Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:28 24.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема ....  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано21.08.09 13:32



Това беше Хитрана, която много обичах допреди няколко седмици



това е Хитрана, която погребах тази сутрин при седемте и другарчета и роднини загинали по същия начин



Посвещавам тази снимка на всички, които отглеждат мили кученца между блоковете.

Да ви се връща. Съжалявам но в момента нямам други думи.

Редактирано от Rapidfire на 21.08.09 13:43.



Тема Re: ....нови [re: Rapidfire]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано21.08.09 15:18



Това е ужасно

Милото котенце ....



Тема Re: ....нови [re: Rapidfire]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано21.08.09 15:39



Не разбрах милата хитрана какво прави и тя между блоковете при кученцата, вместо да си седи на килимчето?

Доста поучително, за тези ,които си въобразяват някакви неща и живеят в техния измислен свят - котките им плащат цената за това.

Редактирано от bushkata на 21.08.09 15:55.



Тема Re: ....нови [re: bushkata]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано21.08.09 16:24



Какво прави котката не е толкова важно, важното е че същите кученца знаят добре да разкъсват. И нищо няма да им попречи да разкъсат и дете, или възрастен.
А - тогава вероятно ще питаш какво търси детето (възрастния) навън.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: bushkata]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано21.08.09 16:40



Тъпа $@#&о, ти гледала ли си котка на първия етаж? Опитвала ли си да задържиш в къщи котка, която знае че може да излезе? През лятото, когато в жегите не можеш да държиш къщата херметически затворена? Къща която има двор и пред него още един двор?
Опитай и после пиши глупости!
Дворовете са естествената среда на котките.
Измислен е светът на килимчето.
А цената за милосърдието на кучелюбителите го плащат нещастни женици като онази дето почти е била разкъсана преди 2 дена!
Ти ли ще носиш отговорност за нея? Или и тя е трябвало да си седи на килимчето?
И всички оперирани от ехинокок и те ли е трябвало да си седят на килимчето?
Днес е котка, трябва ли утре да е дете?
Ами ако е твоето дете?
Куче което разкъсва по този начин трябва да бъде незабавно умъртвено.
И искам да ти кажа че не е едно, а са глутница от над 10 агресивни помияра, които се нахвърлят на хора с велосипеди и които разни малоумници хранят между трошките на улицата!
Помияри, които тъпите строители държаха денонощно гладни на верига по строежите и когато ги завършиха, просто отвързаха веригите. И вместо да бъдат разкарани на секундата, разни изкуфели бабиетки започнаха да ги осиновяват, без изобщо да се замислят, че това изгладнели, умишлено озлобявани зверове, пълни с болести и паразити!
Ако нападнат дете, то след минути ще изглежда по същия начин!
Искаш ли да ти кажа че са ми влизали посред нощите В КЪЩАТА за да ми гонят котките?
Че снощи ги гоних от двора си и този на съседите, защото гонеха и тяхната котка?
Поучително е да, защото показва как разсъждават такива като тебе!
Не се е случвало да видя куче разкъсано от котки, нито човек нападнат по улицата от котки.
И пускам тази отвратителна снимка за да видите до какво води ВАШЕТО измислено милосърдие, във ВАШИЯ измислен свят, в който помиярите имат повече права от всички останали същества включително и от хората!

Естествен е светът с котките дремещи по оградите, който се наблюдава от Мюнхен до Родос и в който израснах, а не светът в който хората биват хапани, както си чакат рейса на спирката (майка ми) и които се прибират на прибежки оглеждайки се!

Можеше да кажеш поне едно съжалявам, но явно възпитанието ти е толкова. Както и на всички помиярилюбители, между другото.

Редактирано от Rapidfire на 21.08.09 17:29.



Тема Re: ....нови [re: Rapidfire]  
Автор Midnight Sun (imaginary)
Публикувано21.08.09 17:25



Съжалявам за котето!

Но мястото й не е около блока при кучетата, особено щом се е знаело, че са агресивни.
Как се удържа котка на първия етаж-обезопасена тераса...една мрежа няма да загрози гледката.



Тема Re: ....нови [re: Midnight Sun]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано21.08.09 17:43



Вие пак нещо не разбирате.
Това не е тераса на типов панелен блок.
Това е тераса на двор. 2 х 10 м. Без покрив. Ниво 0. Равно със земята.
Дворът има ограда.
И външният двор има ограда.
СНОЩИ ПОМИЯРИТЕ Я БЯХА ПРЕСКОЧИЛИ!
След това бяха влезли в двора на съседите въпреки ТЯХНАТА ограда. Не котката беше при помиярите
Помиярите бяха при котката. Или са я хванали вътре, или в паниката си тя е избягала навън. Намерих я на два метра от оградата
Котките си имат район. И той много рядко се ограничава само с един двор, особено когато е с рамерите на средноголяма черга.
Когато се опитвах по вашите съвети да си обезопася двора, един мой приятел, който работи в зоопарака, но с големите котки ми каза - Няма смисъл. За да ги спреш трябва да направиш волиера. Т.е мрежа и ОТГОРЕ.
Не му повярвах и направих каквото можах. Включително и за своя сметка 30 метра 1.20 висока ограда около миниатюрното 2-ро дворче между блоковете, за да могат и децата да играят на неосрани зелени площи.
Прав беше, моят приятел
Безнадеждно е

Но в крайна сметка, среднощно слънчице, въпросът е друг. Не е естествено глутници побеснели зверове да обикалят улиците на градовете, за да търсят какво да убият.
Защото е просто въпрос на време това да се повтори и с човек.

Колко още хора трябва да загинат за да уврат на някои тиквите, че по улиците помияри и още повече АГРЕСИВНИ помияри, НЕ ТРЯБВА ДА ИМА!
Защото, както е тръгнало, утре някой ще пита мене, какво търся на улицата и защо не съм на килимчето.

Редактирано от Rapidfire на 21.08.09 18:04.



Тема Re: ....нови [re: Rapidfire]  
Автор denii (писанка)
Публикувано21.08.09 18:01



Да взема да снимам хилядите гълъбчета, мишки, врабчета и какво ли не, умъртвени по същия начин и изглеждащи по същия начин?

Как така куче, което разкъсва така трябва незабавно да бъде умъртвено? А котките, които разкъсват така?! И те ли? А човеците, които стрелят и умъртвяват по къде по-жесток начин и кучета и котки? Тях какво да ги правим?

На ви природа сега, на ви хитри котки. Котките, кучетата са хищници. Това е нормално. Градът и улиците не са място нито за едните, нито за другите. Но най-жалкото е, че докато го разберете, цената ще платят невинни същества като Хитрана и "пумиярите", които не са съумели да бъдат достатъчно хитри в "градската природа". Аз бих винила себе си, а не Хитрана или пък пумиярите. Другото е инстинкт. Интересни сте ми иначе - за гълъбчетата няма проблем когато котките ги разкъсват, но за кучетата смърт.

Редактирано от denii на 21.08.09 18:03.



Тема Re: ....нови [re: Rapidfire]  
Автор Oли (куче и котка)
Публикувано21.08.09 18:50



Ограда 1,20??? Ти добре ли си? Това ли ти е обезопасено? Оградата трябва да е близо 2 метра! Ама да не загрози сигурно пейзажа, а?

Съжалявам за котето, изключително красиво е било. Но ти си виновна! Моята котка иска да лови птичките, дето летят край нас. И не я пускам навън, точно, за да не пострада! Или да я оставя на инстинсктите й и да полети от 8мия етаж??? Ти си й подарила смъртта!

И котките, и кучетата са хищници. Всички преследват живи същества дали за храна, дали за удоволствие. При леля ми котката постоянно й носи мишки и ги умъртвява у тях. А при приятеля ми ловят гълъби. Хайде се върни в училище в час по биология. Явно си пропуснала часовете. Жалко, че котаната е отнесла последиците от твоето невежество и безхаберие!!!



Тема Re: ....нови [re: denii]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано21.08.09 20:16



Дени, първо се пише пОмияр, а не пУмияр. Явно други са пропуснали нещо в училище.
Второ пак повтарям за неразбралите:
Не е нормално из градовете да се движат свободно хищници, които разкъсват и хора.
Не е нормално в град да няма къде да стъпиш от кучешки изпражнения!
Пак повтарям,
ЧУЛИ ЛИ СТЕ ЗА КУЧЕТА РАЗКЪСАНИ ОТ КОТКИ И ЗА ХОРА НАПАДНАТИ ОТ КОТКИ?
АКО НЕ ПИПАШ КОТКА, НЕ МОЖЕШ ДА СЕ ЗАРАЗИШ ОТ НИЩО!
Което не важи за кучетата, обаче.

Безхаберни са тези, които отглеждат безконтролно животни, опасни И за хората!!

Куче, което е способно по този начин да разкъса котка, утре ще разкъса дете за да му вземе баничката, или защото е дръзнало да си кара колелото, да тича или да вика през неговя район!
Кой ще е виновен тогава?
Безхаберните му родители, че не са му осигурили домнашен Дисниленд зад 2 метра ограда и са го оставили като всички нормални деца да играе пред дома си?
Кварталът се напълни с бълхи. На никое от тези невинни животинки не видях някой от загрижените да му е сложил каишка.
Кой е безхаберният, извинете?
Не знам дали сте наясно, но има белодробна форма на ехинокок, която се придобива след вдишване на прах от изсъхналите кучешки изпржнения, разнасян от вятъра и която допреди 10 години беше типична за селските райони, но вече е нещо обикновено и за София.
Оли? Нещо по въпроса за невежеството?
Кой ще плаща операциите, лечението и усложненията на заболелите?
Тези които са много "хаберни"?!
Аз съм на достатъчно години, за да помня времената в които помияри нямаше. А кучета, които пречеха на околните се изселваха или унищожаваха без право на обжалване, както е по целия цивилизован свят!
Тогава сме виждали котки ударени от коли, но никога котки убити от кучета.

Нито по новините сме гледали разкъсани и умъртвени от кучета хора.

Хората които стрелят и умъртвяват в цивилизованите страни, или се изпращат за подходящо лечение, или ги вкарват в затвора.
Но тука си задаване въпроса " какво да ги правим?", поради което те безпроблемно ни грабят, изнасилват и убиват.
В цивилизованите страни кучета които хапят, се приспиват.
Или какво, трябва да ги остави да разкъсат и човек, че да се сетим?
Тия дето са хранили кученцата в квартал Славия, сега ще поемат ли лечението на жената?


Или... кой трябва да е безхаберният в тоя случай, че нещо не мога да отлепя?
Или.. те "пОмиярите" ... май са невинни, а?
Ах тая мръсница, дръзнала в 6 сутринта да тръгне към гарата! Предизивкала ги е и сама си е виновна!
И какви са тия нейни приятели да я повикат в градска среда! Сега ще си го отнесат невинните животинки!
Какво безхаберие!

В цивилизованите страни кучета, които нощно време да излизат на лов и да го продължават в имотите на хората НЯМА!
И ПОМИЯРИ ПО УЛИЦИТЕ НЯМА!
Защото това е естествената градска среда в цивилизования свят.
И ако вие питате какво да ги правим, значи съзнанието ви е още доста далеч от западната цивилизация .
Иначе котки има доста, бях на достатъчно места и видях с очите си, че и снимах. Хората ги пускат, че и по улиците, без страх глутница да влезе в двора им за да ги дави.

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

Тема Re: ....нови [re: Oли]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано21.08.09 20:25



Стига бе хораа! Вместо да изкажете съчуствие на човека като му е тежко вие сипете обиди и упреци! Ми, извинете, ама направо сте гадняри! Направил (а) е каквото е могла за обезопасяване. Няма готов учебник за всяка ситуация в живота, така че да не грешим.

Но наистина не би трябвало да има улични кучета. В белите страни ги прибират, обгрижват ги и им търсят дом. За съжаление сме далеч от това светло бъдеще.

Сори, Рапидфайър, за това, което се е случило. Ужасно е!



Тема Re: ....нови [re: Ekna]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано21.08.09 20:38



В белите страни, мила Екна, няма и пълчища котки по улиците! Малкото, които можеш да мернеш по здрач са домашни изрядно обгрижвани животни. А това включва в повечето случай звънче на вратлето, така че и другите бозайници и птички да не стават жертви! Освен това са и кастрирани, за да не се спъват после гражданите на съответните държави в поколеният им, защото точно както Рапидфайър не обича кучета, така не всички са длъжни да харесват котки и да се кефят на смрадта на урина на разгонените мъжкари! Така че проблемът е доста по-комплексен.
Жалко за красивото коте! Поредната жертва на човешката глупост и безотговорност! Точно както и кучетата развъдени по строежите за здравето на кучките, които ги раждат по няколко пъти годишно!



Тема Re: ....нови [re: Rapidfire]  
Автор denii (писанка)
Публикувано21.08.09 20:51



Няма нищо по-лошо от това да гледаш едостранчиво на някои неща. Нищо друго няма да коментирам освен факта, че ако се разровиш малко из другите форуми ще видиш, че има колкото противници на кучетата, толкова и на котките. Хората не искат котки във вътрешните дворове, нито между кооперациите. Без значение дали са бездомни или домашни. Във форума на бг мама съвсем открито се разменят съвети за тровене на котките и трябва да ти кажа, че според тях болестите, които разнасят И ДОМАШНИТЕ котки са не по-малко страшни от тези на кучетата.

