Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:09 26.04.24 
Религия и мистика
   >> НЛО
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано21.01.20 19:04



Не мисля, че зависи от увеличението стига птицата да мине преди зоната откъдето нататък фокусът е настроен на безкрайност.Един примерен бинокъл Telescope Service 20x80 се настройва на безкрайност някъде на 20-30 метра.Ако птица мине по-близо тя със сигурност ще се види размазана.Някои военни оптики на тях се измерва разстоянието до целта именно на този принцип на колко метра обекта е фокусиран, но те не могат да измерват разстояния до безкрайност, а примерно до 16 000 метра.

Преди години мисля, че през 2017та посред бял ден видях с просто око няколко черни обекта във формация които летяха някъде над булевардите "Гоце Делчев" и "България" малко по на изток от квартал Борово като те приличаха на ютии.Бях на работа и нямах бинокъл под ръка.Летяха ниско под облаците не мога да преценя точно на каква височина, но едва ли повече от километър.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано21.01.20 19:08



От пролетта на 2017та имам няколко случая на наблюдения на НЛО и по време на редовни наблюдения и по време на работа за които няма никакво обяснение.Просто съответния НЛО не прилича на абсолютно нищо.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано21.01.20 19:33



Това което си снимал е сферичния сребрист НЛО който наблюдавам над София още от февруари 1991ва.След последното му наблюдение в района на Кремиковци на залез Слънце на 9ти юни 2005та през ЗРТ 457 М на 59х увеличение изчислих, че диаметърът му е между 4 и 7 метра, най-вероятно 6 метра.На 15ти април 1998ма към 12.25 на обяд за период от около половин час над София имаше 4 такива сребристи точки като първата дойде от запад откъм Сърбия, а останалите 3 от източна посока.След това четирите НЛО се обикаляха един от около друг като се пазеха на известно разстояние един от друг като накрая единия се отцепи от останалата група НЛО и започна да лети в посока югозапад, а останалите три бавно и постепенно се пръснаха на източната част от небето.Явно около тези НЛО има силно електрогравитационно поле и затова тези обекти не трябва да се приближават един път друг.През пролетта на 2002ра попаднах на един доклад в базата данни на NUFORC където беше описан случай на сребристо НЛО с кълбовидна форма обикаляно от друг по-малък НЛО и после станал взрив.По време на първото ми оптическо наблюдение на НЛО на 4ти септември 1991ва наблюдавах точно сребриста точка в небето през зрителната тръба PZO L 40x64 представляваше сребриста топка и около нея се приближи втора значително по-малка сребриста точка която я обикаляше.Колкото повече време минаваше, толкова повече втория по-малък НЛО орбитираше около големия НЛО по-бавно и по-близо.



Това е доста често срещан тип НЛО на много места по света и в СССР и над САЩ и в небето над други държави.Виждал съм няколко видеоклипа с такъв НЛО в youtube включително и един такъв тип НЛО в орбита до спътник.Периодично тези НЛО се появяват в небето над София.Имам подозрения, че сребристите сфери са непрекъснато всеки ден в небето на Земята и минават доста по-често над София отколкото ние предполагаме, но просто ние рядко ги виждаме защото не можем да покриваме 100% от времето в наблюдения.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано21.01.20 19:37



Значи съм объркал нещо.


Тези обекти , правиха ли завой или да кажем със скоростта горе - долу на самолети ли се движеха?



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано21.01.20 19:44



Не правиха никакви завои и се движеха със скорост много по-ниска от такава на самолет или даже на хеликоптер.Летяха под облаците плътно в група, бяха черни на цвят и приличаха на ютии.Ако имах силен бинокъл или телескоп в този момент щях да ги разгледам идеално защото щяха да се виждат през средно или голямо увеличение направо огромни.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано21.01.20 20:16



Доста , доста интересно.
Ами според някои учени става дума за собствено гравитационно поле на всяка чиния или кораб.
Гравитационното поле , ако се съгласим с тази теорията на Боб Лазар от S4, значи имат по няколко реактора във всеки кораб и използват Елемент 115.
Изолиращото гравитационно поле им позволява да използват огромна скорост без да станат на "палачинка" при спиране или маневриране.
Всъщност нямам идея дали това , което говори Боб Лазар е истина , но определено имат такова поле , което им позволява тези функционалности.
Явно типът на тези полета не им позволява да се доближат прекалено много.
С тези полета отблъскват снаряди - поне някои така твърдят след втората световна война.

