имат добра аеродинамика. Medium както идва и от името им са средна хубост и са компромис между двете първи - по-леки и меки от високите , но по-аеродинамични от ниските. На теория ниските са добри за катерене и дълги разстояния , високите за високи скорости където се търси максимална аеродинамика и твърдост. В последно време нещата са се омешали здраво. Ако обърнеш внимание кой с какви колела катеи на последния Тур ще видиш че има много които използваха Bora за планинските етапи. Идеята е че това те не са толкова зле при катеренето , но ти дават повече възможност при равните участъци и особено при високите скорости на спускането. Естесвено става въпрос за професионалисти които гонят секунди и десети.
Разликата между Vento , Scirocco и Proton e че Vento , Scirocco са medium профил , а Proton нисък. Освен това Proton е с главини Centaur - с регулируеми лагери. Vento , Scirocco са с главини Veloce с индустриални лагери.
На практика Vento , Scirocco са с еднаква карантия на главините. Едни и същи лагери и боди. Разликата е в "опаковката". Vento са с предно колело с G3 спици , докато на Scirocco предното колело е с радиални спици. Задните колела са еднакви с 27 G3 спици , но при Scirocco от страната на касетата спиците са "прави" докато при Vento всичките са стандартни с извита глава.
Дали тези разлики обаче имат някакво практическо занчение е трудно да се каже. Ако си свалил теста който ти предложих ще видиш че на практика показателите са им еднакви. А Scirocco са с 40-50гр по-леки. Лично моето мнение е че отношението цена/качество на Vento е по-добра , но в крайна сметка външния вид е също от значение така че от двете по-добтрите са тези които повече ти харесват. Като презентация съм сигурен че няма да имат разлика. Това всичко важи за модели 2006. Ако сравняваш модели 2005 тогава избора е Scirocco.
Друго е положението с Proton-а. Той е по-тежкото и евтино братче на Neutron-a. Ако имаш €300 за колела това е точния избор (според мен). По мое мнение изпускаш едни също много добри колела - Zonda. В същата ценова категория на Proton ,същите главини , но са още по "блинк-блинк". На мен много ми харесват , но като им видя броя на спиците нещо ме свива под лъжичката - въпреки че всички казват че са безпробелмни. Във всеки случай ако искаш да караш критериуми те са може би по-добрия избор. За това кой тип е по-подходящ за БГ най-добре е да питаш момчето младо. Той явно има опит с Neutron-a и може да прецени.
Това е съвсем накратко. Ако искаш повече информация ще намериш всичко в :



Успех



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Mitko]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 20:40



Забравих да те попитам. Какво мислиш за колела : Campa Record главини , Mavic OpenPro капли , DT 2-1.8-2 или 2-1.5-2 спици - 32 преплетени през 3? Те също са около €300 , но са несравнимо по-евтини за ремонт и са с перфектни главини.



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Mitko]  
АвторDreckfraese (Нерегистриран)
Публикувано03.03.06 01:37



Абсолютни профани! Селски чеда. На къра правени.



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Ивaн]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано03.03.06 08:16



С момче младо/Васко/ си говорим по половин час на ден.Оказа се лют фен, което ми харесва много.Изках да чуя и твоето мнение.За да преценим точно нещата мога да ти дам повече данни.Направил съм си графики/с Глобал мапер/ на състезанията на които ще участвам и ще ти ги пратя.Графиката на световното го има на http://www.masterswm.org/. В този момент сме се насочили към Кампа защото имаме човек да ни донесе.Нали още не сме Европа и е много трудно с организацията на доставка по пощата.Догодина/надявам се/ че ще е по добре.
Питам се защо ли така злобее този приятел.Имам една кутия с медали от други два спорта а сега мисля да напълня още една от колоезденето нищо че съм на 49г. Верно не разбирам от частите но затова пък от моя опит в професионалния спорт зная някои неща за физическата подготовка.



