Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:21 04.05.24 
Градове
   >> Сливен
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Я кажете в Сливен има ли...нови  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано15.01.02 01:54



Я кажете в Сливен има ли една свястна дискотека?Не искам да прозвучи грубо ,ама 'сяко лято съм там и се не намирам!
П.П.:под свястна да се разбира да пускат колкото може повече РАП!!!!!(може и само рап :Р ) И без чалга!
и не ми казваите там в хотела на Данчо Лечков щот и аз искам да ми останат нек'ви пари все пак :П



Тема Re: Я кажете в Сливен има ли...нови [re: DANlO]  
Автор buba (непознат )
Публикувано22.01.02 13:45



da-ima.....jvno ne si nameril...



Тема Re: Я кажете в Сливен има ли...нови [re: DANlO]  
Авторjoro (Нерегистриран)
Публикувано22.02.02 02:56



hahahahahah
te v sliven sa tapanri bre
za kakvo im e diskoteka
aide da vi eba maikite ba6tite vi pikaqt pravi be uuuuuuuu
mangali,carvuli



Тема Re: Я кажете в Сливен има ли...нови [re: joro]  
АвторVuiche (Нерегистриран)
Публикувано25.02.02 06:15



Prostak si beshe i prostak si i ostana.



Тема Re: Я кажете в Сливен има ли...нови [re: Vuiche]  
Автор nal (непознат )
Публикувано26.02.02 01:07



MI to si e taka be,
otivash v diskotekata i tam gleda6 vsi4ki se poznavat,nekvi selqnduri ot selo i se 4udqt s koi da se zaqdat i da pravqt problemi.Imat nekva maniq da se pokazvat kato maje i t.n.Isob6to nqma kakvo da govorq.
6to i na L4kov po4naha da kanqt nqkvi folk pevici qsna e rabotata...selqniq do 6iq



Тема Re: Я кажете в Сливен има ли...нови [re: DANlO]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано06.04.02 16:30



Za sajalenie vsichki diskoteki v Sliven sa chlgadjiiski. Gradat ni ne e tolkova goljam za da ima samo rap ili rege i t.n. Men sashto me iznervja fakta, che mladite hora ne samo v Sliven slushat tazi pristashka muzika. Uj se gnusjat ot ziganite i turzite ama samo tjahnite chalgio slishat. Na takiva se obarnaha. Men ziganite ne mi prechat i ne sam rasistka, no tozi vid muzika e sramota i prostashtina. Ama kakvo mu ostana na tozi beden narod balgarski.



Тема Re: Я кажете в Сливен има ли...нови [re: TONl]  
Автор tulsa ("ispanetz")
Публикувано29.04.02 18:54



Toni , ya kazi kakva muzika bi "oblagorodila" bulgarina/i slivnaliata v chastnost/ spored tebe?....Predpolagam, che predpochitash
Chaikovski,Brukner ili Hindemith



Тема Re: Я кажете в Сливен има ли...нови [re: tulsa]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано30.04.02 16:01



nE BE TULSICH; NE STAVA DUMA ZA klasika, no neka da ne se zabivat v tozi ogranichen svjat. Kakvo duhovno udovolsnie mojesh da imash ot tozi vid muzika, nito sadarjanieto e smislenno, nito muzikata e njakakva, che da ja pomnish s godini. Razbirash li za kakvosatva duma, pitaj gi horata za chalgi ot predi 2-3 godini, njama i da si gi spomnjat, no ima hitove ,a i shtom govorim za klasika muzika, kojato prosto ne ostarjava. Razbira se che vsichko e vapros na vkus, no e i vapros na obshta kultura. Nie vse pretendirame na zapad, che sme goljama rabota, no kakvi znanija pokazvame? Ti mislish li kolko choveka v BG(ne samo v Sliven) znajat koj e Brukner ili Debuisi? Polovinata shte kajat, che sa pisateli ot 15 vek, drugata polovina chte povdigat ramene ili shte te obvinjavat, che si nadut ili che si prosto lud. Zashtoto bratche , kojto se interesuva ot kultura v BG e avtomatichno otkachen.