А кучетата? Повече от сигурна съм, че ако ги питаш няма да ти кажат, че са щастливи да бъдат на улицата.

Освен че гледаш едностранчиво имаш и още един проблем. Сама си написала, че строителите са пуснали кучета, които са държали на вериги. В момента, в който те вече е им трябват ги освобождават на улицата. Следователно не кучетата са виновни че са там, за да бъдат избивани, а хората. Нали? Всяко едно кученце, което се ражда се ражда сладко и малко. Условията, при които живее го правят това, което е. Ритано от работници, държано години на верига, после пуснато, за да бъде ритано от други хора.

И не мога ама изобщо не мога да разбера защо намесваш децата. Ето това е големият проблем. Кучетата имат инстинкти да ловят. Също като котките. Не си ли чувала поредицата мишка-котка-куче. Куче, което разкъсва котка не е сигурно, че ще разкъса дете. А ти го изкарваш така. Аз мога по същата логика да те питам котка, която разкъсва гълъб утре може да скочи и върху лицето на двумесечното ми бебе. Не е като да не сме чували подобни истории.

Съжалявам, мисля, че доводите срещу кучетата от гледна точка на децата в този конкретен случай издишат. А друг аргумент за това да изтрепем кучетата пък да оставим котките май нямаш.

Къде отидоха възгледите за природата да му се не види? Ми на моето село където котките си живеят баш по природно нашето домашно куче изяде една камара малки котенца? Да го утрепя ли, кажи? Просто се измъкваше от оградата и каквото малко види по пътя го удушава. На баба ми не й дремеше особено, та се наложи ние да поправим оградата.



Тема Re: ....нови [re: MechoPuh.]  
Автор denii (писанка)
Публикувано21.08.09 20:56



Мда, смрадта на маркиране. Точно миналата седмица видях как мъж изрита един такъв мъжкар, който най-спокойно си маркираше гумата на колата му. Това в центъра, там където, знаеш как е - вътрешни дворове, бъкани от котки. И то едни котки - снимките са им в темата ми за търсене на временни домове. Паразити, всякакви, слаботелесни котенца с гноясали очи - гледка да се размажеш от кеф.



Тема Само да попитамнови [re: Rapidfire]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано21.08.09 23:03



А за това кой носи отговорност уважаеми любители на бездомни кучета?
Или тези дечица сами са си виновни, защото не са стояли на килимчето?
Всеки който храни уличните кучета, има пряко отношение към тези картинки.
Хайде лека ви нощ.











И малко четене за обща култура.


[image][/image]

Редактирано от Rapidfire на 21.08.09 23:08.



Тема Re: Само да попитамнови [re: Rapidfire]  
Автор denii (писанка)
Публикувано21.08.09 23:19



Отговорност носят същите твоите строителите, пуснали кучета навън след като си ги гледали при отвратителни условия и са ги "възпитали" да бъдат такива.

Не разбираш ли? И доброто и злото, всичко тръгва от човека. Ние сме виновниците, а не кучетата. Масово хората изхвърлят навън. Е, това е резултатът от човешкото безхаберие. Тия кучета не са се взели от небето по улиците, разберете го най-сетне.



Тема Re: Само да попитамнови [re: denii]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано21.08.09 23:35



Доброто и злото тръгват от хората - така е.
Ама в случая говорим за това кое е опасно за хората. А агресивни кучета научени да разкъсват - могат да разкъсат деца. И никой не говори кучетата да бъдат наказани. Защото никой не може да наказва недееспособни. А просто да бъдат приспани. Както е в целия цивилизован свят. В цивилизования свят бездомни кучета в градовете няма. Когато се появят такива - биват прибирани, и ако психолог прецени че стават за осиновяване, ги оставят за осиновяване. И ако не стават за осиновяване, или няма кой да ги осинови - биват приспивани.

Котки мен не са ме мякали докато си карам колелото.
Между другото - колкото и да не ти се вярва, кучетата пренасят по опасни за човека болести. Няма аналог на кучешката тения, пренасян от котки.
Котаците препикават - и вони. А кучетата - осират всичко и не само вони а човек не може да мине по улиците.

Та не става дума за вина. Никой не обвинява кучетата. Никой не иска кучетата да бъдат затваряни в затвор. Става дума за решаване на проблема. А проблема са вилнеещи глутници опасни и за хора.
Проблема може да бъде решен по много начини.
1. Да изчакаме докато бъдат разкъсани достатъчно много хора.
2. Кучетата да бъдат приспани.
3. Загрижените за бездомните кучета да ги осиновят.

Най странни са ми онези пловдивчани които реват за това че улиците им не били покрити с кучешки лайна като софийските.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: Rapidfire]  
Автор lady_bird (непознат )
Публикувано22.08.09 00:16



Абсолютно си права, Rapidfire! Заставам зад всяка твоя дума. Но не очаквай такава подкрепа от всички, защото за мнозина от този, а и от други форуми, човекът пет пари не струва пред котките, кучетата и т.н.
Съжалявам за Хитрана. Направила си каквото си могла за нея, браво на теб. Успокой се и продължавай напред.



Тема Re: ....нови [re: denii]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано22.08.09 00:23



Дении

кучетата както и котките живеят в градската среда където за тяхно нещастие най-силното животно е човека. И ще трябва да спазват правилата наложени от човека. Иначе няма да оцелеят.

Да и да спомена, конституцията и еволюцията ми дават право да защитя себе си и имуществото си. За разлика от нахапаните и с ампутирани карака баби, съм млад и силен и мога да се защитя. И когато това означава да зашеметя с електрошок куче което ме е захапало без провокация от моят страна или ми се зъби и ме лае с очевидното намерение да ме нападне, и продължи да го прави след електрошока ще се намеси естествения подбор и кучето ще се окаже със счупен врат. И бъди сигурна че никой не може да ми каже копче за това - справка - Конституцията на Република България. Обърни внимание че по закон котката е мое имущество, така че имам право да утрепя кучетата влезли в моят двор въпреки оградата.

За тези които правят това за удовлствие, стелят с въздушни пушки, и заговорничат за нарушаване на закони - има си НПК. Включително и за мамите които са организирали заговор за тровене на котки и са обменяли информация за това трябва да бъдат преследвани по НПК, по същество това си е съучастие в организирана престъпна банда.

Разбираш ли - хората може да накажеш по НПК за неоснователно проявена агресия, животните се наказват за същото с умъртвяване в развитите страни.

Не ми излизай с това че кучетата нямат избор. Вълците, рисовете и мечките живеят ли в градовете? Не. Да не би да са нещо глупави? Ами не са. Просто знаят какво ще им се случи, приели са правилата на най-силното животно - човека и не му се изпрекчват за да не пострадат. Ествествен подбор в действие.

Можем да решим много бързо и радикално проблема със всички бездомни - излизаме и ги застрелваме, след това продължаваме с превенция. И това ще бъде единственото решение на проблема - така се прави по "развитите" страни. Обявява се предварително акцията, който милее за някой безстопанствена животинка си я осиновява преди началото и после си я държи при него. Същото важи и за домашните поснати свободно - по време на акциите са прибрани. И ако някое домашно нападне човек ще бъде умъртвено също така в същите тези страни.

Редактирано от Tapaлe Ж на 22.08.09 00:28.



Тема Re: Само да попитамнови [re: bira_more]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано22.08.09 00:25



В целия цивилизован свят не съм виждала такова количество бездомни котки, колкото има по нашите улици и чиято бройка стремглаво расте с намаляването на кучешката популация. Кой ще играе ролята на регулатор на бройката им ако всички кучета изчезнат??? Ще започнат масово да ги тровят и стрелят. Тогава кой ще ви е крив за поредната пострадала котка? Гадните хора, които не могат да разберат, че за такива като вас е висш идеал да отглеждат в къщите си по 7-8 котки, че и малки от тях? Онези, които не намират за приемлива играчка котешките изпражнения в пясъчниците по градинките? Бълхите не ходят само по кучетата също! В центъра на София на двор за 1 минута краката ми почерняха от стотици бълхи, а наоколо кучета няма ... В онази част на цивилизования свят, в която все още хората не са разбрали, че не бива да развъждат домашните си котки приспиват милиони здрави и прави котки, само защото няма кой да ги вземе! Това ли искате да се случи и у нас? С темповете, с които всички плодят и множат уникалните си и неповторими котки е въпрос само на година-две бройката на бездомните котки да стане буквално страшна. Не че искам да виждам по улиците трупове на разкъсани от кучета котки, но не по-малко неприятни са ми и премазаните от коли! Да забраним и тях ли, че да ви докараме околната градска среда на вкус? Изобщо не ми допада манипулативния метод, по който извъртате нещата и двойния аршин, с който мерите. Особено предвид на факта, че вие с нищо не сте по-добри от онези хора, които си множат безотговорно кучетата и чието поколение виждаме по улиците. Ми влезте им в положението поне малко де! Вие искате да имате пълноценни котки, които редовно да предават неповторимите си гени на тяхно поколение. Някой друг пък е решил, че е отгледал невероятни кучета-пазачи и те обезателно трябва да дадат своя принос за света.
Още веднъж да уточня, че безкрайно съжалявам за невинното създание, което е станало жертва на обстоятелствата, но за вас думи на утеха и съжаление нямам. Във всяка житейска ситуация едни хора са част от проблема, а други част от решението. Вие за съжаление сте от първия вид ...



Тема Re: ....нови [re: lady_bird]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано22.08.09 01:27



Lady bird, не си права за съжаление, не направих всичко, което можех.
Когато преди седмица Хитрана се прибра с наполовина откъсната опашка и я заведох при ветеринарите за да я доампутират, вече знаех че в махалата има нова глутница и питах какво мога да направя по въпроса.
Те ми казаха да се обадя в Екоравновесие, обаче да знам че кучетата не се карат в приют, а се убиват.
И въпреки че заявих че ако трябва да избирам кое животно да умре, размисълът ми ще бъде много кратък, не се обадих.
Защото знам какво е да загубиш любимо животно и не исках някой да страда като мен.
Сега, след реакциите на хората тук и след като се поинтерсувах за постарадлите от помияри, виждам в пълнота каква грешка съм направила.
Няма да се повтаря.

Редактирано от Rapidfire на 22.08.09 01:30.



Тема Re: Само да попитамнови [re: bira_more]  
Автор denii (писанка)
Публикувано22.08.09 01:31



Едностранчиво и едностранчиво и пак едностранчиво. Което значи избирателно. А избирателното е грешно.

Вие не искате бездомни кучета. Аз пък не искам бездомни котки. Не искам да ми влизат на първия етаж, не искам да ми раждат под терасата, не искам ми акат в градинката, нито да ми маркират автомобила.

Казваш нямало кучета в цивилизования свят. А котки да не би да има?! Спрете с това избирателно отношение, да му се не види.

И как така научени? Кой е научил котката да обезглавява гълъби? Това вашето е супер ограничено мислене. Кучетата не бива да ядат котки, ама котките бива да ядат мишки? Не, не мога разбера как разсъждавате така. Убили са ви котката. Ами да, но защо вините инстикнта на кучето?!

Веднага се сещам за една потребителка в другия форум, която отглежда 5 котки и папагал. Спясява куче и пожене то е толкова болно се налага да го прибере у тях. Кучето не понася котки и се нахвърля върху тях. Защо тази жена не е убила кучето, защото то е научено да разкъсва котки? И как тази жена успява да живее месеци наред с тази вражда и да няма разкъсани котки?

Не мога да участвам повече в подобен глупав спор. До преди два дни вие се обявявахте за природния начин на живот на животните, сега апелирате да избием един вид само защото той е упражнил един от ловните си инстинкти. Това за мен е несериозно и ужасно глупаво.

Кучетата, които избиват коткит ви вършат най-нормалното нещо за едно куче. И това не значи, че утре тези кучета ще се нахвърлят върху дете. Съжалявам, но и аз и вие знаете това. Не знам дали мъката ви кара да сте толкова едностранчиви, надявам се да е това.

Лейди Бърд, безсмислено е този път, скъпа. Няма да ти опонирам





Тема Re: ....нови [re: Rapidfire]  
Автор denii (писанка)
Публикувано22.08.09 01:38



Интересно, чакала си 7 котки да умрат, да ампутират опашката на 8-та котка и едва след това си разбрала какво става. Аз лично бих спряла да пускам котките навън след 1-вата убита.

Ако има нападнати хора, да, обаждането в Екоравновесие е най-правилното нещо. Но ако има изядени котки и ненападнати хора....това значи, че кучето просто си търси прехрана. Както и всяка една бездомна котка.