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Mitko]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано03.03.06 20:16



Ако вашия човек ще пазарува в моя район - имам в предвид Белгия свирни. Ще ти дам адреса на най-евтиния магазин в целия Бенелукс. За съжаление им спряха интернет магазина , защото е имало много оплаквания от другите магазини заради цените. Той е на 60км от мен и е само на около 40 от Брюксел. Иначе както вече много пъти съм казвал в момента Campa и Easton са в момента най-добрите колела в достъпната за нас ценова листа. Естесвено ако си с Campa група най-ще ти отиват и Campa колела. Между впрочем какво е мнението на Васко за Zonda?
Надявам се и аз догодина да е всичко наред. Със сигурност и цените на пощата ще паднат. Сега искат за изпращане до БГ €30. А след това според мен ще падне на €16 - колкото е до Гърция. Тук във форума често се организират и правят кооперация за поръчки. По този начин свалят цената за количество и си делят пощенските разходи които има се връзват нищожни. Според мен не е никак лоша идея и вие също може да я прилагате (след 10 месеца). Пък аз колкото мога ще помагам като ви свиркам за намаления.
На тоя приятел не му обръщай внимание. Аз не си правя труда да му отварям съобщението - просто го игнорирай. За съжаление света е пълен с всякакви хора.
Чао и успех!



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Ивaн]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано04.03.06 08:34



Нашия човек ще пазарува от фабриката на Кампа и обещава добри цени.Васко е напът да стане състезател.Не без моя помощ.Ще купува и тои колелета за състезания.И двамата имаме мнение, че не трябва да са от най скъпите.За съжаление стават падания и като си дал толкова пари боли.А от друга страна изкаш да си с нещо по добро.Ще видим за какви точно цени става въпрос и тогава ще решим.На твоя въпрос се надявам тои да отговори.Ако не стане с Кампа ще се допитам до тебе за поръчка с получател Виена.Тези мои старчоци са страхотни тактици.Ти беще прав като каза, че това е забавление за бивши профита.Момченцата от Тура имат много да учат от тези пичове.



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Mitko]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано04.03.06 10:29



Прави сте. На състезанията стават падания и материала става зян. Тук много честа студенти и ученици (все без пари) използват колела с ръчна наплетка и добри главини. Идеята е че едно падане и изкривена капла се оправя срещу много малко пари , докато една резервна капла на Капма струва почти колкото ново колело (така казват). То това ми беше и мисълта като те попитах за OpenPro s Record.
Иначе за магазина нямаш грижи. Ето ти веднага един да имаш да си гледаш:



Чао!



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Ивaн]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано04.03.06 12:54



Мен ме тревожи дали ще намеря майстор по центровката, че чувам спиците се опъвали с точни килограми.За кампа говоря.При тези които пропоръчваш нямали го този проблем.



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Mитko]  
АвторMoмчe млaдo (Нерегистриран)
Публикувано04.03.06 18:48



Лични впечатления от колелата на G3 системата все още нямам, но ако влезеш в roadbikereview.com репутацията на моделите на Camp е безупречна за всички модели от Vento до Eurus, докато това не може да се каже за по-ниските класове на другите производители /например shimaNOOO/. Мнението ми относно Zonda - по моя преценка модела от 2006 г. е с една класа над Proton, напрактика разликата между Eurus и Zonda в момента е само в главините. В Eurus използват титан, докато в Zonda не. Но това оказва влияние само върху лекотата на каплите, защото конусите и лагерчетата са едни и същи и за двата модела/поне според каталога на резервните части на Camp/. Друго голямо предимство според производителите е, че Zonda и Eurus са без дупки за ниплите, като погледнеш от горе каплата не е дупчена, което допринася за по-голямата здравина /радиално/ на каплата, а и няма нужда да слагаш бандаж /-100 грама discount/
Според мен това са каплите от които Митко се нуждае, но в случай че смята да кара за удоволствие. Имайки предвид сериозните му намерения относно състезанията, опасността от падания и дупките по трасето както той ми сподели, май най-подходящо е да си вземе Vento или Scirocco /ако държи повече на външния вид както каза Иван/. Като имам предвид по-подходящо визирам финансовата страна на въпроса. Аз лично ще заложа на втория вариант - повече ми харесва оплетката на слънце на предната капла.
Що се касае за този юнак най-долу, мен ме кефи. Човекът е критик, няма нищо лошо. Имама нужда и от такива като него. Може да покараме някой ден.