Тема Re: Я кажете в Сливен има ли...нови [re: TONl]  
Автор tulsa ("ispanetz")
Публикувано30.04.02 23:31



Ami taka shte e Toni, kato vsichki deto znaem koi e Brukner zabyagnahme na zapad-koi v Germania, koi v US...
A inache v rodnia grad ne sum bil veche pochti deset godini i ne znam dobre do kkakvi "visini" sa stignali gradskite..



Тема Re: Я кажете в Сливен има ли...нови [re: tulsa]  
АвторTONi (Нерегистриран)
Публикувано01.05.02 14:34



Tulsa i ti li si ot Sliven? Kade si v momenta? Az si pisha s edno momiche ot Sliven(zapoznahme se sashto v Internet), tja si e v Sliven i tova koeto chuvam ot neja e, che nishto novo njama, samo kriminalni istorii. Po vaprosa za visinite kakvo da ti kaja TRAGEDIJA!!! az si hodja v BG vsjak godina za 1-2 sedmizi. Za da si kupja knigi po mojata spezialnost trjabva da hodja do Sofija. Edin reshnik kato za pred horata njama v Sliven. Hodja kato hamava po bibliotekite da kopiram. Znaesh li kakvo mi napravi vpechatlenie. Bibliotekite i knijarnizite sa prazni. Vleznah v edno internet kafe, da ne mislish, che njakoj tarsi njakakva vajna ili sadarjatelna informazija- NE samo gluposti i zabavlenija. Hodih i na diskoteka. Jal mi stana kato vidjah badeshteto na BG. Momicheta na 13-15 godini pijane kato svirki se natiskat po aglite, a sutenjorite tarsjat sledvasjtata jertva. MOmchetata ili se drusat ili planuvat sledvashtija grabej. Plachi mi se, no se radvam che otvereme se mahnah. Mladejta ne e orientirana, samo gledat zabavlenieto. Vseki se chudi na kade da zabjagne, i si misljat, che te navanka za ans plachat i che parite se berat po darvetata. Ami tova e!



Тема Re: Я кажете в Сливен има ли...нови [re: TONi]  
Автор tulsa ("ispanetz")
Публикувано01.05.02 16:14



Toni, az sum razdan v Sliven.Ne zivyah tam dulgo, no dyado mi i baba mi
imaha kashta tam.I dosega imam bratovchedi i poznati v Sliven.
Sega sum v US.Otdavna ne sum si hodil v Bulgaria, a za Sliven da ne govorim..Tvoite vpechatlenia sa mnogo po skoroshni...i za sazalenie
ne mnogo optimistichni.Ti mozesh da sravnyavash tova, koeto vizdash
v blagopoluchnata zapadna Evropa s zivota v Sliven.
Ne razbrah dobre.Ti samo si zivyala v Sliven ili i rodata ti e ot tam?
Inache imam edin bratovched tam-Toni Baev.
Nakraya iskam da te pohvalya malko za aktivnata pozicia, koiato zaemash
po problemite na rodnia mi grad.De vsichki da byaha takiva kato tebe
neshtata shtyaha da sa malko po-razlichni ne samo v Sliven.



Тема Re: Я кажете в Сливен има ли... [re: tulsa]  
Автор zar (niama smisyl)
Публикувано02.05.02 23:20



Baev go znam
slujihme po edno i syshto wreme w plewen, toi beshe tankist a az kashik ...
jiweeshe w edna staia s edin moi priatel
sweta e malyk ...

Видяла жабата, че подковават коня и си вдигнала и тя крака.


Тема Re: Я кажете в Сливен има ли...нови [re: zar]  
Автор tulsa ("ispanetz")
Публикувано03.05.02 03:14



Ya viz ti! Az sahto sluzih v Shkolata za razpasani oficeri, ama po-rano..
Byah telegrafist.
A che sveta e maluk, maluk e...Ama ponyakoga i az kato znamenitia
"chicho" pochvam da se chudya kato sreshna bulgarin v chuzbina( za slivnalia da ne govorim!), da se radvam li ..ili kak



Тема Re: Я кажете в Сливен има ли...нови [re: tulsa]  
Автор zar (niama smisyl)
Публикувано03.05.02 10:49



az sega sym w germania, biah na edin rojden den w drug grad i tam se zapoznah s edin ot sliwen, i toi kaza che sliwen ne e grad a institucia, zashtoto nawsiakyde kydeto i da otidesh sreshtash hora ot sliwen

Видяла жабата, че подковават коня и си вдигнала и тя крака.