Тема Re: Само да попитамнови [re: MechoPuh.]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано22.08.09 03:25



Така - аз в момента говоря за опасността от разкъсване на хора. Такава опасност съществува и се реализира ежедневно.
И пак повтарям - проблемът с кучетата ще се реши. По един или друг начин. В смисъл те разкъсват и хора, и ще продължат да разкъсват и хора - деца и възрастни.
Кучешката тения означава много операции и неясен изход.
Определено трябва да се регулира и котешката популация.
Но как да говорим за регулация на котешката популация от която вредите са бълхи и пясъчници, като не можем да се разберем за кучешката популация от която вредите са разкъсани хора и кучешки тении?
Между другото - съседи сложиха мрежи на мазетата си - да не влизат котки да не им припикават и пресират. После ги махнаха. Щото плъховете им окупираха мазетата. А плъховете също носят бълхи.
Между другото - котешките бълхи избягват хората за разлика от кучешките и плъшите. В смисъл бълхите също са много видове, и онези които предпочитат кучета, харесват и хората и плъховете. Та - виж как сте с плъховете в района.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Само да попитамнови [re: denii]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано22.08.09 03:30



А ми кучетата нападат хора. Едни и същи глутници нападат и хора и котки. Никакъв проблем нямат.
И в случая понеже клуба е клуб Котки, за това се и публикува снимка на котка. А иначе основния проблем са разкъсаните хора - снимките на пострадалите хора разгледа ли ги?
Значи - не коментирам чий инстинкт какъв е. Защото моя инстинкт е да изтребвам кучета и други вредители. Но до колкото трябва да живея в общество аз контролирам инстинктите си. И нямам против кучета които не ме лаят например. Ама странно - същите кучета, които не нападат хора, не нападат и котки. Има и такива в околността.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: denii]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано22.08.09 03:36



Ми котката не е играчка. Е има и такива породи - играчки. Тези породи най-се почитат от разните проповедници.
Истинските котки ходят и бродят където си щат.
Основно правило в медицината е превенцията. Основно правило в правото е превенцията. Не трябва да чакаме да има разкъсани хора, за обаждане в екоравновесие. Защото разкъсания човек означава телесни повреди, или смърт. А ако имаш възможност да предотвратиш телесни повреди или смърт (без опасност за живота си) и не го направиш - носиш наказателна отговорност.
И пак бих искал да знам - кой според теб трябва да изплати обезщетения на хората пострадали от глутници кучета?
ПП
Никак не ми харесва да се чувствам като възможна прехрана за глутница кучета.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: bira_more]  
Автор Fosi (непознат )
Публикувано22.08.09 09:58



Нещо не разбираш, ти с тази Denii на глава няма да излезеш. Тя е винаги на отсрещния бряг


И аз имам опит с нападение от кучета. Ходя да бягам в близка до нас гора на края на Владиславово във Варна, които са от тук я знаят.
Та веднъж бях навлязал доста навътре с бягане и бех седнал да почивам со един дънер, по едно време зад гърба ми страшен лай. Докато се обърна и виждам 4 каракачански големи кучета, едвам успях да се метна на едно дърво и те вече бяха под него и скачаха и лаеха. Не ми се мисли какво можепше да стане, ако нямаше дърво на което да се покатеря, абе направо скоча, кат маймуна
Бях сам на 3-4 километра от града, е поне имах GSM, но не се знае дали щях да мога да го използвам, ако ме бяха докопали.
Накрая се оказа, че тия са на овчар, който дойде след 10 МИНУТИ, през което време аз стоях на дървото
Оня като дойде вика ми те не се подчиняват много и друг път са нападали хора- баси безхаберието
брат ми е въоражена охрана , тогава съжалих, че не съм на негово място - веднага щях да ги застрелам , пък после и овчаря ако се наложи хаха



Тема Re: ....нови [re: Rapidfire]  
Автор lady_bird (непознат )
Публикувано22.08.09 10:37



Разбирам, че ти е кофти. Аз бих се чувствала по същия начин. Затова те призовавам да се успокоиш и да вървиш нататък. А що се отнася до мненията, които ще прочетеш тук - по тази и други теми - не се впечатлявай много. Хора разни, маниаци - също. Някои ще опитат да те изкарат откачалка, други - да ти внушат, че животните са по-важни от човеците.
Сърдечни поздрави!



Тема Re: ....нови [re: lady_bird]  
Автор Florinda (непознаваема)
Публикувано23.08.09 02:28



Животните не са по-важни от човеците.
Животните са точно толкова важни колкото човеците


Всички сме кал, която ще се върне при калта един ден, нищо повече...

Пък иначе може да си придаваме каквито си щем важности и да се залъгваме колкото си искаме за това колко сме важни или колко сме по- важни....
Е... не сме....



Тема Re: ....нови [re: Florinda]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано23.08.09 08:21



Добре е, че се принизяваш на нивото на животните. Явно мислиш, че там ти е мястото
Иначе аргумента, че от кал сме направени и в калта ще отидем е железен. Това наистина ни прави равни с тях - животните



Тема Re: ....нови [re: Fosi]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано23.08.09 12:00



Напомни ми на случай с баща ми от преди много години. Бил старшина-школник, и бил пратен на някъде ама с оръжието си. И из полята го нападат овчарски псета. А овчарите гледат безучастно - е до първия изстрел.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: lvaylo]  
Автор Florinda (непознаваема)
Публикувано23.08.09 12:01



Аха, така е


Сигурно се принизявам - щом казваш

Ще те видим и теб колко си важен, значим и възвишЕн, когато се превърнеш в картинка от стълбовете.
Едва тогаз че се разбЕре колко точно си важен и за колко точно време никой няма изобщо да си спомня съществувало ли е някога, не е ли толкова възвишенно и далеч от животните същество като твоя милост.

Пък до тогава си въобразявай каквото си искаш - че си велик, че си възвишен, че с животните нямаш - ама нищо общо - и каквото там си решиш...
Самозалъгването е голяма сила



Тема Re: ....нови [re: Florinda]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано23.08.09 13:04



До bira_more

За съжаление аз нямах с какво да стрелям иначе и моя случай щеше да е подобен


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
До умствения инвалид Florinda

Не помня някъде да съм писал, колко съм значим и възвишен, а когато се превърна в картинка на някой стълб, дано на теб ти честват 10 год.
За разлика от животните аз съм направил и правя значими неща в този живот. Даже да посадиш дърво или да помогнеш на нуждаещ ще се помни от някой, нещо, което животно няма как да стори.
А ти след, като си толкова задръстена и не можеш да го осъзнаеш и мислиш, че дали ще умре животно или човек за всички е едно и също, тогава никой не може да ти пмогне, ти си изгубена душа, която най вероятно се съешава с кучето си след, като мъжа и отиде на работа. Та нали сте на едно ниво куче и човешката му кучка. Жалко, че дропли, като теб не могат да забременяват от животни, понеже има много такива, които харесват животни за пратньори, вместо расови жребци, като мен например

И да ти задам един въпрос. Ако ти имаш дете и куче или друго равно на детето ти същество и се случи така докато двете ти животинки си играят на асфалта и ги прегази камион, за кое ще скърбиш повече за детето или кучето/котка ?
На двете ли ще закачиш снимките на укличен стълб или само на едното, ако е на едното, кое е то ?
И азщо няма да закачиш на другото, дали че едното е по важно за теб или, че да закачаш на другото няма смисъл, нито за теб нито за някой друг
Надявам се, че въпроса за теб не е риторичен и по подразбиране за теб и двете ще са с еднакво значение в скръбта ти

Редактирано от lvaylo на 23.08.09 13:45.



Тема Re: ....нови [re: Rapidfire]  
Автор absolut__ (непознат )
Публикувано23.08.09 13:39



съчувствам ти за котьо

при нас вече кучета няма, няколко човека от блока ги застреляха. крайно, но работи.



Тема Re: ....нови [re: absolut__]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано23.08.09 13:54



Не се притеснявай - ще минат на котки.



Тема Re: ....нови [re: bushkata]  
Автор absolut__ (непознат )
Публикувано23.08.09 14:11



малко вероятно. те не са правили опити да ни изядат.



Тема Re: ....нови [re: lvaylo]  
Автор Florinda (непознаваема)
Публикувано23.08.09 15:37



Хе-хе


Ама колко те е страх от смъртта, а и от признанието на факта, че си точно толкова незначителен и маловажен, колкото и едно куче, а?

Иначе за какво ще изсипваш цялата тази помия от обиди, хули, и изчанчени обидни определения, и то по непознат човек. Просто си много засегнат, и знам ли - уплашен, от мисълта за смъртта и за такова светотатство - ти и едно куче еднакво важни... Не ти го побира ума, нали?

Правел значими неща - дрън-дрън
И нещата ти са толкова "значими", кокото си и ти

И да, правилно вметна - термините "значими", "важни" и т.н губят всякакъв смисъл без отправна точка - т.е спрямо кого или какво.

Нещо или някой може да бъде значим или важен спрямо някого или нещо, а не само по-себе си.
В този ред на мисли ти може да си по-значим и важен за някого, но за друг - едно куче може да е по-значимо и по-важно от колкото си ти за този човек.

Но като цяло, за вселената и куче и човек и крава и скала - сме еднакво маловажни, пък ти ко щеш го приемай, ко щеш си живей в измисленият си свят, в който си безкрайно важен и значим.

Е, след около стотина години, ще е така, сякаш никога не си съществувал и никой няма и да подозира, че те е имало - теб или значимите ти" неща", които си направил. Разбира се, може и да гледаш все още от захабена хартия на някоя стена - но този портрет няма да значи за никого нищо вече.

Колкото и да е трудно да го приемеш - това е истината драги
За мен се отнася абсолютно същото разбира се, но поне не живя в илюзии за значимост и важност и по-важност..

Айде лек и "по-значим" ден

Редактирано от Florinda на 23.08.09 16:59.



Тема Re: ....нови [re: Florinda]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.08.09 19:19



Аауууу...толкова се възмутих, че реших да се набутам между шамарите...

По начина на изразяване и липса на технически и граматически грешки заключавам, че и двамата сте средно интелигентни българи, като наблягам на думата интелигентни. Обаче съдържанието е ужасно, мили хора. Защо е тази жлъч и от двама ви?!?! Какво толкова има да делите и кому е нужно да се принизявате до толкова, че да използвате този груб и циничен език и то публично та всички да ви се радват!

Озадачавам се, че любител на животните може да се държи така с хората?!?! Няма никаква логика в това.

Споко. Всеки си има гледна точка и право на мнение и никой не може да му отнеме правото - никой не ви застрашава.
Сами видяхте, че жлъчта жлъч предизвика. Дръжте се културно и с вас така ще се държат. Въпрос на самоуважение е.

Не искам да ви поучавам (коя съм аз), но ще се радвам да станете малко по-позитивни хора.



Тема Re: ....нови [re: Ekna]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано23.08.09 21:39



Незнам тебе кой и какво те е натоварило със задачата да отсъждаш кои и до колко е интелигентен, явно преценяваш по някакви си свои критерии. Кажи поне колко ти е нивото на интелигентност според Менса, че е да преценим, дали си нещо по, или си най обикновена курва.
До Florinda
На теб повече нямам каво да говоря, зададох ти въпрос, на който не отговори. За мен си най- обикновена и посредствена умствена повлекана

Редактирано от lvaylo на 23.08.09 21:41.



Тема Re: ....нови [re: lvaylo]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано23.08.09 22:19







Тема Re: ....нови [re: Florinda]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано23.08.09 23:06



Ми аз съм наясно че с животните имам общо. Ама това не ги поставя на равно с мен. Поне докато съм жив, а след това - определено няма да ми пука.
Разликата е че ти не виждаш разлика между себе си и животните приживе.
И за това аз ям животни, а те ще почакат докато ме хапнат мен.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: Florinda]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано23.08.09 23:11



А бе за теб кучето и човека може да са еднакво важни, ама за повечето хора не са.
И поради тази причина, надявам се скоро, градовете ще бъдат прочистени от бездомно кучета. Между другото - няма лошо да бъдат прочистени от бездомни същества изобщо (хора включително).

Интересно - ако видиш че може да спасиш или човек или куче - на кого ли би помогнала.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: bira_more]  
Автор Florinda (непознаваема)
Публикувано23.08.09 23:18



Аха, така е - ти днес ядеш животни, после теб ще те хапнат други животни.



И да, ще почакат - те червейчетата са търпеливи твари, ще почакат.

Ми то така излиза, че най-значим и най-важен ще се окаже червеят, мама му стара

Щом ви се играе на кой е по-по-най- - не признавайте равенството си с всичко останало в Природата, смятайте се за по- и най- важни колкото си искате

Аз обаче на черното не мога и няма да кажа, че е бяло - въпреки и да осъзнавам колко ви обижда и разстройва този факт. Защо ли?



Тема Re: ....нови [re: lvaylo]  
Автор Florinda (непознаваема)
Публикувано23.08.09 23:36



Не ми стана много ясно - ти от някакви комплекси за малоценност ли старадаш, та все трябва да се сравняваш с някого и да си мериш нещо - я интелигентност, я значимост...



Че и да се обиждаш, ако някой ти напомни факта, че не си нещо повече от кое да е същество на този свят...

А глупавите въпроси е редно да получават глупави отговори, или никакви, макар, че намекнах отговорът си - като ти посочих, че определящо за тия понятия, с които боравиш -"важност", "значимост" - е спрямо кого се употребяват.
Няма смисъл да ме набутваш във субективни ситуацийки и измислени субективни сценарии - не това е важното.

Говорим за обективната важност и значимост - важността на всяко същество само по себе си, съотнесени към Всичкото, Вселената.
Всяко същество , включително човека е от еднаква важност, съотнесена към Цялото. Човекът не е по-важен от куче, тревичка или гущер - еднакво важен е.

Това е, което аз твърдя, ако не си доразбрал нещо.

