Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:54 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Алкохолно зависими
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Да,нови [re: nbb]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано12.12.14 10:36



Алкохолът участва в доста илачи с доказано действие.
Това се дължи на влиянието му върху организма.
На част от хората алкохолът действа успокоително и отпускащо и за временно ползване е доста по- добър от много медикаменти.
Тук не говоря за хора зависими от алкохола, а за хора които могат да пият.
Съчетанието с лекарства е крайно недопустимо особени с лекарства действащи върху психиката, както и с други.
Няма нищо чудно ако ти си нормален пияч да са ти препоръчали алкохол за отпускане, но определено съм убедена, че не са ти го препоръчали с медикаменти или бутилка ракия на екс или половин литър всеки ден с увеличаване във времето.
То и лимони се препоръчват за увеличаване на имунната защита, но не и на язваджия.

Редактирано от ALONE911 на 12.12.14 10:49.



Тема Не,нови [re: ALONE911]  
Автор nbb (весела)
Публикувано12.12.14 11:49



не ми предписаха никакви лекарства тогава, казаха ми, че няма нужда. Всичките ми проблеми били на стресова основа. То така се и оказа, но минах без алкохол. Аз не мога да пия - след 20- 30 мл вино лягам и заспивам. Преди това започвам да се смея неудържимо и се отказаха да ме учат да пия. Аз съм писала тук из клубовете, че като студентка съм се напивала от вкиснала боза. Моят организъм ми показва, че не му понася алкохол, същото е и с кафето и цигарите. Явно съм по-чувствителна от повечето хора.





Тема Искашнови [re: ALONE911]  
Автор nbb (весела)
Публикувано12.12.14 11:50



да ми кажеш, че трябва да гледам безучастно, когато някой се самоунищожава ли ?

Ех, това не го мога, а как ще се науча...



Тема Re: Не,нови [re: nbb]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано12.12.14 11:59



Нормално за някои хора. Не са малко хората които ги приспива алкохола, но нали разбираш, че 20мм вино са далеч по - безобидни от антидепресантите и преспивателните.
Нито са малко тези които не пият кафе или не пушат. Това не трябва обаче да го превръщаш в фикс идея и за другите.
Проблем става нещо когато се очертават временни или постоянни промени във физическото му здраве и психиката, когато съответния не може да изпълнява необходимите дейностти, когато стане потенциална опасност за себе си и другите.



Тема Re: Искашнови [re: nbb]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано12.12.14 12:01



Първо трябва да прецениш дали се самоунищожава защото твоето мнение за нещата е само черно и бяло.



Тема Re: Искашнови [re: ALONE911]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано12.12.14 13:13



Весела, според мен ти самата имаш проблем и той съвсем не е безобиден. Едно е да не пиеш и да избягваш пиянските компании (това го правя и аз, понеже са ми скучни). Съвсем друго е да си избираш приятелите и колегите по един-единствен признак - да са пълни въздържатели. Може би това изискване го налагаш и у дома си. Моят съпруг не само че пие, но и собственоръчно си прави (забележи!) домашно вино в количества от по 100 литра всяка есен. Аз нямам нищо против и дори му помагам. Заедно подрязваме напролет лозите, пръскаме ги срещу болести и вредители; после берем гроздето, роним го, слагаме го да ферментира, бутилираме го - в целия този процес аз участвам с охота, въпреки че не близвам нито капчица. Защо го правя? Ами защото виното, приготвено от чист гроздов сок, без химикали, е полезна напитка, а аз искам моят съпруг да е здрав. Той изпива по чаша-две на вечеря и не виждам нищо лошо в това. Виното се харесва, също така, на нашите приятели. Част от него подаряваме на роднини - на свекър ми, на майка ми, на чичовци и лели. Я си помисли сега малко, за да напипаш къде точно е проблемът ти: ако твоят мъж складира в мазето 100 литра вино, ти как ще реагираш?

Редактирано от memi2011 на 12.12.14 13:14.



Тема Re: Искашнови [re: memi2011]  
Автор ALONE911 (I want)
Публикувано12.12.14 13:38



Постта ти е закачен за мен, но не мисля че се отнася за мен.

Много хора имат фикс идея към нещо - или поради биологическо отвращение или поради собствени преживявания или поради тези на близките им.

Аз съм се стремяла да не изпадам в такива крайности.
Да и аз имам лози, но всички обичаме грозде. Вино не правя, но когато ми дават /домашно/ го прибирам къде за майка ми / и тя избягва напоследък защото има високо кръвно/, къде за близки. По празници винаги купувам вино. Майка ми има проблем с бъбреците, та от време на време настоявам и някоя бира да изпие / тези дето сега са ги пуснали с лимон/ и така.

