Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:49 24.04.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема данък върху sms-ите и е-пощата - какво се цели?  
Автор Baлeнтин ()
Публикувано04.07.06 19:49



Цитат от:



В отговор на:


ЕС обмисля въвеждането на данък върху SMS и имейлите
29 Май 2006

Работна група на Европейския парламент проучва предложението на евродепутата Ален Ламасур (Франция) за въвеждане на данък върху електронните писма (имейли) и кратките текстови съобщения (SMS) като начин да се финансират 25-те членки на блока в бъдещето, предаде в понеделник Ройтерс.

Евродепутатът предлага върху кратките текстови съобщения данъкът да е около 1,5 евроцента, а за имейлите - 0,00001 евроцента на изпратен имейл.

Сумата е нищожна, но като се имат предвид милиардите транзакции всеки ден, данъкът може да донесе огромни приходи, обясни Ламасур.

В момента бюджетът на ЕС се финансира чрез комбинация от вносни мита, приходи от ДДС и директни вноски от страните членки, които се определят като процент от брутния вътрешен продукт на страната.

След едногодишните спорове за сегашния седемгодишен бюджет обаче се стигна до извода, че трябва да бъде променен начинът на финансиране на ЕС. Новите предложения се очакват до 2008/2009 година.

Идеята за единен "европейски данък" се радва на подкрепа от много от правителствата на 25-те държави от ЕС, представители в парламента и Европейската комисия. Други идеи са да се въведе данък върху самолетните билети и допълнителен данък върху приходите на петролните компании.




Смятам, че това не се прави с цел да се събират пари, а с цел да се потъпчат по заобиколен начин правата на хората, да им се отнеме свободата!

Защото за да бъде възможен контрола върху изпращането на е-поща и SMS-и е немислимо ползването на свободен софтуер (всеки има достъп до кода и лесно може да изтрие от него защитата против нелегално изпращане).

Ще бъдем задължени да пазим информация за изпратените е-писма, оправданието за което ще бъде, че това е с цел да може да се отчитат данъците...

Футуролозите, които предричаха война между машините и хората не познаха. Битката е между хората и мафията, която се е срастнала с държавата и вече започна. В София вече монтираха камери по улиците и продължават. Или може би са познали?

(пуснах темата и във )



Тема Re: Ъ?нови [re: Baлeнтин]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано04.07.06 21:58



Не разбирам - КОЕ право ти отнемат, слагайки данък на е-пощата (за която си плащаш по един или друг начин) и на SMS--ите (за които също си плащаш по един или друг начин)?
И какво общо имат с тая работа камерите по софийските улици?
Аз разбира се знам за световната юдео-масонска конспирация срещу целокупното човечество и мен самия, въпреки това все още не съзирам връзката с "новите" данъци.



TANSTAAFL

Тема Re: Ъ?нови [re: Kopo]  
Автор Baлeнтин ()
Публикувано04.07.06 23:31



За да може да се отчитат пратените е-писма ще се наложи да измислят някакви технически средства за контрол, които да не ни позволяват да пращаме е-писма със съществуващите срества и пазят информация кой на кого е писал писмо. Това е един вид шпиониране (тези данни лесно могат да изтичат, защото държавните служители е известно, че лесно могат да се подкупват). Освен това за да работи цялата тази система ще се наложи да бъде изградена от несвободен софтуер, защото свободния софтуер може да бъде променен и да не отчита писмата. По този начин ни лишават от правото да ползваме свободен софтуер.

Камерите по софийските улици нарушават Конституцията.



Тема Re: Пълна простотия!нови [re: Baлeнтин]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано05.07.06 00:04



Какви технически средства за контрол? Броячи по мейл-сървърите ли? Сега защото няма такива неща, нали? (Аз лично за 7 години работа с е-поща при посочената от теб ставка заедно с входящия SPAM надали и до 1 евроцент (2 стотинки) данък ще го докарам, така че не ме притеснява особено, да му мислят спамърите.)
Какво значи "несвободен софтуер", Пинокио?
И защо ще се пазят "отчети" кой на кого е писал? Важна е бройката. А ако ще те тресе паронята - потърси "инфо" за ЕШЕЛОН. (Големият Брат и сега ти прихваща пощата, само че защо се имаш за толкова важен, та да губи време и да ти я чете?)

Камерите по софийските улици, както и бъдещите отпечатъци в паспортите, нарушават единствено правото да се извършват правонарушения анонимно и потенциално безнаказано. Между другото, по софийските улици има стотици камери , които са частни, функционират повече от 10 години, стават все повече и все по-качествени и все още никой не е надигнал глас срещу тях. Да усещаш колко е тъп вопъла ти?

TANSTAAFL

Редактирано от Kopo на 05.07.06 00:07.