Така че е леко неадекватно да ме питаш коя е моята субективна градация на важности. Тя не е от значение, нито пък твоята. Така че помисли пак какви въпроси ми задаваш и с каква цел? И какъв е смисълът да им отговарям?

Редактирано от Florinda на 23.08.09 23:38.



Тема Ivaylo,нови [re: lvaylo]  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано23.08.09 23:44



ще помоля за малко по-умерен език, когато квалифицирате други пишещи в клуба. Мнение може да бъде изразено и без да обиждате.



Тема Re: ....нови [re: Ekna]  
Автор Florinda (непознаваема)
Публикувано24.08.09 00:00



За съжаление не мога да се съглася с упрека, че използвам груб и циничен език.
Нито някъде съм употребила обидни квалификации към моя опонент в спора.

За съжаление, същото не се отнася и за него. Но това е нормално и естествено. Когато в един спор свършат аргументите, започват да се вкарват в употреба обидните квалификации към опонента, и неговта личност започва да става обект на самият спор, като по този начин се измества фокусът от предмета на спора, към личността, на изразяващият мнение.



Е, също е и въпрос ии на възпитание и култура, разбира се

Както и да е - длъжна бях да си кажа забележката.

Редактирано от Florinda на 24.08.09 00:07.



Тема Re: ....нови [re: Florinda]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.08.09 00:05



Но мен не ме разстройва и обижда факта че ти смяташ че ти си равна с животните. Или че ти смяташ че аз съм равен с животните.
Това си е твое мнение. Всеки има правото на мнение за себе си и за останалите.
И аз също имам мнение - и то е че който счита че е равен с животните, наистина е равен с тях.
А червея не е най-важния - щото е стръвта на кукичката за рибата, която ще хапна с кеф.
ПП
Но не става въпрос за това кой е важен и кой не. Става въпрос за това че човек налага своите правила. За добро или зло - не е важно. Просто ги налага.
И когато вълците се размножат - се организират хайки за вълци. А когато оптровни змии плъпнат из града - или ги избиват или ги изхвърлят извън града.
И наближава деня, когато в града няма да има бездомни кучета. И градовете ще станат малко по чисти и малко по безопасни.
Така че макар и според теб човека и животните да са равни - животните (поне някои) няма да обитават градовете.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: Florinda]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.08.09 00:14



Грубия език може да бъде доказателство за липса на аргументи, но може да бъде и реакция към изключително нагло, безочливо, безчовечно същество.
Изключителна наглост е да се говори за равенство между детето раскъсано от куче и кучето. Безчовечност е да се говори за равенство между възрастната жена разкъсана от кучета и кучетата. Много е безочливо да се слага знак на равенство между хората, които не могат да избият кучетата които ги разкъсват. Защото хората може според теб да са като кучетата, ама за хората има закони. Закони прокарани от четири лапи например. Закони тълкувани от стефан помиярски като правото Столицата да е под обсада от бездомни кучета - улиците да тънат в лайна, а хората - хапани.
Определено подобни нагли и безочливи твърдения, могат да накарат някой да си изтърве нервите.
А и нали всички сме равни? Нормално и естествено за животните е като някой не те кефи да му нашокаш кабелите, или направо да го разкъсаш! Ама изведнъж се сещаш че си човек. И искаш към теб да се отнасят като към човек. А не като към някоя хлебарка например. Щото и хлебарките са животни.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: bira_more]  
Автор Florinda (непознаваема)
Публикувано24.08.09 00:19



И какво? Един ден в градовете може да няма и хора.Какво от това?

А това, че човек налага правилата си, лично за мен не е повод за гордост, а за срам. Но аз пък има надеждата, че един ден човекът ставайки малко по-духовен, ще има силата да осъзнае еднаквата си значимост със всяко друго същество, и ще започне да проявява малко по-голямо уважение към Живота като цяло.

Лошото е, че дотогава е възможно и да е унищожил почти всичко, различно от собствения си вид, а защо не и по-голямата част и от собственият си вид. Като нямаш уважение към живота на някого, когото считаш за по-малко значим, е лесно да направиш и следващата стъпка и да загубиш уважение и към еднаквите на теб.

Което положение всъщност наблюдаваме навсякъде около себе си. Телевизионните новини например са пълни със свидетелства на такова неуважение към живота.

Все едно.



Тема Re: ....нови [re: bira_more]  
Автор Florinda (непознаваема)
Публикувано24.08.09 00:32



Аха, а човечност е да застреляш кучето, така ли?
Човечност е да смяташ, че не е човек някой, който е против убийството на каквото и ида е.
Да желаеш нечия смърт и унищожение е човечност, да извършиш убийство също е човечност, а нежеланието да умират какви да е същества се нарича безчовечност...ахааа не знаех това.

Ама си извъртате моралните понятия и етичните постановки ама както ви е удобно.

Жаждата за кръв и мъст било човечност...

Е, аз такъв човек не ща да съм, ако такива трябва да са хората - кръвожадни, отмъстителни, безжалостни и убийци - то тогава изглежда съм в грешка с равенството между видовете - човекът може и да е доста по-надолу по стълбицата на сравнението. Защото пък за разлика от животните е надарен с качеството осъзнатост - човек не извършва убийство за прехрана или по инстинкт, неосъзнато, а съвсем съзнателно и с наслада. А това за мен е определението за изверг.

Щом това, че не желая да бъда изверг и не желая ничия смърт ме прави безчовечна, добре.

Щом ти казваш

И още нещо - хич не ми оправдавай такава словесна агресия и то срещу изразяване на различно лично мнение - тва в реалния живот е равно на налитане на бой

И не ми обяснявай как това нещо е нормално, защото видиш ли нечии разсъждения за някой са "безчовечни", защото подобно поведение и изблик на нерви, щото някой мисли различно от някой друг ми намирисват на психологически проблеми, пък не знам

Редактирано от Florinda на 24.08.09 06:36.



Тема Re: ....нови [re: Florinda]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано24.08.09 09:29



Трябва пак да се изкажа- несъмнено

Така, виждам, че освен да дрънкаш едно и също и ти не приемаш други мнения. Че обиждаш хората то е ясно, като ги срявняваш с животни, а хората, които не искат да бъдат стравнявани не са никак малко.

Човечност е да застрелям куче което ме напада, защото аз не мога да му обясня че това не е хубаво и нито ще го осъдят за това, че ме е разкъсало например, докато на човек можеш да обясниш кое е лошо и кое не. Може да понасе и наказание за това, а животното нямам как да го накажеш освен да го пречукаш
Ако още не си рабрала, понеже май си по равна на животните, човека има интелект и поради тази причина той убива за удоволствие, пари и всякви извратени ценности, измисля си всевъзможни перверзии в секса и какво ли още не. Просто е, ти имаш ум и можеш да съградиш нещо важно, нещо ценно, както можеш и да рушиш, но това ни прави хора, по това се раличаваме от всики останали видове Усещаш ли на къде бия ? Нужно ли е някой да ти го обяснява, като умствено изостанала , за да разбереш, че разлика между човек и животно има и ти не можеш да поставяш знак за равенство по между тях.

А словестна агресия няма, просто ти за мен си духовно мъртва. И не разбрах от позицията си на каква съдиш, че хората са равни на животните, да не си господ, И той (Господ) е сложил човекът на върха да управлява всичко живо - направи си справка в библията

И да, аз съм комплексиран неуравновесен и нападам и обиждам хора, като теб, хора мислещи различно, хора които не са от общото стадо. Давай с заучените фрази, най ми е кеф да слушам някой да борави с клишета ти се справяш отлично
И пак въпрос понеже гледам само ревеш за мъст и безчовечност от хората

Как предпочиташ да те убия за удоволствие или защото съм изгладнял и искам да те изконсумирам ?
Дали ще има разлика за теб ?



Тема Re: ....нови [re: Florinda]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.08.09 13:03



Значи аз мога да уважавам само ако и мен ме уважават. Ако в очите на някого аз съм плячка, в моите очи това същество е опасно и града трябва да бъде обезопасен. Независимо как.
Значи - аз не съм отмъстителен. Нямам нищо против да дойдеш и да вземеш кучетата които разкъсаха котката, или изпохапаха детето (от линка) и да си ги държиш в къщи.
Имам против кучета да останат на улицата и да продължат да застрашават живота и здравето на хората.
Важното е дума която изисква субект. Важно за кого? Няма просто важно. Важното е важно само за определен субект. Това че нещо за теб е еднакво важно, означава само че за теб е еднакво важно.
Между другото предполагам ти даваш възможност на нещастни прегладняли майки да си пийнат от твойта кръв. И нямаш против разни многокраки и крилати твари да си хапват от твоята храна.
Надявам се не взимаш никакви мерки срещу бълхите. И те са животни и те са равни на теб.
А когато се разболееш - не пиеш никакви лекарства. Защото микробите и те са живи същества. И са равни на теб. И не трябва да си миеш ръцете. Така избиваш безчет микроби.
А аз нямам никакъв проблем да ликвидирам и микроби, и хлебарки, и комари, и мухи. И за мен няма разлика дали е хлебарка или куче което ме атакува. Равни са.
Дали и за теб са равни? Или ти тихомълком трепеш и тровиш хлебаркирте и мухите? И трепеш бременни майки?

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: Florinda]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.08.09 13:08



Няма желание за отмъщение, а за превенция. И въобще не ме интересува как ще се реализира споменатата превенция. Човечността за мен е насочена на първо място спрямо хората. А животните са след това. И това е човечност. Другото е някакво странно разбиране за света.
Човечност е да смяташ, че не е човек някой, който е против убийството на каквото и ида е.
Но ти убиваш. Убиваш микроби. А те са живи същества. И не позволяваш на бременни майки да си пийнат съвсем малко от твоята кръв. Нищо няма да ти стане.
В жилището ти или е пълно с хлебарки или ги избиваш най-безмислостно жестоко. Сигурно си взела сериозни мерки срещу това нещастните мухи да си хапнат съвсем мъничко от твоята храна.
Вероятно без никаква жал трепеш бълхите. А те имат нужда от съвсем мъничко твоя кръв.
Сигурно си миеш зеленчуците. Избивайки паразитите живеещи в тях. Без жал.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: Rapidfire]  
Автор Kseniq Fanko (i m e Kseniq)
Публикувано24.08.09 21:25



Напълно съм съгласна с Рапидфайър. От котките никога няма да се получи онова зло и травма, като от кучетата. Аз имам синове тинейджъри - ако някое куче ги нападне, с голи ръце ще го удуша, нищо че и аз им хвърлям храна от терасата, живеем до Аязмото, а там има доста кучета-скитници. Тези от общество котки, които са ларж към песовете и толерират безотговорността на някои, нямат деца,сигурна съм. Те са възрастни и може и да се справят с нападнало ги куче, но стариците или дете не могат - правилно Ви попита Рапидфайър, ако е Вашето дете какво, мисля че няма да погалите милото кученце.
Скиташи кучета нямат работа по улиците на Европейска държава, а защитниците им да мислят малко по-мащабно.
Така мисля аз, Кс. Фанко.



Тема Re: ....нови [re: absolut__]  
Автор Kseniq Fanko (i m e Kseniq)
Публикувано24.08.09 21:37



Напълно съм съгласна с Рапидфайър. От котките никога няма да се получи онова зло и травма, като от кучетата. Аз имам синове тинейджъри - ако някое куче ги нападне, с голи ръце ще го удуша, нищо че и аз им хвърлям храна от терасата, живеем до Аязмото, а там има доста кучета-скитници. Тези от общество котки, които са ларж към песовете и толерират безотговорността на някои, нямат деца,сигурна съм. Те са възрастни и може и да се справят с нападнало ги куче, но стариците или дете не могат - правилно Ви попита Рапидфайър, ако е Вашето дете какво, мисля че няма да погалите милото кученце.
Скиташи кучета нямат работа по улиците на Европейска държава, а защитниците им да мислят малко по-мащабно.
Така мисля аз, Кс. Фанко



Тема Re: ....нови [re: Kseniq Fanko]  
Автор wind4 (срещу цензурата)
Публикувано25.08.09 01:54



Хе хе, вие тук сте доста забавни!

Но светът е пъстър и различен - не може всеки всичко да проумее и разбере!



Тема Re: ....нови [re: lvaylo]  
Автор Florinda (непознаваема)
Публикувано25.08.09 12:41



Добре, явно искаш да си говорим с предположения, на база създадените впечатления за някого от отделни изказвания. Ти предполагаш за мен, аз ще се вържа на играта ти и ще предполагам за теб, пък да видим до къде ще я докараме



Я да теглим чертата и да видим какво излиза:
Значи аз не приемам чужди мнения, но ти пък приемаш - например моето мнение го приемаш, ама направо с отворени обятия
Аз обиждам, с това, което си мисля по някакъв въпрос, ти пък обиждаш директно и то защото някой си мислел по някакъв си начин, различен от твоя.

Ти считаш, за човечност това да убиеш, аз пък мисля, че човечност е да се погрижиш. Защото кучетата не си умират от кеф да бродят изгладнели из улиците. Помисли от кого са поставени там и кой ги е докарал до такова мизерно състояние, че инстинктите им да ги карат да бъдат агресивни, кой ги е научил на агресиия с агресивно отношение и тормоз, кой е ограничил средата, в която могат да пребивават до невъзможност. И кой трябва да се погрижи, но с истинска човечност, а не със жестокост, която не знам защо си решил, че значи човечност - да поправи грешките си и злото, което е сторил.

