Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:14 24.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: ....нови [re: Florinda]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано24.08.09 09:29



Трябва пак да се изкажа- несъмнено

Така, виждам, че освен да дрънкаш едно и също и ти не приемаш други мнения. Че обиждаш хората то е ясно, като ги срявняваш с животни, а хората, които не искат да бъдат стравнявани не са никак малко.

Човечност е да застрелям куче което ме напада, защото аз не мога да му обясня че това не е хубаво и нито ще го осъдят за това, че ме е разкъсало например, докато на човек можеш да обясниш кое е лошо и кое не. Може да понасе и наказание за това, а животното нямам как да го накажеш освен да го пречукаш
Ако още не си рабрала, понеже май си по равна на животните, човека има интелект и поради тази причина той убива за удоволствие, пари и всякви извратени ценности, измисля си всевъзможни перверзии в секса и какво ли още не. Просто е, ти имаш ум и можеш да съградиш нещо важно, нещо ценно, както можеш и да рушиш, но това ни прави хора, по това се раличаваме от всики останали видове Усещаш ли на къде бия ? Нужно ли е някой да ти го обяснява, като умствено изостанала , за да разбереш, че разлика между човек и животно има и ти не можеш да поставяш знак за равенство по между тях.

А словестна агресия няма, просто ти за мен си духовно мъртва. И не разбрах от позицията си на каква съдиш, че хората са равни на животните, да не си господ, И той (Господ) е сложил човекът на върха да управлява всичко живо - направи си справка в библията

И да, аз съм комплексиран неуравновесен и нападам и обиждам хора, като теб, хора мислещи различно, хора които не са от общото стадо. Давай с заучените фрази, най ми е кеф да слушам някой да борави с клишета ти се справяш отлично
И пак въпрос понеже гледам само ревеш за мъст и безчовечност от хората

Как предпочиташ да те убия за удоволствие или защото съм изгладнял и искам да те изконсумирам ?
Дали ще има разлика за теб ?



Тема Re: ....нови [re: Florinda]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.08.09 13:03



Значи аз мога да уважавам само ако и мен ме уважават. Ако в очите на някого аз съм плячка, в моите очи това същество е опасно и града трябва да бъде обезопасен. Независимо как.
Значи - аз не съм отмъстителен. Нямам нищо против да дойдеш и да вземеш кучетата които разкъсаха котката, или изпохапаха детето (от линка) и да си ги държиш в къщи.
Имам против кучета да останат на улицата и да продължат да застрашават живота и здравето на хората.
Важното е дума която изисква субект. Важно за кого? Няма просто важно. Важното е важно само за определен субект. Това че нещо за теб е еднакво важно, означава само че за теб е еднакво важно.
Между другото предполагам ти даваш възможност на нещастни прегладняли майки да си пийнат от твойта кръв. И нямаш против разни многокраки и крилати твари да си хапват от твоята храна.
Надявам се не взимаш никакви мерки срещу бълхите. И те са животни и те са равни на теб.
А когато се разболееш - не пиеш никакви лекарства. Защото микробите и те са живи същества. И са равни на теб. И не трябва да си миеш ръцете. Така избиваш безчет микроби.
А аз нямам никакъв проблем да ликвидирам и микроби, и хлебарки, и комари, и мухи. И за мен няма разлика дали е хлебарка или куче което ме атакува. Равни са.
Дали и за теб са равни? Или ти тихомълком трепеш и тровиш хлебаркирте и мухите? И трепеш бременни майки?

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: Florinda]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.08.09 13:08



Няма желание за отмъщение, а за превенция. И въобще не ме интересува как ще се реализира споменатата превенция. Човечността за мен е насочена на първо място спрямо хората. А животните са след това. И това е човечност. Другото е някакво странно разбиране за света.
Човечност е да смяташ, че не е човек някой, който е против убийството на каквото и ида е.
Но ти убиваш. Убиваш микроби. А те са живи същества. И не позволяваш на бременни майки да си пийнат съвсем малко от твоята кръв. Нищо няма да ти стане.
В жилището ти или е пълно с хлебарки или ги избиваш най-безмислостно жестоко. Сигурно си взела сериозни мерки срещу това нещастните мухи да си хапнат съвсем мъничко от твоята храна.
Вероятно без никаква жал трепеш бълхите. А те имат нужда от съвсем мъничко твоя кръв.
Сигурно си миеш зеленчуците. Избивайки паразитите живеещи в тях. Без жал.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: Rapidfire]  
Автор Kseniq Fanko (i m e Kseniq)
Публикувано24.08.09 21:25