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Mитko]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано04.03.06 19:56



И аз четох че G3 колелата искат тензометър , но по принцип всички колела трябва да се правят по този начин. Колкото по-малко спици необходимостта е по-голяма. Но дори и 32 или 36 спици колело е добре да се опъне с тензометър , защото така иамш гаранция че всичките спици са еднакво натегнати и тогава е почти невероятно да скъсаш спица. Много майстори се кълнат че могат да го правят по усет, но на всички им се случва да имат скъсани спици точно поради тази причина. Имай в предвид че едни колела ръчно направени могат да се окажат голям боклук независимо от компонентите ако не са построени както трябва. Затова и много хора предпочитат да си купят "заводски" вместо ръчна изработка.
И понеже явно съм почнал да забравям исках да ти препоръчам още едни колела - Fulcrum. Те са също Campagnolo и за тях още не съм чул лоша дума.
Разгледай ги. В скоро време ще излязат и Racing7 - 20/24 спици , 1855гр и ще струват +/-€150.


За Zonda-та мене повече ме интересуваше дали ги карат в БГ и как се държат в българските условия?



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Mitko]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано05.03.06 11:21



Тебе те кефи ама мене нали ме нарече дебил.Ама имам нужда,че страдам малко от високо самочуствие.



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Ивaн]  
АвторMoмчe млaдo (Нерегистриран)
Публикувано05.03.06 19:22



Ами то в БГ освен Neutron-а където го карам, други Camp от такъв клас капли не съм виждал. Може в Сливен да има някой. Общо взето мизерията тук е пълна по отношение на техническата част. Напоследък почнаха да се появяват 2-ра употреба капли Camp - модели от преди 98 г. - за 8-ца, но освен че са тежки, те са в окаяно състояние - или ще са с изпилени бордове- все едно си я закачил след колата да се влачи или ще е ударена яко или сцепена главината. Иначе цените им искат по 150 лв. за капла - безумие някакво. Те нашите търговци на коли и гуми, които пътуват по Европа като се връщат пълнят бусовете със всякакви боклуци - бяла и черна техника, велосипеди, вело части, ски и какво ли още не. Имам чувство че ги събират от свалката. Тука обаче ги разкупуват хората като топъл хляб. Поради липсата на информация се стига до пълни абсурди, от мерак да се купи нещо марково се дават луди пари. Сещам се за един пример - карбонова рамка - една от първите на Тime от преди 10-12 години се продаде за 300 лв. с разлепена горна тръба и сцепена муфа - кой е тоя самоубиец не знам. Продават се алуминиеви рамки на известни марки производители, но от най-слабите модели за по 400 лв очукани, криви, поне 15 годишни. Обаче хората искат да карат марката и се ръсят. Ама това, че тя в това състояние не струва и 50 лв. това никой не го знае. А на търговеца може и без пари да са му я дали - само да се отърват от "желязото". Ама още дълго ще е така тук.



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Moмчe млaдo]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 12:39



Уау! Аз имах по-друго впечатление. Може би МТВ-ърите са с по-добър материал. Интересно тези старци-разбойници за които Митко пише с какво карат. Особено ако искат да ходят на сътезания навън. То е вярно че колелото не всичко а и крака трябват , но ако ще се състезаваш на сериозно.. Митко се плаши дали ще намери майстор за колелата. Какво стана с майсторите по различните клубове? Все пак може и да не е било връх на сладоледа , но все пак имаше колоездане в БГ. Несъм навътре , но си мисля че всеки клуб си имаше и майстор по потдръжката. Тези хора неможе да нямат опита и ако си държат на професията би трябвало да имат и един елеметарен тензометър за колелата. Във всеки случай незнам какво да му препоръчам за колела. Ако няма втори чифт за резервни при това положение Zonda изобщо не му трябва. Не защото няма да са достатъчно здрави , но ако спраска спица (всичко се случва) явно ще си остане за дълго без колела. Или ако ги купи трява веднага да си вземе и един комплект резервни спици. Vento от тази гледна точка ще се окажат най-подходящи - винаги може да сложи една съвсем обикновена спица временно ако няма подходяща. И естесвено най-натежават ръчно наплетени колела с Record и OpenPro или ако иска по-твърди - CXP33. Какво ще избере обаче само той си знае.



