Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:01 21.05.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано22.01.20 13:08



Главното правило при инцидентни наблюдения на НЛО и изобщо при всички наблюдения на НЛО е най-вече човек да се възползва на момента.Голяма грешка е когато видиш НЛО да прекъснеш наблюдението за да отидеш да вземеш по-силен прибор и като се върнеш вече НЛО го няма.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано22.01.20 13:22



"Главното правило при инцидентни наблюдения на НЛО и изобщо при всички наблюдения на НЛО е най-вече човек да се възползва на момента.Голяма грешка е когато видиш НЛО да прекъснеш наблюдението за да отидеш да вземеш по-силен прибор и като се върнеш вече НЛО го няма.
"

Напълно съм съгласен , но ако човек има снимателна техника например DSLR на 90мм-150мм максутов или DSLR със хубав обектив може да се направи опит да се снима. Пак зависи от скоростта на обектът. Ако обектът е супер бърз и няма подготвена техника няма смисъл да се прекъсва наблюдението.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано22.01.20 16:45



За теб най-добрия вариант е да дебнеш и търсиш НЛО с широкоъгълен бинокъл нещо като 10х50 и до теб да има предварително подготвена снимачна техника.Вариантът да търсиш и дебнеш НЛО с телескоп и като го откриеш да влезеш вътре в апартамента да вадиш и включваш снимачна техника е лош и няма да доведе до успех.Още повече, че в доста случаи появите на НЛО през които те са видими продължават някакви си секунди.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано22.01.20 17:20



"За теб най-добрия вариант е да дебнеш и търсиш НЛО с широкоъгълен бинокъл нещо като 10х50 и до теб да има предварително подготвена снимачна техника.Вариантът да търсиш и дебнеш НЛО с телескоп и като го откриеш да влезеш вътре в апартамента да вадиш и включваш снимачна техника е лош и няма да доведе до успех.Още повече, че в доста случаи появите на НЛО през които те са видими продължават някакви си секунди."


Да, точно това имам предвид. Ако техниката е подготвена предварително е добре иначе няма смисъл.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано22.01.20 17:24



По време на наблюдението на сребристо сферично НЛО в района на Кремиковци на 9ти юни 2005та имах всичко на всичко около 6 секунди за да го уловя в обектива на ЗРТ 457 М.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано22.01.20 17:35



"По време на наблюдението на сребристо сферично НЛО в района на Кремиковци на 9ти юни 2005та имах всичко на всичко около 6 секунди за да го уловя в обектива на ЗРТ 457 М."

Значи за 6 секунди да се цъкне "Record" , да се насочи снимачното устройство и да се намери обектът в него - трудно би било за 6 секунди.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано22.01.20 18:12



Имай на предвид, че видях НЛО през руския далекоглед за не повече от 2 секунди през които той мина през зрителното поле и после се скри зад едно близко дърво.Всякакви следващи опити да го намеря с бинокъл 10х50 се провалиха напълно.Впрочем единствената реална причина да успея изобщо да забележа този НЛО беше, че Слънцето което залязваше се намираше точно зад мен, а НЛО точно пред мен на около 20-25 км пряко разстояние и се получи силно осветяване.За момент НЛО светеше доста силно отразявайки слънчевата светлина и ако нея я нямаше изобщо нямаше и да го видя.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано22.01.20 18:48



"Имай на предвид, че видях НЛО през руския далекоглед за не повече от 2 секунди през които той мина през зрителното поле и после се скри зад едно близко дърво.Всякакви следващи опити да го намеря с бинокъл 10х50 се провалиха напълно.Впрочем единствената реална причина да успея изобщо да забележа този НЛО беше, че Слънцето което залязваше се намираше точно зад мен, а НЛО точно пред мен на около 20-25 км пряко разстояние и се получи силно осветяване.За момент НЛО светеше доста силно отразявайки слънчевата светлина и ако нея я нямаше изобщо нямаше и да го видя."

Да , ами има такива случай доста пъти през деня се отразява всетлината в обекти , както тези , които минават пред Слънцето и не само. Уцелил си моментът това е важното.
Иначе 2 секунди са доста малко. Абсурдно е да се реагира.
Това ми напомня на 12 те обекта , които за 1 секунда и вече ги нямаше.
Абсурд беше да реагирам.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано22.01.20 19:20



На 9ти юни 2005та още преди 20.00 часа бях разположен на най-добрата наблюдателна площадка вероятно в цяла София която се намира в квартал Бояна и която почти не използвам от ноември 2011та.Оборудването което бях взел беше дефектна зрителна тръба ЗРТ 457 М 30-60х70 ново руско производство и разнебитен източногермански бинокъл Carl Zeiss 10x50 DEKAREM.И двете оптики макар и в не добро състояние бяха перфектни модели и едни от най-подходящите оптически прибори за наблюдение на самолети и НЛО.Особено този модел бинокъл от него просто по-добър на света едва ли има, даже и нови модели бинокли на Zeiss за по 1700-1800 лева не могат да извадят толкова добро качество на изображението.Дефектът в руската зрителна тръба се изразяваше в минимален ъгъл на призмената камера и окулярния възел спрямо оста на обектива.Това водеше до частично разфокусиране на половината от изображението.Бинокълът като цяло беше разнебитен и единият му окуляр до колкото помня десния беше законтрен на безкрайност и не се движеше.Тръбата беше разположена на собствената си метална тринога на бетонен блок, а с бинокълът оглеждах самолетите и небето.