Напълно съм съгласна с Рапидфайър. От котките никога няма да се получи онова зло и травма, като от кучетата. Аз имам синове тинейджъри - ако някое куче ги нападне, с голи ръце ще го удуша, нищо че и аз им хвърлям храна от терасата, живеем до Аязмото, а там има доста кучета-скитници. Тези от общество котки, които са ларж към песовете и толерират безотговорността на някои, нямат деца,сигурна съм. Те са възрастни и може и да се справят с нападнало ги куче, но стариците или дете не могат - правилно Ви попита Рапидфайър, ако е Вашето дете какво, мисля че няма да погалите милото кученце.
Скиташи кучета нямат работа по улиците на Европейска държава, а защитниците им да мислят малко по-мащабно.
Така мисля аз, Кс. Фанко.



Тема Re: ....нови [re: absolut__]  
Автор Kseniq Fanko (i m e Kseniq)
Публикувано24.08.09 21:37



Напълно съм съгласна с Рапидфайър. От котките никога няма да се получи онова зло и травма, като от кучетата. Аз имам синове тинейджъри - ако някое куче ги нападне, с голи ръце ще го удуша, нищо че и аз им хвърлям храна от терасата, живеем до Аязмото, а там има доста кучета-скитници. Тези от общество котки, които са ларж към песовете и толерират безотговорността на някои, нямат деца,сигурна съм. Те са възрастни и може и да се справят с нападнало ги куче, но стариците или дете не могат - правилно Ви попита Рапидфайър, ако е Вашето дете какво, мисля че няма да погалите милото кученце.
Скиташи кучета нямат работа по улиците на Европейска държава, а защитниците им да мислят малко по-мащабно.
Така мисля аз, Кс. Фанко



Тема Re: ....нови [re: Kseniq Fanko]  
Автор wind4 (срещу цензурата)
Публикувано25.08.09 01:54



Хе хе, вие тук сте доста забавни!

Но светът е пъстър и различен - не може всеки всичко да проумее и разбере!



Тема Re: ....нови [re: lvaylo]  
Автор Florinda (непознаваема)
Публикувано25.08.09 12:41



Добре, явно искаш да си говорим с предположения, на база създадените впечатления за някого от отделни изказвания. Ти предполагаш за мен, аз ще се вържа на играта ти и ще предполагам за теб, пък да видим до къде ще я докараме



Я да теглим чертата и да видим какво излиза:
Значи аз не приемам чужди мнения, но ти пък приемаш - например моето мнение го приемаш, ама направо с отворени обятия
Аз обиждам, с това, което си мисля по някакъв въпрос, ти пък обиждаш директно и то защото някой си мислел по някакъв си начин, различен от твоя.

Ти считаш, за човечност това да убиеш, аз пък мисля, че човечност е да се погрижиш. Защото кучетата не си умират от кеф да бродят изгладнели из улиците. Помисли от кого са поставени там и кой ги е докарал до такова мизерно състояние, че инстинктите им да ги карат да бъдат агресивни, кой ги е научил на агресиия с агресивно отношение и тормоз, кой е ограничил средата, в която могат да пребивават до невъзможност. И кой трябва да се погрижи, но с истинска човечност, а не със жестокост, която не знам защо си решил, че значи човечност - да поправи грешките си и злото, което е сторил.

Защото каквото и да си мислиш - жестокостта не е човечност, освен може би само в изкривеното ти съзнание.

Кой пречи на развитието на почти всички други видове на тази планета - поробвайки, избивайки, проявявайки жестокост в най-различни форми. Защото не е даденост само за човека развитието и усъвършенстването, за всеки друг вид се отнася същото. Но човекът пречи активно на всеки друг вид.

Природата това е перфектен баланс и хармония, но по-голямата част от човечеството нарушава по всякакви начини този баланс и скоро ще си бере горчивите плодове от действията си. Тази планета не е дом само за човека - тя е дом за всички други видове и форми - и животински и растителни, но изглежда в самозабравата и манията си за величие, човек е забравил това и се държи като разпасан - осирайки и унищожавайки всичко различно и не само различно - така се държи и към себеподобните си.

Аз мога да попитам същото - от позицията на какъв се поставяш по-горе от всичко друго? За безкрайността и ти и аз и всеки друг сме едно нищо, прах, кратък проблясък и после вечен мрак. Няма какво да ми сочиш библията - една написана от хора и зле разбирана книга, тълкувана от кой както си реши и която съм сигурна, че дори не си и отварял.

