Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:54 19.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: И тованови [re: nbb]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано11.12.14 11:18



Ако те си пият половиния литър ракия вечерта у дома, това си е тяхна работа и евентуално на семействата им, които ги търпят. Напълно уместно е желанието ти, като завеждащ "човешки ресурси", да прекратиш практиката да се пие в работно време, защото това води до злополуки. Но ако целта ти е някак да превърнеш всичките си колеги в трезвеници, то вече говорим за груба намеса в личния живот на хората, както и Алоун по-горе спомена.
Аз не пия, но пуша. В цялата сграда, където работя, не се пуши и всички се съобразяваме с това. Ако обаче шефът ме заплаши, че ще ме уволни, ако не спра цигарите изобщо, аз по закон имам право да го съдя за тормоз.



Тема Не,нови [re: ALONE911]  
Автор nbb (весела)
Публикувано11.12.14 11:28



не го е осъзнавала, защото за нея това е било нещо нормално. Баща й е бил алкохолик и е починал млад, около нея непрекъснато се е пиело и тя не била виждала някой да не пие алкохол. Работехме известно време в една стая и непрекъснато се карахме, защото вместо да ми помага, тя ми създаваше повече работа. На края си издейства да я преместят в друга стая, за да не бъде заедно с това зло.

После се разведе, защото и това не й спестих - беше си намерила мъж като баща й. Каза, че ако не съм била аз, щяла да вярва, че е нормално да търпиш унижения и да пиеш алкохол, за да си притъпяваш съзнанието. Говорех за децата, на какво ги учи с поведението си, много съм лоша наистина. Не мога да си държа главата, заровена в пясъка като щраус и да си затварям очите. Но съм доволна, че поне на един човек съм помогнала да осъзнае какво прави и да бъде щастлив без алкохол.



Тема Тези хора,нови [re: memi2011]  
Автор nbb (весела)
Публикувано11.12.14 11:43



за които пиша в момента, са ми бивши колеги, но си останахме приятели. Сега по-лесно мога да разговарям с тях, защото вече не ме възприемат като шефка. Нищо че още ме наричат " класната. "

Който е бил учител, явно си остава увреден за цял живот. Учех учениците за вредата от алкохола и тютюнопушенето в часовете по химия и продължавам да действам по този начин. Знам, че нямам право, но ме боли като гледам как се самоунищожават. А с новите колеги явно няма да се занимавам, въпреки че ме е страх да пътувам по пътищата като гледам, че на никой не му пречи пиянството на хората. Да, ще трябва да си търся отново друга професия, не ставам за тази.



Тема Re: Не,нови [re: nbb]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано11.12.14 11:57



Хубаво, че не си попаднала на мен защото съм противоположна на бившата ти колежка и това щеше да има доста отрицателен ефект и върху двете ни.



Тема Кактонови [re: ALONE911]  
Автор nbb (весела)
Публикувано11.12.14 14:54



писах и в другата тема, вече на живо не давам акъл без да ми го искат. Стоя отстрани и страдам, но нищо не правя, докато не ми потърсят директно помощ, колкото и да ми е трудно.


Чувствам, че няма да се задържа дълго на това работно място, защото не искам да правя компромиси с принципите си.



Тема Re: Кактонови [re: nbb]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано11.12.14 17:38



Ами, Весела, то твоите принципи определят само собственото ти поведение. Ти си против злоупотребата с алкохол и съответно не пиеш. Не може да си сменяш работата постоянно, само защото другите пият. Ами да, хората в България пият все повече, пие се навсякъде, фактите са такива. Ето, ние в този форум не пием изобщо, но и на нас ни се налага да общуваме със съпрузи, приятели и колеги, които малко или много употребяват алкохол. И това е в реда на нещата. Иначе бихме се превърнали в аутсайдери.

Редактирано от memi2011 на 11.12.14 17:40.



Тема Да,нови [re: memi2011]  
Автор nbb (весела)
Публикувано12.12.14 08:18



аз също много често съм аутсайдер, но това не ми пречи. Вече съм си самодостатъчна. Мъжът ми иска да бъда сред хора, защото според него съм социална личност. Политиците имат нужда от хора, които не мислят и затова според мен тази злоупотреба с алкохол не само не се спира, но се и поощрява чрез бездействие от всички посоки. Както и да е, радвам се за вас. Мога само да се моля повече хора да намерят Бог, както вие сте го направили. Бъдете живи и здрави !





Тема Re: Тези хора,нови [re: nbb]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано12.12.14 08:47



По пътищата на всеки му пречи пиянството.
На теб по принцип ти пречи пиенето. Няма значение къде и кой колко употребява алкохол.
Това е черта която произхожда отнякъде и която се е превърнала в мания.
Това вече е твой проблем, а не на пиещите. С това не можеш да помогнеш на никой, а само допълнително тормозиш хората.
Трезвеността ти е станала фикс идея както и много други, но не забравяй, че "прекаления светец и Богу не е драг".



Тема Re: Да,нови [re: nbb]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано12.12.14 08:55



Хубаво не ти пречи, но е добре и да не пречиш на другите.
Няма някъде където така поставени идеи да могат да се осъществят. Изключение правят тези наложени с диктатура. Ти обаче нямаш възможности и качества да наложиш такава.

Поощряването, рекламирането на нещо има търговска цел и след това други цели.
Горните са доста практични за да не рекламират и поощряват пиенето на работното място и да се превърнат публично в твоето противоположно "Аз".



Тема Да,нови [re: ALONE911]  
Автор nbb (весела)
Публикувано12.12.14 10:25



и аз имам такива съмнения и се чудя защо е така. Явно е нещо от минал живот, друго обяснение нямам. Бях много учудена обаче, че обикнах колегите си, макар че употребяват и направо злоупотребяват с алкохол, което за мен беше недопустимо. Знаеш ли друго какво ме озадачи - когато имах здравословни проблеми и все още ходех по лекари, ми препоръчаха като лекарство да пия алкохол, за да се отпускам, да не бъда толкова стресирана, което все още не мога да проумея. Даже трябваше да нося в себе си от онези малките бутилчици, за да мога да пийна глътка, ако изгубя отново зрението си. Не знам, много неща не мога да проумея все още, но не съм се отказала да търся отговор.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.