Тема Re: Я кажете в Сливен има ли...нови [re: zar]  
Автор tulsa ("ispanetz")
Публикувано03.05.02 18:28



Dobre go e kazal..Izliza, che tuka az sum "predstavitel na instituciata
Sliven".Breh, da mu se nenadyavash...Samo d deto pari ne plashtat zatova.Yavno nadezdata e v bezkoristnia ni slivenki patriotizam.
Takiva sme si nie , idealisti!



Тема Re: Я кажете в Сливен има ли...нови [re: tulsa]  
АвторTONi (Нерегистриран)
Публикувано03.05.02 22:48



Dobre e taka poyjevi se sranizaat, ta dori i obshti poznati se nameriha. Radvam se zashtoto znam, che tova palni sarzeto. A tova, che sme instituzija sashto ne mi beshe izvestno, ama ...pej sarze.



Тема Do tulsaнови [re: TONi]  
АвторTONi (Нерегистриран)
Публикувано03.05.02 22:57



Ami da az sam rodena v Sliven i rodata mi e ot tam. Az po prinzip napusnah Sliven oshte 93 godina(otidoh da jiveja v Plovdiv). Ot tam veche okonchatelno reshih che BG ne e srane v kojato moga da postigna neshto na nivo. Vse edno e kolko shte ucha i shte blaskam, kato njamam vrazki i ne sam gotova "na vsichko", trudno se probiva. Pak i da ti kaja tezi deto sa gotovi na vsichko ne ja zakaraha mnogo dalech. tuk pone ambiziran li si, rabotili ti se i ako si gotov da pravish kompromisi sas sebe si(koeto nikak ne e lesno), njanma nachin da ne uspeesh. Vajnoe da imash zdravi nervi. A v Sliven dori i da sa ot jeljazo(nervite) shte tapchish 100 godini na edno mjasto.



Тема Re: Do tulsaнови [re: TONi]  
Автор tulsa ("ispanetz")
Публикувано04.05.02 00:09



Saglasen sum s tebe otnosno usloviata za uspeh v chuzbina, no mnogo zavisi ot celite koito si postavyash i ot profesiata .Ako ne e tayna , ti s kakvo se zanimavash sega? (osven , che si "institucia" de)



Тема Re: Do tulsaнови [re: tulsa]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано04.05.02 23:29



Az sam studentka ot 2,5 godini. Parvata mi spezialnost e Uztochnoevropejski prouchvanija (tova e prevoda mislja, a inache se kazva Osteuropastudien). Vtorata mi spezialnost e Latinoamerikanistika. Kakto vijdash sam se orientirala kam development studies. Tova me interesuva dosta, a i mislja, che i njama da ostana bezrabotna. orientirana sam kam sozialna rabota v njakakva organizazija. Kogato zavarsha ako sa mi hubavi otzenkite, shte si podam dokumentite v UNO, UNICEF i oshte njakolko nemski organizazii. Gotova sam i da napusna stranata v imeto na njakakav proekt ili neshto podobno. Drugo koeto sasto me interesuva e kulturen obmen. Znam, che s tezi prifesii ne se stava milioner, no se jivee normalno. A i az obicham da obshtuvam s hora(tova mi lipsva mnogo tuk). No predi da vzema nemski pasport ne mislaja da napuskam stranata. Az sam veshe postojanno prebivavashta i chakam za pasport, ta da vidim kakvo shte stane. A ti v koj bransh si(ako ne e tajna)?