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Ивaн]  
АвторCтapшиятa (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 22:31



Всяка година минавам през колодрума. Трагедията е пълна. Мерци(Асен), механикът на Левски по мое време е още там и изкарва за единия хляб. Инструмент забрави, още си работи с преправената вилка отпреди 30 години, инсрументите са му повечето правени и те от онези години, Таню е другия механик. Всичко се руши, няма живот, страшно е...
Не знам как е по Сливен, Бургас, Казанлък, навремето оттам идваха бегачите.



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Mitko]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 21:05



Между другото магазина в Белгия за който ти писах отново има страница - не е магазин но някои цени са ги показали като "промоции". Ако те интересува винаги можеш да им пратиш мейл.



Успех!



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Mitko]  
АвторMitko (Нерегистриран)
Публикувано26.03.06 19:40



Здравей Иване.Не съм писал доста време защото изникна много работа в службата а и сутрин ставам рано да потренирам малко и ми се натрупа голяма умора.Добрата вест, е че се видяхме с Васко.Той участва в едно бривети и при това с голям успех/нека подробностите да ги сподели той/.Аз направих една тренировка с част от мойте конкуренти и направо ги разбих.По въпроса с тренажора не съм се подготвил достатъчно.



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Mitko]  
АвторMoмчe млaдo (Нерегистриран)
Публикувано28.03.06 10:12



Кратък информациионен бюлетин:
Дистанция 201 км.
Време по хронометър - 6 часа и 6 минути
Средна 32.95 км/час
Време + контролите 6 часа и 20 минути
Средна 31.74 км/час

Маршрут: Сливен - Кермен - Нова Загора - Кортен - Твърдица - Николаево - Казанлък - Сливен

Лидерската група бе от 12 души /2бр. юноши клуб Несебър, 1 - клуб Бургас, 1- нац. състезател по ... гребане + треньор по колоездене - гр. Сливен /около 60-те/ и 7 прибледнели ентусиасти/.

15 км. преди финала - луди атаки за откъсване - резултата е 2-ма откъснали се /юношата от Несебър и гребеца/. Ентусиаст от Варна губи контакт с групата. 7 км. преди финала 3 последователни ускорения за догонване по хълм - безуспешен опит за хващане на бегълците. Моя милост губи контакт с групата. 3 км. преди финала - лична драма - ентусиаст от Казанлък пука гума. На финала пристига Юношата 1-ви, гребецът 2-ри, групата след 100 м. аз след 3 минути. По-нататък не знам - разпусках в басейна на хотела. Стана си направо състезание.



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Moмчe млaдo]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 20:20



Бравос! Добре сте се повозили! Ако знаеш как ви завиждам. Аз се бях наточил да ходя на обиколката на Фландрия. Дори си сложих "официалните" гуми , намазах синджирчето и изненада - в събота и неделя трябваше да работя. Направо си изгризах ноктите на краката от яд. Следващото мероприятие е за 20 май. Дано тогава котката не ми мине отново път.
Хайде със здраве и джиткайте умната! - доколкото може



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Ивaн]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 20:25



Тук във форума преди няколко дена се водеше дискусия и ето две от мненията които сигурно ще са интересни за Митко: (директно ги копирам)

Bearing or kogellager.
I would put my money in Veloche hub with bearings (industrial lagers).Cheaper for maintenance and for sure it will give you more kms. before something goes wrong.I know it from my experience.

By the way, regarding Campa; The fact of the matter is, that aside from a couple of insignificant cosmetic details, and 16 grams, there is absolutely no difference between a Daytona-Centaur hub and a Record hub.
Daytona is what they called them in 2001. Centaur is what they call them in 2002. Who knows what they're calling them in 2006-7. But only the name on the box has changed. That's all.And the price ...

Campa Athena and the new generation Campa hubs have a completely different design.They are not comparable at all. You can't compare the quality of nowadays and the 70's and 80's. The reason I said what I said is because last year I was head mechanic of one of the Pro Continental teams.I built wheels for them with Campa Record , Chorus, Centaur and Miche primato hubs.Most of the problems occurred with the Campa hubs. Half way the season I had to replace the cups,conuses and bearings. Very surprised I was when I discovered that Campa Record , Chorus and Centaur all had the same cups, conusses and kogels.I think the price of a set of kogels ,conuses and cups for one hub was like 35-40 Euro. Plus the time spent....