Още нещо - никъде не говоря за еднаквост - човекът разбира се е различен от останалите животински видове - най-малкото едните имат козина и опашки, пък човека няма - тъй че никъде не говоря за еднаквост, а за еднаква важност. Разликата е от небето до земята, ма явно си разбираш каквото си искаш.

Говориш за клишета, а си просто изграден от клишета, мисленето ти е едно клише и да, точно това правиш - нападаш агресивно мислещите различно от теб. Не си обясняваш спокойно и аргументирано гледната точка, а нападаш с обидии и агресия, чувстваш се застрашен явно по някакъв начин, защото такава реакция говори точно за това. Кажи си - от какво те е страх толкова? От смъртта ли? От това че си маловажен и незначителен? От какво? Успокой се - всички сме такива

Явно много спешно ти трябва огледало , за да се погледнеш отстрани

Редактирано от Florinda на 25.08.09 12:47.



Тема Re: ....нови [re: Florinda]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано25.08.09 17:39



Ще се постарая да ти отговоря в реда по, който си написала поста си. Обичам подредените неща и да отговярям максимално на въпросите на задаващите ги заблудени индивиди, като теб



Като за начало да изясня, че тук няма никаква игра, а върпос на изгледи и лично мение за заобикалящата ни среда. Някой беше казал - колкото дупки на задници, толкова мнения
Да изесня и че нямам нищо против теб, не те познавам и няма как да си ми враг -това в смисъл, че когато съм те обидил не е било на лична основа, а на това, че си според мен в грешна позиция. Ти го разбираш с неприемнае на мението ти от мен, аз го разбирам обратно, че ти не възприемаш света както трябва.
За да ти поясня горното ще ти кажа, че в света оцеляват най-силните, даже при животните, които ти така ревностно защитаваш е така. Да ти дам пример - болните и старите биват изяждани от хищниците, така както ние изяждаме животни за да се прехранваме или дори да се забавляваме, като ги убиваме, и това е , зашото ние сме най отгоре, не че сме най-силни- това не е така, но ние сме най-умни, затова е така. Приеми го накрая.

За човеноста дали да убивам за прехрана, като животните или за удоволствие по принцип за жертвата няма почти никакво значение.
Да ти дам пример. Когато куче например убие детето ти за да го ръфа поради глад или някой го застряля по погрешка или заради това, че е умствено неуравновесен или педофил на, когото детето ти е нямало как да се противопостави е едно и също. Ще ти кажа защо и поради каква причина ти ще търсиш отговорност от ЧОВЕКА а не от ЖИВОТНОТО, защото на човек може да налагаш наказание - затвор, екзекуция, но на животното не можеш. Това се мъчухме да ти обясним аз и bira_more, но ти постявяш всички под общ знаменател. Човека е отговорен за действията си, докато животното не е. Когато на животно не може да се наложи наказание, то се умъртвява
Така е в белите старни, независимо ти какво мислиш по въпроса - това е закона на природата по-силният определя правилата - приеми го.



Аз мога да попитам същото - от позицията на какъв се поставяш по-горе от всичко друго? За безкрайността и ти и аз и всеки друг сме едно нищо, прах, кратък проблясък и после вечен мрак. Няма какво да ми сочиш библията - една написана от хора и зле разбирана книга, тълкувана от кой както си реши и която съм сигурна, че дори не си и отварял.

Мога да кажа, че съм я чел, но не напълно повярвал, но това в случая не е миродавно, понеже нито ти нито аз сме виждали Бог и не можеш да твърдиш, че го има или няма.

Природата това е перфектен баланс и хармония, но по-голямата част от човечеството нарушава по всякакви начини този баланс и скоро ще си бере горчивите плодове от действията си. Тази планета не е дом само за човека - тя е дом за всички други видове и форми - и животински и растителни, но изглежда в самозабравата и манията си за величие, човек е забравил това и се държи като разпасан - осирайки и унищожавайки всичко различно и не само различно - така се държи и към себеподобните си.

И да ти кажа природата и баланса са измислени от хората, като теб, без да влагат капчица смисъл в думите си. Кажи кое е балансирано ? . Има болести урагани, наводнения и куп други неща убиващи куп живи същества (невинни някой) без какпчица причина - това човечно ли е ?
Така, че в природа няма добро и лошо, Доброто и лошото е измислено от гхората и когато ти умреш (понеже виждам, че темата ти е приоритет) може би ще разбереш кое какво е.

