Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:06 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: М данови [re: bira_more]  
Автор Florinda (непознаваема)
Публикувано26.08.09 22:24



Чакай да взема да ти отговоря тук, че гледам си задал едни и съши въпроси едно стотина пъти

, а тия дни - предотпускно имам толкова много работа и нямам грам свободно време да седна да отговарям и направо ме е яд, кат чета

Та на въпросите - може би не само от този пост, а комплексно...
Животни не ям - било земни, било водни.
Нещастни бременни майки не убивам, защото не ме закачат, може би ако няма на кой друг да налетят наблизо биха се пробвали, но обикновенно има, така че... Но и да ме ухапят, не бих ги убила.

Някъде изпадаш в ненужно издребняване и питаше и за микроби и миене на ръце - за това не знам, всеки случай, ако се случва да убивам такива същества то е несъзнателно и понеже не мога да го избягна.

Така че поне моето виждане не се свежда до животните, които харесвам само, а като цяло.

За съжаление сега нямам време да се разпростра по-нашироко по тия въпроси и за това приключвам до тук за сега.

Надявам се че съм задоволила любопитството ти, поне до някъде



Тема Re: М данови [re: Florinda]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.08.09 22:45



Определено. Поне имаш наистина последователен подход. Може би "странен", но последователен.
Е аз трепя комарите без проблем. Щото ми налитат. И хлебарките трепя. Разбира се предпочитам да им затрудня достъпа, ама ако преодолеят преградите...
За храненето е ясно.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: animalprograms]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.08.09 22:50



Ами котките са домашни, безпризорните кучета очевидно не са.
Тоест автора се грижи за котките си, докато любителите на безпризорни кучета, не се грижат.
И разбира се да се върнем отново на въпроса - кой носи отговорност за охапаните и разкъсаните хора. И кой е длъжен да чисти кучешките лайна от тротуарите?

Любителите на безпризорни кучета изразяват своята любов като сипят кофа помия някъде та да нахранят кучетата. И нищо повече.

Избрал си доста претензиозен прякор. Защо не споделиш какъв е броя на бездомните кучета в Лос Анжелис, или Брюксел? И какъв е подхода на техните animalprograms към бездомни агресвини кучета?

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: bira_more]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано27.08.09 16:57



Виж сега, (отговарям на теб понеже сме с прогреса и на страната на мислещите - но това е най вече кум инако мислещите) когато дадено живо същество е червей, то той приема света от негова си гледна точка- няма по висши от него - те не са богове, но въпреки всичко знаят от, къде, как се епръкнало всичко живо и може би само Бог, те и може би психиатъра им знаят, какво се случва.

От къде да знаят тия същества спорещи тук, че съществува разум, който се цени повече от този на обикновен червей.
Само и единствено с разум ще се измъкнем от тази планета след, като загине. Ние ще вземем кучета, котки и други твари. Това е поради простата причина, че те зависят от нас. Ние сме на върха на еволюционното стъпало.
Съжалявам само, че индивиди от моя вид, не приемат този факт, че от нас зависи, дали ще живеем ние самите или не, и НИЕ определяме кой ще живее на тази планета. Просто така сме създадени, както котките, кучетата и другите хищници убиват за да се нахранят, ние убиваме поради същата причина или поради това да си диставим удовлстви е. И това е за защото моижем да мислим.
Дали е хуманно или не това няма значение, просто това е природата - при животните по силния наделява, а при хората ПО УМНИЯ

И друго, защото тия дами толкова наблягат на хуманност, а пренебрегват фактора интелект, което всъщност е силата във вселента, и към което те се числят в една или друга степен. Всичко е знание мили дами. Ако на вашия крехък мозък не може да го осъзнае, то други го осъзнават, хора имащи себе се за творци, създатели, откриватели, хора, които влачат такива, като вас към прогрес, хора, които са измислили компютрите на, които пишете, а не да си стоите в пещерите с животните и да дундуркате поредното изчадие направено от любимия ви примат неандерталец обичащ животните, стоящ и тъпчещ на едно място цял живот и търсещ най примитивните удоволствия, като секс и задоволяващ най първичните си потребности, като глада.
Всичко е относително според Айнщайн, но със сигурност не е относително това, кой е по най най и според кои зависи живота на животните -това е човекът

Редактирано от lvaylo на 27.08.09 17:30.



Тема Re: .... [re: bira_more]  
Автор animalprograms (член)
Публикувано27.08.09 17:29



Бира: "Ами котките са домашни... Тоест автора се грижи за котките си..."

