Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:28 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Тованови [re: alisalisa]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано12.12.14 21:50



Няма да може да се оправи дори и със специалисти. Възгледите й не са за човек за ЧР. Качествата също. По скоро би станало някой обществен работник с точно определена клауза привличаща еднотипни съмишленици.
На служба ЧР не са необходими идеалисти, а гъвкави хора.Да не забравяме, че и трябва да защитават интересите на работодателя които често се разминават с тези на работещите. Това са места където си твърде ограничен от възможности за действие.



Тема Re: Тованови [re: ALONE911]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано12.12.14 22:51



Не минават ли през някакво задържително професионално обучение, дипломи, квалификации?
Или всеки любител, който си наумява да поработи между хора, може да се цани за ЧР?



Тема Re: Алкохол на работното мястонови [re: nbb]  
Автор Харакири ((минаващ))
Публикувано13.12.14 00:27



КЪМ РАБОТОДАТЕЛИТЕ

Между многото работодатели днес си спомняме за един наш член, който е прекарал голяма част от живота си в света на големия бизнес. Той е наемал и уволнявал стотици хора. Познава алкохолика такъв, какъвто го вижда работодателят. Сегашните му схващания ще бъдат изключително полезни за всички бизнесмени.

Нека той сам ви разкаже:





Тема И дветенови [re: alisalisa]  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.12.14 09:21



пишете пълни глупости. Длъжността е наречена ' Човешки ресурси ", защото работиш с хора. Тези хора имат проблеми и когато не са ги решили не са пълноценни на работното си място. За съжаление много малко работодатели осъзнават това. Колкото и вие двете сте го разбрали. Бившите ми колеги непрекъснато ми се обаждат за консултации, защото са по-компетентни от госпожата, която в момента изпълнява тази длъжност. Да, излиза, че всяка любовница става за човешки ресурси, защото на предишната 9 години оправях бакиите. Сега не знам на тази кой ще ги оправя, защото хората са със сгрешени заплати вече две години и половина, но на никой не му пука, защото нямаме работещи институции и всеки може да бъде купен. Пък вие продължавайте да философствате.





Тема Re: И дветенови [re: nbb]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано13.12.14 09:31



Тези хора имат проблеми и когато не са ги решили не са пълноценни на работното си място.

Тоест, длъжността ЧР задължава практикуващият я да си пъха човката в личните работи на хората, да клюкарства за тях и да им натяква как според собственото му скудоумие трябва да решават проблемите си.

Къде си завършила психология?



Тема Много благодарянови [re: Харакири]  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.12.14 09:41



Макар и да не съм работодател, а служител съм правила точно това, но не успях да убедя бившия си шеф, че имаме сериозен проблем, въпреки че десетина човека си отидоха без време от този свят. Сега като се обърна колата, е започнал да предприема стъпки в тази посока, пък да видим до къде ще ги докара... И със сегашния си шеф няма как да се разбера, ако продължава да вярва, че няма проблем.





Тема Проблемът е,нови [re: alisalisa]  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.12.14 09:50



че не съм завършила психология, а финанси, защото по длъжностна характеристика се изисква такова образование, за да можеш да бъдеш пенкилер. Колко пъти съм казвала, че трябва да се назначи още един човек, който да бъде психолог, защото аз съм учила психология, но не е достатъчно. Ползвали сме услугите на психолог на хонорар и тя ми е казвала какво да правя в определени ситуации. Извинявай, но едва ли е пъхане на носа в лични работи след като пият на работното си място и безброй пъти съм сигнализирала, но да имаше кой да чуе... Радвам се, че хората са се отървали само с 30 % изгаряния и волтовата дъга не е минала през тях, защото място нямаше да мога да си намеря, въпреки че знам, че съм направила всичко по силите си това да не се случи. Само дето бях единствената, която не искаше да си затваря очите пред истината.





Тема Re: Много благодарянови [re: nbb]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано13.12.14 10:01



Липсата на професионализъм у тебе бие на очи още от коментарите по адрес на приемничката ти. Компетентният човек не се самоизтъква като такъв чрез сравнения с друг в своя полза.
Щом твърдиш, че работата на ЧР е да решава проблемите на хората, то си се провалила:
не успях да убедя бившия си шеф, че имаме сериозен проблем
Професионалното ти задължение се изразява в това да убедиш бившия си шеф.

Харакири ти е постнала много полезен материал за първична представа каква подготовка ти е необходима и какъв подход. По моя преценка, ще ти отнеме месеци и много посещения на сбирки на АА и разговори със специалисти, работещи с алкохолици, за да се научиш първо да различаваш алкохолик от разхайтено пиянде.

Преди това ще са ти нужни месеци да поработиш върху собствените си нагласи в отношенията си с хората, особено в служебните отношения.

И със сегашния си шеф няма как да се разбера, ако продължава да вярва, че няма проблем.
А ти нямаш нужната подготовка и компетентност, за да го убедиш в противното.



Тема Така е,нови [re: alisalisa]  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.12.14 10:12



признавам си без бой. Не съм учила за психолог, а да правя заплати. Да, знам, че не е професионално да даваш оценки и да се изтъкваш, но в тази държава все някой трябва да каже какво се случва по фирмите. Не че някой се интересува де. Затова сме на това дередже и няма на кого да се сърдим освен на себе си.


А алкохолиците се научих да ги различавам много добре. Не беше нужно да уча нищо, по-добре започнах да ги разпознавам от психиатрите, при които се лекуваха. А не всички се лекуват, защото според тях нямат никакъв проблем. Ужасно е !!!



Тема Re: Проблемът е,нови [re: nbb]  
Автор alisalisa (Лиса)
Публикувано13.12.14 10:28



че не съм завършила психология

Проблемът е единствено и само твой. В друг клуб веднъж обясниха, че длъжностната характеристика на ЧР изисква специализирано висше образование. Това, че нямаш подготовка и диплома за такова и се възползваш от липсата на подготвени кадри, за да кандидатстваш за длъжността, а собственикът на фирмата те назначава, за да мине метър и някой да се оправя с бумащината, не те прави компетентна по въпроси извън писането на финансови документи.

Какъвто "специалистът", такива и подопечните му.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.