Тема Re: Do tulsaнови [re: TONl]  
Автор tulsa ("ispanetz")
Публикувано05.05.02 00:58



Brey Toni...Ti vse razni izostanali kraishta izuchavash-Iztochna
Evropa, Latinska Amerika....I kak dobre se presichat dvete temi varhu
rodnia grad-murgavite ni sagrazdani sa pochti latinosi, a puk i bulgarski grazdani sa.Iztohnoevropreici s goreshti sarca , pargavi race
i muzikalni sposobnosti.A kak umelo prosyat...Takiva yunaci i v Meksiko ne sum vizdal .
A po profesia sum fizik, makar che daskaluvam v poslednite godini.Nali useshtash tova po nazidatelnia ton



Тема Re: Do tulsaнови [re: tulsa]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано05.05.02 15:07



Da ti kaja chestno, predi 1,5 mesez se varnah ot Venezuela. Da ti kaja chestno BG pasti da jade. Tolkova sa napred s materiala... Edinstvennoto, koeto njama v takava brutalna forma e bednostta. Ili prosto ne sam vijdala, no inache v njakoi chasti na Caracas se chuvsatvah kato v N.Y. Horata sa moderni i ne sa kakto vse sam si gi predstavjala ili kak sa ni gi pokazvali po televizijata. Njakoi dori ne sa vijdali indianzi na jivo, vapreki, che jivejat na 200 km. Dori i provinzijata im e po-moderna ot nashata, njakak si e po-ojiveno, horata sa po-topli i po-veseli. Vapreki visokijat kriminalitet, ne sa se skrili po kashtite si, a se praznuva masovo. Za jalost predi njakolko sedmizi imashe golemi demonstrazii dori i jertvi imashe, no veche vsichko e spokojno. Metroto na Caracas e edno ot naj-modernite v sveta. Horat moje da sa bedni no ne i mrasni i mizerni. Ela da gi vidish nashite karakachani (az sam ot kv. "Retchitza"), kashti na po 5 kata karat posledni modeli koli ama inache ne se kapjat i hodjat s mrasnite zarvuli. Orientirala sam se kam tezi strani, zashtoto znam che imat goljam potenzial bilo to iztochna Evropa ili Lat. Amerika. Prosto trjabva da umeesh da probivash i da imash tarpenie. V Lat. Amerika imam poveche shansove zashtoto sam evropejka. Te davat milo i drago za hora ot evropa, koeto ne razbiram. Imat takaviva dobri spezialisti, no...Da kajesh, che sa cherni ne sa. Dori mi napravi vpechatlenie, che mnogo ot tja sa po-beli i ot nas. A za fizikata kakvo da ti kaja, ne e moja tema. Az sam po duhoven chovek, obicham interpretaziite, tochnite nauki ne sa mojta sila.



Тема Re: Do tulsaнови [re: TONl]  
Автор tulsa ("ispanetz")
Публикувано06.05.02 05:16



Interesni vpechatlenia za Venecuela spodelyash...Samo che
ako ne byaha 4 sila v eksporta na neft( glavno za US) shtyaha da se ogranichat s eksporta na krasavici, s koito sa svetovno izvestni.
Chel sum , che i prirodata im e udivitelno krasiva i raznoobrazna-hilyada i poveche vida darveta, more, planini..
Predi izvestno vreme im beshe ministar Teodoro Petkov-ot bulgarski proizhod i bivsh levichar-terorist v 60 godini.
Tova, che horata nosyat s poveche dostoinstvo bednotata si ( ne sa tolkova mrasni, agresivni i samonadeyani) sum go zabelyazal i v Mexico, kadeto zivyah 3 godini( prepodavah tam v edin universitet).
Ima neshto kato "uvazenie " kum belia chovek, makar v meksiko gringo( amerikancite demek) ne gi obichat po istoricheski prichini.V venecuela ne znam kak e....Inache pravilno si se orientirala kum latinski izsledvania.tam naistina poveche ni tzenyat nas evropeycite( dori i ot East Europe) po sravnenie s US naprimer.....Ne sme im krali kolite moze bi!
A nakraya, vapreki che sum fizik i az si padam "duhoven chovek"( kakto kazvash za sebe si)



Тема Re: Do tulsaнови [re: tulsa]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано06.05.02 18:08