Бедни ми Бира, отговорните любители не поддържат колонии от блуждаещи животни - котки или кучета. Нито пускат любимците си навън да блуждаят - при бракониерите, автомобилите и т. н.; или както в този случай - при кучетата на пишман кучкарите.

И защо накрая пак засука въпроса към моя прякор? Да не би форумът да се оказва твърде сериозен за нивото ти? Дори прякорът ти звучи доста махленски.



Тема Re: ....нови [re: animalprograms]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано27.08.09 17:40



Абе още съм тук, неопълномощен да отговярям, нито натоварен да адвокатствам на bira_more но да кажа се отбележа с някалко думи.
Т'ва да се заяждаш с човек, заради ник, пропусната правописна грешка или на какъвто и да е друг принцип извън спора, говори, че просто нямаш какво да кажеш, ако нямаш ккаво да кажеш си замълчи


А това, че хора си пускат животните няма нищо общо с това, че сме човеци. Има много животински видове, които даже не си поглеждат поколението. Тях в какво ще ги обвиниш, може би в нечовечност
Ако искаш някоя от умните дами и си мъж бий си среща, недей да четкаш с баданарката. А ако си жена съпричастна с менията на другите дами - ми виж ми предното мение



Тема Re: ....нови [re: animalprograms]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.08.09 18:00



Ми определено, нямам претенции, и прякора ми е махленски. Докато твоя показва някакви претенции.
Така и не разбрах - интересно ми е каква е популацията на бездомно кучета в столиците на европейските държави, или САЩ например.
И какво става с агресивните кучета.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: lvaylo]  
Автор lady_bird (непознат )
Публикувано27.08.09 23:27



КЪМ IVAYLO И BIRA_MORE:
Преди известно време водих подобен спор с дама, участваща в този форум, мнението ми е сходно с вашето. Опонентката ми не отстъпи, ставаше все по-агресивна. Не очаквайте, че вашите опонентки ще постъпят по различен начин. Не си струва да привеждате каквито и да било аргументи в полза на тезите си - те ще бъдат глас в пустиня. Не се хабете, никого няма да разубедите. Някои неща се разискват само с хора, които биха могли да ви разберат. А не с хора, чиято цел е да ви надприказват.





Тема Re: ....нови [re: bira_more]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано27.08.09 23:27



Нека пак да ви светна, че спорът ви е сапунен мехур, а мненията ви твърде крайни, а, както обикновено истината е по средата и крайностите са вредни за вашето здраве

(Добро утро бульо Марийке)

Добре, че интернет ви държи на разстояние. Щото иначе щяхме да сме свидетели на озъбени улични схватки между "СвръхРазумни" и Нищожни същества, които, от своя страна щяха да доведат най-вероятно до Смъртта на "бременни майки", кучета-вампири и Жени-котки, Космическия-Свръх-Разум и разни други божества с неизясен произход и функции, и щеше да стане такъв компот, че Чистота щеше да има работа за 2 хилядолетия след вас - 2 much!

Аз искрено се забавлявам на излишната ви енергия и извиращия от нищото хъс за спор, ообаче напоследък взех да ви съжалявам, щото вече е ясно, че спорът ви е ялов и освен до упражняване на леко съмнителните ви литературни похвати до нищо друго няма да доведе

За това мой дълг да ви включа лампите, и вече ясно да видите, че невижданият ви ентусиазъм преминава тутакси в газообразно състояние (нещо като пр...ня) и от там вече не се знае какво се случва с отделената енергия, но май не се случва Нищо

ПС: Иво, св...ка искаш ли - без пари е



Тема Re: ....нови [re: Ekna]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано28.08.09 11:40



До lady_bird
Знам, че няма да убедя въпросната участничка. Аз искам да убедя другите скитащи заблудени овчици, които още не са се ориентирали в правилна посока.
За сега мисля да почина от спора, че и на мен взема да ми писва, но ако някой дойде да разлае кучетата аз пак ще съм на линия - сигурно
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
До Ekna

Това за мен ли е , (Иво, св...ка искаш ли - без пари е) заради това, че те нарекох К...а ли е ?
Може да помисля и да се възползвам от услугите ти. Добре ли ги правиш


Разбира се ако това "св...ка" означава "свирка" със сексуален аспект, а не някоя дървена, с която свириш на децата, след, като прибереш овцете от къра.

Редактирано от lvaylo на 28.08.09 11:42.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.