Защото каквото и да си мислиш - жестокостта не е човечност, освен може би само в изкривеното ти съзнание.

Кой пречи на развитието на почти всички други видове на тази планета - поробвайки, избивайки, проявявайки жестокост в най-различни форми. Защото не е даденост само за човека развитието и усъвършенстването, за всеки друг вид се отнася същото. Но човекът пречи активно на всеки друг вид.

Природата това е перфектен баланс и хармония, но по-голямата част от човечеството нарушава по всякакви начини този баланс и скоро ще си бере горчивите плодове от действията си. Тази планета не е дом само за човека - тя е дом за всички други видове и форми - и животински и растителни, но изглежда в самозабравата и манията си за величие, човек е забравил това и се държи като разпасан - осирайки и унищожавайки всичко различно и не само различно - така се държи и към себеподобните си.

Аз мога да попитам същото - от позицията на какъв се поставяш по-горе от всичко друго? За безкрайността и ти и аз и всеки друг сме едно нищо, прах, кратък проблясък и после вечен мрак. Няма какво да ми сочиш библията - една написана от хора и зле разбирана книга, тълкувана от кой както си реши и която съм сигурна, че дори не си и отварял.

Още нещо - никъде не говоря за еднаквост - човекът разбира се е различен от останалите животински видове - най-малкото едните имат козина и опашки, пък човека няма - тъй че никъде не говоря за еднаквост, а за еднаква важност. Разликата е от небето до земята, ма явно си разбираш каквото си искаш.

Говориш за клишета, а си просто изграден от клишета, мисленето ти е едно клише и да, точно това правиш - нападаш агресивно мислещите различно от теб. Не си обясняваш спокойно и аргументирано гледната точка, а нападаш с обидии и агресия, чувстваш се застрашен явно по някакъв начин, защото такава реакция говори точно за това. Кажи си - от какво те е страх толкова? От смъртта ли? От това че си маловажен и незначителен? От какво? Успокой се - всички сме такива

Явно много спешно ти трябва огледало , за да се погледнеш отстрани

Редактирано от Florinda на 25.08.09 12:47.



Тема Re: ....нови [re: Florinda]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано25.08.09 17:39



Ще се постарая да ти отговоря в реда по, който си написала поста си. Обичам подредените неща и да отговярям максимално на въпросите на задаващите ги заблудени индивиди, като теб



Като за начало да изясня, че тук няма никаква игра, а върпос на изгледи и лично мение за заобикалящата ни среда. Някой беше казал - колкото дупки на задници, толкова мнения
Да изесня и че нямам нищо против теб, не те познавам и няма как да си ми враг -това в смисъл, че когато съм те обидил не е било на лична основа, а на това, че си според мен в грешна позиция. Ти го разбираш с неприемнае на мението ти от мен, аз го разбирам обратно, че ти не възприемаш света както трябва.
За да ти поясня горното ще ти кажа, че в света оцеляват най-силните, даже при животните, които ти така ревностно защитаваш е така. Да ти дам пример - болните и старите биват изяждани от хищниците, така както ние изяждаме животни за да се прехранваме или дори да се забавляваме, като ги убиваме, и това е , зашото ние сме най отгоре, не че сме най-силни- това не е така, но ние сме най-умни, затова е така. Приеми го накрая.

За човеноста дали да убивам за прехрана, като животните или за удоволствие по принцип за жертвата няма почти никакво значение.
Да ти дам пример. Когато куче например убие детето ти за да го ръфа поради глад или някой го застряля по погрешка или заради това, че е умствено неуравновесен или педофил на, когото детето ти е нямало как да се противопостави е едно и също. Ще ти кажа защо и поради каква причина ти ще търсиш отговорност от ЧОВЕКА а не от ЖИВОТНОТО, защото на човек може да налагаш наказание - затвор, екзекуция, но на животното не можеш. Това се мъчухме да ти обясним аз и bira_more, но ти постявяш всички под общ знаменател. Човека е отговорен за действията си, докато животното не е. Когато на животно не може да се наложи наказание, то се умъртвява
Така е в белите старни, независимо ти какво мислиш по въпроса - това е закона на природата по-силният определя правилата - приеми го.



Аз мога да попитам същото - от позицията на какъв се поставяш по-горе от всичко друго? За безкрайността и ти и аз и всеки друг сме едно нищо, прах, кратък проблясък и после вечен мрак. Няма какво да ми сочиш библията - една написана от хора и зле разбирана книга, тълкувана от кой както си реши и която съм сигурна, че дори не си и отварял.

Мога да кажа, че съм я чел, но не напълно повярвал, но това в случая не е миродавно, понеже нито ти нито аз сме виждали Бог и не можеш да твърдиш, че го има или няма.

Природата това е перфектен баланс и хармония, но по-голямата част от човечеството нарушава по всякакви начини този баланс и скоро ще си бере горчивите плодове от действията си. Тази планета не е дом само за човека - тя е дом за всички други видове и форми - и животински и растителни, но изглежда в самозабравата и манията си за величие, човек е забравил това и се държи като разпасан - осирайки и унищожавайки всичко различно и не само различно - така се държи и към себеподобните си.

И да ти кажа природата и баланса са измислени от хората, като теб, без да влагат капчица смисъл в думите си. Кажи кое е балансирано ? . Има болести урагани, наводнения и куп други неща убиващи куп живи същества (невинни някой) без какпчица причина - това човечно ли е ?
Така, че в природа няма добро и лошо, Доброто и лошото е измислено от гхората и когато ти умреш (понеже виждам, че темата ти е приоритет) може би ще разбереш кое какво е.

BTW аз и за смърта съм чел много и дали има живот след живота, така, че мога да говоря на всякакви теми скъпа


Аз мога да попитам същото - от позицията на какъв се поставяш по-горе от всичко друго? За безкрайността и ти и аз и всеки друг сме едно нищо, прах, кратък проблясък и после вечен мрак. Няма какво да ми сочиш библията - една написана от хора и зле разбирана книга, тълкувана от кой както си реши и която съм сигурна, че дори не си и отварял.


Тука само ще кажа ти от позицията си на каква определяш, че сме нищо. Знаеш ли всъщност какво сме -не мисля. Ти си най обикновен човек и можеш да предполагаш какво сме, но да твърдиш със сигурност :) по леко

Още нещо - никъде не говоря за еднаквост - човекът разбира се е различен от останалите животински видове - най-малкото едните имат козина и опашки, пък човека няма - тъй че никъде не говоря за еднаквост, а за еднаква важност. Разликата е от небето до земята, ма явно си разбираш каквото си искаш.

Тук ми говориш за еднакавост по външен вид, която може да се оспори. Има и Животно без козина, примерно прилепите, рибите, влечугите. Всеки вид е индивидуален, но животните се различават от човека най-вече по това, че могат да мислят, да градят , да правят добро, както и в обратния ред да разрушават , да правят зло. Но това е разликата между мен, теб и едно животно, ако искаш го приеми.

За клишетата няма какво да кажа, да всичко, което казах е заучено и наизустено
Огледало имам и даже се намирам за красив, че даже и мацките ме намират за тъкъ, че даже и им е кеф да общуват с мен. Но това няма значение, значение има това, че аз съм над животните, които може да ми служат само за храна и да ги експлоатирам за мое удоволствие. Това е зашото съм по умен от тях.
А когато попадна в африка и ме изкльопа някой лъв, това ще е защото не съм по силен от него, макар и по умен- ЕЙ ТВА Е ПРИРОДА, скъпа

BTW, прочетох си поста и виждам, че закачам "ш" и "щ" по погрешка, понеже са едно до друго -да няма изказвания за това. За други грешки може хахах

И още едно BTW хехе.
Наистина съм нервен и невъздържан и в живота. Понякога псувам, и не заради това, че някой не се съгласява с мнеието ми а заради това че има много глупави хора, които на бялото викат черно- знаете как е(не визирам теб лично) и тези наистина не знаят какво говорят (понеже работя с хора и е професионално изкривяване). За това ме банна "Hepaзбpaнa!" но аз съм си такъв Това е природата всеки е разлиен, Е според някой всички са еднакви
No offence

Редактирано от lvaylo на 25.08.09 18:33.



Тема Re: ....нови [re: Florinda]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано25.08.09 17:40



А бе - аз пак да си питам - избиваш ли бременни майки? Само защото искат съвсем мъничко кръв?
Ако имам излишни ресурси - бих ги предоставил на деца без родители. Бих се погрижил за човеците първо.
А към кучетата - пак повтарям. Дори неискам отмъщение. Искам само едно - някой да се погрижи да не са на улицата. Но - аз данъци за кучешки общежития не съм склонен да плащам. Кучкарите са добре дошли да съберат уличните кучета, и да се грижат за тях някъде далеч от градските улици.
А за вселената дали има нещо важно или не - аз не знам. Не съм си говорил с вселената по този въпрос. Има по важни и по маловажни неща за мен. Например за мен хората са по важни. В смисъл нямам проблем да бъдат приспани всички улични кучета с цел да предотвратя дори едно охапване на един човек. Никакъв проблем. Охапването на един човек е по важно от живота на всички улични кучета. За мен. И за много други хора.
За вселената - не знам.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: bira_more]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано25.08.09 17:54



Но - аз данъци за кучешки общежития не съм склонен да плащам

Ей недей така, ще разсърдиш дамата. След като няма приюти, къде да ги подслонят горките кученца. Ако няма къде, поради финансови причини, ще трябва да ги умртвяват, а милата срещу това се бори -нечовешко отношение

И странно ми стана наистина, как дамата говори за неща, които само Бог може да знае... може да е получила просветление свише. Но най-вероятно е кривнала от правия път по, който бих я насочил, ако ми беше ... "на една ръка разстояние"
Наздраве, че е се опуках с Каменица и сготвено животно за мезе хехе

Редактирано от lvaylo на 25.08.09 18:01.



Тема М данови [re: lvaylo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано25.08.09 18:53



интересно дали дамата яде месо, или въобще храна от животински произход. Щото и за млякото има "загинали" телета и агнета.
А и рибата е равна на нея.
Да не говорим за яйцата (особено ако са от патка).
Ама тя хич неще да отговори дали убива безжалостно жестоко нещастните бременни животинчета (комари) - дето имат нужда от съвсем малко кръв.

Bеer? Mоre?




Тема Re: М данови [re: bira_more]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано25.08.09 20:16



Да ти кажа според мен дамата се престрава и няма какво да си кривим душата.
Заела е някаква позиция и трябва да я защитава до край.
Според мен и тя не вярва до край в това, което защитава тук и за това, което спори с нас, но все пак на мен и на теб предполагам ти е интересно да докажем, макар и за в момента само на нас си , че все пак тя е човек и въпреки твърденията и не вярва, че е животно достойно за храна на нас човеците


Аз не вярвам, че има човек уважаващ себе си, да се сравнява с по низши твари



Тема Re: М данови [re: lvaylo]  
Автор wind4 (срещу цензурата)
Публикувано25.08.09 22:50



Колкото и да обясняваш на един слепец цветовете и многообразието на живота, той няма как да го разбере. За него светът ще се свежда до неговите собствени сенки.

Florinda, няма смисъл, опонентите ти са слепци.

Редактирано от wind4 на 25.08.09 22:51.



Тема Re: М данови [re: wind4]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано26.08.09 08:47



Така ли ? и ти ли като нея ще ми се правиш на всевишния, създал всемира. Все едно всичко във вселената вие сте го създали и определяте кое колко е важно. Не мога да разбера от де никнете, като гъби, там където не ви сеят.
По добре си изпълзи обратно в дупката от която излезе и не се обаждай да ми даваш акъл, кое как стои, дали съм сляп или прогледнал, като вас... аре къш от там дет излезе.
Неаргументирани изказвания в едно изречение пробутвай на майка си.



Тема Re: М данови [re: lvaylo]  
Автор wind4 (срещу цензурата)
Публикувано26.08.09 13:22



И само да допълня поста си до Florinda - опонентите ти са слепци, а освен това и заслепени от собственото си его, което още повече им пречи да виждат по-далеч от собствената си важност. Именно затова е безсмислено да се спори с тях, аз пък с такива изобщо не говоря.



Тема Re: Чакай,чакайнови [re: Rapidfire]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано26.08.09 15:22



мила!
Мъката ти е огромна и напълно я споделям. Струва ми се,че бих изпаднала в истерия и за далеч по дребно нещо случило се на любимата ми котка,но ...
НЕ помиярите са виновни,че са на улицата!
НЕ помиярите са виновни,че са отгледани и научени да бъдат агресивни,чрез глад и тормоз!
НЕ помиярите са виновни,че нямаме закони , които да защитават правата на животни и хора и че дори тези ,които имаме не работят!





Тема Re: ....нови [re: Ekna]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано26.08.09 15:27



В белите страни,ако някой си изхвърли кучето на улицата подлежи и на глоба,но тук...



Тема Re: Чакай,чакайнови [re: ДPaka]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.08.09 18:26



Проблема не е кой е виновен. Помияра не може да бъде виновен, до колкото не е дееспособен. Въпроса е ликвидирането на проблема.
И не става въпрос само за котките, а и за нахапаните хора, или заболялите от ехинококоза.
В белите страни - улични кучета няма. Когато се появи такова - прибират го, и ако е подходящо за осиновяване - го предлагат за осиновяване. Онези които не стават за осиновяване или никой не ги иска - биват приспани.
В Испания, кучетата са с чип. И ако кучето ти се загуби - съобщаваш за загубено куче. Иначе - плащаш солени глоби.