Kakvo da ti kaja za prirodata, napravo se chuvstvah v raja. Naistina e neverojatno, a indianzite kak me fasziniraha prosto najmam dumi. Venezuela e 4-ta po export v sveta i 3-tijat naj-vajen exporter za USAmerikanzute. Tova che obichat bjalalta rasa e poveche kato rasizam projaveno, no edin takav tih ili po-tochno akzeptiran rasizam. " sedmizi gledah televizija, edin mulat ili cheren chovek ne vidjah po reklamite im ili po talk show-tatta im. Vse me zaglejdaha i me pitaha "Gringa ?" Interesnoto e che ne obichat amerikanzute, no sa amerikanizirani do danoto na kostite im. Radvam se che si duhoven chovek vapreki che az si pasvam i s po strogite uchiteli



Тема Re: Do tulsaнови [re: TONl]  
Автор tulsa ("ispanetz")
Публикувано06.05.02 18:39



Toni, Tu hablas espanol?Kak se razbirashe s tezi venezuelci?
kato si gledala televizia ne zabelyaza li , che tehnia prezident si e ziv metis?
Saglasen sum s tvoyata traktovka za mezdurasovite otnoshenia tam.
Dosta kastova sistema.Vsyaka zaba da si znae gyola..Obache ne znam , dali podobna struktura na obshtestvoto ne e i prichinata za izostanalostta na
Latinska Amerika po otnoshenie na US i Canada, kadeto protestanskata religia s svoyata nasochenost ne tolkova kum nebeto , a kum zemnite dela
e bila ( i vse oshte e silna).
Ot druga strana ( pone v Meksiko beshe taka) uz zestokite ispanci( "gachupinos", kakto gi narichaha uz prezritelno) ne sa unishtozili mestnoto naselenie.Verno , che sa go pretopili kulturno do golyama stepen, ama
ne dokrai.
Govorya gi tezi raboti,zashtoto integriraneto na nashite "indianci" v
bulgarskoto obshestvo yavno nyama da stava po amerikanskia variant( nyama da ni pozvo;yyat), a shte e po ispanskia.
S tazi integracia na romite( ciganiite de ), riskuvame da se prevurnem sled 50 godini v vtora venecuela( samo che v Evropa).



Тема Re: Do tulsaнови [re: tulsa]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано08.05.02 15:14



Ami da ti kaja yo hablo un poquito espanol, pero tengo que estudiar mucho mбs. Prezidentat im e metist, no esashto i puchst (a pri takiva kato nego zvjat na kojata ne e ot znachenie, te si pravjat diktaturata i tova e). V momenta tuk sa mnogo razprostraneni protestanskite zarkvi. Masovo se "kolonizirat " nanovo indianzite, no tozi pat po-zivilizirano ili po-humanno. Pak i drugite se poddavat v otchajanieto si na takava propaganda. Spored men okajanoto polojenie v povecheto L.A. srani se dalji na istoricheska osnova. Ako chovek se zagleda po-vnimatelno oshte s pristiganeto na ispanzite se zapochva s brutalitet, s izmamma, alchnost i rasizmos. Mnogo pokelenija na lat.amerikanski vodachi sa zakarmeni s idejata "Vladej i upravlajavaj". Horata njamat obektivna predstava za tova koeto stava po sveta imenno ot takiva politizi, koito ili sa postaveni liza na CIA ili ako imat po-dobri idei bivat iliminarani. Goljama e tragedijata tam, no moje bi i te shte se opravjat. A po vaprosa za "nashite indianzi", dori njama mjasto za sravnenie. L.A. Indianzi iskat da se uchat da chetat ipishat iskat da predstavjat svojata kultura, no i ne othvarljat novoto. Nashite indianzi nito iskat da hodjat na uchilishte , samo izmami sa im v glavite. Edno dokazatelstvo, e che kojto ziganin e iskal da uspee v BG da studenstva ili neshto podobno e uspjal s trudnosti noe uspjal. No tova e problemat te ne iskat nikakva integrazija. A tova che sled 50 godini shet se prevarnem vav Venezuela, moje i da si prav zashtoto to v BG ne ostanaha balgari, samo deto indianzite ot Venezuela imat interesna i bogata kultura a nashite samo im daj giubezi da hvarljat



