Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:35 23.04.24 
Компютри и Интернет
   >> WEB Дизайн и HTML
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: DOMнови [re: x1y1]  
Автор Гpиrop-ът (непознат )
Публикувано27.12.08 22:41



само не ми стана ясно за какво е цялата тая щуротия. За да измамиш валидатора и да си 'валидираш' страниците ли?
До сега не съм видял нито един разумен довод в полза на т.нар. 'валидиране', защо си губите времето с глупости?



Тема Re: DOMнови [re: Гpиrop-ът]  
Автор Ulysses (Eyewalker)
Публикувано28.12.08 10:36



не е като да не си прав, но хората, когато са писали този стандарт като че ли са се понадявали след като е стандарт в един хубав ден да се събудят с IE 10, FF 5, Opera 17, Safari 5 (и многото други знайни и незнайни клонинги) и да се окаже че докато работят и тестват на един от браузърите - ще изгежда ЕДНАКВО и под останлите, няма да им се налага да правят простотии и хакове за CSS, JS и т.н.

Стандартите се измислят затова, че никой не е велик и незаменим... ако аз у Подуене работя по стандартите и после реша, че не ми се е поддържало дадено сайтче повече - ще го 'поеме' "колегата" от индийскит офис на Пиндар и просто ще си продължи рабтата по него, а няма да седнат да му правят инверсна разглобка на сайта и да се чудят: "'бе аджеба това за чий го е направил така ... " - нарича се четимост и преносимост на кода ...

време отделено за проектиране и съобразяване със стандартите е всичко друго, но не и загубено.

решението с iFrame и на мен не ми допада. Не ми пречи как изглежда кода. Но ми се струва, че по-стриктно настроените браузъри бих го блокирали заради съмнение особено след катo се генерира с JS ...

Винаги има изход ...



Тема Re: DOMнови [re: Ulysses]  
Автор Гpиrop-ът (непознат )
Публикувано28.12.08 11:19



с това съм напълно съгласен, наистина би било чудесно да има стандарт който се спазва от всички и няма нужда от простотии и хакове. Но не виждам тая идилия да се реализира в следващите поне 5-6 години, и дотогава валидирането си остава напълно излишно упражнение.
После и аз ще почна да валидирам :)



Тема Ето как ставанови [re: Гpиrop-ът]  
Автор x1y1 (минаващ)
Публикувано29.12.08 05:08



Целта не е да се излъже валидатора, а точно обратното - изобщо да не се ползват непозволените document.write(), iframe и target.

Разбрах как се прави номера така че да работи навсякъде. Е, "малко" по-дълго е, но няма как:


.iframe {border: 3px solid #000000; width: 500px; height: 200px;}

function loadNewPage()
{
var oldObject = document.getElementById('aaa');
var newObject = document.createElement('object');
with (newObject)
{
data = 'newpage.html';
type = 'text/html';
id = 'aaa';
className = 'iframe';
}
oldObject.parentNode.replaceChild(newObject, oldObject);
}


Редактирано от x1y1 на 29.12.08 07:05.



Тема Re: DOM [re: Гpиrop-ът]  
Автор Ulysses (Eyewalker)
Публикувано29.12.08 10:59



това е причината за порочният кръг ...

нали знаеш, че който иска - намира начин, иначе си намираме оправдания

успех с проектите!

Винаги има изход ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.