Bеer? Mоre?




Тема Re: М данови [re: wind4]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.08.09 18:29



Добре де - казваш ние сме слепци.
ОК - съгласен.
Само да те питам и теб - ти позволяваш ли на бедните нещастни бременни животинчета да пийнат съвсем мъничко кръвчица, или ги трепеш?
Тоест - колко виждащ си ти?
А месо ядеш ли? Млечни продукти? Риба?
Или виждането ти се свежда само до животните които ти харесваш?

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: wind4]  
Автор animalprograms (член)
Публикувано26.08.09 18:57



Странен любител на котки е авторът на тази тема! Държи питомците си да блуждаят на произвола. И щом стане трагедията, виновни стават колегите му - любителите на безпризорните кучета.
Все едно, аз да оставям котетата си на тротоара, и отговорността да е изцяло на шофьорите.



Тема Re: М данови [re: bira_more]  
Автор Florinda (непознаваема)
Публикувано26.08.09 22:24



Чакай да взема да ти отговоря тук, че гледам си задал едни и съши въпроси едно стотина пъти

, а тия дни - предотпускно имам толкова много работа и нямам грам свободно време да седна да отговарям и направо ме е яд, кат чета

Та на въпросите - може би не само от този пост, а комплексно...
Животни не ям - било земни, било водни.
Нещастни бременни майки не убивам, защото не ме закачат, може би ако няма на кой друг да налетят наблизо биха се пробвали, но обикновенно има, така че... Но и да ме ухапят, не бих ги убила.

Някъде изпадаш в ненужно издребняване и питаше и за микроби и миене на ръце - за това не знам, всеки случай, ако се случва да убивам такива същества то е несъзнателно и понеже не мога да го избягна.

Така че поне моето виждане не се свежда до животните, които харесвам само, а като цяло.

За съжаление сега нямам време да се разпростра по-нашироко по тия въпроси и за това приключвам до тук за сега.

Надявам се че съм задоволила любопитството ти, поне до някъде



Тема Re: М данови [re: Florinda]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.08.09 22:45



Определено. Поне имаш наистина последователен подход. Може би "странен", но последователен.
Е аз трепя комарите без проблем. Щото ми налитат. И хлебарките трепя. Разбира се предпочитам да им затрудня достъпа, ама ако преодолеят преградите...
За храненето е ясно.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: animalprograms]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано26.08.09 22:50



Ами котките са домашни, безпризорните кучета очевидно не са.
Тоест автора се грижи за котките си, докато любителите на безпризорни кучета, не се грижат.
И разбира се да се върнем отново на въпроса - кой носи отговорност за охапаните и разкъсаните хора. И кой е длъжен да чисти кучешките лайна от тротуарите?

Любителите на безпризорни кучета изразяват своята любов като сипят кофа помия някъде та да нахранят кучетата. И нищо повече.

Избрал си доста претензиозен прякор. Защо не споделиш какъв е броя на бездомните кучета в Лос Анжелис, или Брюксел? И какъв е подхода на техните animalprograms към бездомни агресвини кучета?

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: bira_more]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано27.08.09 16:57



Виж сега, (отговарям на теб понеже сме с прогреса и на страната на мислещите - но това е най вече кум инако мислещите) когато дадено живо същество е червей, то той приема света от негова си гледна точка- няма по висши от него - те не са богове, но въпреки всичко знаят от, къде, как се епръкнало всичко живо и може би само Бог, те и може би психиатъра им знаят, какво се случва.

От къде да знаят тия същества спорещи тук, че съществува разум, който се цени повече от този на обикновен червей.
Само и единствено с разум ще се измъкнем от тази планета след, като загине. Ние ще вземем кучета, котки и други твари. Това е поради простата причина, че те зависят от нас. Ние сме на върха на еволюционното стъпало.
Съжалявам само, че индивиди от моя вид, не приемат този факт, че от нас зависи, дали ще живеем ние самите или не, и НИЕ определяме кой ще живее на тази планета. Просто така сме създадени, както котките, кучетата и другите хищници убиват за да се нахранят, ние убиваме поради същата причина или поради това да си диставим удовлстви е. И това е за защото моижем да мислим.
Дали е хуманно или не това няма значение, просто това е природата - при животните по силния наделява, а при хората ПО УМНИЯ

И друго, защото тия дами толкова наблягат на хуманност, а пренебрегват фактора интелект, което всъщност е силата във вселента, и към което те се числят в една или друга степен. Всичко е знание мили дами. Ако на вашия крехък мозък не може да го осъзнае, то други го осъзнават, хора имащи себе се за творци, създатели, откриватели, хора, които влачат такива, като вас към прогрес, хора, които са измислили компютрите на, които пишете, а не да си стоите в пещерите с животните и да дундуркате поредното изчадие направено от любимия ви примат неандерталец обичащ животните, стоящ и тъпчещ на едно място цял живот и търсещ най примитивните удоволствия, като секс и задоволяващ най първичните си потребности, като глада.
Всичко е относително според Айнщайн, но със сигурност не е относително това, кой е по най най и според кои зависи живота на животните -това е човекът

Редактирано от lvaylo на 27.08.09 17:30.



Тема Re: ....нови [re: bira_more]  
Автор animalprograms (член)
Публикувано27.08.09 17:29



Бира: "Ами котките са домашни... Тоест автора се грижи за котките си..."

Бедни ми Бира, отговорните любители не поддържат колонии от блуждаещи животни - котки или кучета. Нито пускат любимците си навън да блуждаят - при бракониерите, автомобилите и т. н.; или както в този случай - при кучетата на пишман кучкарите.

И защо накрая пак засука въпроса към моя прякор? Да не би форумът да се оказва твърде сериозен за нивото ти? Дори прякорът ти звучи доста махленски.



Тема Re: ....нови [re: animalprograms]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано27.08.09 17:40



Абе още съм тук, неопълномощен да отговярям, нито натоварен да адвокатствам на bira_more но да кажа се отбележа с някалко думи.
Т'ва да се заяждаш с човек, заради ник, пропусната правописна грешка или на какъвто и да е друг принцип извън спора, говори, че просто нямаш какво да кажеш, ако нямаш ккаво да кажеш си замълчи


А това, че хора си пускат животните няма нищо общо с това, че сме човеци. Има много животински видове, които даже не си поглеждат поколението. Тях в какво ще ги обвиниш, може би в нечовечност
Ако искаш някоя от умните дами и си мъж бий си среща, недей да четкаш с баданарката. А ако си жена съпричастна с менията на другите дами - ми виж ми предното мение



Тема Re: ....нови [re: animalprograms]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.08.09 18:00



Ми определено, нямам претенции, и прякора ми е махленски. Докато твоя показва някакви претенции.
Така и не разбрах - интересно ми е каква е популацията на бездомно кучета в столиците на европейските държави, или САЩ например.
И какво става с агресивните кучета.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: lvaylo]  
Автор lady_bird (непознат )
Публикувано27.08.09 23:27



КЪМ IVAYLO И BIRA_MORE:
Преди известно време водих подобен спор с дама, участваща в този форум, мнението ми е сходно с вашето. Опонентката ми не отстъпи, ставаше все по-агресивна. Не очаквайте, че вашите опонентки ще постъпят по различен начин. Не си струва да привеждате каквито и да било аргументи в полза на тезите си - те ще бъдат глас в пустиня. Не се хабете, никого няма да разубедите. Някои неща се разискват само с хора, които биха могли да ви разберат. А не с хора, чиято цел е да ви надприказват.





Тема Re: ....нови [re: bira_more]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано27.08.09 23:27



Нека пак да ви светна, че спорът ви е сапунен мехур, а мненията ви твърде крайни, а, както обикновено истината е по средата и крайностите са вредни за вашето здраве

(Добро утро бульо Марийке)

Добре, че интернет ви държи на разстояние. Щото иначе щяхме да сме свидетели на озъбени улични схватки между "СвръхРазумни" и Нищожни същества, които, от своя страна щяха да доведат най-вероятно до Смъртта на "бременни майки", кучета-вампири и Жени-котки, Космическия-Свръх-Разум и разни други божества с неизясен произход и функции, и щеше да стане такъв компот, че Чистота щеше да има работа за 2 хилядолетия след вас - 2 much!

Аз искрено се забавлявам на излишната ви енергия и извиращия от нищото хъс за спор, ообаче напоследък взех да ви съжалявам, щото вече е ясно, че спорът ви е ялов и освен до упражняване на леко съмнителните ви литературни похвати до нищо друго няма да доведе

За това мой дълг да ви включа лампите, и вече ясно да видите, че невижданият ви ентусиазъм преминава тутакси в газообразно състояние (нещо като пр...ня) и от там вече не се знае какво се случва с отделената енергия, но май не се случва Нищо

ПС: Иво, св...ка искаш ли - без пари е



Тема Re: ....нови [re: Ekna]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано28.08.09 11:40



До lady_bird
Знам, че няма да убедя въпросната участничка. Аз искам да убедя другите скитащи заблудени овчици, които още не са се ориентирали в правилна посока.
За сега мисля да почина от спора, че и на мен взема да ми писва, но ако някой дойде да разлае кучетата аз пак ще съм на линия - сигурно
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
До Ekna

Това за мен ли е , (Иво, св...ка искаш ли - без пари е) заради това, че те нарекох К...а ли е ?
Може да помисля и да се възползвам от услугите ти. Добре ли ги правиш


Разбира се ако това "св...ка" означава "свирка" със сексуален аспект, а не някоя дървена, с която свириш на децата, след, като прибереш овцете от къра.

Редактирано от lvaylo на 28.08.09 11:42.



Тема Re: ....нови [re: lady_bird]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.08.09 14:24



Права си ама само до някъде.
От една страна аз време за безмислени спорове имам.
От друга - не виждам защо хора като споменатите трябва да бъдат оставени да окупират клуба.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: Ekna]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.08.09 14:28



Така е - спора ни е сапунен мехур. Каквото и да решим кучетата ще продължат да си разкъсват, докато на хората не им писне да бъдат кучешка храна, и не ги ликвидират по максимално ефективен начин.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: bira_more]  
Автор animalprograms (член)
Публикувано28.08.09 15:48



Бедни ми Бира, чуй ме що ще ти река.
Първо, говориш за "някои хора, опитващи да окупират форума." Кажи, с 21 изказвания ти не стана ли номер 1 в тази тема?

Второ, за блуждаещите популации. Хуманните норми в нормалните държави не допускат да бъдат оставяни на произвол както кучета, така и котки. Приютите там обслужват кучета и котки по МНОГО причини. Наример, безстопанствени котки котки убиваха защитени птици в Ню Джерси, природозащитниците възроптаха.



Тема Re: ....нови [re: animalprograms]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.08.09 17:01



Че аз напълно подкрепям да няма блуждаещи популации.
Аз съм за това в градовете да няма бездомни същества изобщо.
Сега остава да кажеш какво се случва с агресивните животни в споменатите от теб приюти.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: bira_more]  
Автор animalprograms (член)
Публикувано28.08.09 17:33



Агресивни - евтаназия; неагресивни - ?????. Имай предвид, че признати организации за закрила на животните допускат евтаназията и като хуманно решение във всеки случай, когато на животно не може да бъде осигурен достатъчен и постоянен стандарт за оцеляване. Това са повече случаи на евтаназия, сравнено дори с 900-те хиляди умъртвявани питбула в САЩ.

Иначе в САЩ всяка година от автомобили загиват 24 млн. блуждаещи(домашни и безстопанствени) котки.



Тема Re: ....нови [re: animalprograms]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.08.09 18:41



Ей - най накрая явно имаме някаква обща база. Неагресивните - определено трябва да се дават за осиновяване.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: Rapidfire]  
Автор netcat (mth)
Публикувано21.09.09 18:45



Отврат


Съжалявам за загубата ви Файър

Обичам и кучета и котки, имам и от двете, но такива озлобени същества по улиците нямат място. Не само по улиците, в къщите и дворовете също.
Животинчето не може да се върне, но пък може да предотвратите следващи подобни случки. За тези кучета варианта е само един, както и при хората убийци. Те няма да се осъзнаят никога. Нападнали ли са веднъж, ще нападнат отново. Най-добре се свържете с Екоравновесие или ако не ви помогнат се обединете от района и решете проблема.



Тема Re: ....нови [re: Rapidfire]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано23.09.09 14:26



При мен също се е случвало това ... Често! С бездомни котки ...
Виждал/а ли си какво правят бездомните котки с бездомните птички? Аз да!
Само не мога да проумея следното. Това е твоята котка? Тогава защо е бездомна сред бездомните кучета?



Тема Re: ....нови [re: ssiberia]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано23.09.09 19:33



Ми в тази тема няколко пъти беше обяснено едно - котките ходят и бродят където си щат...
Котка дете не може да разкъса.
Докато същата глутница дето изяжда котката, може да изяде и дете. Случвало се е, и пак ще се случва, докато има глутници.

Bеer? Mоre?




