Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:51 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Алкохол на работното мястонови  
Автор nbb (весела)
Публикувано10.12.14 14:35



Дълго време се чудех къде да пусна тази тема, но в крайна сметка се спрях на този клуб. Та това, което ме тормози, е следното : преди време работех в мъжко предприятие, в което горе-долу само аз не употребявах алкохол. Пишех докладни, когато усещах, че някой мирише на алкохол, предизвиквах проверки, отстранявах от работа колеги, говорех, говорех, говорех... На края се разболях и се наложи да напусна. Сега отново започнах работа и то отново в мъжко предприятие, в което има същия проблем. Знам, че ако човек сам не реши, няма как да му помогнеш, но длъжността ми е " Човешки ресурси " и не мога да гледам безучастно как хората се самоунищожават. Ако си пият само у дома, ясно е, че не ми влиза в работата, но те пият и по време на работа и на никой не му пука. Докато не стане някоя трудова злополука и тогава започваме да се чудим къде сгрешихме и защо толкова дълго време си завирахме главите в пясъка.
Идеи някакви - какво да правя, кой и как ви помогна да осъзнаете проблема си. Изобщо отворена съм за всякакви предложения. Най-лесното е да напусна и това работно място, но това не решава нито моите, нито проблемите на колегите ми.





Тема Re: Алкохол на работното мястонови [re: nbb]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано10.12.14 14:43



На такъв пост нищо не можеш да направиш освен да държиш да спазват трудовата дисциплина за последствията при което и друг носи отговорност.
Това което можеш да направиш е само отстраняване от работа и съответно при второ нарушение да спазиш КТ.

Отговорих ти в другата тема.
Какво обаче могат да направят приятелите и колегите? Много малко или почти нищо.



Тема Проблемът е,нови [re: ALONE911]  
Автор nbb (весела)
Публикувано10.12.14 14:54



че не срещам подкрепа от шефа и колегите. Гледат ме подозрително и мислят, че се правя на важна. Защо трябва да решаваме проблема, когато се обърне колата ?





Тема Re: Проблемът е,нови [re: nbb]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано10.12.14 15:17



Как считаш ти да решиш проблема?
Написах, че има само един начин - отстраняване от работа.
Защо шефът ти и колегите не го възприемат- защото все още не е засегнало техните интереси директно или все още могат да си го позволят.
Под интереси разбирам и психически и материално.
Защо трябва да решаваме проблема, когато се обърне колата ?
Защото не може да се реши на работа и "агнето да е цяло и вълкът да е сит" и човек се опитва доколкото се може да не си създава или да стопира нещата преди да си създаде собствен проблем.



Тема И аз тованови [re: ALONE911]  
Автор nbb (весела)
Публикувано10.12.14 15:28



се питам. Явно мислят, че на тях не може да се случи. Да, но се случва все в един момент. И сега когато двама човека пострадаха и не се знае колко операции ще се наложи да им се правят, за да оживеят, пак са се опитали да покрият нещата и да не признаят, че причината за аварията е употреба на алкохол.
Кога проблемът става собствен ?



Тема Re: И аз тованови [re: nbb]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано10.12.14 15:40



Не, не мислят, че на тях не може да се случи. Просто се надяват да не им се случи.
Нещата се покриват и по друга причина - мисля, че поради КТ и поради това, че оправдание за употреба на алкохол няма.

При този случай проблема става и твой проблем т.е. собствен.
Тук се говори за пълнолетни хора които насилствено не можеш да накараш да вземат мерки. В повечето случаи и те самите не са способни вече на това.
В другата тема писах за АА- колективизмът там и примера на хора в твоето положение е основен.
Обаче, никой алкохолик не е на почит и дори тези които са стигнали до извода, че имат проблем с алкохола ги избягват. Самите алкохолици - също.
Погледни в темата в която започна да пишеш колко хора се включиха и защо думата "алкохолик" е равна на "пропаднал, ненадежден, безотговорен, престъпник и т.н."



Тема Не знамнови [re: ALONE911]  
Автор nbb (весела)
Публикувано10.12.14 15:50



защо на алкохолиците не се гледа като на хора с проблеми. За мен това не са пропаднали хора, а такива, които са загубили смисъла и търсят решение на грешното място. Ако на време им се обърне внимание какво правят, може и да успеят да се справят, знам ли...





Тема Re: Не знамнови [re: nbb]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано10.12.14 16:19



Не да се гледа, а наистина имат големи проблеми.
Също така гледаш едностранно - не са само хора които са загубили смисъла на живота. Повечето от тях не търсят решение защото вярват или, че нямат проблем или, че проблемът им не може да се реши. Другите просто нямат сили да го решат.

Думата "навреме" има различен смисъл за всеки. За повечето това време никога не идва или когато дойде е много късно.

Най- доброто нещо е човек да осъзнае, че има проблем, а най- важното е, че може да го реши. За мен второто е по- важно или както казват в АА- "има изход".



Тема Не знамнови [re: ALONE911]  
Автор nbb (весела)
Публикувано10.12.14 17:21



дали следиш темата в другия клуб. Там са ми написали, че човекът, който пие алкохол, няма проблем, а аз имам. Много от тези хора ме приемат за свой враг, защото съм им навирала проблема, който се опитват да скрият дори от самите себе си, в очите. Да, знам, че съм ужасна, но аз не искам да си затварям очите пред проблемите независимо дали са мои или чужди. Винаги търся решение и знам, че има изход от всяка ситуация.





Тема Re: Не знамнови [re: nbb]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано10.12.14 17:39



Аз ще ти предложа един такъв поглед върху ситуацията. Представи си, че не става дума за алкохол, а за цигари. И те са вредни. Значи, това, което ти питаш, реално е: "Как да направя така, че колегите ми пушачи да се откажат от този навик? Димят навсякъде, миришат лошо, вредят на здравето си и въобще са неприятни. Веднъж напуснах заради тях, но не мога все да си сменям работата, само защото хората пушат. Кажете по какъв начин един пушач може да бъде заставен да захвърли цигарите?"
Разбираш ли сега колко безнадеждна е мисията ти? Това, което реално може да се направи, е да се забрани пушенето на работното място. Е, и? Ще излизат на улицата да пушат в почивките. Можеш ли да им забраниш? Не!
С алкохола ситуацията е едно към едно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.