BTW аз и за смърта съм чел много и дали има живот след живота, така, че мога да говоря на всякакви теми скъпа


Аз мога да попитам същото - от позицията на какъв се поставяш по-горе от всичко друго? За безкрайността и ти и аз и всеки друг сме едно нищо, прах, кратък проблясък и после вечен мрак. Няма какво да ми сочиш библията - една написана от хора и зле разбирана книга, тълкувана от кой както си реши и която съм сигурна, че дори не си и отварял.


Тука само ще кажа ти от позицията си на каква определяш, че сме нищо. Знаеш ли всъщност какво сме -не мисля. Ти си най обикновен човек и можеш да предполагаш какво сме, но да твърдиш със сигурност :) по леко

Още нещо - никъде не говоря за еднаквост - човекът разбира се е различен от останалите животински видове - най-малкото едните имат козина и опашки, пък човека няма - тъй че никъде не говоря за еднаквост, а за еднаква важност. Разликата е от небето до земята, ма явно си разбираш каквото си искаш.

Тук ми говориш за еднакавост по външен вид, която може да се оспори. Има и Животно без козина, примерно прилепите, рибите, влечугите. Всеки вид е индивидуален, но животните се различават от човека най-вече по това, че могат да мислят, да градят , да правят добро, както и в обратния ред да разрушават , да правят зло. Но това е разликата между мен, теб и едно животно, ако искаш го приеми.

За клишетата няма какво да кажа, да всичко, което казах е заучено и наизустено
Огледало имам и даже се намирам за красив, че даже и мацките ме намират за тъкъ, че даже и им е кеф да общуват с мен. Но това няма значение, значение има това, че аз съм над животните, които може да ми служат само за храна и да ги експлоатирам за мое удоволствие. Това е зашото съм по умен от тях.
А когато попадна в африка и ме изкльопа някой лъв, това ще е защото не съм по силен от него, макар и по умен- ЕЙ ТВА Е ПРИРОДА, скъпа

BTW, прочетох си поста и виждам, че закачам "ш" и "щ" по погрешка, понеже са едно до друго -да няма изказвания за това. За други грешки може хахах

И още едно BTW хехе.
Наистина съм нервен и невъздържан и в живота. Понякога псувам, и не заради това, че някой не се съгласява с мнеието ми а заради това че има много глупави хора, които на бялото викат черно- знаете как е(не визирам теб лично) и тези наистина не знаят какво говорят (понеже работя с хора и е професионално изкривяване). За това ме банна "Hepaзбpaнa!" но аз съм си такъв Това е природата всеки е разлиен, Е според някой всички са еднакви
No offence

Редактирано от lvaylo на 25.08.09 18:33.



Тема Re: ....нови [re: Florinda]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано25.08.09 17:40



А бе - аз пак да си питам - избиваш ли бременни майки? Само защото искат съвсем мъничко кръв?
Ако имам излишни ресурси - бих ги предоставил на деца без родители. Бих се погрижил за човеците първо.
А към кучетата - пак повтарям. Дори неискам отмъщение. Искам само едно - някой да се погрижи да не са на улицата. Но - аз данъци за кучешки общежития не съм склонен да плащам. Кучкарите са добре дошли да съберат уличните кучета, и да се грижат за тях някъде далеч от градските улици.
А за вселената дали има нещо важно или не - аз не знам. Не съм си говорил с вселената по този въпрос. Има по важни и по маловажни неща за мен. Например за мен хората са по важни. В смисъл нямам проблем да бъдат приспани всички улични кучета с цел да предотвратя дори едно охапване на един човек. Никакъв проблем. Охапването на един човек е по важно от живота на всички улични кучета. За мен. И за много други хора.
За вселената - не знам.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: bira_more]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано25.08.09 17:54



Но - аз данъци за кучешки общежития не съм склонен да плащам

Ей недей така, ще разсърдиш дамата. След като няма приюти, къде да ги подслонят горките кученца. Ако няма къде, поради финансови причини, ще трябва да ги умртвяват, а милата срещу това се бори -нечовешко отношение

И странно ми стана наистина, как дамата говори за неща, които само Бог може да знае... може да е получила просветление свише. Но най-вероятно е кривнала от правия път по, който бих я насочил, ако ми беше ... "на една ръка разстояние"
Наздраве, че е се опуках с Каменица и сготвено животно за мезе хехе

Редактирано от lvaylo на 25.08.09 18:01.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.