Тема Re: Пълна простотия!нови [re: Kopo]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано05.07.06 04:30



За е-мейлите Валентин е прав.
Не раздувам теории за конспирации тук, но не ми се вижда правдоподобно оправданието със СПАМ-а, защото повечето спам идва или от 3-тия свят или от ботнет сървъри на нищо неподозиращи потрбители из белите страни.
Корпорациите действително се срастват с държавата, наблюдавам от първа ръка
глобализацията, сега в САЩ скоро и в други държави.
Примери има навсякъде във всички индустрии, всякакви вендори се мъчат да те заключат към техните собствени технологии. Ще видите когато един или двама станат собственици на всички кафета в България и като наотворят Уолмарти, сега ви се вижда невероятно но след 15-20 години няма да е така.
Нещо като префинена Оруелова 1984 се заформя. И преди съм го казвал, чевечеството не е мръднало от робовладелствто освен технологично.
Има известен брой парии и останалото е плебеи.

Колкото до камерите и тук има в центъра и по всички големи кръстовища. Фотофинишите по кръстовищата ги има и преди Септември 11. Пращат ти честитки по пощата с глобата ако си минал на червено заедно със 3 снимки за спомен. Камери в негърските гета има заради дръг дилърите, вдигнали са ги на високо за да не могат да ги достигат черняците.

==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема ти манинови [re: Dilithium]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано05.07.06 06:58



вчера като се прибирах, преди мохаве, дето пътя вече шеста година е в ремонт, гледам некви табели, "експериментало фотографиране на спидърите", добре че колата ми е още с дилърските номера, та не си разплетох чорапите.

то по време на соца имаше такива неща в българия, ама заради постоянния дефицит, камерите все не бяха заредени с лента.



Тема Aз тези дни си търсих антирадар по нет-анови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано05.07.06 15:38



Aз тези дни си търсих антирадар по нет-а.
Отново ми взеха книжката, 14 дена не можа да се задържи в мен шофьорската книжка, пак ми я взеха и вече си купувам антирадар, писна ми!!!!!!!!! Преди се чудих за какво ми е и АйДи и шоф. книжка, сега вече знам

. кофтито е че съм под супервижън.
Както и да е, нещото което щях да ти казвам, е че докато търсих из нета антирадари видях някакъв прозрачен plate който се слага отгоре върху номера, нещо като поляризирана плака и като ти светне светкавицата да те снима, номерът ти се осветява и не могат да разберат кой ти е номера С просто око не си личи, все едно имаш найлонче отгоре на номера.

==================
VI VI VI - The editor of the Beast


Тема Re: Пълна простотия!нови [re: Kopo]  
Автор PoбинoтЛokcли (hell arise)
Публикувано05.07.06 16:51



"Какви технически средства за контрол? Броячи по мейл-сървърите ли? Сега защото няма такива неща, нали?"

Престави си, няма. Някой някъде може и да ги брои, но никъде няма НОРМАТИВНО изоскване за такова нещо. Майл сървър означава преди всичко софтуер. Не мога да си представя че някаква си писарушка ще ме кара да слагам брояч на собствения си сървър, за да ми следи дори бройката собствените писма.

Таки простотия не е нова, всъщност, за това се говори отдавна. И още по отдавна, умните хора знаят какво да правят. За повече подробности, вж епилога на Хищните вещи на века...

А камерите по кръстовищата са необходимост, поне засега, макар да е в разрез с конституцията. По голяма автомобилна кочина от София има вероятно само в третия свят.



Тема Re: Aз тези дни си търсих антирадар по нет-анови [re: Dilithium]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано05.07.06 17:40



да мислил съм си за такова нещо, обаче до сега имаше фото само на сфетофарите, а аз не одобрявам пресичането на червено за разлика от бързото каране.

между другото не се стискай за антирадара, щото аз така взех уж по-на далавера и ги ловеше от доста близо, един два пъти ме спаси, ама после пак ме олепиха



Тема Re: Aз тези дни си търсих антирадар по нет-анови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Dilithium (Trekkie)
Публикувано05.07.06 17:50



Aми ако знаеш нещо препоръчай.
Аз съм си харесал най-скупият модел на Кобра XRS-9330



Във фрогъл-а го има естествено по-евтин, но ще го взема от някой онлайн стор с
добра репутация и рейтинг но може би по-скъпа цена, но пак по-евтино отколкото
от сайта на прозиводителя.



Ако занеш някой хубав радар детектор препоръчай нещо. Четох че кобрата не хващали добре K-band каквото и да е това, а като гледам нашите полицаи тук са последна мода. Гледам патрулките вече са Форд Експедишън и ги пребоядисаха на половината бели половината черни, преди бяха само бели на цвят.

==================
VI VI VI - The editor of the Beast



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.