Тема Re: ....нови [re: bira_more]  
Автор lady_bird (непознат )
Публикувано23.09.09 19:59



Някои посетители на този форум изобщо не четат както трябва постовете. Но това не им пречи да разсъждават и да задават безсмислени въпроси. Четете всичко отначало, сладури и сладурани!





Тема Re: Почти цялата тема ...нови [re: lady_bird]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано24.09.09 10:25



... я изчетох с много мъка.
Там нападате хора, които са направили изключително много за животните. И изпадате в крайности.
Пак задавам въпроса си: Какво правят домашните ви животни навън, без надзор и защита?
Какво като живее на партера с ограда, която всеки може да преодолее и навътре и навън? Аз като живея на висок етаж, котките ми трябва да се размазват на асфалта ли? А евентуално оцелелите да ги разкъсват кучета - домашни и бездомни?
Случилото се не може да се поправи. Собственикът на въпросната котка трябва да осъзнае, че е допуснал това да се случи. Препоръчвам да обезопаси жилището си преди да си вземе нов домашен любимец. Надявам се да има такъв.
Аз поставих допълнително вратички с дребни решетки на остъклената тераса. Майсторите гледаха доста странно, докато обяснявах какво и защо го искам.
Пиша без никакво намерение да се заяждам с когото и да било. Просто нещата са такива.
Преди години допуснах котките ми да убият и разкъсат на парчета 5 вълнисти папагалчета. Единият ми котарак отваряше всички врати и водеше братчето си и старата ми котка след себе си. Вместо да сменя бравите с топки, заключвахме вратата на стаята с волиерата. Е, една сутрин, в бързината някой е пропуснал да заключи. Съборили волиерата с вратичките нагори. Едва ли собственици на котки, могат да си предстят в какъв шок бях изпаднала, докато търсех из цялото жилище тук окървавена главичка, ... , там крило, ..., докато съставя пет телца на вълнисти папагалчета.
Е, оттогава не гледам птички. Може пак да се случи.
И не желая да избивам всички котки.
Те не са виновни за моето нехайство.



Тема Re: Почти цялата тема ...нови [re: ssiberia]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано01.10.09 20:44



Пак задавам въпроса си:
А аз пак отговарям - глутницата кучета която разкъса котката, може да разкъса и човек. Случвало се е в София глутница бездомни кучета да нападнат и да нахапят или разкъсат човек.
Иначе - да котките може да бъдат държани затворени. А хората няма да ходят по улиците, защото улиците са на уличните кучета. И децата няма да ходят по улиците и няма да си играят навън, защото улиците и междублоковите пространства са на уличните кучета.
А пък заболелите от кучешка тения - майната им. Да са носили маски. Заразяване с кучешка тения може да стане през устата - с мръсни ръце, но може и да бъде аспирирана.

Bеer? Mоre?




Тема Re:Не точно по темата ...нови [re: bira_more]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано02.10.09 09:23



Ама ти вестници не четеш ли?
Ми то перничани котки ги изпоядоха!



ПП: Горното е в рамката на шегата. Не желая да влизам в такъв изтъркан спор. Забрави ли, че имам и куче?



Тема Re:Не точно по темата ...нови [re: ssiberia]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.10.09 16:50



Значи - ти отговаряш за твоето куче. Ако то ухапе човек - поне на теория може да бъдеш осъдена за причинени вреди.
Докато за уличните кучета никой не отговаря. Помияролюбителите имат права, но не и отговорности. Те държат на правата на кучетата но в никакъв случай не са готови да поемат отговорност за причинени щети от същите тези кучета.
А и във всички случаи ти първа би пострадала ако кучето ти има кучешка тения, така че ти си силно заинтересована за неговото здраве.

Bеer? Mоre?




Тема абе я ...нови [re: bira_more]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано04.10.09 23:49



Много време не писах, но гледам темата ми пак стои отгоре.
Та сега - хич не ме интересува кой колко бил направил за животните. Ако поставя интересите на глутници побеснели песове над всички останали животни и най-вече над човешките значи е пълен дебил!
И като ви гледам вас кучкарите, все повече се убеждавам че сте олигофрени, за които няма нищо свято с изключение на любимите ви кученца и които са глухи като тупани за всякакви аргументи различни от директна заплаха с тояга.
Ссиббериа, малко ли ти бяха снимките на нахапани хора дето сложих по-горе?!
Или като всички останали ще кажеш, че те сами са си виновни че кучетата не са виновни а хората и прочие бля бля бля?
Да ама не хората хапят децата, а кучетата!
И не хората разнасят ехинокок, а кучетата!
ине се правете че проблема го няма!
Вие го създавате като правите много за животните- спасявате ги от евтаназия и ги връщате по местата им да продължават да хапят!
Харните ги позволявате им да живеят и да се размножават и потомството им да оцелява.
Малките помиярчета са много сладки и безпомощни но след време се превръщат в големи агресивни помияри , които налитат на всичко
В белите страни куче което хапе, разкъсва и е агресивно се приспива!
Вие Animal Planet не гледате ли бе?!
Снощи показаха как приспиват питбули, много дружелюбни с хора, но отгледани за бой и ги приспаха защото можели да докопат друго по-дребно куче ИЛИ КОТКА!
След като ми убиха котката, си дадох труда да понаблюдавам кучкарите из района.
И знаете ли какво видях?
Оказа се че една от малоумниците нарочно хвърля храна в ограденото място и отваря вратата на оградата по нощите за да влизат любимците й вътре. Това ми обяснява, както защо дни наред намирах разлагащи се хранителни отпадъци в градината, както и как ми е загинала котката. А аз си мислех че някой съсед ги хвърля отгоре.
След като подобри рекорда на сто метра гладко бягане с влачене на куче за каишка повече не го прави.
Друга малоумница си заведе кучето да се изсере точно пред вратата на съседите.На направената от мен забележка отговорът беше - ми аз кво да направя?
катй цитирах какво следва да направи по закон устните и се првърнаха в тънка червена линия и аз престанах да съществувам.
След като следващия път и подсказах за съществуването си с кофа вода, повече не прави така.
Най добрата ми приятелка си води кучетата на детската площадка. Защото я мързи да ги заведе 200 метра по-надолу където има огромно пусто пространство.
След като й обясних защо й майка и не е права не ми говори.
Ама на мене не ми пука.
Трети дебил търча с кучето си за да гони котето на другите ми съседи. И докато дъщеря им пищеше, а ужасеното животинче се опита да се превърне в птичка, дебилният старец ми обясняваше .... че това било добра гимнастика за животните!!!
Поради преклонната му възраст и очевидния му Алцхаймер не направих нищо,
но това че детето плака два часа под дървото убеждавайки котето си да слезе изобщо не го трогна.
Абе вие кучкарите кви хора сте бе?!!! И сте ли хора изобщо?
Аз няма да живея под обсада заради дръгливите ви любимци!
В градска среда АЗ СЪМ НА ВЪРХА НА ХРАНИТЕЛНАТА ПИРАМИДА!!
И ако на някой му излипсва помиярчето - да си го е прибрал вкъщи на килимче!
БТВ. - котката ми не беше бездомна, тя беше свободна
Па земете го прекръстете тоя клуб на ПОМИЯРИ, то и без друго отдавна изгонихте истинските коткари дето пишеха тук.

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: ....нови [re: Rapidfire]  
Автор feline (felis tigris)
Публикувано05.10.09 20:49



Скъса ми се сърцето. Горкичката.



Тема Re: абе я ...нови [re: Rapidfire]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано07.10.09 20:59



Тук отдавна коткарите са заменени с най-общо казано любители на всякакви животни. Най-вече и предимно на бездомни. Когато става въпрос за бездомни котки аз се радвам за тях, но у някои лица понятието бездомен се свързва с куче. И така бездомното куче е фаворит в медийното пространство, то е обект на защита номер 1. Криворазбраното милосърдие е основен камък на света според защитниците на псетата. Може би трябва да се изнесем някъде в паралелен свят за да останат помиярите и защитниците им щастливи.
Прочее ухапа ме бездомен помияр до входа на комнплекса в който живеех и все още имам апартамент. Уцели вена, шиха ме в Пирогов 4 вътрешни и 2 външни шева. Още 4 инжекции срещу бяс, 1 против тетанус. Обездвижи ме за 3 седмици и дори нямаше причина. Може би съм му минавала през територията, не го видях нападна ме в гръб.
Нито един помияр не остана в околността, смятам че щом нападат хора нямат право на съвместно съжителство. Единственият начин за защита е поединично да се справим с напастта.
Имам куче, собствено, живее у дома обичано като внуче и гледано като принц.
Също както моите котки. Който иска куче да си го вземе у дома, да си го гледа и да носи отговорност за бъдещето и настоящето му. За поведението и плюсовете и минусите. Отговорност както морална, така и наказателна.
Всеки има право на мнение, дори и необичащите бездомните помияри!
Толерантността има граници.



Тема Re: Почти цялата тема ...нови [re: ssiberia]  
Автор Altijd (северен вятър)
Публикувано08.10.09 10:30



Сиберия, подкрепям те напълно. Имам и котарак, и куче - женска овчарка. Разделени са на териториален принцип - кучето на двора (обезопасен), котарака - в къщи. Когато доведохме кучето в старото ни малко жилище, тя беше на 40 дни, Бароко - на година и половина. Сещаш се кой беше (и досега е) господар и кой кого дереше и гонеше. Да няма убити и ранени сме внимавали ние, стопаните. Безумие е да смятаме, че можем да надделеем над инстинктите им. Животните не са виновни - нито кучета, нито котки, нито птици... А бездомните кучета не се появяват от нищото, те са продукт на безотговорност и безхаберие - изхвърлени кучила, оставени на произвол... И в селото ни има трима помияри по улиците. Кастрирани, маркирани и кротки. Просто някой се погрижил - благодарности за което. За сметка на това помиярите на съседката ни - англичанка са удавили няколко котки - и жената с нескопосания си български се опитва да предупреждава. Затова си пазим Бароко вкъщи и преди да излезем, проверяваме врати и прозорци.
Преди да обвиняваме когото и да било, е добре да си дадем преценка доколко сме отговорни към любимците си. Ако не можем да им осигурим безопасност, за какво живеем с тях?



Тема Re: абе я ...нови [re: papyy]  
Автор lady_bird (непознат )
Публикувано08.10.09 12:57



Права сте, споделям Вашето мнение изцяло. Преди няколко години един съсед бе нахапан от квартален помияр по същия начин както Вас - изведнъж и в гръб. Половин година не можа да стъпи на краката си от болки.
Дано се радвате колкото се може по-дълго на домашните си любимци!





Тема Re: абе я ...нови [re: lady_bird]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано08.10.09 19:19



Бях индиферентна спрямо уличните кучета, но 1992 година пред очите ми и пред очите на внука ми глутница помияри разкъса бременна котка на бул. Патриарх Евтимий срещу черквата св. Георги. Детето месец проплакваше насън и викаше мацо, мацо...


Нямат място на улицата агресивните помияри, крайно време е да се вземат крути мерки, които да защитават хората по подобаващ начин. Както в нормалния свят, за който уж се борят защитниците на тази напаст.
Що се отнася до мен, то аз не съм беззащитна и не оставям враг в цялост и добро здраве.



Тема Re: ....нови [re: Rapidfire]  
Автор Markizata (чиста енергия)
Публикувано08.10.09 22:50



Ами...какво да кажа...съчувствам ти много! Защото...знам добре как се преживява загубата на любимо същество, още повече, когато е в резултат на човешка престъпна немарливост и жестокост. Кучетата са кучета - то е ясно, че хората са тези, които носят ВИНА.
Само за снимката...беше много брутално

Не знам дали си постигнал/а ефекта точно тук...доколкото тук се предполага че пишат и четат хора със сърце и култура към животните - и особено към котките...но мен лично ме разстрои.

За твоя случай, както го описваш, бих ти препоръчала да вземеш нещата в свои ръце. Снимки в нета няма да решат проблема - доколкото той не се изчерпва с това зловещо събитие... А, явно не е и първото, затова се чудя, защо не си взел/а мерки до сега?
Лудите и безотговорните да си носят последствията - но всеки отговаря за себе си.
В този случай е следвало да уведомиш съответните общински и санитарни органи - да дойдат да си ги приберат в кучкарници или да ги умъртвят./ Ако не го сторят - съдиш общината за виновно бездействие и вреди.
За "стопаните" на тези зверове - можеш да им търсиш гражданска отговорност на няма да изреждам колко основания.
И, при всички случаи, ако предните две не проработят, можеш да вземеш самосиндикално мерки за необходимото умъртвяване на тези животни.
Аз не бих спала спокойно ако знам, че в квартала ми има бесни кучета, влизащи, налитащи и нападащи на месо - кога, къде и каквото падне. И не бих стояла и чакала.
Иначе, моралният въпрос е ясен. Но това не решава проблема по същество.

Бъдещето принадлежи на тези, които не живеят в миналото.

Тема Re: абе я ...нови [re: papyy]  
Автор lady_bird (марсианка)
Публикувано09.10.09 11:31



Прибирам се снощи от работа и що да видя: квартален пес гони младо коте, което пищи пронизително. Затичах се, за да предотвратя ужаса. Изпревари ме съсед, който изхвръкна от колата си. Мацето мълниеносно се скри в едно мазе. Днес разбрах, че е мъжко и било любимец на семейство от съседна кооперация. Но наскоро стопаните го изхвърлили. Абе, поредната гадория. Довечера ще потърся бездомничето.