Това е добър казус. По - малкото увеличение прихваща повече ъглови градуси, докъто с по - голямо увеличение по - трудно се намират обектите , а ако става дума за софтуерно снимане както е при мен шансът за заснемане намалява в пъти поради намалените ъглови градуси. Но пък повечето увеличение дава повече детайлност.
Нещата са малко на кантар.
Но винаги може да се използва просто снимане без iSPY , на ръка и да се вдигнат рязно кадрите в секунда.
Другото е намалянето на резолюцията , което не е добре.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано21.01.20 20:25



Запознат съм с мнението на някои учени, че някои НЛО имат собствено гравитационно поле и съм на същото мнение като тях.Само че Боб Лазар е говорил пълни глупости за Елемент-115 защото няколко години по-късно след интервюто му през 2003та Елемент-115 е синтезиран в лаборатория и той противно на това което се е говорило и мислело за него, че е стабилен елемент се е разпаднал за част от секундата.

Могат да отблъскват снаряди, но лазерен или корпусколярен лъч не могат да спрат.

Тази снимка на НЛО не е моя, а е взета от интернет.Нямам никакъв опит в заснемането, но ако се търси баланс между ъглови градуси и увеличение вероятната истина е някъде между 20х и 40х.Всъщност отдавна съм на мнение, че най-доброто увеличение за наблюдения на самолети и НЛО е някъде 30х - 40х.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано21.01.20 20:26



Пиша го така понеже не намерих функционалността "Цитирай"

"Не правиха никакви завои и се движеха със скорост много по-ниска от такава на самолет или даже на хеликоптер.Летяха под облаците плътно в група, бяха черни на цвят и приличаха на ютии.Ако имах силен бинокъл или телескоп в този момент щях да ги разгледам идеално защото щяха да се виждат през средно или голямо увеличение направо огромни.
"

Да това щеше да е супер , но не всеки път човек може да носи бинокъл или по - силен инструмент във себе си. А и да можеше в много от случаите нещата се случват много бързо.



Тема Re: Ufo researchнови [re: FlLERO99]  
Автор zizoUFO (skywatcher )
Публикувано21.01.20 20:51



"Запознат съм с мнението на някои учени, че някои НЛО имат собствено гравитационно поле и съм на същото мнение като тях.Само че Боб Лазар е говорил пълни глупости за Елемент-115 защото няколко години по-късно след интервюто му през 2003та Елемент-115 е синтезиран в лаборатория и той противно на това което се е говорило и мислело за него, че е стабилен елемент се е разпаднал за част от секундата.

Могат да отблъскват снаряди, но лазерен или корпусколярен лъч не могат да спрат.

Тази снимка на НЛО не е моя, а е взета от интернет.Нямам никакъв опит в заснемането, но ако се търси баланс между ъглови градуси и увеличение вероятната истина е някъде между 20х и 40х.Всъщност отдавна съм на мнение, че най-доброто увеличение за наблюдения на самолети и НЛО е някъде 30х - 40х."



Значи Боб Лазар е казал , че е стабилен , но реално се е разпадал.

А , ако говорим за Корпускулярно-вълнов дуализъм, което е квантова механика от което аз много малко разбирам , значи дали може да се каже ,че такъв лъч би бил молекулярно оръжие? Тоест на атомно и субатомно ниво.
Американците имат някакви лазерни оръжия едното е на кораб , а другото е на самолет (сигурно имат и още доста неща , които не са споменати никъде). Но нямам идея дали са Корпускулярни или са само лазерни. Макар ,че (май - не съм сигурен) и в 2-та случая става дума за типове фотони.
Виждал съм и даже вече много хора експериментират с лазерите , които биват увеличени с лещи и оптични системи. За съжаление тази технология се ползва за оръжия вместо за нещо друго.

Аз междувременно ще пробвам да снимам на X 30 - X 40 в този диапазон.

Редактирано от zizoUFO на 21.01.20 20:48.



Тема Re: Ufo researchнови [re: zizoUFO]  
Автор FlLERO99Модератор (авио шпионаж)
Публикувано22.01.20 13:00



През 1992ра разузнавателен кораб на НАТО плува в близост до размирна Югославия.Трябва да се свърже с шпионски спътник който ще прелети над Югославия.Руснаците решават да свалят този спътник с ракети.Стрелят и ракетите им са унищожени от американски химически лазери с орбитално базиране.Извод - Инициативата на стратегическа отбрана не е провален проект, американците имат лазерно оръжие на спътници, могат да унищожават ракети с него и значи могат да стрелят и по НЛО.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.