Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:04 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Не,нови [re: memi2011]  
Автор nbb (весела)
Публикувано12.12.14 13:58



не е така. Не отричам пиенето на алкохол в нормални количества, а наливането с алкохол до забрава. Ние също имаме лозе, даже до миналата година бяха две, но ни идваше малко нанагорно да се грижим за тях. Мога да правя всичко в лозето, защото от малка съм научена на това. Преди години се научих и да кроя, защото ми ставаше скучно по цял ден да чета книга, докато мъжът ми работеше. Той пие алкохол, но никога не прекалява. Сам си произвежда и ракията, и виното. Вече няколко години правим вино от горски плодове, но обикновено го подаряваме, защото за него е прекалено сладко, пък на мен ми стига литър за много време. Освен това за втора година правя вишновка, която подарявам на майка и свекървата, а за мен оставям пияните вишни за десерти. И от бонбони пияни вишни съм се напивала, когато съм прекалявала с количеството.

Срам и резил. Не съм виновна, че не ми понася алкохола, явно при другите хора не е така. Но не мога да търпя хората, които стават смели, когато пийнат. Явно тогава падат задръжки и казват неща, които иначе се страхуват да кажат. Абе де да знам, трябва да разбера от къде ми идва този проблем, та белким изчезне най-накрая.



Тема Естествено,нови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор nbb (весела)
Публикувано12.12.14 14:04



че е така, но аз не искам да привличам повече такива ситуации в живота си, та се опитвам да разбера как точно го правя. Ясно е, че друг човек не мога да променя на сила, но как да го накарам да погледне на живота си от друг ъгъл и да поиска да направи сам промяна. И въобще имам ли право да го правя ?





Тема Re: И аз тованови [re: nbb]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано12.12.14 14:07



Виж сега..от отговорници и шефове,собственници също..не очаквай честно признаване на вина за гафове.
Аз съм в подобна ситуация.
Купиха ни нови собственници.
Но старите мърли,отговорничките по отдели ни диокараха частично до това положение.
И аз постоянно подмятам на работата..кой ще плаща сметката,само ние обикновенните работници ли?
Даже искаха да ме правят отговорник,да организирам и представлявам другите пред профсъюза,доверенник един вид.
Скатах се..
Ще ти кажа защо.
Понеже собственниците са нови.
Не искам да им влизам в о1чите от началото.
Към колегите ми..не искам да представлям група от мижитърки,които търсят някой да им свърши мръсната работа.
Ако бяхме нормална фирма,тези двете щяха да бъдат най-позорно изгонени за несправяне с икономиката на фирмата.
Собственниците си нямат особенно понятие,как се движи ресторант.
Тези двете 25,28 годишни отговорнички сме и първия експеримент и стаж в живта.
Сгрешени призвания..който доведоха до 0 колектив,всеки сам за себе си,приказки зад гърба към всеки и всичко..от всеки.
Тия двете се правят на ни лук яли,ни лук мирисали.
В очите сме им казвали една част хора,къде грешат,и защо се е стигнало дотук..тия обръщат приказката за времето и прогнозата едва ли не.
Аз съм в болнични..понеже да си го кажа направо,не искам да плащам чужди сметки.
Имам ужасни болки в рамене,ръце и крака,понеже работ5им в намален състав.
Нищо лично към колегите че ги натоварвам,ама чужди сметки няма да плащам пред коледа когато оборота е троен и нямаме екстра хора,а пък всеки се спасява поединично.
Чак такъв глупак-алтруист вече не съм.
Всичко вече стана стратегия при мен.
Те са такива с нас,и аз такъв с тях.
Така че,който не разбира от едно нещо..по-добре да не ликвидирва фирми да отиват на фалит,като нашата..ами както постъпват немци и японци от концерните-с достойнство да си отчете грепките и да си тръгне.
Ама не..добре е на топло в офисчето скатавайки се..и на 100пр заплата.
Нас намалят в назначенията..ама тях си не.
Еми..да бачка който е тъп да им се връзва на номерата.
Тази година пак поне 30пр съм бил в бомични.
Така че е занапред,имам профсъюзен гръб..и ще ги моря до полудяване.
И без това им връщат социалната парите от болничните ми,които са техен период.
Държавата помага само на изедниците.
Следващия път ще гласувам за интернационала ту,социалистите и раб.партия.
Вече десни партии не щем.
Всичко се вдига в Норге с дни и часове.
И работа йок.
Оня ден чета в проф.списание,как чистачки по хотелите от 17 стаи на ден за чистене на места ги напъвали да чистят по 30,35.
И хората са стигнали до профсъюзите и пресата.
Един бивш наш собственник от преди ги редеше едни..които свършили по-рано,да помагали на другите...ако го видя..няма да мога да го настигна да му се извиня.
Явно не зависи от теб,така че..по-добре се разкарай,и не търси високи постове и амбиции.
Аз посредник не мога да бъда.
Знам коя роля ще заема..като в Синхо лято филма-посредника е лайно.
Аз не мога да бъда подметка на набедени собственници,нищо лично.
Пък за каквато и сума да е.



Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Искашнови [re: memi2011]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано12.12.14 14:09



Аз също.
След 30 грама ставах по - приказлива, след 50+гр. концентрат започвах да повръщам и затова накрая минах на червено вино и бира.
Не е и вярно, че от бира не се става зависим и това, че не можеш от нея да се напиеш. Може да е по- бавно, но всеки алкохол при определени хора води да зависимост.
Аз също си мисля, че много от тези които са станали алкохолици или тежки пиячи просто по принцип не са могли да пият и затова не трябва да пият. Има хора които след определено количество алкохол стават агресивни, буйстват, други изпадат в депресивно състояние, оплакват се, ревът, стават направо психически насилници над другите.

Мисля, че хора които забележат нещо от горното въобще не трябва да пият.



Тема Чудя сенови [re: ALONE911]  
Автор nbb (весела)
Публикувано12.12.14 14:13



дали изобщо ме четеш... Някъде да съм написала, че тези хора не са благонадеждни ? Правиш си някакви твои проекции върху написаното от мен. Добре, аз имам проблем - не понасям пияни хора. Но искаш да ми кажеш, че тези, които пият прекалено, нямат проблем ? Не мога да се съглася, защото не е така. Исках да покажа на бившите си колеги, че стресът се лекува по други начини, които аз използвах, когато се разболях - медитация, йога, рисуване, решаване на кръстословици и судоку, копаене в градината, катерене на върхове, плуване и други подобни, а не е нужно да се наливаш с алкохол, докато забравиш. Явно няма как да се разберем.





Тема Re: И аз тованови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано12.12.14 14:20



И още нещо.
Тия двете ,преди да ни купят новите собственници,с дни са трили отчетите от компютрите си,гафовете.
Новите собственници не знаят че са купили не ресторант-а подводница,Титаник.
Със щурманки,тези двете некомпетентни недоразумения.
И сега се мазнят тия двечките,едни ехидни физиономии,усмивки и мили очи..
Нищо,истината рано или късно ще лъсне наяве.
Прдната седмица ми се случи епизод..братовчедката на шефката*която също е шефка на отдел и е в (семейния бизнес

)..макар и да не е тяхна фирмата..ми вика,да съм и спестявал време че била сама на бара да и поставям чашите по места в стативите за миене и чиниите.
Те имаха точно 5 клиента..в един ужасно натоварен ден.
Така е..никой не е луд да плаща космически цени за италиански лайна,паста и спагети..които струват шикълки в магазина..
А при нас се пукахме по шефовете.
И вместо да благодари,че съм и ги занесал от общата част..дори и да ми каже извинявай,че не си прибираме нашата посуда..тая ме натиска на всяка моя малка помощ..още и още..
Ми тя утре сигурно френска безплатна любов ще ми поиска.
Тези думи изтърсих пред шефката по кухня..понеже са братовчедки.
Тези ми услуги са платени,рекох накрая.
Нашите са тези трите..рядко нахални създания.
И заради тях всичко е главата надолу.
От напълно погрешни решения и концепции.
Едно нещо върви ли,не го пипай.
Преди да направят италианските лайна..се пукаха по шефовете от работа.
Искали по-луксозна обстановка,италианска храна..не искали бебета и майки с колички.
Да ми ядат сега...
Ама лошото е,че ние страдаме,заради техните грешки.
И не си тръгват,няма изгледи да се предадат.
Щели да оправят всичко.
Няма начин..над 30 пр сме надолу.,
Вече и почистващата фирма отказаха,скоро ще трябва ние да мием и п-рахосмучим.
Ама тогава..ще се преселя при личния лекар за болнични да живея там.
И аз си искам 100те процента заплата,не само те.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Редактирано от 44 DOUBLE ZERO на 12.12.14 14:20.



Тема Нищонови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор nbb (весела)
Публикувано12.12.14 14:20



не зависи от мен. Не успях да се преборя в държавна фирма, а сега съм в частна, така че нямам думата изобщо. Спасение му е майката.





Тема Налинови [re: 44 DOUBLE ZERO]  
Автор nbb (весела)
Публикувано12.12.14 14:25



щеше да си търсиш друга работа. Сега имаш време да го направиш.





Тема Re: Чудя сенови [re: nbb]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано12.12.14 14:29



Няма как.
Защото не можеш да разбереш, че тези които пият постоянно имат проблем който ти не можеш да решиш и наистина отиват в графа "неблагонадежни", а тези които нямат проблем с алкохола като твоя съпруг няма какво да решаваш.

Проблемът може да е самия алкохол или проблеми които довеждат до алкохола. В двата случая с твоя начин на мислене си безсилна.
Нито можеш да решиш на някой проблемите защото гледаш доста идеалистично на всички проблеми.
Да се справиш и само с физическа зависимост от алкохола не можеш защото ти изхождаш само от своя организъм и не възприемаш, че тези около теб са различни.



Тема Re: Нищонови [re: nbb]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано12.12.14 14:35



Не, приемане на твоите възможности относно ситуацията, освен наистина да отидеш в детска градина, но и там никой не ти гарантира, че няма да се срещнеш с родители които пият.
Останалото е да си подскачаш от място на място додето ти се превърнеш в човек на който не може да се разчита. На пост "човешки ресурси" ще трябва да работиш с всякакви хора и тези които са опасни за себе си и за околните да ги отстраниш от работа.
Това са твоите възможности.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.