The wheels with Miche Primato hubs where running without any problems. And they are still running. For two Enduro or NTN bearings( Miche primato is a hub with bearings) the price is like 25 Euro.You can put on one set of Miche primato hubs 100.000 km or more if you would like. Just swop the bearings, 5 minutes work... Regarding Athena hubs, I built bearings into them, I still ride the wheels with those hubs in my single speed bike. (more than 50.000 kmrs)

One more thing; in one of your earlier reactions, you mentioned that Miche primato is one of the cheapest Miche hubs. I'm afraid you mislead the Forum public. Miche Primato Syntesi is the second hub form the top of the range of the Miche products.The cheapest Miche hub is monolithic box. www.miche.it



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Ивaн]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 08:49



Благодаря Иване.
Гледах по ТВ обиколката на Фландрия/която си пропуснал/.Нямаш представа, колко би било интересно да си толкова близо до най доброто колоездене.Нали сега ни тресе комплекса, че сме били спортна страна а сега сме на никаде.Затова въпреки, че сме дъртаци се стараем по някакъв начин да задоволяваме хобито си.Изкам да похваля още един път Момче младо.Въпреки, че работи в сериозен бизнес може да се мери с професионалистите.



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Mитko]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 09:59



Обиколката на Фландрия я гледам само по телевизията , но тук през наше село минава едно състезание за топ аматьори или млади професионалисти. И като пример за нивото ще ти дам като победители Ерик Декер (Рабобанк) и Том Бонен. Та тук има един участък с павета (камънак като морените на Витоша ) Всяка година ходя да ги гледам. Миналата година най-нахално се наврях между сервизните коли. Те спират на края на този участък готови да сменят кой каквото е потрошил. И понеже те идват достатъчно рано успях да разгледам техниката и да подрънкам с механиците. Може би защото ми беше за пръв път но ми беше много интересно. Тази година съм пак там - между колите.



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Mitko]  
АвторЧoko (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 11:14



Аз май малко късно се включвам, но сега се зачетох.
Колега съм на Васко Момче младо. Бюрото ми е на 80 см от неговото.
Даже понякога караме заедно.
Е аз съм женен с дете и чакам второ, освен това правя ремонт на апартамента на родителите си и на къща в Мъглиж, затова че не ми остава много време за каране, но си покарвам.
На бривета и аз врътнах 211 км, от които към 180 соло. Вятъра си го биваше.
Малко ми запретна носа, но си беше кеф.
Та по въпроса за каплите:
100 % за готовите заводски кампаньоло.
Взех си за 100 лв. предна Зонда, някой явно си беше паднал яко с нея, защото горния ръб на борда беше поопилен, но на самия борд имаше няколко драскотини, които след около 400 км вече не се усещат на спирачката.
Колелото си управи хода невероятно.
Взех и шимано нещо си 550 не помня Ер Дубълве ли беше не знам, но ги уплели от страната на венеца на слънце, а от другата приплетени. Е явно не са направени за 110 кг. защото като ги напъна на някой баир и пукат все едно току що съм ги наплел и се наместват спиците. Иначе е в много добро състояние.
Карах известно време и едно предно Венто с ударен борд, но идеално права. Изправих го, но се усеща припупкване като се стисне спитачката. Но за 70 лв. толкова.
Излизат и Мавици на цени около 200 лв комплекта, но модели от преди 2000 г. и трябва да се оглеждат много внимателно. Понякога са супер, но понякога са я със развалена касета я с някой друг дефект.
Лошото е че тези които ги карат си заплюват някоя цена и не ги интересува става ли за каране или не, а ти нямаш достатъчно възможност на място да провериш всичко.
Но пък за сиромаси 800-1000 лева за нови капли идват малко скъпо.
Ако си пък на шимано осмица намери свястна кампаньолска капла ако можеш.
Събрах си втора употреба що годе приличен велосипед за около 1000 лв.
Имам и друг проблем ръста 196 см и 105 кг. в момента но стигах и 115.
Рамка доста стар модел от средата на девдесетте Трек с кармонови тръби и алуминиеви муфи (учудващо но не пука под килограмите ми), Дюраес 8-ца дуалконтрол и останалия монтаж без каплите и оборота който е Велоче (не намерих дюраес 175 мм). Около 9-те килограма е но при 20 и кусур излишни в шкембето ми тези два не са толкова фатални Хахахахаха.