Тема Re: Do tulsaнови [re: TONl]  
Автор tulsa ("ispanetz")
Публикувано08.05.02 17:28



Sled dulgi peripetii nashia dialog se zavurtya otnovo kum nachalnata tema: Ima li v Sliven...A imenno se varnahme kum edna ot otlichitelnite cherti na rodnia grad-"indiancite".
Saglasen sum s tebe , che indiancite v LA sa i mnogo poveche dostoinstvo
i s istoricheska pamet, i s zelanie da uspeyat dokolkoto e vazmozno.
Obache az sum zivyal tri godini v Mexiko i sum vidyal i ogromnata mizeria
na indiancite v Mexiko siti( po gari, pazari., tehnite mahalichki, koito ne sa
mnogo po-razlichni ot nashite ciganski)
Taka che e idealizacia da gi smyatame mnogo po-naprednali ot nashite
'romi'.Opasyavam se , che s tova progresivno obednyavane v Bulgaria v poslednite desettina-petnadeset godini zasilvaneto na protivorechiata she se zasili do "tochkata na kipene".Raznite tam dobrozelatelni evropeici
da byaha doshli v Bulgaria da se opitat da civilizovat cignite.Da vidim , kolko shte se vslushat veselyacite-romi v tehnite mudri saveti.



Тема Re: Do tulsaнови [re: tulsa]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано08.05.02 19:38



Mnogo sam saglasna s teb po vaprosa za zelta na evropejzite da integrirat ziganite v obshtesvoto ni. To e ledsno da se govori ot van dajte im tova dajte im onova dajte im vsichko. Az sam za ravnopravie, no znam, che pri vsjaka vazmojnost shte se opitvat da natisnat balgarite. Nie sme darjava, kojato se prevrashta malko po-malko v "Svjatata Zemja"- vseki iska parche ot neja, vseki ima njakakvi pretenzii, i taj kato iskame da vlezem v EU sme gotovi i dushite si da prodadem. Podpisvame vsichko, koeto ni hvarljat na masata ta dori i pod masata. Ja gi vij garzite, tezi hieni i podmazvachi. Vapreki, che sa v EU vse oshte ne sa priele hartata za choveshkite prava, ili po-dobar primer, ti vidjal li si turchin v grazkoto pravitelstvo az vse oshte ne. Mojata sestra uchi pravo v Garzija. Razakzvala mi e che dopredi 6-7 godini ziganite ne sa imali pravo na zadgranichen pasport, kakto i chesto polizaite sa hodili po ziganskite geta prez noshta i sa streljajli na porazija, a na drugijat den sa pisheli po vestnizite che ziganite sa se izbivali pomejdu si. Drug primer North Irland- ot kolko godini se streljat i izbivat protestanti i katolizi, ta kakvo, da ne sa gi sankzionirali, ili pak ispanzite s tjahnite baskishe istorii. Kakto i da e primeri bezbroj vajnoto e che balgarinat e unijenijat, a po tozi nachin se ozlibjavame kam malzinstvata i eto ti novijat etnicheski problem na Balkanite. Pone tova e mojata konzepzija.



Тема Re: Do tulsaнови [re: TONl]  
Автор tulsa ("ispanetz")
Публикувано09.05.02 02:04