Някъде по памет не ми се рови в протоколните тетрадки към 20.08 часа когато Слънцето залязваше на Витоша югозападно точно зад мен точно на една линия със Слънцето и моето местоположение пред мен в североизточна посока на малка височина се появи ярка бяла светлина.Веднага насочих бинокъла като я помислих за фар от завиващ пътнически самолет.През бинокъла видях само нещо кръгло което светеше силно и никакви крила, двигатели на самолет и фюлейзаж.Веднага обърнах силната руска зрителна тръба прицелвайки се с механичния й мерник и през 59х увеличение на фона на Стара планина видях едно сребристо топче което летеше в южна посока.То просто премина през зрителното поле на зрителната тръба на фона на Стара планина и се скри зад едно близко дърво.В следващите около 20 минути непрекъснато гледах и сканирах небето видимо от Студентски град към Витоша за това НЛО без да успея да го намеря.

Впоследствие въз основа на груби изчисления още повече, че въздухът между мен и НЛО имаше турбуленция която в тази зона на София се получава на разстояние над 16 км установих, че НЛО е било на около 20-25 км пряко разстояние от мен, летяло е с около 300 км/час и е било не повече от 7 метра в диаметър най-вероятно между 4 и 6 метра в диаметър по-голямо от кабината на Тир минаващ от другия край на Околовръстното.

Това беше най-големия успех на наблюденията за двехилядните години, изпълнение на задачата ми да засека и наблюдавам точно този тип НЛО през по-силна оптика от някогашното ми полско PZO L 40x64 и да установя основните му физически параметри, и като цяло заслужен успех за над 6 години и 5 месеца непрекъснати наблюдения с цел търсене точно на този тип НЛО.



Тема Re: Ufo research [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано22.01.20 20:12



"На 9ти юни 2005та още преди 20.00 часа бях разположен на най-добрата наблюдателна площадка вероятно в цяла София която се намира в квартал Бояна и която почти не използвам от ноември 2011та.Оборудването което бях взел беше дефектна зрителна тръба ЗРТ 457 М 30-60х70 ново руско производство и разнебитен източногермански бинокъл Carl Zeiss 10x50 DEKAREM.И двете оптики макар и в не добро състояние бяха перфектни модели и едни от най-подходящите оптически прибори за наблюдение на самолети и НЛО.Особено този модел бинокъл от него просто по-добър на света едва ли има, даже и нови модели бинокли на Zeiss за по 1700-1800 лева не могат да извадят толкова добро качество на изображението.Дефектът в руската зрителна тръба се изразяваше в минимален ъгъл на призмената камера и окулярния възел спрямо оста на обектива.Това водеше до частично разфокусиране на половината от изображението.Бинокълът като цяло беше разнебитен и единият му окуляр до колкото помня десния беше законтрен на безкрайност и не се движеше.Тръбата беше разположена на собствената си метална тринога на бетонен блок, а с бинокълът оглеждах самолетите и небето.

Някъде по памет не ми се рови в протоколните тетрадки към 20.08 часа когато Слънцето залязваше на Витоша югозападно точно зад мен точно на една линия със Слънцето и моето местоположение пред мен в североизточна посока на малка височина се появи ярка бяла светлина.Веднага насочих бинокъла като я помислих за фар от завиващ пътнически самолет.През бинокъла видях само нещо кръгло което светеше силно и никакви крила, двигатели на самолет и фюлейзаж.Веднага обърнах силната руска зрителна тръба прицелвайки се с механичния й мерник и през 59х увеличение на фона на Стара планина видях едно сребристо топче което летеше в южна посока.То просто премина през зрителното поле на зрителната тръба на фона на Стара планина и се скри зад едно близко дърво.В следващите около 20 минути непрекъснато гледах и сканирах небето видимо от Студентски град към Витоша за това НЛО без да успея да го намеря.

Впоследствие въз основа на груби изчисления още повече, че въздухът между мен и НЛО имаше турбуленция която в тази зона на София се получава на разстояние над 16 км установих, че НЛО е било на около 20-25 км пряко разстояние от мен, летяло е с около 300 км/час и е било не повече от 7 метра в диаметър най-вероятно между 4 и 6 метра в диаметър по-голямо от кабината на Тир минаващ от другия край на Околовръстното.

Това беше най-големия успех на наблюденията за двехилядните години, изпълнение на задачата ми да засека и наблюдавам точно този тип НЛО през по-силна оптика от някогашното ми полско PZO L 40x64 и да установя основните му физически параметри, и като цяло заслужен успех за над 6 години и 5 месеца непрекъснати наблюдения с цел търсене точно на този тип НЛО.
"

Значи важното е ,че са работили и са свършили работа. Относно площадките това е супер. Един power bank със волтажът и амперажът на DSLR може да даде някакъв принос към времето (не съм го изчислявал) на работа , статив (здрав или с тежести добавени допълнително) и мак или голям добър обектив биха свършили много добра работа комбинирани с бинокъл 10 X 50, но пак зависи от наблюдавания обект. Ако е много бърз няма да има време за реакция. Едно време е имало доста качествени оптики то и сега има , но цените няма да ни харесат.

Това ми напомня на един обект подобен на батерия за часовник. И той така отразяваше светлината. Едва успях да го забележа над МОЛ Сердика беше преди около 4-5 години. Височината му беше много голяма. Забелязах го по случайност , но си заслужаваше определено.

Търсенето на определен тип обект е доста трудно и изисква много , ама много време. Този обект , който беше , като батерия на часовник до сега не съм попадал на такъв да кажем. Занимавам се от 3,5 години с такива наблюдения и съм виждал подобно нещо , но не беше такъв , като батерия. Мина на 100-150 метра (по-ниско от обектът , който е като батерия) и си продължи по посока Витоша.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.