Тема Re: абе я ...нови [re: lady_bird]  
Автор denii (писанка)
Публикувано11.10.09 12:40



Прибирам се вчера и що да видя - кварталната ни котка носи малко птиче, все още не може да лети. Пищеше в устата й, а тя търчеше да го занесе на единственото си малко коте, за да си поиграе с него докато агонизира. Затичах се, но смъртта ме изпревари. Главичката на птичето увисна и писъците спряха.

Редактирано от denii на 11.10.09 12:41.



Тема Re: абе я ...нови [re: denii]  
Автор lady_bird (марсианка)
Публикувано11.10.09 18:45



QUIDQUID AGIS, PRUDENTER AGAS ET RESPICE FINEM!





Тема Re: абе я ...нови [re: lady_bird]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано11.10.09 20:41



quidquid agis, prudenter age, et respice finem (квидквид агис прудентер аге ет респице финем) — каквото вършиш, благоразумно го върши и мисли за краят му.

превод от марсиански (да вметна)



Тема Re: абе я ...нови [re: Людмил Ц]  
Автор lady_bird (марсианка)
Публикувано12.10.09 12:05



Преводът е коректен. Това е латинска мъдрост. За съжаление доста често правим обратното, т.е. хвърляме се да вършим нещо без да мислим за края му.
Очевидно сте и начетен (също и възпитан и умерен човек и грижовен котколюбец). Харесва ми чувството Ви за хумор. Марсианка ме нарече един приятел - завършила съм астрофизика.
За разведряване на атмосферата в началото на седмицата ще почерпя Вас и останалите участници във форума с разказче, което чух от велик българин, вече покойник.
Учителка възлага на първокласници да напишат съчинение, включващо природна картина, екшън и изводи. Иванчо приключва пръв. Ето творбата му.
Внезапно падна първият сняг. Врабчето на стряхата на съседите измръзна и тупна в пряспа на двора. Минавайки край него, кравата Бонка го наака. То живна, но нямаше сили да излезе от акото. Котката на комшиите го измъкна и го изяде. Изводите са следните. Първо, не всеки, който те наака, ти мисли злото. Второ, не всеки, който те измъкне от акото, ти мисли доброто.
Моля за извинение за нецензурните думи.
Приятна седмица. Дано бездомните котенца се спасят от предстоящия студ.



Редактирано от lady_bird на 12.10.09 12:07.



Тема Re: абе я ...нови [re: lady_bird]  
Автор lady_bird (марсианка)
Публикувано13.10.09 09:54



Допълвам себе си, с извинение към аудиторията. Забравих да напиша третия извод на Иванчо от историята с врабчето. А той е много важен: КОГАТО СИ НААКАН, НЕ ЧУРУЛИКАЙ!



Тема Re: абе я ...нови [re: lady_bird]  
Автор ssiberia (новак)
Публикувано13.10.09 15:30



Прикрепвам се към последното мнение без да отговарям лично, а на всички към "абе я ...".
Движа се в средите и на коткари и на кучкари. Притежатели на елитни клубни животни и на непородисти и на бивши улични.
Ако искате вярвайте, но всичко написано тук по отношение на кучетата въобще и стопаните им въобще, на бездомните кучета и на бездомните животни въобще, ... СЪМ ГО ЧУВАЛА ПО ОТНОШЕНИЕ НА КОТКИТЕ - ВЪОБЩЕ! НА ТЕХНИТЕ СТОПАНИ - ВЪОБЩЕ! ВИЖДАЛА СЪМ ДА НАСЪСКВАТ ДОМАШНИ КУЧЕТА, КОИТО РАЗКЪСВАТ И ДОМАШНИ И БЕЗДОМНИ КОТКИ! Тази сутрин видях разкъсаното копие на котката от снимката. Домашна! Тези собственици на кучета говорят същия език на автора на "абе я ..."
Изводът какъв е?
ОМРАЗАТА Е ВСЕОБЩА!
ОМРАЗАТА Е КЪМ ВСИЧКО, което не е мое И КЪМ ВСИЧКИ "ВЪОБЩЕ"!



Тема Re: абе я ...нови [re: ssiberia]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано13.10.09 20:23



Нека не слагаме всичко като прикачен файл към ОМРАЗАТА!
Не само омразата движи света, обикновено го прави любовта. Аз обичам себе си, децата си, внуците си( повече от децата), дългогодишния спътник в живота, децата - всички деца, моите котки, котките, моето куче и нека спрем дотук, всичко друго е вече по принцип. С повечето хора е така. Обикновените притежатели на домашни любимци също имат някакъв кръг любими същества. Някак не ги разделям на коткари и кучкари. За съжаление се появяват едни лица величаещи се като кучкари. Изживяват се някак като благородници примерно граф дьо Дог или принц Кучиар...Смятат останалите стопани на други домашни любимци втора категория хора, недопускани в техните благороднически кръгове. Позволяват си да насъскват кучетата си по други животни/не само котки/ говорят с омерзение за Онези женици от форума БГмама, които искали да се забрани на Техните величествени екземпляри да серат и пикаят в градинките при децата. Поставят на пиедестал всяко куче, а човешките деца да внимават как точно стъпват около кучетата, да не ги предизвикат, да не се каже нещо лошичко за Т.В. Кученките им...Хората са виновни за всичко, бездомните помияри имат всички права, хората никакви. Длъжни сме да ги храним, да стъпваме на пръсти около тях, да ги заобикаляме, да им разрешаваме да екскрементират навсякъде и по всяко време.
Не съм съгласна с това. Както се каза по-нагоре: АЗ като човек съм на върха на хранителната верига. МОИТЕ/ЧОВЕШКИ/ интереси са на ПЪРВО място.
Отдавна не пиша в клуба защото клубният лаф замря, клуба стана дъска за обяви, останаха теми като : "Да намерим дом на...", "100 бездомни търсят стопани" и др. подобни, но сега ми дойде в повече случая. Не е единичен...





Тема Re: абе я ...нови [re: papyy]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано13.10.09 21:07



papy.. аз пък не съм убедена, че е съвсем така.. тази втората част..

"говорят с омерзение за Онези женици от форума БГмама, които искали да се забрани на Техните величествени екземпляри да серат и пикаят в градинките при децата. Поставят на пиедестал всяко куче, а човешките деца да внимават как точно стъпват около кучетата, да не ги предизвикат, да не се каже нещо лошичко за Т.В. Кученките им..."

Никой от кучкарите по форумите (или поне в тези, които аз пиша и чета) не е говорил с омерзение за мамите и едва ли не ги оплюл, че не харесват кучета.. Да, говореха, че е нагло една мамичка, в един момент да се кара, как кучето се изходило в парка (при условие, че е почистено след него!), а в следващия да преобува бебето си и да мята използвания памперс в храстите.. Е, това и според мен вече е нагло!! Не твърдя, че всички майки са такива.. не, дори напротив - повечето са културни и разбрани жени, но примери като дадения по-горе от мен съществуват.. за жалост..


Никой кучкар, който е отговорен, не би завел кучето си в парк с дечурлига и мамита, ако знае, че животното му може да прояви агресия.. или ако преминава от там, със сигурност няма да пусне кучето си от повода.. (е, както знаем, всяко правило си има изключения..)

"Хората са виновни за всичко, бездомните помияри имат всички права, хората никакви. Длъжни сме да ги храним, да стъпваме на пръсти около тях, да ги заобикаляме, да им разрешаваме да екскрементират навсякъде и по всяко време. "
А не са ли? Тия бездомния "помияри" сами са се изритали на улицата сигурно? Уличните кучета, нямат всички права, но ако не се бъркам имат някакви.. тях пък кой ли ги зачита..
Никой никого не задължава да прави нещо, най-малко да храни уличните животни.. даже по лично впечатление мисля, че всички кучкари си мечтаят за това - никакви кучета по улиците, зоо полиция и приюти за животни.. ама не би.. още не сме дорасли за такива "екстри".

Сигурно ще кажеш защитавам кучкарите.. ама не.. изказвам личното си мнение.. и нямам нищо против котките, дори скоро ще си взимам една..
Та да обобщя.. исках да кажа, че не всички кучкари обичат само кучета, мразят котки и насъскват любимците си по тях.. Не всички мами са ангелчета и не всички са научили дечурлигата си как да се отнасят към животните (не визирам само кучета).. И да - хората са виновни за всичко, точно защото са на върха на хранителната верига и имат разум..

Редактирано от Miss Zhekova на 13.10.09 21:09.



Тема Re: ....нови [re: Rapidfire]  
Автор lady_bird (марсианка)
Публикувано19.10.09 11:52



Куче уби дете в разградско село
19 октомври 2009
Инциденти

Куче е убило петгодишно дете в разградското село Сушево.
Инцидентът е станал около 10. 00 ч. тази сутрин. Песът е захапал детето за гърлото, съобщиха от полицията. Кучето не е било улично. То било отглеждано заедно с други от жена от селото. / Агенция БЛИЦ

Коментарът е излишен!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от lady_bird на 19.10.09 11:54.</EM></FONT></P>

Редактирано от lady_bird на 19.10.09 11:55.



Тема Re: абе я ...нови [re: Miss Zhekova]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано19.10.09 11:59



Куче уби 5-годишно момиченце
19 октомври 2009 / News.dir.bg
Куче уби 5-годишно момиче в разградското село Сушево, съобщиха от Областната дирекция на полицията в Разград.
Инцидентът е станал около 10 часа днес.
Разяреното животно е нападнало детето в центъра на селото и го е захапало за гърлото, а когато на място пристигнал спешният екип, лекарите установили, че момиченцето е мъртво, съобщи БНР.
По първоначална информация на местни жители детето е от разградското село Топчии и е било на гости на баба си в Сушево.

Предполага се, че четириногото, което го е нападнало, е собственост на безработна жена от селото, която отглежда много кучета.

Ето резултата от малоумието ви.
Можете да му се радвате.
Нещастното детенце не си е седяло на килимчето.
Между другото, в софийско се е появил бяс.
Въпрос на време е да влезе в града. Кой от вас си е ваксинирал уличните кученца?
Абе кратуни, разберете едно нещо:

ТИЯ ЖИВОТНИ СА ВРЕДНИ БЕ, ООООУУУ!!!

Няма никакво значение кой ги е изритал на улицата, или дали са изритании зобщо!
Щом хапят и пренасят зарази, щом УБИВАТ ДЕЦА и гледащите ги са малоумни, останалите в съзнание трябва да се вземат в ръце и да решат проблема по единствения възможен начин!

Редактирано от Rapidfire на 19.10.09 12:05.



Тема Re: абе я ...нови [re: Rapidfire]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано19.10.09 18:09



И к'во сега като говорим на "ама оуу"? Т'ва не е първия случай няма и да е последния.. айде да плюем по сички собственици на кучета, а? Щото е по-лесно... ха-ха! Аз казах.. много съм против бездомните кучета, точно защото няма кой да ги наблюдава и контролира.. ама това да говориш по такъв просташки начин и да слагаш под един общ знаменател любителите на кучетата.. не мисля, че си права.. Не споря с теб, понеже като гледам си бая подпалена на тая тема, а и не се стремя да променя мнението ти..
Ама си представи, някой да ти каже "Ама оууу, кратуноо, котките са вредни..", все едно ще спреш да си гледаш котката... (и не се хаби да казваш, че котките не нападали хора по улицата, това всички го знаем..), а като говорим за зарази, не е като да няма улични котки, които също ги пренасят нали?
Домашните кучета, със отговорни стопани, на никой не пречат..
Пък за бездомните.. начина за справяне не е един.. най-хуманния в много страни вече са го постигнали, но както казах и в предното си мнение, явно в БГ още не сме стигнали това ниво.. за жалост





Тема Re: абе я ...нови [re: Miss Zhekova]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано19.10.09 19:05



Лошото е че отговорните стопани са рядкост из нашите земи.
Един приятел обясняваше как собственици на кучета си развеждали кучетата из училищен двор.
А и колко ли са кучкарите които се отнасят отговорно към тоалетните нужди на кучето си.
ПП
Има такива ама са твърде редки.

Bеer? Mоre?




Тема Re: абе я ...нови [re: bira_more]  
Автор Miss Zhekova (in love)
Публикувано19.10.09 19:47



Е, може безотговорните да са повече, но пък не е и като да ги няма другите..
А иначе, и аз съм си разхождала кучето в училищен двор.. пуснато.. ама кучето ми е кокер.. и освен да се радва, друго не знае.. и съм повече от 100% сигурна, че няма да ми създава проблеми.. затова и съм го пускала така..

Друг е въпроса, че обикновено като го разхождам (рядко вързано) редовно се спускат тълпи дечица, викайки името й.. и почват да я гушкат и мачкат.. Където съм я завела никоя майчица не ми е правила проблем, че кучето е пуснато.. даже се радват, че дечурлигата им се наиграват с кучето, та после спяли спокойно Но пък и ако има някой против бих се съобразила и бих отишла в друга градинка..
Доста се отплеснах от темата всъщност, а и клуба е клуб "котки", та ако ми е Офф мнението се извинявам, ама просто разговора пое в кучешка посока..

Редактирано от Miss Zhekova на 19.10.09 19:47.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.