Има проблем и човек трябва да си оправи собствения си проблем с нещата които не възприема, а не да го прави проблем на другите.
Това често се среща при хора отказали нещо/ цигари, алкохол, кафе, шоколад, газирани напитки/ и започвам да си мисля, че е другата страна на хора податливи на зависимости. От друга страни важи за много хора живели с алкохолно зависими и пиещи в големи количества. Гледаш в чашата на другия все едно таласъм си видял и всеки които си видял с алкохол, а не дай боже пиян го слагаш в графа "неблагонадежден".



Тема Re: Алкохол на работното мястонови [re: nbb]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано12.12.14 13:47



Здрасти.Пиша ти като бивша част от проблема.
Преди пиех и аз на работа.
По-скоро от депресия,болка и отчаяние.
Мисля че една част от тези които описваш,са като мен.
Ами лично аз се оказах с две предупреждения за изгонване.
В Норвегия не вървят тези неща.
Дори и по клубовете,дискотеките и баровете няма да те търпят дълго ако си вечно натаралянкан.
Какво остава за човек като мен работещ през деня,и обслужващ

дърти консервативни норвежци.
Мисля че трябва да дадеш няколко устни предупреждения за изгонване.
Като за начало.
Ако не им светне..и писмени.
Нали знаеш поговорката,един път стомна за вода,два пъти..на третия трябва да има резултат.
Естественно не тръгвай от вратата за краката,но бъди твърда..ако имаш правомощията за това.
Всеки един алкохолик бива заврян в ъгъла накрая..колеги,шефове,семейство..ако му пука за някой друг освен себе си,както постъпих аз..ще се промени.
Но като знам народопсихологията на Българина..не очаквай почти никой да си признае че има сериозен проблем.
Камо ли да потърси помощ,или пък АА.
Тук в Норвегия е друго,все пак властите съдействат,дори и работодателите..не че няма социални пияндета на социална помощ..има ги,и то доста.
Дотам са я докарали една част,че бюрото по труда,социалните им плащат сметките от пенсията,уреждат ги с храна да им носят,и остатъка който остане от социалната или нормална пенсия,им се дава по малко на части,седмично.
Какво ще правят с остатъка..техен проблем.
Ако го втечнят за два дни,в остатъка ще събират бутилки,отпадъци,ще просят за цигари и бира.
Има много такива,нали тъщата ми заряза един такъв,който е в това положение.
Имам пресен пример за това.
Аз ако остана без пари никой няма да ме нахрани,понеже работя..и ще ми кажат оправяй се.
А онези мизерници като него ги дондуркат нон-стоп..понеже били болни.
Болни за една чепата тояга.
Реанимират по клиниките,и после като се окомушат след запоите-с пълна газ.
Аз лично..на такива болни тарикатски търтеи-не давам.
На сакат или музикант по улиците съм давал,но на цигани,наркомани или пияници..все търтеи-никога!!
Щом аз съм намерил сили и воля да се боря с алкохола..ще могат и те наполовина.
Половината се движат в такива среди..майко мила.
Града тук гъмжи от какви ли не,където гледат да тафят нещо и да го продадат за дрога.
Наркоманите намример на спринт крадат от магазини големи шишета с бира.
Набегом през касите..и после или..или..
И зареждат пияндетата.
Те пък явно ги упътват къде има далавери,и най-вероятно са в комбини.
А бе видиш ли неадекватна групичка от хора с кучета дори,които изглеждат по-добре от стопаните си да бърборят и ръкомахат нервно-заобикаляй.
Като шеф ако имаш правомощия действай.
И никакъв толеранс за пияниците през раб,време.
Аз след време благодарих на шефа си,който се изчерви и засрами,след като му казах..че неговите действия са спасили живота ми..че не ме е толерирал повече да пия и работя.
Знаем се в бг..особенно по държавните цехове и фабрики..там се почва от сутринта.
Понеже всички си казват и бъзикат един друг..колкото ни плащат..толкова и работим.
И фиркат перманентно.
И аз съм работил към ВМЗ..,Сега вече частно предприятие СКФ.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!

Тема Re: Проблемът е,нови [re: nbb]  
Автор 44 DOUBLE ZERO (Faith savior)
Публикувано12.12.14 13:52



Понеже шефовете може би са и те част от проблема.
Не си ли се замисляла.
Ясно,щом не зависи от теб,много не можеш да направиш.

Където има воля,там има и начин!
TEMPORE NIHIL SANAT!!!


Тема Re: Искашнови [re: ALONE911]  
Автор memi2011 (минаващ)
Публикувано12.12.14 13:54



Постът ми действително се отнасяше към авторката на темата, Алоун.

Обаче ти ме накара да се замисля за нещо. Знаеш ли, че някога в гимназията, когато за първи път опитвахме алкохол, аз имах изключителна непоносимост към него. Буквално от 20 грама ми се завиваше свят и трябваше да легна. От 30 грама вече ми беше лошо и повръщах. Т.е. организмът ми си е показвал още тогава, че това вещество не му понася, но кой да слуша собственото си тяло?! Така че аз най-упорито и последователно съм се "учила" да пия, че да не остана по-назад от другите. Е, научих се накрая с всички произтичащи от това последствия.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.