Taka e kakto gi opisvash neshtata...kato stane nyakoi dreben incident u nas-olelia do boga.Tova, che v Grcia sistematichno se narushavat pravata
na "slavyanogovoreshtite grci"-nula vnimanie.Pri nas policiata razgonila predi sedem godini grupa piinali omovci-sud v Strasburg...Takava e politikata na dvoinite standarti.
Az lichno smyatam , che etnicheskata tolerantnost na bulgarite e obuslovena ot fakta, che sme se osvobodili ot tursko robstvo ne mnogo otdavna.
V turskata imperia sme bili ednakvo ravnopravni(po -skoro neravnopravni) s drugite etnosi i nacionalizma na "gospodstvashtata nacia" ni e chuzd.
Kakto se razvivat neshtata obache..ne znam dali nyama naistina da se formirat i antisemitizam i presledvane na ciganite.
Moeto mnenie e , che nne tryabva da zertvame cennia kapital na "etnicheskata tolerantnost'.Tova e nas plyus( i na propagandistko nivo,
a i ot gledna tochka na socialnia mir v stranata).
Chakam s neturpenie obache koga malkoto preuspeli romi shte se setyat, che imat zadulzenia kakto kum bulgarite( dali im vazmoznoost da se izuchat i uspeyat), taka i kum sobstvenite si bratya i sestri.Razbira se , ochakvam ot tyah ne da povedat razni shestvia ot nedovolni cigani ( kato Luter King)
a sazdavane na fondove sa finansirane obrazovanieto na po-budnite cigancheta, izprashtaneto im v chuzbina iit.n.
Tryabva edin Chirkov da se izpravi pred televiziata i da govori za tezi neshta a, ne maglyavi raboti za demokraciata izobshto.



Тема Re: Do tulsaнови [re: tulsa]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано09.05.02 20:49



problemat na po-zamojnite zigani e , che sa si pravili parite na garba imenno na tjahnite sabratja deto nemogat da pishat i chetat. Za tjah e po-dobre te taka prosti da si ostanat za da prodaljavat da trupat. Da ti kaja chestno neshtata sa dosta slojni. V momenta se zanimavam s rasizam, nazionalizam i nazionalni i religiozni malzinstva.polojenieto e mnogo slojno. Vseki postavja njakakvi merki, najkakvi tezi se iznasjat i az kato nachinaeshta v tozi bransh vijdam, che ot zjalata tazi sistema (njama znachenie na koj kontinent e i kolko e razvito dadenoto obshtestvo) samata chovechnost ne se spomenava nikade t.e. chovekat kato jivo sashtestvo biva predstavjano kato edva li ne letjasht obekt varhu, kojto se eksperimintira. Tezi experimenti sa bezskrupolni i ne mu se vijda kraja do koga shte se pravjat. Za men sveta ne se e promenil ot antichni vremena. Imam v predvid duhovno. Tova, che karame BMW-ta i hodim na pochvka sas samolet ne e doprineslo za razbiratelstvoto m/u narodite, naprotiv samo se izostrjat neshtata.



Тема Re: Do tulsaнови [re: TONl]  
Автор tulsa ("ispanetz")
Публикувано09.05.02 21:38



Ne si savsem prava, che nyama teorii i izsledvania , centrirani varhu choveshkata lichnost...Loshoto e samo, che podobni teorii ili si ostavat chista ekzotika ili samo prividno se interesuvat ot individa.
Zamoznite cigani, za koito govorish, mnogo mi napomnyat za
svruhbogatite negurski zvezdi( sportni, muzikalni i.t.n.) Vse ochakvat da se opravyat za smetka na obshtestvoto, a posle zabravyat , otkude sa izlezli,
otkude e tyahnata osnovna publika....
Tezi, koito se opitvat da pomagat na sanarodnicite si po "cvyat") sa glavno religiozni deici(pastori, medicinski rabotnici ot fondove...)
Ne e losho, kogato nyakoi takuv luskav , preuspyal ciganin pochne da ni uchi na akul, da go zapitame:"A ti baino , kakvo napravi za sanarodnicite si?
Ama ne ot tvoeto semeistvo i rodnini, nito ot tvoyata "kasta" , a prosto
zashtoto sa cigani bez rabota, bez obrazovanie i perspektivi.
Izobshto mi se struva, che horata predpochitat da se spasyavat poedinichno
("posemeyno").Makar che ne tryabva da sme i prekaleni pesimisti.Nyakoi
socialno-istoricheski procesi iziskvat opredeleno vreme( desetiletia i poveche), za da se razgurnat s pulna sila....



Тема Re: Do tulsaнови [re: tulsa]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано11.05.02 13:05



Tulza, njakolko dena njama da moga da ti pisha redovno zashtoto imam mnogo za uchene, a edin izcherpatelen otgovor mi struva vreme i konzetrazija. Ne si struva da ti pisha gluposti, nali, hajde do skoro



Тема Re: Do tulsaнови [re: TONl]  
Автор tulsa ("ispanetz")
Публикувано11.05.02 17:01



Pozelavam uspehi v uchenieto.I bez tova nashata diskusia se
protochi dosta.I za sazalenie nikoi ne se vkluchi v neya ot sagrazdanite.
No nishto...I sam voin't e voin!