Поздрави и чао



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Чoko]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано27.04.06 19:53



Здравей! Че тебе трябва да те запишеме в рубриката невероятно но факт. Тук всички плачат с пълно гърло от WH-R550. Кой от скъсани спици , кой от криви капли и то хора с тегло от около 75-80кг. Чудно ти как още не си ги сгънал или тея тук са повечето плакала. (второто ми се струва по-вероятно). Аз имам едно старо колело и искам да му купя нови колела. Загледах се в тези защото бяха доста евтини (€110) , но всичките отрицателни мнения ме отказаха.
Във всеки случай добре дошъл в клуба!



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Ивaн]  
АвторЧoko (Нерегистриран)
Публикувано28.04.06 08:59



Здравей,
Не ми се вярва да са чак толкова плакала. По-скоро аз съм имал малко повече късмет явно. Все пак ги карах около 400 км. и то само с 3-4 баирчета. Не знам преди мен колко са карани. Но в крайна сметка и на мен почнаха да ми дзънкат. Ако ги потормозя повече сигурно и аз ще почна да късам спици, защото това звънене е точно като наместване на спици след наплитане, което ме води на мисълта, че има някъкво притриване и най-вероятно затова им се късат спиците.
Иначе имат външен вид и цената е тънка, но нали се сещаш квото платиш това получаваш. За 110 евро толкова.
Не им се вързвай а търси Венто. Цената е близка, а здравината е безспорно по-голяма. Е от към тегло не съм ги сравнявал, но за второ колело Венто си е добре.
Поздрави и чао.



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Чoko]  
АвторDura Ace (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 12:01



Попаднах на тази стара тема и рещих да споделя моя вариант за здрави и леки колела.Целта ми е да имам комплект тежащ под 1600гр като да не е направен ни най-малкият компромис със здравината и да са напълно ремонтируеми-всеки един от компонентите да може да се купи лесно поотделно.Тези критерии директно изключват от списъка всякъкви заводски кампаньоли и мавици с малък брой спици и дълготрайна надеждност под въпрос,все пак не съм 60кг,пътищата в бг не са перфектни и нямам сервизна кола след мен носеща винаги комплект резервни карбонови колела тежащи 1кг.В момента колелата ми са следните-Mavic CXP 33 с 36 спици,месингови нипли Pro Lock и главини 105 5600.Това е много здрава комбинация тежаща 2кг и ще си ми остане като втори комплект.На изискванията ми,от фабричните колела отговаря единствено май DT Swiss RR 1450.За тези,които не знаят те са направени с по 28 спици DT revolution,pro lock нипли,главини DT Swiss 240s и шини DT 1.1.Комплектът тежи 1450гр направени са изцяло от части,които лесно се намират и по отделно,просто са фабрично наплетени и шините и главините са оцветени в бяло за разлика от същите компоненти ако си ги купиш по отделно.Това,което не ми харесва в този готов комплект са слабите шини,за които като отделен продук съм чел не много добри неща и радиалното наплитане на предното колело.Комплектът,който аз ще си направя ще тежи само с 130гр повече-1580гр,но ще е далеч по-здрав и надежден.Ще използвам отново любимите ми CXP 33 този път с 32 спици DT Revolution,главини DT Swiss 240s,алуминиеви нипли Pro Lock и ще бъдат наплетени 3х.За да е напълно завършен вторият ми комплект колела му трябва и касете,харесал съм си една KCNC TI-SC-AL -103гр.Така заедно с касетата общата разлика между двата комплекта ще е 580гр без да съм направил никакви компромиси с надеждността.



Тема Re: Wheels-Campaнови [re: Dura Ace]  
АвторcтapШи (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 14:20



Браво ... явно си напред с материала.
А3 си сабирам Шосейката, Шини в3ех това с 32 дупки.
[image]http://www.profirad.de/product_thumb.php?img=images/excellightssc.jpg&w=164&h=210[/image]

главини намерих Dura Ace 7800 серия употребявани, но в много добро састояние.
сори са греШките , но се боря с кредора





Тема корекциянови [re: cтapШи]  
Авторcт. (Нерегистриран)
Публикувано22.01.08 14:23








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.