Тема xexeнови [re: TONi]  
Авторidiot (Нерегистриран)
Публикувано27.05.02 23:38



:)))
kolko si jalka.....
na 15 kakvo drugo da gledash????
obrazovanie?
xexe
tochno v puberteta....
za niakoi i doker na prot burgas e dostatachno i zanaiata shte go nauchat v kazarmata.
za knijnite plahove ima universitet, magazini 'optika' i jeni v penioari.
i kvo ostana - veseliacite, horata s chustvo za realna orientacia, inteligenciata, ta te sa 'belite drobove na naciata'
tane draifai, a razmisli ot koi tip si i ako si si na miastoto - ne huli druite
leka vecer i nazdrave
:)



Тема ex, toni...нови [re: TONl]  
Авторidiot (Нерегистриран)
Публикувано27.05.02 23:51



V rodnata Bulgaria na tova mu kazvame "satrudnichki po proekti na "Mejdunarodnata asociacia za udovolstvia" za integraciata na vremenno prebivavashti chujdenci na teritoriata na Republica Bulgaria...
[mai shte preskocha sledvashtite ti postingi, ako ne sa lichni de, ceh izbivat papki ot ironiaa po liceto mi]




Тема ne sam ot sliven, no...нови [re: tulsa]  
Авторidiot (Нерегистриран)
Публикувано28.05.02 00:17



nijno li e da razbuvate smeshni baloni v net-a????
gonite rekord po daljina na edna tema vav forum???

smeshno
kakto sme samo 8 mln tochno na patia na drogata ot blizkia iztok za ostanalia sviat zashto si mislite che sami si opredeliame polojenieto???
niakoi reshava plashta na cigani - stachkuvat, posle na pensioneri - eto vi red illusions... v momenta na nekav ispanski seliandur mu diktuvat kak da prenarejda svetoto parchence na zapad ot bosfora....
molia Vi, razmenete si telefonite i ne palnete clubovete sas sapunenni istorii, pls

ili pone balvaite v saotvetnia club, a ne v 'sliven'
blagodaria za vnimanieto
[mai ne sam savsem idiot]



Тема Re: ne sam ot sliven, no...нови [re: idiot]  
Автор tulsa (onogondur)
Публикувано28.05.02 15:26



"Mai ne sum savsem idiot..."
................
Ne se otchaivai momko! Oshte malko da porabotish nad "ironiata" si
i shte postignesh celta si, adekvatno fornulirana v nicka ti!
Derzai!



Тема mersi za kurajaнови [re: tulsa]  
Авторidiot (Нерегистриран)
Публикувано28.05.02 15:54




Prodaljavam v izbranata ot men i forMulirana v nicka mi posoka
A moga li da afishiram pred horata izrazenata ot teb podkrepa?

Blagodaria



Тема Re: xexeнови [re: idiot]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано29.05.02 01:00



Abe pich, da te otvorja , che ne nosja ochila, njamam penuar, no vij iz knijkite mi e mnogo gusto da se rovja, no tova ne e nikak losho. Tam pishe naprimer kakvi sa prichinite edin chovek kato te da se razvie tolkova tragichno. Ako gi pootvorish moje i da prochetesh kakvi sa shansonete da se izlekuvash. Hajde s zdrave.



Тема blagodariaнови [re: TONl]  
Авторidiot (Нерегистриран)
Публикувано29.05.02 10:05




shte se vazpolzvaam ot saveta ti da potarsia lek i v knijkite...
dosega se doveriavah vse na razni D-r...

tulsa me okurajava da prodaljavaam v sashtia duh.... xm, kato vzema reshenie shte vi se pohvalia

dotogava chao



Тема Re: blagodariaнови [re: idiot]  
АвторTONl (Нерегистриран)
Публикувано29.05.02 15:04



Barzo reshavaj, che jivota e kratak




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.